Jump to content

Moto Zajednica

koliko ima godisnjih doba... (Budva - Zabljak)

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Dogovorena voznja jos prije nekoliko dana. Kako se 20.09 priblizavao tako sve vise ljudi otkazuje put. Ujtru u 8 casova u Budvi moj drug i njegova djevojka spremni sa Kawasakijem Z750, naravno i ja sam spreman sa mojom novom makinom. Vrijeme suncano i toplo.

 

P1020137.jpg

 

Ja sam dan prije stavio zimske umetke u jaknu i pantalone, opremio sam se debelim carapama... vruce mi je. Odlicana i suva cesta do Podgorice, ne forsiramo puno, ja se upoznajem sa novom igrackom. U Podgorici duhovi, ceka nas momak na KLE500... Ma, to je proslost.

 

P1020139.jpg

 

Sada drustvo cine tri motocikla i pet osoba. Sledeca stanica je Niksic. Napustamo Podgoricu, pretoplu Podgoricu, pravo ljetne vrijeme. Od Danilovgrada do Niksica dajem sebi oduska na novoj masini koja prosto jede krivine. U Niksic stajemo da dolijemo goriva tamo nas ceka Dr.Mracni i njegov djogat zvani Yamaha XT600. Pridruzuje nam se i moj kum na Moto Guzziju V35 koji nas prati jedno vrijeme da nam pozeli srecan put. Kako vise idemo ka sjeveru sve mi je manje zao sto sam natrpao svu zimsku postavu u opremu. Jedini tzv. ekces je sto je krava istrcala ispred mene, kocnice na Apriliji zasluzuju pohvalu. No, opet je scena vidjeti kravu koja trci. Do tada sam mislio da je to nemoguce, onolika gromada mesa, sa onolicnim nogama... Stizemo do Pivskog jezera i prolazimo Pluzine, potom skretanje za Trsu i pravimo prvu pauzu.

 

P1020140.jpg

 

Pojedini razmisljaju da se vrate jer je hladno (prehladno) ali posto u nastavku idemo sporijim tempom valjda nece biti toliko hladno. Tu vidim jedan interesatan znak

 

P1020144.jpg

 

Ja bih jos dodao saobracajni znak za tunel i isto tablu, narednih 4 km. da, na ovoj dionici je tunel u kojem se nalazi raskrsnica.  Ipak svi nastavljamo put dalje.

 

P1020143.jpg

 

Penjemo se bezbrojne krivine i bezbrijni tuneli sa raznim tematikama, tunel serpentina, tunel ,,S'' krivina, tunel prevoj... Stizemo do Trse, sve je u redu, usput nailazili i na mokar put. Dobro je kisa nas je zaobisla. Put dobar, vidim put se gubi u magli. Odnosno ja sam mislio magla. Prvo cujem po kacigi ,,tup tup tup'', mislim, kisa pocinje, ali na vizir se hvata nesto bjelkasto... ovo je poceo da pada snijeg... i da duva vjetar... vizir postaje bijele boje, da ga dignem... Uh, onda ,,reze'' po licu. Ipak, ostavljam ga malo otskrinutim i pratim konture ispred sebe i poziciono svjetlo Z750 koji grmi ispred. Dobra, taktika, ipak par puta upravljac hoce da pobjegne, naletim na kamen ili rizlu. Cekaj, mi smo posli iz suncane Budve, Podgorice, Niksica... odakle snijeg, pa 20 septembar je... Odjednom izlazimo iz snijega, vidimo ,,Sedlo'' ispred sebe. U susret nam ide grupa biciklista. Idu pravo u snjeg. Bi mi nekako lakse i manje hladno. Stajemo

 

P1020147.jpg

 

Iza sebe ostavljamo snjezne padavine.

 

P1020146.jpg

 

Gledamo ka Zabljaku, vedro. Zasto ovaj prevoj zovu Sedlo vidi se na ovoj fotki

 

P1020145.jpg

 

U nastavku cak suv put, priblizavamo se Zabljaku. kada smo prisli na par kilometara pocinje kisa. Ulazimo u Zabljak i motocikle parkiramo ispod jedne nastresnice.

 

P1020150.jpg

 

Neko pita da li osjetite u kojim zubama imate plombe... Da, uh, da stvarno je hladno, no, regulisace to teleca corba. Caj, teleca corba, mjesano meso, razgovor... okrepismo se. Ajmo natrag da do dnevnog vremena stignemo kuci. Kisa i dalje pada. Rjesenje za setnju je bilo... kacige na glavu.

 

P1020151.jpg

 

Sada navlacim jaknu od poznatog suskavog materijala preko opreme i nastavljamo dalje prema Djurdjevica tari. Stizemo tamo, uzivamo u izgledu mosta koji je okupan u kisi.

 

P1020153.jpg

 

Takodje vidimo i saobracajni udes. Moram i ja da se ovekovecim pored ,,suze Evrope''

 

P1020155.jpg

 

Nastavljamo dalje po mokrom i klizavom putu. Kanjon Tare oduzima dah. Pravimo i jednu pauzu.

 

P1020158.jpg

 

P1020161.jpg

 

Stigosmo do Mojkovca. Put suv, kao da kisa nije padala. Tu dionicu dobro poznajem. Nema ukljucena sa strane. Ne postujem pravila grupne voznje vec provjeravam sta Pegaso moze, pusti sam ga da rasiri krila. Poslije na bord kompjuteru ocitavam da sam dohvatio do XXX km/h. Prebrzo, a i nisam bio svjesan te brzine. Usporavam, cekam ostatak grupe. Ispred Kolasina zastoj, radovi na putu. Poslije spust kanjonom Morace. Put je bolji nego prije nekoliko godina. U PG se rastajemo od djela ekipe. U Budvu se vracamo preko Pastrovacke gore. Posto sada imam putni kompijuter evo i statistika sa puta:

Predjena kilometraza: 449,3 km

Vrjeme potroseno na voznju: 8 sati i 10 minuta

Maksimalna brzina: 162 km/h

Odvezena rura (u pravcu kazaljke na satu)

 

djir20septembra.jpg

 

Da, i odgovor s' pocetka teksta. Cetri u jednom danu, ako je taj dan 20.09 i ako se odvezla ova gore dionica. Sunce, snijeg, kisa, vjetar, toplo, hladno, ....  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

bilo je mnogo dobro, godisnja doba, posto sam krenuo iz nk, su mi bila: jesen, zima, jesen, proljece, ljeto i opet zima (pg-nk) :D

gumene radnicke rukavice koje kupismo na zabljaku su mi spasile prste od onih scena iz filma... hm... je li ono bi desant na drvar... ili surtjeska sa promrzlim prstima... kad sam dosao kuci nijesam bio u stanju da kucam poruke ili pisem bilo kakav komentar samo sam gledao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5494 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da mi je Durmitor blize, mnogo bih ga cesce konzumirao. Ovako, ostaje mi da se divim svakoj slici koju vidim i tekstu koji procitam. Svaka cast! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

bilo je mnogo dobro, godisnja doba, posto sam krenuo iz nk, su mi bila: jesen, zima, jesen, proljece, ljeto i opet zima (pg-nk) :D

gumene radnicke rukavice koje kupismo na zabljaku su mi spasile prste od onih scena iz filma... hm... je li ono bi desant na drvar... ili surtjeska sa promrzlim prstima... kad sam dosao kuci nijesam bio u stanju da kucam poruke ili pisem bilo kakav komentar samo sam gledao :D

 

Ipak, Igmanski  marš  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

momci svaka cast. Veci - siso!!

eto tako.

 

inace isao sam tuda prije par godina i bilo je nekih 8km neasvaltiranog puta prije Zabljaka. cujem da je i to sad zavrseno tako da mogu svojim skejtbordom i tamo ;D

 

Wulfy ne falis se za novu makinicu... htio si me iznenadit a? bravo bravo, postajes naughty ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja