Jump to content

Moto Zajednica

Kako skinuti lepak od nalepnica?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Zejtin je idealan i to uraditi sa platnom od teksasa. Trljati gore dole, ne kruzno, ne razmazuje tu lepljivu masu vec je prenosi na krpu. Drugi nacin je fen za kosu, lepak se ugreje i lako se skida.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Skinuo ostatke od tank pada benzinom bez problema.

I mene čeka skidanje tankpeda sa rezzervoara. Da li si koristio običan ili medicinski benzin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: aprilia SR 50 LC Minarelli 95'

 

 

 

Ponekad se zapitam,zasto neko mora da napise nesto pa makar i glupo,ljudi covek farba plastike ba ga bas zabole,da li ce sta ostetiti predhodnu boju....

 

A ocigledno niste nikad skidali fabricke nalepnice,i lepak,to je da rodis mecku,i nista ga lako ne moze skinuti,bez mnogo mnogo trljanje..

:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

Ja sve ostatke od lepkova sa nalepnica, izolir traka, hansaplasta... skidam iskljucivo medicinskim benzinom i nikad mi nista nije bilo osteceno. Ima po apotekama da se uzme i nije bas jeftin, tipa 200kinti 100ml

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ја то радим квалитетним сирћетом...! Натопим крпу или сунђер па добро натапкам налепницу и оставим да стоји 15-20 мин. Поново натопим сирћетом да бих освежио и налепница се скине прилично лако (скоро па сама...:lol:)...

 

Прочитах ово давно на неком аутомобилском форуму, пробао и делује!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Dali je neko od vas nije otisao do prodavnice auto delova i opreme i pitao dali imaju neki proizvod koji se koristi za skidanje nalepnica i lepka od istog ?? Verovatno ce negde dbiti odgovor ...NEMAMO ali mozda mozda na nekom drugom mestu posle nekog drugog pokusaja cuje i ono...Da imamo SPEJ ZA SKIDANJE NALEPNICA.

Prijatelj je kupio i probao sam, za 30 minuta sam pola auta izlepljenog sa reklamom za neki biznis u Nemackoj ocistio kao da nikada nisu bile tu.Sprej je kupljen u farbari ...da obicnoj farbari ,mozda ga neka ima mozda nema ali ova se nalazi u prolazu kod Partizanove bildernica na Autokomandi (na samom cosku je pekara i pored nje se ide u prolaz levo je bildernica,menjacnica a30metara dalje na desno farbara}.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Tema malo potonula, ali nema veze, pretpostavljam da neke od vas preko zime ocekuju radovi oko motora, pa ce biti i zamene i skidanja nalepnica.

 

Ja mogu najtoplije da preporucim Zippo benzin (mislim da se radi o mesavini medicinskog benzina i finog masinskog ulja, ali mi je uvek bilo lakse da kupim kanticu od 500ml) i staru pamucnu majicu kao krpu. Vazno je samo da krpa uvek bude fino natopljena, i sakuplja sve, od ostataka od nalepnice ili bedza do ogorele gume i bitumeskih fleka, bez problema. I garantovano ne ostecuje lak, sto je najvaznije. Probao bar 50 puta, od cross plastika do rezervoara na nakedima, i svaki put radi bez greske. Moze i da se natapa, u slucaju da su ostaci stari i okamenjeni, opet ne ostecuje lak.

 

Zippo benzin je takodje koristan za premazivanje hromiranih delova preko zime, jer ostaje tanak ali efikasan sloj ulja iza njega. Na prolece prebrisete, i sve se cakli ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja