Jump to content

Moto Zajednica

Gabon 24.12.2008. put Libreville - Makora

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Veceras je badnje vece u Rimo-katolickom svetu............danas je radni dan kod nas ovde u firmi.

Iskrso je jedan mali problem u nasem kamenolomu u Makori (oko 100 km od Libreville-a). Sef kamenoloma Milan treba da putuje za Srbiju sutra na kraci odmor od 2 nedelje ali nema siguran prevoz do Libreville-a (u daljem tekstu LBV), njegov pick-up je na izdisaju, javio mi se putem Skype-a i zamolio me da dodjem po njega i usput da podelim duznosti u njegovom odsustvu, dogovorio sam se sa Momom (gazda firme) i krenuo sam jutros u 07:30 iz LBV.

 

Put iz LBV za Makoru vodi asfaltnim putem oko 71 km, zatim 26 km zemljanog puta do kamenoloma, 2 km dalje je naselje gde zive nasi (njih dvojica, Milan - sef kamenoloma i Voja - katerpilar mehanicar). to je uobicajena ruta.

 

Danas necu ici tim putem. Razlog je - put od 26 km je neprohodan, zbog kisa deo puta je poplavljen a drugi deo je izrovan od strane kamiona-balvanasa (sumari koji eksploatisu sumu) tako da nije sigurno da cu proci.

Idem oko 50 km asfaltom i posle gradica Ntoum skrecem na lateritni put za Medoneu, tim putem cu ici oko 45 km do raskrsnice za rezervat "Mont Kristal" koji ujedno vodi i do puta koji obicno koristimo. Uobicajeni put koji koristimo je u stvari servisni put koji je napravila SEEG (ovdasnja Elektrodistribucija) jer tuda idu dalekovodi koji vode od hidrocentrale Kingele 1 do LBV.

 

Kao sto sam rekao, krenuo sam iz LBV u  07:30 i posle sat vremena sam stigao do skretanja za Medoneu, pocinje Lateritni put.

Bp4mW_01putzamedoneuzr5.th.jpg

 

Zastao sam da obavim "malu privatnu potrebu" i usput snimio par slika.

 

PKYup_02putzamedoneupy8.th.jpg

 

zNqku_03putzamedoneuresizeie9.th.jpg

 

RrWIJ_04putzamedoneuresizemu6.th.jpg

 

Posle dobrog puta za Medoneu, skrenuo sam poprecnim putem za rezervat "Mont Kristal" ...........tu je put dosta uzi i losijeg kvaliteta, ima dosta vododerina, kamenja, bara i brzina se smanjuje na nekih 30-40 km/h.........ponegde i 1. brzinom korakom.........ali napreduje se.

 

xEDlP_05putzakingele1resizeqv7.th.jpg

 

Sve je slikano telefonom Nokia N95 8GB, sto se vidi na sledecoj fotografiji.

 

HsFfD_06putzakingele1resizezw3.th.jpg

 

Tako polako stigoh do jedinog mosta na putu

 

MixcI_07putzakingele1resizezo7.th.jpg

 

jvGWH_08mostzakingele1resizefu6.th.jpg

 

kMzdx_09mostzakingele1resizeux9.th.jpg

 

Pogled uzvodno i nizvodno........

 

s9OfX_10poglednarekuuzvodnoreoy9.th.jpg

ZNk1n_11poglednarekunizvodnorko9.th.jpg

 

zatim, pogled uz tocak........

 

pKHYc_12mostzakingele1resizehg7.th.jpg

 

na mostu......

 

XulOZ_14mostzakingele1resizekn4.th.jpg

 

pogled sa mosta na prirodu.......

 

gmy3J_15pogledsamostaresizegm8.th.jpg

 

Evo i mene na mostu......

 

tyoK4_16janamosturesizegh8.th.jpg

 

tu su nalepnice SRB, da se zna ko seta ovom afrikom........

 

TWok6_17nalepnicasrbresizerb3.th.jpg

 

zatim nastavljam put........

 

PSj9O_19putzakingele1resizelv5.th.jpg

HEeSK_20putzakingele1resizeze0.th.jpg

hjCnz_21putzakingele1resizemp8.th.jpg

 

i tako polako dodjoh do raskrsnice gde se ponovo ukljucujem u uobicajeni put do naseg kamenoloma, pogledao sam i vidim reka se izlila pa sam slikao da vidite i vi........

 

WxOM7_22izlilaserekanapk20resoh7.th.jpg

21Uks_23izlilaserekanapk20resuw4.th.jpg

EUfv3_24izlilaserekanapk20resfq9.th.jpg

 

eto i mene pored izlivene reke...........

 

4DYZt_25jakodizlivenerekeresiiq9.th.jpg

 

tocak u vodi......jako hrabro sa moje strane  :D :D :D

 

HAFZO_26tocakuvodiresizevc0.th.jpg

 

i raskrsnica, da vidite gde se uklapaju ova dva puta........

 

05NMI_27raskrsnicaputiobilaznbm7.th.jpg

 

opet raskrsnica, ali sa boljim pogledom na dalekovode i metalni mostic na uobicajenom putu..........

 

8bvTs_28raskrsnicaputiobilaznpe3.th.jpg

 

To je to, sto se tice fotografija, snimio sam usput i 4 video snimka sa komentarom...........ali svaki od njih je oko 135 MB (7-8 minuta) i ja nazalost ne znam da postavim video snimak, a i mislim da je preveliki i da bi bilo dugo skidati ga ........tako da ce ovaj put biti bez video snimaka.

 

Stigao sam u Makoru u 10:22 ,  znaci ukupno skoro tri sata voznje, sat vremena po asfaltu i dva sata po lateritnim putevima (oko 75 km), znaci prosecna brzina na lateritu je bila oko 37,5 km/h. Izvukao sam dobar prosek na putu za Medoneu, gde je put OK.

 

Nadam se da vam se svideo mali izled u Gabon, ako nije...................recite mi. U tom slucaju, necu vise "majke mi!".........

 

Veliki pozdrav svima................iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Covek, meni se svidelo. Samo ti slikaj i dalje, i kaci slike .  Meni je Gabon daleko, i tesko da cu ikad otici tamo, a pretpostavljam i vecini ovde. Ako vec nemozemo, a ti si tamo - bar slike da vidimo. I sto Marko rece sledece da budu sa BMW-om.  Meni bi licno bilo zanimljivo i da vidim sta lokalno stanovnistvo tamo vozi od motora, imaju li neku svoju " bajkersku " kafanu, i tako to . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pa naravno da ce ici dzipom! zamisli da mu , ne daj boze, iskoci neki lav ili tako nesto divlje iz dzbuna pored puta... pu pu pu  ;):D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Marokanac, hvala na osvezenju, ovde pada sneg + imam boginje vec tri nedelje! :(

 

Nego, kazi nam je l bi mogao to isto da izvezes i motorom (ima li neprijateljskih zivotinjica i slicno) i sto nisi ako ih nema? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Lepi komentari, nema sta...........

 

Istu turu bi mogao bez problema da provezem i motorom...............kad bi mi motor bio ovde - BMW Adventure je u Beogradu, cuva mi ga drug Boki iz Zemuna (pizzeria "Slonce") koji ce ucestvovati u voznji Deda Mrazova sa njim..............

Eh, da mi je ovde motorino..............bilo bi lepih turica i zapisa.

Inace dzipche je OK, moze se...........kad vec nemamo Humer ili slicno.......... :D :D :D

 

Inace Lavova nema u Gabonu, ali zato ima drugih zivotinjki i za one koje to interesuje mogu da pogledaju sledece putopise o Gabonu

 

prica o Africi - Gabon

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19964.0

 

jos jedna prica o Africi

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20130.0

 

Vidim da pada sneg u Srbiji...............super, bice vam lep docek Nove 2009. godine...........ovom prilikom....

 

CESTITAM    SRETNU NOVU 2009. GODINU  SVIM  BAJKERIMA SRBIJE !!!!!!

 

isto tako dolazeci Bozic uz tradicionalni pozdrav  " HRISTOS SE RODI !"

 

Veliki topao pozdrav svima iz Afrike..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja