Jump to content

Moto Zajednica

Custom 125

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Honda Custom 125

 

stock%20honda125rebel.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Purec92, hvala za sliku! ;)

Nema problema ;)

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

Moja je 1984 mada sam vozio i 1990

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

Jedna sezona, odprilike 4.000 km

 

3. Sta mi se dopada:

 

ZVUK za 125 cm3 je za ne poverovati. Twin motor i dve izduvne grane cine ovu hondu da izgleda veca nego sto jeste i vecina ljudi pomisli da je 250cm3 dok ne vide nalepnicu CM 125 :) . Odlican polozaj vozaca i mala potrosnja ( 3,5 l/100 km ). Udobno sediste kako za vozaca tako i za suvozaca.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Vetar na ovom motoru preko 80 km/h ubija, bukvalno nema nikakvu zastitu od vetra. Max. brzina je samo 100km/h ( 110 km/h ako imas vetar u ledja :D ) Kocnice bi mogle biti bolje pogotovo ako se vozi sa suvozacem jer je ona sama po sebi teska ( oko 140 kg + tezina vozaca + tezina suvozaca )

 

5. Moj utisak:

 

Motor je za pocetnike vrhunski, za svi koji prelaze iz sveta skutera u svet manuelnih motora ovo je odlican izbor. Na ovom motoru sam polozio A kategoriju i isao sam na kampovanja sa drustvom i ako ga budem prodavao definitivno ce mi ostati u secanju kao odlican motor. Preporuka svima koji se uce i koji vole laganu voznju uz uzivanje.

PS cim uhvatim druga kome aparat snima zvuk postavicu klip :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Upravo sam kupio jedan slican Honda cm125t 81godiste.Posto sam pocetnik(ako ne racunam APN)imam utisak da je i laksi za voznju.Voleo bih samo da se javi neko sa vise iskustva na tom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: Honda Cm 125 Custom

imam ja iskustva,kolko tolko...

ovaj motor trazi povremeno izduvavanje na ravnom putu,u pocetku sam imao problema sa svecicama i ispostavilo se da je bio problem moja spora voznja..:D

a inace odlican motor za pocetnike,i sto kazes stvarno je dosta lak za voznju..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

retko retko dobra serija agregata........a sta reci vise osim da honda taj agregat proizvodi 30 godina pa samim time su i oni svesni da su uboli fantasticno pouzdan agregat koji se bukvalno ne kvari!.Mada su uradili kulovske izmene u smislu da su kad su videli da su napravili bukvalno neunistivu masinu koja prelazi minimum 130 do 150,000 kilometara bez otvaranja masine ?(normalno u pametnim rukama a tu smatram ne dizanje na zadnji tocqak i redovno menjanje ulja onda su resili da ga bar oslabe kako bi narod kupovao koliko toliko rezervne delove za nju pa su tako uradili oslabljenje nekih elemenata u masini.

 

; recimo do 1978 god,su modeli imali dvoredni lanac bregaste da bi posle stavljali jednoredni zatim ventili su tanji od 1078god a i manji im je i precnik......struja je sa 6V presla na 12V ali posle 1994godista su im riknjavali regleri kao blesavi .i.t.d. medjutim samim time sto su mu znacajno umanjili kilometrazu (realno sad prelaze oko 120,000 bez otvaranja)zadrzao je pouzdanost lepotu ali i izuzetno jeftino odrzavanje sto je prava retkost za japanske motocikle

 

Spaner je mehanicki pa se moze lepo rucno naspanovati lanac bregaste dok ventile ukvalno na samom putu mozete stelovati i sami jer je na ''klackalice'' (kao kod Fice ) :zvizduk:

 

 

 

Potrosac....e pa ako je lepo nastelovan karburator kompresija da je ok i ventili ...onda ne sme da predje sa solidnim kvalitetom benzina 3L inace i da je ne nastelovana ne sme da predje 3,5L

 

nije za dvoje jer debelo se muci sa samim polaskom u prvoj znaci max.kilaza joj odgovara do 110kg (na motoru sa gorivom i vozacem....mada i sa dvoje ide solidno ali su cuje po masini da vristi umesto da prede kao mace......sajle za gas i kocnicu prednju obavezno podmazaivati bar 2 puta preko godine jer joj se na skoro svim modelima (a iste su nisu se menjale tehnicki) znaju zaglavljivati pa gas ostaje otvoren i nema pomoz Boze onda sem gasenja na kljuc.

 

Iskrena preporuka i kako za pocetnike ali i isto tako kao i drugi motor(citaj gradski umesto skutera) pored nekog putnog za duze i ozbiljnije ture van grada.Podatak da su 4 francuza krenula pre dve godine iz centra Pariza na bas tim modelima na PUT OKO SVETA a cilci su svojih 60 i vise godina opet govori u prilog tog malog ali nadasve pouzdanog motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

I napomena .........na slici koju je postavio Pablo.....je rec o modelu REBEL a ne Castom.......zasto i u cemu je razlika....

 

Oficijalna oznaka za model HONDE CM125 je ....CM125C.....to zadnje slovo C'' oznacava seriju Castum (predhodna je bila T)

 

i taj model je bio bez diska prednjeg tocka ali sa jos mnogo drugih izmena pocevsi od rama motora pa preko satova sedista I.T.D.

 

Model na slici je Rebel i puna oznaka je Honda c125Rebel

 

evo original model kako izgleda CM125C

 

Pozdrav svima

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Крагујевац
  • Motocikl: Honda cm 125 custom

1. Годиште мотоцикла који сте возили:

1987. годиште

 

2. Време проведено на мотоциклу:

Годину дана, око 3000 km.

 

 

3. Шта ми се допада:

Издвојио бих то што је мали потрошач (око 3 литра на 100 km, мада је потребно очистити и наштеловати карбуратор, тако да ће потрошња вероватно бити још мања). Јефтин је за одржавање, јефтина је регистрација, што значи да се може возити и у време кризе :) Најидеалнији је за краће вожње, мада се комотно може возити и на дуже релације, јер је агрегат изузетно издржљив. Лако је управљив, тако да се у граду понаша одлично. Мотор је прелепог изгледа (бар по мом укусу) и плени погледе пролазника. За мотор од 125 ccm има изузетно велики резервоар, око 13 литара, тако да се са пуним резервоаром може прећи и више од 400 km.

4. Шта је могло бити боље:

Можда мало већа коњажа, јер се доста мучи на мало већим успонима или кад се возе двоје (али онда би вероватно био већи потрошач, како каже наша стара изрека : не могу и јаре и паре). Такође, удобност му није јача страна. Првих 60 km нема проблема, након тога већ почиње да трне задњица, али за то постоји једноставно решење: да се фабричко седиште замени бољим које ће одговарати возачу, што имам у плану да урадим у будућности.

 

5. Мој утисак:

 

То је мој први мотор, поседујем га нешто више од годину дана, на њему сам прешао око 3000 km и за сада сам презадовољан, а надам се да ће тако остати и у будућности. С` обзиром да сам љубитељ чопера и не волим брзу вожњу, вероватно га нећу мењати наредних неколико сезона, а после ћемо видети. За соло вожњу мени сасвим одговара. Путна брзина је од 70- 80 km/h, a максимална брзина je око 100 km/h, све зависи од ветра, стања на путу и успона. Досад нисам имао никаквих проблема, само сипам гориво и возим. Препоручујем га почетницима. Ја сам се на њему обучавао, полагао и положио вожњу из првог пута, па ако хоћете и ви да положите из првог пута набавите овај мотор :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

mislim da je '84

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

vozio sam se par puta po desetak kilometara

 

3. Sta mi se dopada:

 

zvuk, dva auspuha, i dva cilindra, jos kad bi se neki otvoren stavio, zmaaaaaj

udoban je bas, kao u kolima da sedis, sediste je ogromno

ubrzava fino, moze dugo da se vozi 80kmh a da ne utrni nista i masini da ne fali nista...

ovu sam max terao 110kmh al malo nizbrdo :moto3:

trosi kao upaljac, 3-4l max

4. Sta je moglo biti bolje:

 

kocniceeeeeeee ne valjaju ni za sta

dobos napred-nazad, to je ogromna mana

svetla su prilicno slaba...

 

5. Moj utisak:

 

krajnje dobar motor za pocetnike, ima snage dovoljno za pocetnika, a i jeftini su dosta

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Valjevo-Beograd
  • Motocikl: Suzuki dr 600 Djebel

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1987.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozio sam ga 3 seozne, presao sa njim izmedju 12 i 15 hiljada km

 

3. Sta mi se dopada:

Fantastican motor. Bio mi je prvi i sit sam se sa njim navozao. Mali potrosac, lep zvuk, lepo radi, udoban, vise sam ga vozio sa dvoje nego sam i svuda me izvukao i nikada me nije ostavio.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Generalno bi mu mogle biti bolje kocnice.

 

5. Moj utisak:

Svakom bih toplo preporucio ovaj motorcic. Kada me neko pita da mu dam savet koji motor da kupi, prvo sto mi padne pa pamet je ova honda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: krupanj
  • Motocikl: transalp 650

ekstra motor za početnike (meni je bio prvi), udoban, mali potrošač, lagan za vožnju, sve u svemu prelep. Mane, da su malo bolje kočnice, bar disk napred, fali mu snage za dvoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Izvinite na off-u!

Ja imam Hondu cm125t 81'

Treba mi user manual zbog malog servisa koji radim,

pa ako neko zna neka javi!

Djole RS, vidim da si davno pitao ali da pitam i ja ili neka mi bar neko kaze koliko ulja ide za pocetak.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

1. Godiste motocikla koji ste vozili:
~1993.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
~6godina, oko 18.000km

3. Sta mi se dopada:
~Zvuk. Brutalno dobar za 125cc! Definitivno jedna od stvari koja me je odusevljavala na tom motoru. Imao sam fabricke auspuhe, koji su zaista davali neverovatno dobar zvuk (ne dubok klasican za choppera, vec vise nalik vecih naked motora).

U pojedinim situacijama sam imao osecaj da se ispod mene nalazi puno ozbiljniji motor.

~Izgled. Naravno stvar ukusa, ali uprkos tome sto ne volim chopper kategoriju, ovaj motor mi je bio jako lep i privlacan.

~Upravljivost. Posto mi je bio prvi motor, ostace mi u secanju kao vrlo lak i upravljiv motor za pocetnike.

~Agregat. U globalu veoma kvalitetna, pouzdana i izdrzljiva masina. Za 6godina nisam imao apsolutno nikakvih problema i kvarova sa njom. Od ulaganja sam imao promenu lanca bregaste (koji i dan-danas smatram da nije bio za zamenu, ali sam nazalost poslusao majstora) i dihtung glave.

To su pored redovne promene ulja, lanca i lancanika jedina ulaganja koja sam ja za 18k kilometara imao u ovaj motor.

~Potrosnja. Smesna, malo vise od upaljaca. Kombinovana voznja (grad-otvoreno) mi je bila prosek 3l sa normalnom, 3,5l sa "agresivnijom" voznjom.

~Brzina. I pored toga sto je 4t chopper, postize po meni sasvim zadovoljavajucu brzinu za svoju kategoriju. Maksimalna brzina koju sam ja uspeo da izvucem je bila 115km/h dok mi je putna bila oko 80km/h.

 

4. Sta je moglo biti bolje:
~Kocnice. Svakako po meni najveca mana ovog motora jesu kocnice. Kada sam vozio solo, ovaj nedostatak se primecivao ali ne u tolikoj meri, medjutim kada sam imao suvozaca na motoru osecao sam velikih problema pri kocenju.

~Udobnost. Daleko od toga da je motor neudoban, ali na "duza" putovanja (100km+) mi se desavalo da dodje do trnjenja zadnjice :P

 

5. Moj utisak:

~U globalu odlican motor. Nikada me nije ostavio na putu (ne racunam 4-5puta guranje vise kilometara usled ostajanja bez goriva, ali za to je bio zahvalan moj tada djacki dzep i budzet a ne motor :lol: ) i ulivao mi je veliku sigurnost i pouzdanost. Imao sam utisak da sa njim mogu u svakom trenutku da zapucam na more. Na Hondi CM125 Custom sam naucio da vozim i da mogu da biram opet bih ga izabrao kao svoj prvi motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV650N

1. Godiste motocikla koji ste vozili:


1995.

2. Vreme provedeno na motorciklu:

11 godina.

 

3. Sta mi se dopada:

Potrosnja koja je smesna (2.5-3l), okretnost, stabilnost, zvuk za motor od 125cc...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Za motor ove kubikaze, cenovnog ranga i godista - apsolutno nista. 

 

5. Moj utisak:

Motor zbog kojeg sam se zaljubio u voznju, na kome sam naucio da vozim kada sam zavrsio osnovnu skolu i kojeg i dan danas sa 190cm i 90kg vozim bez ikakvih problema. Par puta sam se vozio sa caletom, nas dvojica 180kg, izvlacio nas je na usponima gde sam bio ubedjen da nema sanse. Odrzavanje - smesno :D Za 11 godina zamenjene gume, zupcanici i lanac ove godine, redovni servisi i to je to! Nema osobe koja se nije odusevila motorom, moram dodati da svi zbog zvuka misle da je motor jaci. Ja samo kazem - Honda je to :D
 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja