Jump to content

Moto Zajednica

Staviti duže prednje vile

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Stavio bih duže prednje vile na QINGQI qm 250 čopera sadašnje su dužine 75 cm a stavio bih od 100 ili 110 cm  ф 37 mm ako neko ima takve vile da se dogovorimo.Dobio bih u visini jer i mene ima  ;D pa da probamo . Ima li nekog ko je radio slično?

post-5256-12879020255228_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

produzi tvoje,za onoliko kolko ti odgovara,napravis umetak,zavrnes tvoje spustis na dole,umetak ostaje u trouglovima,bar sam ja tako rradio,,,,, :)

svaki strugar to moze da ti napravi,naravno pravis ih od gvozdja,nemora da bude pun materijal,mada je pozeljno,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Radio sam to vise puta, ali to je budz. Razmisli malo !!!  Uzmes duze vile, ako imas srece da su stapovi istog promera pa da upadaju u tvoje trouglove OK. Ako nisu, treba da upasujes kompletne vile na ram , mozda i da menjas lezajeve. Kad stavis duze stapove , il cele vile, da li ce tvoja kociona klesta pasovati na drugi stap, da li ce ako pasuju stajati lepo na disku ( tu se mora biti jako precizan ). Ako to ne pasuje, moze se prepravljati i budziti, al to je ipak prednja kocnica. Potom ti sleduje i zamena hidraulicnog creva za prednju kocnicu ( trebace ti duze ), a verovatno i nova sajla za brzinomer ( ako ti je pinjon na tocku ).  Takodje moras obratiti paznju na to koliko ti se podize prednji deo, i pogledati kako ti stoji masina, da ti zbog ukosenosti ne ostane " suva " - bez ulja - odnosno da imas ulja u zadnjem delu, a da nemas u prednjem.

  Prvo sve to izbistri i tehnicki i finansiski , pa ako se nadjes u tome ti to odradi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Nebih produžavao, samo duže vile  od 100 , 110 cm ako nađem, sajla i crevo duže to ok, e sad kočiona klješta to ču da vidim iizmerim na ponudama za ulje če biti u redu. Znači ko ima vile neka kaže .

post-5256-12879019669688_thumb.jpg

post-5256-12879020382144_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Još uvek stoji pitanje ima li ko prednje vile da se dogovorimo i probamo da napravim tu rabotu  ??? može i točak sa kočnicom??????????????

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja imam jedne od MZ-a, al moram prvo da ih premerim , pa cu ti javiti . A i te sto imam su za model sa dobos kocnicom, moze da se nabavi i druga cizma sa nosacem kocionih klesta, al to povecava troskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Da odmah budemo nacisto -- ja to nikada nisam radio i nemam apsolutno nikakvog iskustva u tome pa necu da pametujem i da dajem neke savete kako je najbolje to uraditi. Samo ,citam i pitam se zasto niko ne obraca paznju na geometriju motorcikla koja se menja? Ajde za predtrag i trag ako se ne obraca paznja to je do vozaca-bice mu teze ili lakse da vozi,zavisi od ugla.  Mene zanima kako niko ne razmislja o jacini rama tj.varova na njegovom prednjem delu. Menjanjem duzina vila menja se i opterecenje rama na tom kriticnom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Predpostavljam, cim su to mnogi radili i rade jos uvek, da je dovoljno bezbedno, pod uslovom, naravno, da majstor koji to radi ima dovoljno iskustva u tim stvarima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Merio sam danas MZ-ove stapove, duzina im je 81 cm , a precnik f=35.  To ti otpada . Moras traziti dalje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Hvala Lijo idemo dalje za Dodu što se tiče opterečenja puko bi on (ram)odavno po kršu u Crnu Goru  :o a produženjem bi dobio QINGQI Intruder  :D

post-5256-12879020218698_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

vidi, to sa nastavcima uopste nije nebezbedno ako se postuje sledece...

 

duzina nastavka treba da bude tolika da gornji trougao drzi nastavak a donji da steze originalnu viljusku, tako da ne dodje do naprezanja na mestu navoja. Ram izdrzava, to je najmanji problem. Varu je sve jedno pod kojim uglom sila utice. A da se drugacije ponasa, to je neminovno. Obicno losije :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Stavi tocak 21" i to je tojer produzenje od 25 -30 cm je nenormalno bez promene ugla viljuske u protivnom pasces na leda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Svojevremeno sam od BMW-a 250 pravio kastom motor. Prednju viljusku sam mu produzio za oko 30 - 35 cm, na taj nacin sto sam produzetke odradio i napravio na njima navoj te ih usrafio umesto cepova na viljusci. Stare stapove nisam ni pomerao, vec sam ove produzetke uvrnuo sa gornje strane umesto cepova, dodao treci most ( trougao ) i stavio volan.

  Takodje sam podigao i rezervoar za gorivo ( donja ivica rezervoara je pratila gornju ivicu cevi od rama - one iznad motora ) . Napravio sam bio i dvostepen sic i naslon, i dodao jos jedne fuzastere ispred masine. Rezultat je bio da mi je BMW izgledao kao " Ljuti Coper " ( opticka varka ), a kompletna geometrija motorcikla je ostala fabricka, i nisam imao nikakvih problema. Sve prepravke su bile na srafljenje, i ceo motorcikl se mogao dovesti u fabricko stanje za sat vremena !

  Mozda da i ti pokusas nesto ovako.  Uostalom kad si u N. Sadu, mozemo se naci, pa da vidis slike BMW-a ( nemam ih u elektronskom formatu ) , pa mozda smislimo nesto slicno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Kod mog motora su krače vile nego kod drugih kineza pa klizim na rezervoar kad sam ga podigao kao na slici dobio sam 25 cm i udobnost i visinu i ostaje ravan menjač tako da moraju duže vile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

A zasto ne bi stavio odstojnike i volan od princa?

 

Dobices dosta na prostoru, a nece biti budzenja i dodatnih opterecenja ili losije upravljivosti.

Ako si mislio na odstojnike za volan,to vec ima, nego chovek oce da napravi (dosta) produzene komande (vidish kolike noge ima  :D) zbog toga i zeli produzene vile...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

moje licno misljenje je da dzabe kvaris tako lep motor.

Isto tako mislim da ti je nacin merenja los.Ti si merio upravno prema zemlji a viljusku treba da produzis pod uglom.

Sa drugom viljuskom tocak nece da bude na mestu gde si merio nego vise napred.

Uzmi stap ili nesto slicno,duzine koliko mislis da ti bude nova viljuska,stavi pored postojece pa onda vidi kako ti stoji tocak i koliko dobijas na visini.

Posto vila dolazi ukoso u odnosu na tlo pitanje je koliko treba da bude dugacka da bi dobio 25 cm navisini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd ovako. Popusti stapove i spusti ih onoliko koliko je potreno da tocak dodirne zemlju. Ako izlazi iz donjeg trougla, moze da bude problem, mada, kazu, i ne mora. Tada ces znati koliki prosuzetak treba da pravis. Lepo naprvis produzetak koji na donjem kraju ima navoj koji ulazi u tvoju viljusku, tako da ga hvata donji trougao, hromiras, i skoro da se nece ni videti da si nesto radio. A dovoljno je bezbedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

vidi, to sa nastavcima uopste nije nebezbedno ako se postuje sledece...

 

duzina nastavka treba da bude tolika da gornji trougao drzi nastavak a donji da steze originalnu viljusku, tako da ne dodje do naprezanja na mestu navoja. Ram izdrzava, to je najmanji problem. Varu je sve jedno pod kojim uglom sila utice. A da se drugacije ponasa, to je neminovno. Obicno losije :(

 

 

nije svejedno,sa duzom viljuskom povecava se i sila,mada ja mislim da ramovi vecinom to mogu da izdrze

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ram  ce to izdrzati.Pitanje je hoce li izdrzati viljuska.Prilikom konstruisanja vodjeno je racuna o zavisnosti duzine vile i precnika stapova.

Nebi valjalo da se vec postojeci stapovi spustaju nesto drasticno jer ce doci do dodatnog opterecenja na njima samima.

Opet kazem motor je prelep,pu pu pu,da ga ne ureknem,steta je ista prepravljati.

Zasto diras originalnu stvar koja radi svoj posao.

Pomisli kolike se kazne naplacuju za takve prepravke, ako nisu unesene u saobracajnu vozila, u susednim nam drzavama.

Cini mi se da ce uskoro toga biti i kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Sve je to u redu produžavat ove moje vile neču da ne dobujem točak u glavu kad se presaviju  ::) ,ako ne nađem kod nekoga od naših brače bajkera moraču naručiti iz kine u fabrici da pošalju duže štapove od vila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja