Jump to content

Moto Zajednica

Čizme Gepard Novi Sad

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Juce sam bio u fabrickoj prodavnici i kupio 2 para dosta robusne obuce. Zenska koja radi je samo prezauzeta, jer radi sama. Musterije probaju, placaju, ona zonglira na merdevinama pa jos i zvoni telefon. Koliko sam je samo ja smarao, pa predomisljao, dobro da nisam izasao sa saksijom na glavi umesto cipelama na nogama. To je prodavnica u okviru fabrike obuce Gepard, na Futoskom putu pred raskrsnicom sa bul. Kneza Milosa (NS).

  Imaju 4 ili 5 modela moto obuce, oblika duboke cipele, srednje cizmice ili vislje cizme. Sve imaju nepropusnu koznu saru (gornji deo), a djon od gume liveni, uski, turing sa plitkom gravurom na gaznoj povrsini. Ova vislja cizma je oblika enduro sa 3 kopce spolja, a djon uski kao opisano, sto je meni bilo cudno jer sam ocekivao na enduro cizmi traktorski djon. Oblikom ne odskacu od ponude drugih iz uvoza, osim po cenama koje ce rastuziti Kineze. Najskuplja enduro (ako sam dobro zapamtio) oko 7000 din. Materijali su solidni, impregnirana koza, guma, mesavina sa plastikom, poliuretan, nigde nisam zapazio karton osim na ambalazi. Brojeva nemaju svih za sve modele. Zato se mora doci, pokazati prstom model, a prodavacica ce dati u broju ako ima. Verovatno proizvode na mahove, u serijama, pa nemaju uvek sve u ponudi. Otvoreni su 9 do 17 a subotom do 15 h.

  Vredi bar videti, srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@marshall 

Molim te ako mozes da odes jos jednom i da uslikas tih pet modela(makar i mobilnim, cisto da bar otprilike znamo o cemu se radi) i napises koliko je koji model. Nije mi bas jednostavno da zapucam u NS, jos pogotovo ako ne bih nasao ono sto mi treba a cizme mi postaju sve hitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Jedan par vojnikuse ili policajuse potpuno kozne spolja i iznutra za 6136 din, slikao Grof u obe verzije, i jedan par dubokih cipela tipa Treker za bljuzgu, koza spolja sjajna ili brusena a iznutra platno love 3776 din. Oba para imaju pacije kozice ispod pertli. Nazalost, da imam alat verujte da bih uslikao i poslao iz kolegijalnosti. Osim toga racunar mi je olupina ustupljena u firmi, gde se i nalazim sada. Morace neko drugi, i neka vase odluke budu najbolje za vas, sta god odlucili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

  Tacno, nize na ovoj stranici u odgovoru br 261  su cetiri slike. Najvislja cizma sa cibzarom i umetkom od bal. platna je Touring i to nemaju, stvarno steta. Ostala 3 modela sa slika imaju, i jos jedan model moto u obliku duboke cipele, nema slike.

  Model vojne cizme imas na 1 i 2 stranici ove teme, u obe verzije. Moj izbor je ova vojna cizma za motor u hladnim danima, privremeno resenje do pojave modela Touring. Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pratim ovu temu od početka i ovde se uglavnom piše šta ima ili šta nema da se nabavi od GEPARDA!

Mene konkretno zanima ima li ko iskustvo pri korišćenju ovih vojnih čizama za vožnju motora? Ako ima takvih molim neka podeleta  iskustva sa nama koji bi da nabavimo iste takve.

S obzirom da su mi nekave čizme potrebne i za "pešačko" korišćenje tokom jeseni/zime, razmišljam da kupim jedne ovakve pa da ih koristim i uz motor (pošto trenutno vozim u patikama). To što ove čizme ne izgledaju baš "bajkerski" ne smeta mi jer ne volim opremu u kojoj izgledam ko svemirac.

Dakle prosto pitanje: Da li su te čizme upotrebljive za vožnju motocikla, odnosno da li su vodonepropusne, koliko su udobne, trajne ...?

Znači mišljenje nekog ko ih je koristio u te svrhe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

A sad ce da se javi Grof koji je kupio te vojne i koliko smo se vozali na temperaturama od -2 pa do +... stekao sam utisak da su odlicne.

Ja sam sebi kupio one enduro duboke kad su kostale oko 3300 dinara i generalno sam zadovoljan. Tople su, suve su, udobne su...nikad mi noge nisu bile mokre u njima. Jedina "mana" je cibzar koji se malo teze zakopcava ali se ipak zakopcava svaki put :)

 

Od kad sam ih kupio, u njima sam presao najmanje 7000 km pa i dalje izgledaju kao nove. A naravno, u njima sam i setao kad je trebalo i opet nemam zamerki. Za te pare ne da ne postoji nista slicno nego su, po meni, bolje i od mnogo skupljih kineza, pakistanaca, indijaca,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Pratim ovu temu od početka

 

 

A ovo je bio pocetak:

 

 

  Citat grof:

E pa napokon su stigle , čekao sam ali tu su, model se radi za vojsku i policiju ima ovaj kao što sam uzeo i full kožni. Proizvode ljudi i motočizme  (klasične touring) kožne vodo nepropusne a cena smešna 3350din brojevi u ponudi su od 39 do 45. Ja pak nešto nisam u fazonu klasike i pa sam prelomio za military stil. Čizma je dovoljno duboka ,kožna , vodonepropusne testirane na 8 sati u vodi a pri tom puštaju vrućinu napolje ( da sad ne palamudam o nekakvim membranama), ojačane na prstima i skočnom zglobu. Relativno udobne za nošenje i lake, jbg. ja zadnjih 7-8 godina nosimsamo nike air max pa mi je sve tvrdo sem patika. Cena je pristojna 5900din , jedino je rok isporuke od 1 od 3 nedelje od porudžbine i imaju sve brojeve. Bio sam da se provozam u njima danas i utisci su više nego odlični, jasan osećaj za menjač i kočnicu, ne klize sa fuzastera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

.....i evo i mene, čizme evo gaze i rade ne pokazuju zamor vodu nisu još počele da puštaju,  noga uvek u toplom, koristio sami ih za posnegu i bljuzgavici, sve u svemu extra odnos plaćeno-dobijeno. Jedino što sam uspeo da uništim na njima je da sam otkinuo najvišu ušicu za patrlanje na levoj čizmi, i što sam otkrio da sam lenj da vezujem pretle u full opremi ;D

Kad se te dve (jedine) mane podele na vek trajanja i zadovoljstvo u svim exploatacionim uslovima ocena 8/10  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pratim ovu temu od početka

 

A ovo je bio pocetak:

  Citat grof:

E pa napokon su stigle , čekao sam ali tu su, model se radi za vojsku i policiju ima ovaj kao što sam uzeo i full kožni. Proizvode ljudi i motočizme  (klasične touring) kožne vodo nepropusne a cena smešna 3350din brojevi u ponudi su od 39 do 45. Ja pak nešto nisam u fazonu klasike i pa sam prelomio za military stil. Čizma je dovoljno duboka ,kožna , vodonepropusne testirane na 8 sati u vodi a pri tom puštaju vrućinu napolje ( da sad ne palamudam o nekakvim membranama), ojačane na prstima i skočnom zglobu. Relativno udobne za nošenje i lake, jbg. ja zadnjih 7-8 godina nosimsamo nike air max pa mi je sve tvrdo sem patika. Cena je pristojna 5900din , jedino je rok isporuke od 1 od 3 nedelje od porudžbine i imaju sve brojeve. Bio sam da se provozam u njima danas i utisci su više nego odlični, jasan osećaj za menjač i kočnicu, ne klize sa fuzastera.

 

Sumnjam (osnovano) da se ovo odnosi na mene.  :)

Zaista pratim temu od početka i ništa nisam prevideo, pa ni ovo što si ti "podebljao".

Dakle Grof je lepo napisao da je bio da se provoza u ovim čizmama i da su prvi utisci pozitivni. Kasnije je napisao i da će izneti dalje utiske kada ih detaljnije testira. To je bilo 24.10.2008. god. i od tada niti on (niti bilo ko drugi) nije ništa komentarisao kako su se ove čizme pokazale u daljoj eksploataciji.

E, sad ako smatraš da je za konačnu procenu kvaliteta dovoljno da se provozaš par kilometara po suvom vremenu, onda sam ja zaista za kritiku što sam tražio zapažanja onih koji ove čizme koriste duže vreme.

Ja međutim smatram da bi opisani "test" prošla apsolutno bilo kaja obuća (patike, papuče, cipele, a verovatno bi čak i samo čarape bile dovoljne). A da bi smo stekli bar približnu procenu kvaliteta ove obuće, potrebno je koristiti je aktivno bar jednu sezonu i to u svim uslovima i godišnjim dobima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Eto žiko napisah....mada moram napomenuti da čizme ne korstim leti, jbg da budem iskren navikao sam na patike. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

.....i evo i mene, čizme evo gaze i rade ne pokazuju zamor vodu nisu još počele da puštaju,  noga uvek u toplom, koristio sami ih za posnegu i bljuzgavici, sve u svemu extra odnos plaćeno-dobijeno. Jedino što sam uspeo da uništim na njima je da sam otkinuo najvišu ušicu za patrlanje na levoj čizmi, i što sam otkrio da sam lenj da vezujem pretle u full opermi ;D

Kad se te dve (jedine) mane podele na vek trajanja i zadovoljstvo u svim exploatacionim uslovima ocena 8/10  

 

Izvini. Stigao mi tvoj odgovor dok sam ja "polemisao" sa RAmireZom.

 

Očigledno je da si zadovoljan ovim čizmama. Videću za koji dan da nekako nabavim ove čizme br. 46 (dužina stopala mi je oko 30cm). Pored toga što mi se sviđaju i što su relativno jeftine, trudim se da kupujem domaću robu.

I hvala na brzom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Patike ??? Ti nisi za urednika, ti si za BAN ;D ;D

 

Jbg aco ja samo ne lažem, neka froam jakne , rukavice i kaciga uvek a tek kad je hladno pantalone i čizme....navikao tako i nemogu da menjam.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Eto žiko napisah....mada moram napomenuti da čizme ne korstim leti, jbg da budem iskren navikao sam na patike. ;D

Evo i ja da napomenem. S obzirom da nemam nikakvu drugu obuću za motor, ja patike koristim i zimi i leti. I nimalo mi ne prija zimi i kad pada kiša. :(

Patike ??? Ti nisi za urednika, ti si za BAN ;D ;D

Komšija nemoj da si isključiv!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Eto žiko napisah....mada moram napomenuti da čizme ne korstim leti, jbg da budem iskren navikao sam na patike. ;D

 

Ona cuda od cizama ipak nisu nikako za toplije vreme...sve preko 15 je pretoplo za njih. Za tople dane su Probiker od 19 eura fenomenalan potez  ;D

 

Nego grofe...od kad si postao urednik postao si nesto manji grof  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

@zika56

Da, odnosilo se na tebe. Dobro si obrazlozio svoj stav. Mogu samo da dodam da cesto nije dovoljan samo jedan konzument za konacnu procenu kvaliteta. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ziko..pogledaj jos negde Italijansku htz obucu..

 

Ja sam slucajno naleteo u prodavnici (malo boljoj) boja i lakova..

vrlo sam zadovoljan karakteristikama..jer to nema veze sa nasom htz obucom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kupio sam pre par godina duboke HTZ cipele (polu-čizme) "BLACK K KNICHT".  Izrađene su od debele kože (obrnute) i ima ih u žutoj i crnoj boji. Delovale su veoma kvalitetno i lepo su izgledale, (bar do prve kiše). Bez obzira što sam ih prskao sredstvom za impregnaciju i zaštitnim sprejem (za velkro kožu) upijale su vodu ko sunđer,  pa su onda zaista teške, a noge se brčkaju u vodi. Nikakvi premazi i zaštite nisu pomogli. A da bi se osušile trebalo im je i po nekoliko dana. Za par meseci korišćenja gumeni đon se bukvalno prelomio popreko, zajedno sa kožnim "porubom" kojim je spojen za gornji deo cipele. Koža je takođe ispucala ko da su cipele stare bar deceniju. Evo ih sada izbačenih  ispred kuće i upravo se štenad igraju sa njima. Kad budem u prilici staviću i fotografiju da se još neko ne zafrkne.

Dakle totalni promašaj. A još da kažem da tada nisu bile ni jeftine. Ima ih i sada u prodavnici HTZ opreme u Aleksincu i toliko lepo izgledaju da prosto mame žrtvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ne te..one cak i u startu deluje tako..

na mojima pise "pro safety work"..imaju celicnu kapu i ne propustaju..i platio sam ih oko 4,5K..unistio sam ih samo spolja grebanjem po kepojebinama..inace bi mogle jos dugo da se nose..

 

Postoji i bas htz za vatrogasce bla..bla..ima svetleca traka..trpi 300C i prilicno je dobra za nase potrebe..jedino nemaju ono za menjac ali i to je resivo za par evara..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja kad padne temperatura ispod 0 vozim u "vojnim" Magnum cizmama i ekstra su. nema nikakvih zamerki, znam nema protektora i ostalih fenseraja al su zato i za voznu i za hodanje ekstra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Bio u "Gepardu"-kupio čizme,danas se provazao 50-ak km na temperaturi od 5-10 stepeni.Noge tople za sada sam vrlo zadovoljan.Model ne znam koji je al' evo fotke.Cena je 5800.oo.

PEX_6496_resize.jpg

PEX_6495_resize.jpg

PEX_6493_resize.jpg

PEX_6497_resize.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja