Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ma to ti samo prazna baterija  :) il ti se olabile kleme  :)

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Evo da javim, operacija uspela, pacijent preziveo. Za celo zezanje mi je trebala oko 2 sata. I sad svira za sve pare. Moram reci da vredi, i da neznam zasto ranije nisam odradio. 

Hvala na pomoci.

 

Odlicno. Sad mozes da ih budis kad zaspu za volanom :). Strasno je koliko su sirene na motorciklima pateticno slabe. Od svega sto sam ikad vozio jedino je MZ imao krsten zvuk i jacinu - sve ostalo je zvucalo kao one lutke sto cvile kad ih stisnes :(. Elem, ako ima prostora (a skoro uvek ima) obavezno dve krstene sirene - po mogucstvu jedna niski jedna visoki ton. Najbolje je ipak Stebel Nautilus ili slicna kompresor sirena, to bi i mrtve probudilo :).

 

 

Drugari imam muku sa skuterom (Honda CN 250). Taman platih osiguranje i tehnicki, zamenih zadnju gumu, te uradih redovan servis, i sedoh da ga upalim kad ono :( Kada se stisne taster sa paljenje cuje se cudno zujanje. Nece in blizu da upali. Da li ne u pitanju anlaser? Da li moze da se remontuje ili da pazarim drugi?

 

Proveri prvo akumulator, napon i snagu. Ako ti ne svira (ispravna) sirena, znas da nema dovoljno struje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

 

Drugari imam muku sa skuterom (Honda CN 250). Taman platih osiguranje i tehnicki, zamenih zadnju gumu, te uradih redovan servis, i sedoh da ga upalim kad ono :( Kada se stisne taster sa paljenje cuje se cudno zujanje. Nece in blizu da upali. Da li ne u pitanju anlaser? Da li moze da se remontuje ili da pazarim drugi?

 

Proveri prvo akumulator, napon i snagu. Ako ti ne svira (ispravna) sirena, znas da nema dovoljno struje.

Akumulator je dobar. Inace taj skuter koristim svakodnevno preko dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Onda je rele anlasera ili neki kontakt oko njega.

Molim te objasni malo detaljnije. Kako da utvrdim da je to u pitanju? Ako jeste da li moze samo taj relej da se zameni? Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad daš kontakt i stisneš 'start' dugme da upališ motor, rele prespoji ona dva velika šrafa na njemu na koja idu dve vrlo debele žice i zavrti anlaser.

Znači, uzmi parče debele žice, izbaci iz brzine, daj kontakt i prespoj ta dva šrafa. Ako anlaser zavrti menjaj taj rele ili proveri tanke žice koje idu u isti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Kad daš kontakt i stisneš 'start' dugme da upališ motor, rele prespoji ona dva velika šrafa na njemu na koja idu dve vrlo debele žice i zavrti anlaser.

Znači, uzmi parče debele žice, izbaci iz brzine, daj kontakt i prespoj ta dva šrafa. Ako anlaser zavrti menjaj taj rele ili proveri tanke žice koje idu u isti.

Blagodarim kolega. Probacu za vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Pitanje, 

 

Brat ima problem sa TTR-om 2000g, motor najnormalnije radi i vuče do pola gasa, čim se odvrne malo jače počne da trokira, jedostavno ne vrti preko npr 3500-4000 obrtaja?

 

 karbovi sredjeni, usisi dobri, uradio servis, majstor mu je rekao da verovatno elektronika pravi problem, ima neko neki predlog, iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Mošda probila kapa na svećici, kabal do nje, sama svećica..

pa teško da je išta od toga, bukvalno ko da ima blokadu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Jedno pitanje imam Beverly 200 i naravno pokvario se onaj mali kompijuter koji pokazuje kilometrazu i spoljnu temperaturu ali mi ne radi ni brzinomer jer ide preko njega. Da li je moguce prespoiti nekako zice da mi bar pokazuje kojom brzinom idem ili da li neko popravlja te kompijutere za Piaggio Beverly 200? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Jedno pitanje imam Beverly 200 i naravno pokvario se onaj mali kompijuter koji pokazuje kilometrazu i spoljnu temperaturu ali mi ne radi ni brzinomer jer ide preko njega. Da li je moguce prespoiti nekako zice da mi bar pokazuje kojom brzinom idem ili da li neko popravlja te kompijutere za Piaggio Beverly 200? Hvala

 

Mozda da probas neki bicikl brzinomer kao prelazno resenje? Relativno su jeftini, laki za instalaciju i vrlo tacni. Recimo nesto ovako:

 

http://www.dx.com/p/sunding-2-8-lcd-electronic-bike-bicycle-computer-speedometer-1-x-cr2032-113036

 

sku_113036_1.jpg

 

Ima vise funkcija nego bilo koji originalni motorcikl instrument :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

 

 

Jedno pitanje imam Beverly 200 i naravno pokvario se onaj mali kompijuter koji pokazuje kilometrazu i spoljnu temperaturu ali mi ne radi ni brzinomer jer ide preko njega. Da li je moguce prespoiti nekako zice da mi bar pokazuje kojom brzinom idem ili da li neko popravlja te kompijutere za Piaggio Beverly 200? Hvala

Mozda da probas neki bicikl brzinomer kao prelazno resenje? Relativno su jeftini, laki za instalaciju i vrlo tacni. Recimo nesto ovako:

 

http://www.dx.com/p/sunding-2-8-lcd-electronic-bike-bicycle-computer-speedometer-1-x-cr2032-113036

 

sku_113036_1.jpg

 

Ima vise funkcija nego bilo koji originalni motorcikl instrument :)

Nisam o tome razmisljao nije losa ideja mozda i kupim ovo pa namontiram. Odlican predlog hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

 

 

Jedno pitanje imam Beverly 200 i naravno pokvario se onaj mali kompijuter koji pokazuje kilometrazu i spoljnu temperaturu ali mi ne radi ni brzinomer jer ide preko njega. Da li je moguce prespoiti nekako zice da mi bar pokazuje kojom brzinom idem ili da li neko popravlja te kompijutere za Piaggio Beverly 200? Hvala

Mozda da probas neki bicikl brzinomer kao prelazno resenje? Relativno su jeftini, laki za instalaciju i vrlo tacni. Recimo nesto ovako:

 

http://www.dx.com/p/sunding-2-8-lcd-electronic-bike-bicycle-computer-speedometer-1-x-cr2032-113036

 

sku_113036_1.jpg

 

Ima vise funkcija nego bilo koji originalni motorcikl instrument :)

Nisam o tome razmisljao nije losa ideja mozda i kupim ovo pa namontiram. Odlican predlog hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ja sam se (dok sa vozio Bevkicu sa istim problemom) nosio mišlju da stavism sličnu takvu "napravu" alibsam zbog prodaje odustao...

Vodi računa o tome za koju veličinu točka je senzor inače ti neće raditi pravilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Ja sam se (dok sa vozio Bevkicu sa istim problemom) nosio mišlju da stavism sličnu takvu "napravu" alibsam zbog prodaje odustao...Vodi računa o tome za koju veličinu točka je senzor inače ti neće raditi pravilno.

Hocu hvala videcu to a ima i univerzalnih da se nadju za motore nesto cu nabudziti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Ja sam se (dok sa vozio Bevkicu sa istim problemom) nosio mišlju da stavism sličnu takvu "napravu" alibsam zbog prodaje odustao... Vodi računa o tome za koju veličinu točka je senzor inače ti neće raditi pravilno.

 

Nema veze sa senzorom. Na svakom krstenom bicikl brzinomeru/kompjuteru se velicina tocka podesava po potrebi. Ako je pravilno uneta velicina, tacnost merenja brzine i rastojanja je blizu one sa GPS-om. Moj relativno jeftini bicikl kompjuter mozes da podesis prema velicini tocka ili obimu gume. Obim gume je narocito precizan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

 

To izgleda bas fino. Zivo me zanima kako ce da se pokaze u praksi i narocito kako mu radi obrtometar. Javi kad ga montiras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

 

To izgleda bas fino. Zivo me zanima kako ce da se pokaze u praksi i narocito kako mu radi obrtometar. Javi kad ga montiras.

Ima podesavanje po dimenziji gume e sad ja nemam fabricki obrtomer na mom tako da ne znam ni da li ce raditi obrtomer. Verovatno moze da se nekako poveze i da pokazuje posto sam video na netu da vezuju i na 50cc bez obrtomera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

 

To izgleda bas fino. Zivo me zanima kako ce da se pokaze u praksi i narocito kako mu radi obrtometar. Javi kad ga montiras.

Ima podesavanje po dimenziji gume e sad ja nemam fabricki obrtomer na mom tako da ne znam ni da li ce raditi obrtomer. Verovatno moze da se nekako poveze i da pokazuje posto sam video na netu da vezuju i na 50cc bez obrtomera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja