Jump to content

Moto Zajednica

Akumulatori za motor

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znam ja prodavnice, nego me zanima da li je neko skoro kupio akumulator, koliko je platio, utisci itd...

 

Pa pitao si GDE ima da se kupi i ja napisah. Ja sam kupio svoj prosle godine u februaru. Nisam ga ni pogledao od tad, neki italijanski mislim. Motor pali kao mina i nemam nikakve probleme, ne znam sta tu treba posebno da se prica... Platio sam ga cini mi se oko 2800din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

imas vartine akumulatore na koje dobijas i garanciju od godinu dana

njihove prodavnice i servisi su u skoro svakom kraju grada, mada kolko se secam tebi odgovara nesto blizu zvezdare pa cu ti dati par adresa koje su ti tu negde

samo da pogledam u garanciji koje su pa cu da postavim post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

evo prodavnica za vartu

Reli auto, Dimitrija Tucovica 78  011/3807-245 koji je ujedno i ovlasceni servis

Pancontinental, Juzni bulevar 82  064/401-2400

Intermobile,  Borska 41 L  011/359-38-77

i centralni servis i uvoznik varte

Battery sore&service, Dzona Kenedija 10F (kod restorana K2),  011/267-0676

 

inace u reli autu ima i akumulatora drugih proizvodjaca, naravno kvalitetnih a ujedno imaju i aparaturu za punjenje

ali svakom bi preporucio da proveri prvo regler i napone na motoru pre stavljanja novog da mu se ne bi desilo ono sto se i meni desilo a to je da mi regler prepunjavao akumulator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Najpovoljnije akumulatore, marke Exid, nasao sam u Lav Autu , na uglu Trgovacke i Jablanicke ulice (posle pumpi u Zarkovu sa leve strane). Cena akumulatora bila je niza za 25% u odnosu na Gevaru i ostale radnje, jbg-a kolicina .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Najpovoljnije akumulatore, marke Exid, nasao sam u Lav Autu , na uglu Trgovacke i Jablanicke ulice (posle pumpi u Zarkovu sa leve strane). Cena akumulatora bila je niza za 25% u odnosu na Gevaru i ostale radnje, jbg-a kolicina .

 

na njih sam skroz zaboravio

 

a nije zbog kolicine vec jer lav auto uvek ima pristojne tj normalne cene u odnosu na druge, sva vozila odrzavam kod njih (osim motora koje na zalost ne odrzavaju ali pola stvari za motore mogu da se nadju kod njih)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Hvala svima na savetima, kupio sam "VARTU" u MASS COMPANY"!

I kolika je garancija jer je neko pominjao da je za motore samo 6 meseci ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Jbg. zaboravih da je uzmem, sutra cu uzeti pa cu znati. Zapricao sam se sa gazdom, uspeo sam da obezbedim popust od 10% na sve proizvode  MASS COMPANY za sve clanove BJB-a. Potrebno je samo da se pozovete na moje ime RADENKOVIC DRAGAN, SCI i imate popust od 10%. Akumulator je 3600, za tebe ce biti jeftiniji za 360 dinara. Zadovoljni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Evo i ja malopre uzeo nov 12V 14AMP  BANNER-ov, sipao kiselinu, sacekao pola sata, namontirao i motor upali ko mina.

U garantnom listu pise da je garancija 1 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

U poslednje vreme (ove sezone) sam formirao bar 20 akumulatora. Vratio sam u lav auto bar 5, svi su marke EXIDE koja je što je najstrašnije marka jako srodna YUASI koju smatram za vrh. Tačno je da su to kiselinski suvo chargirani akumulatori, ali ako posle 15 minuta nakon formiranja pokazuju od 0-6 v to nije ni blizu željenih rezultata,a posle 24 časa (bez punjača namerno) 9-10,5 volti to znači da je akumulator djubre i da neće potrajati ni 6 meseci, Ovo se verovatno odnosi samo na neku seriju EXIDEa pošto prošle godine nisam imao nijednu primedbu. Uglavnom za sada ne preporučujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam danas stavio nov exide,,,14ah,,,formirao,,mal napunio,,,i radi ko doxa,,,pa nek potraje do leta ,,3100din,,,moram da priznam da su mi i farovi mnogo jaci nego sto su bili do sad,madda mi je do sad bio 5ah,,,,,palila jamaherija i na njega  ;D ;D ;Di to na plin  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Da malo osvežimo temu, ide proleće. Danas kupio akumulator Varta 14 Ah u Dim. Tucovića 78-  3900 din. Sutra uzimam kad ga formiraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

moj savet svima kojima akumulator stoji polupolegnut ili polegnut da uzmu sa gelom , kome stoji uspavno moze da koristi i obican sa kiselinom . odnos cene u klasi gel kiselina daje vam i kvalitet po meni ako imate nameru da vam dugo traje uzmite kvalitet a ako je motor u planu prodaja jeftiniji . u svakom slucaju bezite od kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Odma iza 1. maja 2008. kupio u Varti u D. Tucovića bateriju sa gelom, 6000 din. nije se zakašljao do sada ni jednom. Ali sam pustio majtora u radnji da ga formira i on mi reče da svratim par puta tokom leta da ga proveri i bio je ok (do duše, dobro mi puni alternator). Ali evo stoji u garaži na motoru i svaki put kad gurnem ključ u bravu, veselo vrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Treba malo pogledati baterije za UPS.

Postoje baterije 12V 12Ah, zatvorene su i snažne, izdržljive...

Oblik, dimenzije, kleme su drugačije, ali vam tvrdim, ko može da ga ubudži, da je odličan...

Cena mu je oko 1000-1200 din.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Treba malo pogledati baterije za UPS.

Postoje baterije 12V 12Ah, zatvorene su i snažne, izdržljive...

Oblik, dimenzije, kleme su drugačije, ali vam tvrdim, ko može da ga ubudži, da je odličan...

Cena mu je oko 1000-1200 din.

 

 

Sasvim prihvatljivo resenje samo ako moze da stane i ako ima dovoljno snage da vrti anlaser i opsluzuje potrosace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja