Jump to content

Moto Zajednica

(Електро)Турбо за мале кубикаже 49 CC To 99 CC

Recommended Posts

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

This is a 12 volt battery powered turbo, best suited to bikes with 49cc to 99cc motors. New turbo system for small bikes. Up to 35% power increase. Two boost settings, full electronic control w Ith 35mm intake rubber. Fitting of different sized intake rubber to adapt to other sized manifolds is possible. Item is sent from an international supplier, not from within Australia, so delivery time is 10 to 20 work days from shipping date. Easy to fit with turbo boost button included. We accept australian bank and personal cheques and postal orders, paypal, paymate and direct deposit bank transfers. Brand new and boxed with electronic components, cables and diagrams for fitting. Allow 10 to 20 work days delivery as this item is sent from abroad.

 

Скинуто са http://www.aeolus-online.com/catalog/motorcycle_accessories/1/turbo_for_small_31.html

 

 

Јел неко пробао???

post-1644-12879013075428_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

This is a 12 volt battery powered turbo...

 

Скинуто са http://www.aeolus-online.com/catalog/motorcycle_accessories/1/turbo_for_small_31.html

 

Зар Томосићи не раде на 6V ?

 

Moj Tomos Targa A 35  97-mo godiste ima 12 v struju - fabricki !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

This is a 12 volt battery powered turbo...

 

Скинуто са http://www.aeolus-online.com/catalog/motorcycle_accessories/1/turbo_for_small_31.html

 

Зар Томосићи не раде на 6V ?

 

Moj Tomos Targa A 35  97-mo godiste ima 12 v struju - fabricki !

Ali nema akumukulator ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

tomos bt ima fabricki 12v i mogucnost ugradnje akumulatora. konkretno ja na svom radim na tome da metnem akumulator ali nije bitno to u ovoj temi. pa ako je potrosnja veca 35% uredu je to ali ne da se stalno vozi sa tim cudom. znaci malo da se pokaze ;D koliko je to moguce :)  a za obicnu voznju moze i bez toga. ali pitanje je da li je uopste moguce nesto postici sa tim. to izgleda dobro ali da li je to samo izgled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

na koju foru radi ovo??

 

На дугме :D

Bas me nasmeja sad... ;D

 

Pa trubinu pokrece elektro motor, to povecava pritisak vazduha koji ulazi u motor, sto znaci da se obogacuje smesa kiseonikom i eto boljeg sagorevanja (bar sam ja tako skontao)... Jos da naprave intercooler i to je to... ;D Mada ja mislim da je to moglo da se izvede kao i kod auta da se pokrece preko izduvnih gasova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i super kad dodju dotle da mos da nabudzis Tomos 3 da ide preko 100-tke :) sa slonom od 120kg eto meni resenja ne moram ni da kupujem novi motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nema tako male turbine koju bi motor od 50cc mogao da pokrene svojim izduvnim gasovima, zato je ovo cudo na struju, a taj dodatni vazduh koji nabija u motor ne vredi nicemu bez dodatnog goriva inace se smjesa osiromasuje i motor ima manje snage a ne vise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i sta ti je tomos 3 :-\ i mogu tomosi preko stotke ali ne svaki i ne standardni naravno

http://usera.imagecave.com/goodmanual/TOMOS/Auto35Cover1.jpg

 

Pre su ga zvali Tomos 3 sada valjda A35 :)

 

u svakom slucaju znam ja da neki mogu al kad vuku na sebi dete do 65 kg a ne nekog preko 120kg :)))

 

u svakom slucaju komentar je bio retoricki :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

na koju foru radi ovo??

Za one koji nisu znali, sličnu turbinu (na elektromotor) je imao i Renault 5 GT Turbo, i to je sasvim korektno radilo. E sad po teoriji venturi cevi sa diznom i difuzorom(koju mi zoveko karburator zbog svrhe) protok vazduha povlači gorivo iz rezervoara (čitaj lončeta karburatora) a iglica i dizna regulišu odnos smeše za odredjeni broj obrtaja. Kod dvotaktnih motora je problem u tome što je jako mali potpritisak koji povlači gorivo na nižem broju obrtaja, dok je na visokom više nego zadovoljavajući. Sa turbinom se postiže da dobijete dovoljno smeše i na niskom broju obrtaja. Ništa spektakularno, postojalo još 30 ih godina prošlog veka, a čak je mislim i DKW bio šampion sveta sa agregatom koji je imao klipni kompresor, ali na sličnom principu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Za one koji nisu znali, sličnu turbinu (na elektromotor) je imao i Renault 5 GT Turbo, i to je sasvim korektno radilo.

 

Nisam znao.  ;D

 

 

E, a pitanje za ovo. Namestis smesu za turbo, i onda kad ga iskljucis (na dugme, jel') ima da zacadjavi sve u sesna'es!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

 

E, a pitanje za ovo. Namestis smesu za turbo, i onda kad ga iskljucis (na dugme, jel') ima da zacadjavi sve u sesna'es!

 

A sho da ga gasis?  8)

 

Meni bi logicnije bio neki supercharger (ala G-lader), znaci turbo, ali na remen. To bi bila feshta, bez dugmadi.... ;D

A i ne treba akomulator  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

...

 

E, a pitanje za ovo. Namestis smesu za turbo, i onda kad ga iskljucis (na dugme, jel') ima da zacadjavi sve u sesna'es!

 

A sho da ga gasis?  8)

 

Meni bi logicnije bio neki supercharger (ala G-lader), znaci turbo, ali na remen. To bi bila feshta, bez dugmadi.... ;D

A i ne treba akomulator  8)

 

 

Au Mile, brate, jel imas pojma koliko bi to bilo komplikovano za ugradnju!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pa gde jos i to da ga "opterecuje" ;D. Pa ljudi skidaju sa skutera sa vodenim hladjenjem pumpu za vodu koju pokrece motor a stavljaju na struju da bi isao sto bolje. Mislim da bi ova varijanta sa elektro bila bolja, moze i ona puno da vrti... I jos nesto razmisljam, kakav bi tu seks bio oko stelovanja :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja