Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori za motor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Treba malo pogledati baterije za UPS.

Postoje baterije 12V 12Ah, zatvorene su i snažne, izdržljive...

Oblik, dimenzije, kleme su drugačije, ali vam tvrdim, ko može da ga ubudži, da je odličan...

Cena mu je oko 1000-1200 din.

 

 

Sasvim prihvatljivo resenje samo ako moze da stane i ako ima dovoljno snage da vrti anlaser i opsluzuje potrosace.

 

Mislio sam da otvorim temu o ovome.

Logicno mi je da i ove industrijske baterije mogu da vrse funkciju ukoliko fizicki mogu da stanu na mesto predvidjeno za akomulator.

Ovde ja mogu da ih nadjem dosta povoljno, za razliku od akomulatora za motore kojih uopste nema da se kupe u ovoj okolini.

 

Interesuje me, samo, kako bi se "preradile" tzv muske "zabice" (buksne), koje se nalaze na bateriji, da bi se na njih zakacile kleme sa motora ???

Ne bih da stavljam zenske buksne ("zabice") umesto klema na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

I meni je potreban nov akumulator. :-\ Do sada sam vozio sa skromnih 7 Ampera, ali sada sam ugradio jos 2 fara, pozicije na zmigavcima, jake sirene, upaljac... Nisam siguran koliko jak aku. da stavim sada ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma tu nije toliko bitan akumulator, koji ti ionako služi samo za paljenje motora, nego alternator...da li će moći da izdrži toliko dodatno opterećenje i još da dopunjava akumulator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Ma tu nije toliko bitan akumulator, koji ti ionako služi samo za paljenje motora, nego alternator...da li će moći da izdrži toliko dodatno opterećenje i još da dopunjava akumulator?

 

Verujem da hoce da izdrzi, od auta je  :). Ugradjen je od citroena.. I Joska me je posavetovao da nije toliko bitan akumulator, cak ako ima mesta da se stavi automobilski najbolja je varijanta. Ce izmerimo, pa ce probamo :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam bateriju od UPS-a, 12V 7Ah, radi sasvim fino, s obzirom da nemam anlaser  :D

Dimenzijama se savrseno uklapa u akku leziste ispod sedista i ne moram da pazim na mraz i kiselinu  ;)

 

peacemaker - moze li neki krupan kadar oko alternatora? Da vidimo majstorluk  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

I ja trebam da kupim novi 'kumulator! Nista ne znam o tome... koja je razlika izmedju kiselinskih i ovih sa gelom. A vidim i da treba da se formira...jel ima neko da pojasni ovo ???  amperaza-voltaza i te stvari ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

1. Ovi sa gelom ne mogu da prokuvaju i da se prospu, pa da ti kiselina izede ljubimca  :D

2. ovi sa gelom su laksi za mrvicu, ako ne gresim

3. ovi sa gelom imaju, po meni, bolje konektore (srafove s maticom)

4. ovi sa gelom nisu zimogrozljivi, cuvaju napon duze, i na nizim temperaturama

5. nemam pojma, nek neko nastavi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

5. nije potrebno dolivanje destilovane vode.

6. navodno duže traju od kiselinskih (videćemo za godinu dana)

7. skuplji su pa su valjda bolji.

8. nestalo mi ideja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Prošle godine krajem aprila sam kupio prvi gel 'kumulator u životu pa me baš zanima dal su stvarno toliko bolji od klasičnih kad su već skuplji. A najviše me je privuklo to što ne cure i ne kuvaju. To je po meni najveći kvalitet. Za sad radi. Zavrteo je motor pre neki dan kao mina a nije paljen skoro dva meseca. Do duše, motor stoji u grejanoj garaži pa ga nije dofatio mraz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovu bateriju od UPS-a u mojoj Jawi je ugradio Joska pre godinu ili dve, PetarPan se seca precizno, tad je motor jos bio njegov. I nista joj ne fali. A definitivno se ne puni u rezimu u kom je predvidjena po specifikaciji proizvodjaca.

A i Joska ima jednu takvu bateriju u svojoj Jawi, isto tako mu radi savrsenu i u istim uslovima kao kod mene + sto on ima mali xenon u faru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa razmišljao sam da raspakujem neki ups i izvadim mu bateriju al nisam bio siguran dal će se lepo puniti. Jbg, nisam baš tolko vičan struji da to sračunam.  Al sam primetio da ovaj novi akumulator može duže da vrti istom snagom nego klasični. Terao sam ga da radi da vidim dokle će. I posustao je znatno kasnije nego prethodna Yuasa kad je bila nova. I brže se dopuni u vožnji. Vidim po svetlu. Mada moja ljuta guja nema neke velike potrošače osim svetala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Pa razmišljao sam da raspakujem neki ups i izvadim mu bateriju al nisam bio siguran dal će se lepo puniti. Jbg, nisam baš tolko vičan struji da to sračunam.  Al sam primetio da ovaj novi akumulator može duže da vrti istom snagom nego klasični. Terao sam ga da radi da vidim dokle će. I posustao je znatno kasnije nego prethodna Yuasa kad je bila nova. I brže se dopuni u vožnji. Vidim po svetlu. Mada moja ljuta guja nema neke velike potrošače osim svetala.

 

Sto bi unistavao UPS koji je dobar, kada su te baterije bas jeftine. Jedino nemam ideju da kleme sa baterije prilagodim klemama na motoru, jer mi se ne seku zice sa motora, radi ubacivanja buksni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A morao bi malo da se pomučiš sa grunfovanjem Deki.

Napraviš od bakra ili mesinga dve pločice koje će da između sebe stisnu one muške buksne od UPS gel akumulatora (ili sličnih), i pod isti šraf stegneš kleme od originalne instalacije.

Sve to mora biti čvrsto i sigurno, lemljenje ne valja zato što je kalaj vrlo osetljiv na vlagu i raspada se vremenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

A morao bi malo da se pomučiš sa grunfovanjem Deki.

Napraviš od bakra ili mesinga dve pločice koje će da između sebe stisnu one muške buksne od UPS gel akumulatora (ili sličnih), i pod isti šraf stegneš kleme od originalne instalacije.

Sve to mora biti čvrsto i sigurno, lemljenje ne valja zato što je kalaj vrlo osetljiv na vlagu i raspada se vremenom.

 

Ma tako nesto sam vec i napravio, ali mi ne deluje da ce da kontakt bude dobar :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF650

ja sam kupio exide akumulator 12v 9ah u moto davidu ili davoru .. tako nekako nalazi se u tc yubc na nbgdu. Exide je punjen gelom + god dana garancija = 2300din ... ako hocete da vam oni aktiviraju to je 200din ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ajd malo da osvezimo temu.    Pocela je sezona crkavanja akumulatora pa ne bi bilo lose da neko predlozi kakav i gde uzeti akumulator. Da li sa gelom ili sa kiselinom.  Koja je najbolja opcija a ne preterano skupa i gde ima da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja