Jump to content

Moto Zajednica

KLR 650 1987 - 2007

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Kawasaki KLR 1987 - 2007.

 

bikepics-578447-full.jpg

 

 

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

 


Najzlijevo iskustvo:

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Godiste 1992.

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

Na KLR-u sam proveo jednu divnu sezonu. Prešao sam oko 2500 kilometara, uglavnom po gradu.

 

3. Sta mi se dopada:

KLR koji sam ja posedovao je bio motor koji nije bio lep, našminkan ili u top stanju, međutim ja sam sa njim sit navozao bez ikakvih problema. Vozi se vrlo lako, nije veliki potrošač, dovoljno je veliki za dvoje, a opet nije preveliki za grad. Lično, dopadalo mi se izgled drumskog razbojnika, jednocilindraša koji je stvoren za vožnju kraj puta koji se odlično snalazi u gradskoj džungli. Moje sedište je bilo prepravljano za nekog nižeg od mene tako da mi je KLR bio niskog sedišta a zbog toga malo višljeg kormana.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Generalno, bolje bi moglo biti vešanje, mada mislim da nije na svakom primerku onoliko mekano kao što je bilo kod mene. Bolja zaštita od vetra bi takođe mogla biti dobra investicija. Kočenje je solidno, ne odlično, ne dobro nego solidno.

 

5. Moj utisak:

Moj utisak je da je KLR650 odličan motor koji bi preporučio svima koji imaju potrebu da se po gradu vucaraju po gužvi. Nije najjači niti najlepši, ne privlači previše pažnje a pouzdan je i poslušan. Svi solo vozači će se siti nauživati na ovom motoru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1990 model Tengai

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

4 pune sezone,preko 40 000km

3. Sta mi se dopada:

Motor ima dobro ubrzanje i krajnju brzinu,prilicno je vozan motor i ima dosta snage,za off road je extra

jer sam ga poprilicno vozio pa cak i u dvojke,robusnog izgleda i nije toliko cest model.

4. Sta je moglo biti bolje:

ima velikih vibracija posle 110 kmh,lose mu je resen sistem ublazivanja vibracija lancem preko kontra tega,lanac se brzo tegli,troskari ulje...

 

5. Moj utisak:ja sam sa njim obisao dosta moto skupova i imao predivnih voznji i nikad me nije ostavio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Srbija, Beograd, Čukarica
  • Motocikl: KLR 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili: KLR 1989

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vozim ga od 1-og Jula 2011

3. Sta mi se dopada:

Stabilnost van puta, snaga i ubrzanje. Lako se kontroliše.

4. Sta je moglo biti bolje:

S' obzirom na godište- nema manu.

5. Moj utisak:

Imaću krajnji utisak o mašini kada me bude popeo na Rtanj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: Kawasaki Tengai 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1990 KL650B- Tengai

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

od 10/2008 do 05/2011, prošao oko 40.000 km.

 

3. Sta mi se dopada:

Dopadalo mi se što sam bio jedini s takvim motorom gde god se pojavio :)... zašto se zove Tengai? "only ten guy's have one of those", a ja bio jedan od njih :)

Sad malo ozbiljno...prešao sam s njime pola evropu, rastavljali smo ga sa suvozacicom u sred talijanskog autoputa... dizao sam ga sam iz vode... penjao sam se preko stabla drvece u planinama... doverljiv motor u svakom slucaju, pa i da nešto zezne- lako se popravi, sve je dostupno, pregledno i jednostavno... snage ima dovoljno za savladivanje off-road precica i lagano kruzanje, posebna prednost su mu prednje trkalo od 21", veliki rezervoar (24 l.) i potrošnja (moj prosek 4,5 l./100 km), može se natovatiti kao mazga a pritome da ima dovoljno mesta za 2 osobe... 1-cilindraš, 650cc, vuce ko traktor po terenu (verujte- divan osecaj)

 

4. Sta je moglo biti bolje:

amortizacija bi mogla biti malo tvrdja, toliko je mekana da se desilo da mi suvozacica zadrema na off-road vožnju :neznam: , pregoravanje CDI-a uzrukovano kvarom u namotaja za pobudu (cesti slucaj kod KLR mašine), slabo prednje svetlo (ja sam stavio belu H4 od 80W), izrazena potrošnja ulja iznad 5000 obrtaja, redovno zatezanje lanca za kontrateg

 

5. Moj utisak:

Eh... Tengai mi je neprežaleni motorcic... prešao sam s njime i dobro i zlo, ali uvek me sigurno i bezbedno vracao kuci...

post-3075-0-12091600-1329684959_thumb.jpg

post-3075-0-66940400-1329685002_thumb.jpg

post-3075-0-60410600-1329685170_thumb.jpg

post-3075-0-96916600-1329685253_thumb.jpg

post-3075-0-47818300-1329685695_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: Kawasaki Tengai 650

moram dodati:

nisam mogao pražaliti motor koji sam gore opisao, pa sam sebi nabavio novi :)

evo koja slika od novog (još ima posla na njemu, ali do sledece sezone bice tip-top :)

091112-1022002.jpg

091112-1022.jpg

091112-1023.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja