Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSXR 750 karburatori

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Imam Suzuki GSXR 750, uljaru, 90 god, i imam problema sa karburatorima.Interesuje me da li je moguce na ovu masinu staviti karburatore od GSXF 750 koji je isto 90 godiste?Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Neću ti dati neki konkretan odgovor, ali postojalo je nekoliko varijanti i GSXR-a i GSXF-a po pitanju promjera karburatora.

Pretpostavljam da si ti imao fi 38, a GSXF je imao fi 34 ili 36 !

E sad, ako ti nije toliko bitno što ćeš da izgubiš nešto malo na snazi moraš da paziš dali ti pašu prirubnice.

Sad ovako, ja sam sa GSXR-ovima radio prije par godina, ali mislim da su za fi 36 i 38 iste prirubnice, a za fi 34 su manje i još ako naletiš na fi 40, one su isto drugačije.

Nemoj da me držiš za riječ jer bilo je to prije dosta godina, ali ti hoću samo reći da i na to obratiš pažnju.

Inače, pašu ti i karburatori sa GSXR-a i GSXF-a 1100, ali isto ih imaš u promjerima od fi34 - fi 40 !

Ako radiš neke kombunacije onda ćeš se vjerovatno morati poigrati i sa dznama, a to je najbolje da vidiš u nekom manualu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Ok, hvala Gixer pogledacu o ovome sto si napisao. Imam ovakav problem sa motorom, jednog dana ide sve normalno nema nikakvih problema, dobro radi, drugog dana pocne da trokira, lose radi, crkavaju mi svecice jer na neki nacin postaju vlazne od benzina... i sve tako u krug.Ja mislim da je verovatno problem u karburatorima, sta vi mislite? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Ok, hvala Gixer pogledacu o ovome sto si napisao. Imam ovakav problem sa motorom, jednog dana ide sve normalno nema nikakvih problema, dobro radi, drugog dana pocne da trokira, lose radi, crkavaju mi svecice jer na neki nacin postaju vlazne od benzina... i sve tako u krug.Ja mislim da je verovatno problem u karburatorima, sta vi mislite? Hvala.

 

E, nemoj "vi" molim te :-))))

Kao što msm kaže. prvo daj nekome da ti  ih pregleda.

A ono što mi prvo paada napamet mogla bi da bude sinhronizacija jer moguće da jedan cilindar dobiva više goriva od nekog drugog pa zajebava svećice.

Drugo, trebalo bi da se pogledaju sve membrane dali su čitave.

Treće, treba pogledati koliko su i dali su jednako odvrnuti svi šrafovi za štelovanje.

Dalje, treba vidjeti dali čok nije negde blokirao pa ti motor stalno ili kao što kažeš povremeno radi sa previše banzina.

Ako ti šiberi i leptiri nemaju lufta, nema potrebe za ulaganjem u karburatore.

E, zaboravio sam možda najvažnije, a to je, pogledaj da ti slučajno ne propuštaju iglice i da pojedini karburator jednostavno prelije.

Uf, al sam nakakio svašta, ali sve je to moguće :-)

Sretno i javi šta si uradio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Kragujevac

OK, hvala svima na pomoci. :) Sada mi jos samo recite nekog dobrog majstora koji bi mogao da sredi moje karburatore (prednost PO,BG ili KG).Da li je bolje da skinem karburatore i samo njih odnesem u servis ili da teram ceo motor? Kolika je cena (okvirno) za ovaj posao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: Golden Dragon

Verovatno ti zaglavljuje plovak na nekom od karburatora ili na svima povremeno, 90%, mada je pitanje i membrane kakve su. Inace kompletan servis, ultrazvucno ciscenje, zamena membrana, stelovanje odnosno sinhronizovanje bi trebalo da bude od 150 do 250e, sa garancijom od godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

Imam Suzuki GSXR 750, uljaru, 90 god, i imam problema sa karburatorima.Interesuje me da li je moguce na ovu masinu staviti karburatore od GSXF 750 koji je isto 90 godiste?Hvala unapred.

 

Nikako neskidaj karburatore! Motor u servis pa onda majstora za vrat!Spale BG, LazarevicKG, Marinkovic CA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Smed.Palanka

Imam Suzuki GSXR 750, uljaru, 90 god, i imam problema sa karburatorima.Interesuje me da li je moguce na ovu masinu staviti karburatore od GSXF 750 koji je isto 90 godiste?Hvala unapred.

Nasteluj ventile,zameni svecice,ocisti i vakumiraj karburatore i to mora da radi...ako imas probaj zameni ignjitor on hoce da zeza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Monaco
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750N

isti problem imao dok nisam promenio vodilicu igle "needle jet"mana nasix uljara je ta vodilicapostaje ovalna jer se motor vozi na malim obrtajima i igla radi samo na jednoj visini.N aoci se vidi koliko postaje ovalna.

trosio goriva i nema minimum i trokira.

poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Vozim GSXR750J/88g - Karburatori su Mikuni BDST36SS-Odavno nemam vise nikakvih problema sa njima jer sam im `provalio` nedostatke.

 

Mogu reci sledece-

 

Kod ovih nasih `uljara` Karburatori su Uzasno osetljivi na najmanju prljavstinu u gorivu !- Lako pocnu da prelivaju !- i `Dave` svecice ! Savetujem ugradnju posebnih filtera goriva (2kom- 50 din/kom)postavljanjem filtera ispod Karburatora.- zaista su `spas`

 

Pravilan Raspored tri creva(2 Benzin-1 od vakuma slavine) ispod rezervoara jeste jako bitan za pravilan dotok goriva u Karburatore !

 

Iglice ventila plovka(aluminijusko telo-gumeni vrh) hoce da se potrose po spoljnom obodu od aluminijuma i da ostanu u polozaju otvoreno - tako da izazivaju prelivanje goriva i nepravilan rad motora !- ili ih zameniti novim ili obraditi finom turpijom za nokte da ne `kace` vise .

 

Preko zime kada se Motorcikl ne koristi - Obavezno izdrenirati casice svakog karburatora odvrtanjem 4pripadajuca srafica na casicama plovkova Karb-ova.

 

Rasturanje Karb-ova Strogo raditi redosledom Jedan po Jedan, da se naizgled isti delovi ne pomesaju-mesanjem delova motor nece raditi dobro !!! Obavezno dobro izduvati rastureni Karb pod pritiskom komprimovanog vazduha .

 

Proveriti isto stanje Membrana kao i opruga iznad njih ! Stelujuce dizne od ispod se steluju odvrtanjem za 1,5-2 kruga od` anslaga` !

 

Ima raznih tipova BDST```` SS Karb-ova u zavisnosti od modela - najbolji jesu ovi od 36 mm,sa modela 750J/k ili 1100/ 89/90

 

Ignitori (Elektronska palenja) na `uljarama`retko kad crkavaju ,mnogo vise su skloni `crkavanju `stekeri svecica koji pocnu da probijaju i odvlace varnicu na okolnu masu !!!.

 

Sve jedno kada se svi ti `problemcici `rese na SACS- GSXR jeste tada odlican Motorcikl !!!

 

Poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki RF600r

Druze vidim da si iskusan oko karburatora za Suzuki modele... Ja imam RF600r i imam muke sa njim.Problem je sledeci:

Motor kad palim kad je hladan upali na sva 4 klipa i ugasi se odmah.Kasnije prilikom paljenja drugi put upali,ugasi i kad upali posle 4-5 pokusaja rade samo 2 ili 3 klipa a osltali koji ne rade zamaste svecice. Posle cistim brisem menjam svecice i on upali iz 10og pokusaja na sva 4 klipa, ali gorivo mnogo salje po meni jer stipe gorivo za oci...nebitno

Uradio sam sledece:

Skinuo karburatore i prvo smesa na donji sraf je bila na 1.25 kruga ja sam je smanjio na jedan krug. Smanjio sam nivo igle na siberima za jedan podeok bilo je na pola ja sam spustio iglicu nadole za podeok. I izvakumurao sam karbove jednako i opet ista prica... Pomagaj brate sta da radim molim te odgovori mi kad god si u mogucnosti... mnogo mi je hitno... Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

OK, hvala svima na pomoci. :)Sada mi jos samo recite nekog dobrog majstora koji bi mogao da sredi moje karburatore (prednost PO,BG ili KG).Da li je bolje da skinem karburatore i samo njih odnesem u servis ili da teram ceo motor? Kolika je cena (okvirno) za ovaj posao?

 

Bokilic - SVILAJNAC tu je na forumu potrazi ga !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Zuki druze to sto si uradio do sada jeste sve u pogresnom smeru - ocigledno da ti motor ne radi kako treba !

 

 

Igle vrati tamo na isti podeok na kojima su i bile - cenim na srednji podeok od pet postojecih `zareza` .

 

Stelujuce dizne(iglice) za `ibershus` smesu koje se nalaze od ispod karburatora vrati sve na 2 kruga odvrnuta od `anslaga`-znaci nema i ne sme tu da bude `silovanja `prilikom zasravljivanja tih dizni do kraja- nego na osecaj,pa onda svaku odvrni nazad 2 kruga(moze i 1,5 ali sa 2 radice ti motor stabilnije i imace bolji start (prvo palenje na topao ili hladan motor)

 

Ono sto te Karb-ove muci jeste prelivanje goriva jer ti ventili(iglice) plovkova ne odradjuju posao nego ostaju u nevidljivom polozaju Otvoreni, tako da nivo goriva jeste previsok i tada Suzuki motori sa tim Mikuni Karb-ovima zvuce ko da su prolupali- a nisu !!!

 

Kao sto sam i napisao ranije u post-u - Skini pazljivo bateriju Karb-ova dole pa Strogo redosledom jedan po jedan rasturi donje casice. Optickim pregledom proveri iglice ventila plovkova na istrosenje sledecim redom :

 

1) Stanje gumenog vrha iglice - ako je gumeni vrh iglice istrosen-ima vidljivih znakova nejednakog oblika gumenog konusa - zameniti sve iglice ventila plovkova sa novim !

2) Iglica ventila na suprotnom delu(donjem) od gumenog siljka ima malenu zanitovanu iglicu sa oprugicom unutar tela same iglice ventila koja se naslanja na stelujuci metalni jezicak Plovka- ta malena iglica mora biti strogo pomicna za nekih 1,5-2 mm gore dole,i to mozes lako ispitati pritiskanjem zaobljenog dela iglice noktom- Mora da ide lako unutra i da se lako sama vraca u prvobitni polozaj !!

3) Pogledaj dobro metalno aluminijumsko telo svake iglice plovka jer se po narebrenim obodima aluminijumskog tela desava istrosenje od stalnog rada(pomicanja) iglice gore-dole u dodiru sa tvrdjim mesinganim telom ventila plovka u koji iglica ulazi a plovak pritiska pod uticajem okolnog benzina iz casice plovka- ponekad je dovoljno samo finom turpijom za nokte te neravnine lepo poravnati i resen problem,iglice tada idu bez otpora lepo skroz do gore,ne kace nigde,dobro zatvaraju i motor radi optimalno !!!

Naravno da na kraju ide stelovanje nivoa plovka u odnosu na telo karburatora i svaki plovak mora da stoji tako da je crta sa strane na telu plovka jeste paralelna sa telom karburatora koji stoji obrnuto !!

Nadam se da ce ti ovo sto sam napisao pomoci da resis taj problem

 

Poz 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki RF600r

Zuki druze to sto si uradio do sada jeste sve u pogresnom smeru - ocigledno da ti motor ne radi kako treba !

 

 

Igle vrati tamo na isti podeok na kojima su i bile - cenim na srednji podeok od pet postojecih `zareza` .

 

Stelujuce dizne(iglice) za `ibershus` smesu koje se nalaze od ispod karburatora vrati sve na 2 kruga odvrnuta od `anslaga`-znaci nema i ne sme tu da bude `silovanja `prilikom zasravljivanja tih dizni do kraja- nego na osecaj,pa onda svaku odvrni nazad 2 kruga(moze i 1,5 ali sa 2 radice ti motor stabilnije i imace bolji start (prvo palenje na topao ili hladan motor)

 

Ono sto te Karb-ove muci jeste prelivanje goriva jer ti ventili(iglice) plovkova ne odradjuju posao nego ostaju u nevidljivom polozaju Otvoreni, tako da nivo goriva jeste previsok i tada Suzuki motori sa tim Mikuni Karb-ovima zvuce ko da su prolupali- a nisu !!!

 

Kao sto sam i napisao ranije u post-u - Skini pazljivo bateriju Karb-ova dole pa Strogo redosledom jedan po jedan rasturi donje casice. Optickim pregledom proveri iglice ventila plovkova na istrosenje sledecim redom :

 

1) Stanje gumenog vrha iglice - ako je gumeni vrh iglice istrosen-ima vidljivih znakova nejednakog oblika gumenog konusa - zameniti sve iglice ventila plovkova sa novim !

2) Iglica ventila na suprotnom delu(donjem) od gumenog siljka ima malenu zanitovanu iglicu sa oprugicom unutar tela same iglice ventila koja se naslanja na stelujuci metalni jezicak Plovka- ta malena iglica mora biti strogo pomicna za nekih 1,5-2 mm gore dole,i to mozes lako ispitati pritiskanjem zaobljenog dela iglice noktom- Mora da ide lako unutra i da se lako sama vraca u prvobitni polozaj !!

3) Pogledaj dobro metalno aluminijumsko telo svake iglice plovka jer se po narebrenim obodima aluminijumskog tela desava istrosenje od stalnog rada(pomicanja) iglice gore-dole u dodiru sa tvrdjim mesinganim telom ventila plovka u koji iglica ulazi a plovak pritiska pod uticajem okolnog benzina iz casice plovka- ponekad je dovoljno samo finom turpijom za nokte te neravnine lepo poravnati i resen problem,iglice tada idu skroz do gore,ne kace nigde i motor radi optimalno !!!

Naravno da na kraju ide stelovanje nivoa plovka u odnosu na telo karburatora i svaki plovak mora da stoji tako da je crta sa strane na telu plovka jeste paralelna sa telom karburatora koji stoji obrnuto !!

Nadam se da ce ti ovo sto sam napisao pomoci da resis taj problem

 

Poz 0takoje.gif

 

Ok hvala na savetu probacu i to pa se javljam ako je pomoglo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Ako imas neku mogucnost da ` svuces` sa Net-a Service Manual za tvog RF-a to uradi obavezno jer tu ces naci bas svaki tacan relevantan podatak ,meru i objasnjenje i ustedeces sebi zivaca i para i vozices se lepo i sigurno !!!

 

Ako imas neki aparat za slikanje visoke rezolucije postavi slike tih Karbo-va ovde pa cemo videti sta i kako dalje, u osnovi to su jako kvalitetni Karb-ovi ali su i jako Osetljivi !!!

 

Poz 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki RF600r

Zuki druze to sto si uradio do sada jeste sve u pogresnom smeru - ocigledno da ti motor ne radi kako treba !

 

 

Igle vrati tamo na isti podeok na kojima su i bile - cenim na srednji podeok od pet postojecih `zareza` .

 

Stelujuce dizne(iglice) za `ibershus` smesu koje se nalaze od ispod karburatora vrati sve na 2 kruga odvrnuta od `anslaga`-znaci nema i ne sme tu da bude `silovanja `prilikom zasravljivanja tih dizni do kraja- nego na osecaj,pa onda svaku odvrni nazad 2 kruga(moze i 1,5 ali sa 2 radice ti motor stabilnije i imace bolji start (prvo palenje na topao ili hladan motor)

 

Ono sto te Karb-ove muci jeste prelivanje goriva jer ti ventili(iglice) plovkova ne odradjuju posao nego ostaju u nevidljivom polozaju Otvoreni, tako da nivo goriva jeste previsok i tada Suzuki motori sa tim Mikuni Karb-ovima zvuce ko da su prolupali- a nisu !!!

 

Kao sto sam i napisao ranije u post-u - Skini pazljivo bateriju Karb-ova dole pa Strogo redosledom jedan po jedan rasturi donje casice. Optickim pregledom proveri iglice ventila plovkova na istrosenje sledecim redom :

 

1) Stanje gumenog vrha iglice - ako je gumeni vrh iglice istrosen-ima vidljivih znakova nejednakog oblika gumenog konusa - zameniti sve iglice ventila plovkova sa novim !

2) Iglica ventila na suprotnom delu(donjem) od gumenog siljka ima malenu zanitovanu iglicu sa oprugicom unutar tela same iglice ventila koja se naslanja na stelujuci metalni jezicak Plovka- ta malena iglica mora biti strogo pomicna za nekih 1,5-2 mm gore dole,i to mozes lako ispitati pritiskanjem zaobljenog dela iglice noktom- Mora da ide lako unutra i da se lako sama vraca u prvobitni polozaj !!

3) Pogledaj dobro metalno aluminijumsko telo svake iglice plovka jer se po narebrenim obodima aluminijumskog tela desava istrosenje od stalnog rada(pomicanja) iglice gore-dole u dodiru sa tvrdjim mesinganim telom ventila plovka u koji iglica ulazi a plovak pritiska pod uticajem okolnog benzina iz casice plovka- ponekad je dovoljno samo finom turpijom za nokte te neravnine lepo poravnati i resen problem,iglice tada idu skroz do gore,ne kace nigde i motor radi optimalno !!!

Naravno da na kraju ide stelovanje nivoa plovka u odnosu na telo karburatora i svaki plovak mora da stoji tako da je crta sa strane na telu plovka jeste paralelna sa telom karburatora koji stoji obrnuto !!

Nadam se da ce ti ovo sto sam napisao pomoci da resis taj problem

 

Poz 0takoje.gif

 

Ok hvala na savetu probacu i to pa se javljam ako je pomoglo...

 

RESEN PROBLEM

 

Ocisceni karburatori, smesa na 1krug i 1/4, iglice na siberima na srednji polozaj....

 

Ali glavi problem...Sajla sauha je falsirala i nije vukla pun sah nego pola i zato nije hteo da pali hladan...Hvala svima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

Odlicno Majstore !!! 0takoje.gif

 

Siguran sam da si nakon ove uspesne popravke tvojih Karbo-va sada sigurniji i u sebe i u svoj bajk kada treba da se provozas i odes sa njime nekuda ! .

 

Eh da je malo lepseg vremena napolju........ 1moto3.gif

 

Poz Zuki 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: Suzuki RF600r

Da nije ovako hladno isterao bi svaku kap goriva koja je ostala u auspuhu posle silnih gusenja.

Zaboravih: Mora da promenim ulje ko zna da li je spustio gorivo dole u karteru a najverovatnije jeste ali nema veze vazno da je spreman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav drugari , nov sam ovde , od nedavno sam pazario uljaru 750 cc 91 god , dakle radi se o zadnjoj seriji uljara . prvo sto bih pitao je da li taj motor ima soljice ili kako je vec regulisano otvaranje ventila i preko kog sistema , drugo imao sam problema sa karbovima , problem je prelivanje ali sam to sam sredio , bili su puni mulja , vode itd . sredio sam samo 2 casice na karbovima koje su mogle da se odviju bez da se skida karb. motor je palio kao mina , posle ciscenja te 2 casice na karbu desilo se da teze motor pali i da posle verglanja postoji malo pa sam pukne na auspuh . da li je to razlog zato sto nisam ocistio ceo karb ili su problem svecice . i poslednje , ko ima da proda svecice denso U31ETR ili U 27ETR za taj motor . Hvala unapred na odgovorima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pozdrav drugari , nov sam ovde , od nedavno sam pazario uljaru 750 cc 91 god , dakle radi se o zadnjoj seriji uljara . prvo sto bih pitao je da li taj motor ima soljice ili kako je vec regulisano otvaranje ventila i preko kog sistema , drugo imao sam problema sa karbovima , problem je prelivanje ali sam to sam sredio , bili su puni mulja , vode itd . sredio sam samo 2 casice na karbovima koje su mogle da se odviju bez da se skida karb. motor je palio kao mina , posle ciscenja te 2 casice na karbu desilo se da teze motor pali i da posle verglanja postoji malo pa sam pukne na auspuh . da li je to razlog zato sto nisam ocistio ceo karb ili su problem svecice . i poslednje , ko ima da proda svecice denso U31ETR ili U 27ETR za taj motor . Hvala unapred na odgovorima .

ti bese ono na fejsbuku pitao isto to....bese dalibor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja