Jump to content

Moto Zajednica

Osvežavanje izbledele plastike na motoru

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Naleteh na nekom forumu post o osvežavanju izbledele plastike na motoru sredstvom za održavanje kožne obuće.

Tip je ranije "osvežio" branike na kolima i posle 2 godine i dalje izgledaju ok. Nanošenje sredstva je vrlo lako jer postoji sunđerčić na flašici kojim se boja razmazuje. Ako je plastika baš pobelela potrebno je naneti nekoliko slojeva.

 

Kad se kupuje treba voditi računa o natpisu na bočici jer ovo nije sredstvo za poliranje već za bojenje obuće (u originalu NOT SHOE POLISH, it is a SHOE DYE)

 

Kiwisignals010.jpg

razlika već posle nanetog 1. sloja

Kiwisignals014.jpg

 

pre

Kiwisignals019.jpg

posle

Kiwisignals020.jpg

pre

Kiwisignals015.jpg

posle

Kiwisignals016.jpg

pre

Kiwisignals003.jpg

posle

Kiwisignals022.jpg

Kiwisignals029.jpg

Kiwisignals027.jpg

Kiwisignals028.jpg

Kiwisignals024.jpg

 

Evo i originala:

 

This is a common mistake people make when looking for this product - it IS NOT SHOE POLISH, it is a SHOE DYE(SHOE DYE!) Laughing Even after people are told to bye shoe dye and not polish, there's always somebody who goes out and buys polish and is not happy. Rolling Eyes

 

I do this on my car bumpers which see a lot more rain then the bike would. It has lasted for past 3 solid years in weather ranging from -40C to +35C. So, it's tried and tested over and over again by myself and others who drive VWs with black textured bumpers.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Izgleda odlično, ali ne znam samo da li se skida nakon nanošenja, jer ne bi bilo lepo da kad pantalonama zakačiš migavac ostane trag na njima

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Koliko znam postoji specijalno sredstvo iskljucivo za osvezavanje plastike. ne znam trenutno kako se zove. Moguce je da ima i vise proizvodjaca. Nije mi pri ruci ali kad vidim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam pre par dana kod Joske namazao crne plastike na svom motoru nekom Turtle kremom za negu plastike. Cudo kako sada izgleda!! Pitacu ga kako se tacno preparat zove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam mazao Turtle Wax, to je polir pasta sa voskom. Plastike sijaju kao nove i sto je najbolje stvori se zastitni sloj preko koji ih stiti od spoljnih uticaja vlage i sunca. Dobar posao radi i sprej za instrument table za automobile, cak vise i sija, ali krace traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Jel zna neko kako se mogu skinuti sitne ogrebotine sa vizira?? Znam samo da sam probao sa Turtle Wax-om i nista. Mislim, sija se sve al' se mali risevi nisu skinuli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Osmirglas prvo vodenom smirglom granulacije 800, zatim 1200, pa 2000. Smirglas sve dok se vide ogrebotine. Ako nisu suvise duboke, mozes i odmah smirglom 2000. Onda uzmes polir pastu G12, pa poliras dok ti ruke ne odpadnu :) Najbolje masinski, ali moze i rucno, u tom slucaju bolovi u rukama i upala misica su neminovni :) Kad ispoliras da se sve sija, onda mu udaris glanc wax-om i vizir je kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Koliko znam postoji specijalno sredstvo iskljucivo za osvezavanje plastike. ne znam trenutno kako se zove. Moguce je da ima i vise proizvodjaca. Nije mi pri ruci ali kad vidim...

 

Ima to sredstvo, ja sam ga koristio nekoliko puta za crne lajsne na vratima i branicima kod nekih kola, stvarno pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo ''turtle wax" se zove ''black hrome." Kada se predje jedno 2-3 puta moze da da neki efekat, ali nije bas toliko postojano. Tesko da bude neki mesec.Meni dosad najpostojanije dodje onaj bumper sprej tj. farba za branike. Ima ga u raznim bojama

 

Osmirglas prvo vodenom smirglom granulacije 800, zatim 1200, pa 2000. Smirglas sve dok se vide ogrebotine. Ako nisu suvise duboke, mozes i odmah smirglom 2000. Onda uzmes polir pastu G12, pa poliras dok ti ruke ne odpadnu :) Najbolje masinski, ali moze i rucno, u tom slucaju bolovi u rukama i upala misica su neminovni :) Kad ispoliras da se sve sija, onda mu udaris glanc wax-om i vizir je kao nov.

Ruke i hoce da te bole ako ces ovako da radis. Za poliranje vizira ce biti mnogo da se trlja sa 800-1200. Ja koristim vodenu 1500 i 2000 i nema mnogo problema oko poliranja. Imam bazen, potopim ceo vizir u vodu i smirglam. Posle toga farekla G3, pa G10 i moze na kraju zastitna i to je to.

(imalo je vec price o tome ovde na forumu nekoliko puta) Onaj veliki vetrobran na mom motoru ispoliram za cirka 2 sata da bude skoro kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kotor ,MNE
  • Motocikl: KTM SUPERENDURO 950R

Osmirglas prvo vodenom smirglom granulacije 800, zatim 1200, pa 2000. Smirglas sve dok se vide ogrebotine. Ako nisu suvise duboke, mozes i odmah smirglom 2000. Onda uzmes polir pastu G12, pa poliras dok ti ruke ne odpadnu :) Najbolje masinski, ali moze i rucno, u tom slucaju bolovi u rukama i upala misica su neminovni :) Kad ispoliras da se sve sija, onda mu udaris glanc wax-om i vizir je kao nov.

  od kojeg je proizvodjaca ta pasta G12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Nedavno sam u metrou naleteo na neki likvi moli sprej za vracanje sjaja plastici, posto neverujem u trajnost tog resenja kupio sam ga jer je bio na nekom snizenju smesno jeftin i isprobao fa na izbledeloj plastici skutera koji je proveo nekoliko godina u eksploataciji nezasticen. Evo i sad ne mogu da verujem, deluje uspesno na onu crnu reljefnu plastiku koja od sunca izbledi pa postane siva a deluje i na matirane delove plastike u boji. Napravi neki sjajan sloj preko koji je vrlo postojan i vrati originalnu boju i sjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Nedavno sam u metrou naleteo na neki likvi moli sprej za vracanje sjaja plastici, posto neverujem u trajnost tog resenja kupio sam ga jer je bio na nekom snizenju smesno jeftin i isprobao fa na izbledeloj plastici skutera koji je proveo nekoliko godina u eksploataciji nezasticen. Evo i sad ne mogu da verujem, deluje uspesno na onu crnu reljefnu plastiku koja od sunca izbledi pa postane siva a deluje i na matirane delove plastike u boji. Napravi neki sjajan sloj preko koji je vrlo postojan i vrati originalnu boju i sjaj.

 

Ipak nije bas sve kapitalisticka zavera ;)

 

I ja tako isto ne podnosim sve te proizvode koje nam turaju da kupimo... ali ponekad nesto od toga ima smisla....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

 

Ipak nije bas sve kapitalisticka zavera ;)

 

I ja tako isto ne podnosim sve te proizvode koje nam turaju da kupimo... ali ponekad nesto od toga ima smisla....

 

Izuzetak ne cini pravilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

    Otkricu vam tajnu koju sam davno cuo od starog svercera kolima . Uzmete bobinu sa tecnoscu ne elektronsku probusite i lepo istocite ulje iz nje , ima oko 2dl ulja. Stavite na suvu krpu malo samo da je krpa vlazna i istrljate sve plasticne delove , gumene delove . Sijaju se kao da su sad kupljeni voda nece da se zadrzava a i pranje je lakse posle. Moja preporuka kad to uradite ostavite motor da ostoji na suncu bar dva sata , i nemojte nalivati krpu da curi sa nje malo ulja je potrebno za veliku povrsinu . Krpu odlozite u neku kesu da neskuplja prasinu do sledeceg puta . U slucaju da prodajete motor ili auto mozete slobodno i preko farbe naneti ima da se sija bolje nego nov (ako je auto izbledeo posle nanosenja nece se videti razlika ako postoji u dofarbavanju). Nebojte se neskida boju PROVERENO , ja sam prodo kola za 15 minuta .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

@ZHAOCHEN

 

Pa kad prodaš tako motor nekom rmpaliji i on dođe za nedelju dana sa još par drugara da te pita zašto mu je motor izbledeo, šta ćeš onda?

 

 

Nego u vezi migavaca, ja sam problem rešio jako jednostavno. Samo sam zamenio levi i desni migavac i kada se zamene moraju i da se okrenu(ono što je bilo dole biće gore i obrnuto), a pošto je sa donje strane plastika ko nova jer nije bila izložena suncu problem je rešen, samo ne znam šta da radim sa onim čudom za svetla i migavce što mi je izbledeo :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Dobar sprej za kontrolnu tablu za auto, jednostavno resenje. Isprskam sve plastike na motoru, budu kao masne, a nisu. I jos mi motor mirise na limun. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

...Uzmete bobinu sa tecnoscu ne elektronsku probusite i lepo istocite ulje iz nje , ima oko 2dl ulja.....

 

Ja brate ništa nisam razumeo... ???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

...Uzmete bobinu sa tecnoscu ne elektronsku probusite i lepo istocite ulje iz nje , ima oko 2dl ulja.....

 

Ja brate ništa nisam razumeo... ???

to je verovatno trafo ulje- nesto naj kancerogenije sto se moze kupiti u slobodnoj prodaji.verovatno nakon mazanja mozete ocekivati da vam opadne kosa i izraste grba,ispadace vam zubi al ce motor bar da se sija ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja