Jump to content

Moto Zajednica

ZX9-R 1998-1999

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kawasaki ZX9-R 1998-1999

 

1998-Kawasaki-ZX9R-side.JPG

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

1999

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Sezona i kusur, bilo je preko 8000km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Karakteristika agregata, zastita od vetra, udobnost, svestranost, ZVUK

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Ogibljenje, kocnice, tezina.

 

5. Moj utisak:

 

Motocikl koji ima svoju licnost. Daleko je od najboljeg, polemisali bi dal je dobar, ali svakako je jedinstven. Snagom ne moze da se meri ni sa konkurentima istog godista, ali to ne biste znali dok ne pogledate u brzinomer. Jednostavno karburatorska masina ima toliko obrtnog moenta da je to strasno. Pogotovo je luda stvar razvoj istog, jer sliovito poteze na niskim obrtajima, vrteci tocak u prazno, a zatim kada mislite da se  sve smirilo sledi zestok udarac na nekih 8-9000rpm. Sve je propraceno fantasticnim zvukom cak i iz seriskog izduva. Ako sipate sinteticko ulje racunajte na dobru potrosnju istog.

 

Sa druge strane, sasija nije dorasla zadatku. Kawasaki je ocigledno mislio da se dinamicka svojstva jednog ZZR-a sasvim mogu karakterisati kao sportska, pa se i ZX-9R ponasa slicno. Sve je ok dok je put prav, kad naidju krivine stvari se komplikuju. Motocikl je "tup", trazi snagu da bi se oborio, prednje ogibljenje ne daje dobru informaciju, a zadnji amortizer je pretvrd, posebno na modelu 1998 gde je katastrofa.

Kocnice iako 6-klipne su slabe. Razlog su (bar tako kazu ljudi) diskovi malog precnika koji se lako pregrevaju i stvari krecu od zla ka gorem.

 

Sve u svemu, kao super-sportista je truba, ali kao sport-turer je odlicna alternativa Hondinom XX-u naprimer. Zastita od vetra je odlicna, polozaj sa ispruzenim nogama kao na nakedu, a obrtni moment koga ima u izobilju ne tera na cestu upotrebu menjaca (koji, uzgred, nije ni pola toliko los ko sto neko kaze). Zavrsna obrada, kao i pouzdanost uslovili su nisku cenu na trzistu, no ako nadjete ocuvan primerak ne ustrucavajte se da ga pazarite. 

 

 

MOLIM MODERATORE DA ISPRAVE GODISTE MODELA!!!! (TREBA DA STOJI 1998-1999)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R,Yamaha R1

potpuno se slazim sa tobom...ja posedujem model iz 1999.god

za 4 godine koliko je kod mene presao sam 30000km sto sportske sto rekreativne voznje

i bas sam prezadovoljan...na kraj sveta sa tim mtorom...sto se tice potrosnje full sintetike to si u pravu...

salo polusintetika i miran si...pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]

1998

 

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

 

Sezona ipo. Oko 15.000 km

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]

Za to godiste dosta lepo izgleda i lepo se vozi.Mali je potrosac goriva.

 

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

 

Kocnice su mu slabe,zna da potrosi ulja (ne mnogo).Dugo svetlo lose.

[b]5. Moj utisak:[/b] Ostao mi je u lepom secanju,za tu klasu izuzetno udoban.Na satu je imao kada sam ga kupio 75.000 km a prodao sam ga sa 90 hiljada.Masina mu je radila besprekorno. Potrosnja nikad nije prelazila 6 litara.U junu 2012 sam napravio lepu turu sa njim,isao sam do frankfurta,nije me zamarao tokom voznje.Po meni je to vise turisticki nego sportski motocikl.Lepo me je sluzio,ni jedan kvar nisam imao mislim da je za svaku preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1998

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
godinu dana, par hiljada kilometara, i dalje traje

3. Sta mi se dopada:
Stabilnost, polozaj sedenja, potezanje, ekonomija

4. Sta je moglo biti bolje:
Prednji far, kocnice, zadnji amortizer

5. Moj utisak:

Rekao bih motor bas po mojoj meri, sto se gabarita tice i same ergonomije. Za svoje godine jako lepo odoleva konkurenciji, prebacili su ga u tu neku sport-turing kategoriju. Potrosnja varira, od 5.5-7, zavisi koliko sam "raspolozen" :) Trebalo bi da odvezem jednu duzu turu ove godine sa njim pa cu videti kako ce se pokazati. Za sada jako zadovoljan sa ovim sad vec klasikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1999

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Nekoliko sati divljanja po Banja Luci. Ponelo me...

3. Sta mi se dopada:

Mnogo toga. Snaga, obrtni momenat, udobnost polozaj sedenja...

4. Sta je moglo biti bolje:

Iskreno, ne znam. Motor je od drugara, bio sam odusevljen, ocekivao sam gore, kad ono... Malo sam vremena proveo na njemu da bi uocio neku manu. 

5. Moj utisak:

Motor je fantastican. S obzirom da znam kakvi su "pravi" sportaci, mogao bi se strpati u sport-touring klasu, ALI treba napomeniti cinjenicu da je za nekog ko je van standardne visine (kao npr. ja - preko 2 metra) ovo bas pravi sportista. Mogu ja sad, iz mog ugla, za sve sportske motocikle da kazem da vise pripadaju klasi pocket-bike, o tome ocigledno niko ne razmislja... Pravi je to sportista ali ne za svakog. Ovaj moj drugar (ciji je motor) je, lupicu, nekih 70 kg, prosecno gradjen. Spazio sam ga sa kilometra kad sam pokusavao da shvatim da li on vlada motorom ili motor njime. Generalno, posmatrajuci sve ocima sa ove moje visine, kawasaki je marka sa toliko mnogo modela koji bas prijaju visokim ljudima pa tako i ovaj model treba da ima bar priblizno, njemu srazmernog vozaca i tu on dolazi do izrazaja. Nisam primetio da su mu losije kocnice ili rasveta a bas sam svasta s njme radio. Od delova koji nisu original, imao je samo LeoVince auspuh i davao je fantastican zvuk. Ono sto je mene fasciniralo je to sto me je (mene od 150 kg) na nekim malim obrtajima, bez prethodnog namestanja i pripreme, na malo gasa krenuo dizati na zadnji tocak, bez pola muke! Stvarno nista lose ne mogu za ovaj motor da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero
1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1999

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
Dve godine, tri hiljade kilometara, nikad ga neću prodati

3. Sta mi se dopada:
Sve, osim par primedbi koje imam, za mene maksimalan  

4. Sta je moglo biti bolje:
Prednji far, kocnice, zadnje vile i amortizer (sve ovo se lako rešava, ali fabrički je moglo bolje)

5. Moj utisak:

Visok sam 186cm i za moju visinu ovaj mi motor kao krojen.Prezadovoljan sam sa njim, i mislim da je jedan od najpodcenjenijih na svetu.Razlog tome je verovatno u inženjeringu, i rešenju ugradnje katalizatora na trkački motor sa karburatorom.Rešenje kao takvo, je dovelo do toga da je motor malo teže ili skoro nemoguće budžiti.Osetjiv je na falš vazduh, vodu u bravi, kill switch i na doziranje benzina.Održavanje mora biti redovno i sa originalnim delovima.Ukoliko nije tako, sam sebe limitira.Zbog navedenog je postao brzo nepopularan kod trkača, jer je kao R osetljiv kao devojčica.Za trke ovaj model, definitivno nikad nije ni bio.Brzo je prekfalifikovan u jaču turističku klasu, gde je po meni jedan od boljih.Na polovnim motorima je ogibjenje uvek prenapregnuto, pogotovo zadnji deo, da bi izgledao moderan, i kao takav je težak za vožnju.Mora se naštelovati za sopstvene gabarite, i to menja sve.Ergonomija motora postaje fantastična.Milina ga je voziti.Ima najbolji zvuk od svih fabričkih motora.Za ljude koji vole R motore, a nisu trkači ovo je motor pravi.Poteže kao metak.U realnom svetu prosečan vozač sa iskustvom, neće ni pola snage ovog motora iskoristiti.Na većim obrtajima je brutalan, šalje eksresno u Matrix.Ako neko želi da ga ima, mora biti spreman da ga održava kako treba.Zahvalan, udoban, pouzdan, jak i još uvek lep motor.Početnici treba da ga izbegavaju, a iskusniji da ga spasu zaborava.Isplati se.Pruža maksimalan osećaj u vožnji, po svemu.

 
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

I da se dopunim na izlaganje.Na 54000 km mi iz čista mira, moja devetka ostala kao zavarena u trećoj brzini.

Ima istine u tome da C verzije imaju slabiji menjač.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Ispravio bih ovaj moj komentar vezan za slabiji menjač na C verziji, pošto se ispostavilo da je u pitanju da je u pitanju bila ljudska greška pri montaži menjača.Celu golgotu sam opisao u temi, Uradi sam-Popravka menjača Kawasaki ZX9R C 1999

Kad sve pogledam iz ove perspektive, nakon eliminisanja kvara, ustvari su menjači natprosečni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja