Jump to content

Moto Zajednica

Ulje mirise na benzin? Sta ne valja?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Kupio sam motor i kada sam obrisao merac ulja, prvo sto se razliva kao voda po papirnoj maramici, a drugo mirise na benzin, kako i gde se to pomesalo? Sta raditi?

Motor je Yamaha XTZ 660 tenere. 1995 godiste.

Inace motor ne dimi, odlicno vuce, mirno radi...

Svakako treba da menjam ulje, sta sipati? Motul ili Ipon ?

Hvala.

Dule

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

I jedno i drugo ulje je odlicno, sipaj ono koje se tebi vise svidja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

meni rekose kad se oseca benzin u ulju da su riknule karike i klipovi, sad koliko je to istina ja nemam pojma!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Vrlo cudna stvar...Koje je godiste Tenera i koliko je presla ?

 

Svakako uradi zamenu ulja i filtera (ja sipam MOTUL 5100), zapishi kilometrazu i onda pazljivo prati postrosnju ulja, pa javljaj sta se desava.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Nije ti bas bitno koje ces ulje sipati obe vrste su proverene i dobro su se pokazale ali nije dobro sto ti se ulje oseca na benzin treba da proveris dali ti karburator preliva ili dali ti je isspravna slavina za gorivo trebalo bi da je vakumska i da kad motor neradi ona ne propusta gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Svima hvala na savetima, a Igore kada te vidim moram da te zamolim da pogledas kako to sve izgleda i da probas makinu, vuce ko luda, pali. ne dimi, sumnjam da su karike, a ne razumem se u te moderne slavinice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Vrlo cudna stvar...Koje je godiste Tenera i koliko je presla ?

 

Svakako uradi zamenu ulja i filtera (ja sipam MOTUL 5100), zapishi kilometrazu i onda pazljivo prati postrosnju ulja, pa javljaj sta se desava.

 

;)

1995 god, presla 43000 ako je verovati satu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Ако је пумпа за гориво механичка, постоји могућност да је настрадала мембрана у пумпи. Па је то разлог, најчешћи, да помеша гориво и уље...

Најважније је да не возиш мотор док то не решиш!

Да су настрадале карике (поготово клипови) мотор би то показао... димом из ауспуха, као и карактеристичним мирисом...

И, пажљиво са уљем!

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Vrlo cudna stvar...Koje je godiste Tenera i koliko je presla ?

 

Svakako uradi zamenu ulja i filtera (ja sipam MOTUL 5100), zapishi kilometrazu i onda pazljivo prati postrosnju ulja, pa javljaj sta se desava.

 

;)

1995 god, presla 43000 ako je verovati satu

 

Sto reche Igor, prvo proveri slavinu, mozda negde pusta. Ja sam pred ovu sezonu menjao dihtung na slavini posto nije moga da se zatvori - kad zatvorish i dalje je curelo kroz osteceni dihtung. Ako je to - pravac Spale, ima originalni set dihtunga i srafova za reparaciju slavine.

 

Takodje, malo "pronjuskaj" da li smrdi oko karburatora - mozda on preliva. A promena ulja i filtera pod obavezno, da znas sta je u motoru i prati nivo.

 

E da, kupio si bas pravi motor...

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

pomesao ti je benzin i ulje zato sto ti plovak na karburatoru ne zatvara lepo pa ti gorivo ulazi u cilindar i sliva se u masinu,a ako ti je vakumski karburator verovatno je problem u nekoj membrani.obavezno zatvaraj gorivo i proveri da li ti slavina lepo zatvara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Dva puta nisam pustio gorivo i posle minut-dva motor se ugasio jer je potrosio iz lonceta. E sad, mozda ipak po malko prolazi, nedovoljno da motor moze da radi, a opet dovoljno da posle 10 dana koliko nije vozen, mozda i vise, prodje...

Svakako menjam ulje sledece nedelje, pa cemo videt sta ce da se desi, mada sam ovo pitanje pokrenuo da ne bih bacio novo ulje.

Motor je tek uvezen iz Italije, tako da ni onaj sto mi je prodao ne zna kada je poslednji put promenjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Meni se desavalo na EN-u da preliju karburatori u filter za vazduh i iz njega da ulije u masinu. Ne znam kako je na teneri al moguce da je slican scenario..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

pomesao ti je benzin i ulje zato sto ti plovak na karburatoru ne zatvara lepo pa ti gorivo ulazi u cilindar i sliva se u masinu,a ako ti je vakumski karburator verovatno je problem u nekoj membrani.obavezno zatvaraj gorivo i proveri da li ti slavina lepo zatvara.

 

100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Normalno je da ulje koje provede izvesno vreme u motoru miriše na benzin, zato i služi na kraju ullje da opere i upije nesagorele nusprodukte benzina, pokupi sumpor itd... Promeni ga i teraj...

 

Moja preporuka - Motul 5100 sadrži sve portebne aditive i deterdžente...

 

Možda je i igličasti ventil ali čisto sumnjam, tada prelije na iber crevce van motora...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Normalno je da ulje koje provede izvesno vreme u motoru miriše na benzin, zato i služi na kraju ullje da opere i upije nesagorele nusprodukte benzina, pokupisumpor itd... Promeni ga i teraj...

 

Moja preporuka - Motul 5100 sadrži sve portebne aditive i deterdžente...

 

 

 

HVALA!

ovaj odgovor sam cekao :))

sutra menjam ulje, a bas sam i planirao motul 5100. Jer kum vozi KLR 600 i sipa isto ulje, s tim sto doliva, pa da budemo kompatibilni :)

Filter imaju u ENJUBU, mann prodavnica, valjda su dobri, 560 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

pomesao ti je benzin i ulje zato sto ti plovak na karburatoru ne zatvara lepo pa ti gorivo ulazi u cilindar i sliva se u masinu,a ako ti je vakumski karburator verovatno je problem u nekoj membrani.obavezno zatvaraj gorivo i proveri da li ti slavina lepo zatvara.

 

Voleo bi da mi objasniš kakve veze ima membrana sa prelivanjem karburatora dok motor ne radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

pozdrav batice . kako ti prvo paljenje ima motor posle par dana stajanja je verlgla malo duze i imas osecaj ka da ti je akumulator pri kraju i onda upali??????

 

Izvini, sta sve ovo znaci?  ??? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

i ja seo u mog juga55 u HN i dovez'o ga 1001km u SU, vuko ko lud...autoputem 140 ... dosao kod majstora i od 1100 kubika morao da pravi 1250. S mesta dvesta. od standarda treća specijala.. Da ulje se osećalo na beMzin

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Izuzetno čudna i krajnje neobjašnjiva pojava za modernu nauku - ulje u benzinskom motoru miriše na benzin?!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja