Jump to content

Moto Zajednica

Kocione plocice

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda CBR600F4

    Ima li neka firma da prodaje kocione plocice marke Brembo u Srbiji ili ako nema koje su slicne po kvalitetu.

 

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ne znam odgovor na tvoje pitanje ali ako ti je frka ja ti savetujem da stare istrosene plocice das nekome ko se time bavi i stavi ti nove gume(materijal koji inace se lepi na plocice). Samo nadji ko to tamo kod tebe radi. Moje iskustvo je ok nisu kao fabricke ali daleko od toga da su lose, a cena je svakako niza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ne znam odgovor na tvoje pitanje ali ako ti je frka ja ti savetujem da stare istrosene plocice das nekome ko se time bavi i stavi ti nove gume(materijal koji inace se lepi na plocice). Samo nadji ko to tamo kod tebe radi. Moje iskustvo je ok nisu kao fabricke ali daleko od toga da su lose, a cena je svakako niza.

 

Ja mislim da ovo nikako ne treba raditi, čisto iz sopstvene bezbednosti, jer kočnice na motoru nisu stvar na kojoj treba štedeti pare

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ne znam odgovor na tvoje pitanje ali ako ti je frka ja ti savetujem da stare istrosene plocice das nekome ko se time bavi i stavi ti nove gume(materijal koji inace se lepi na plocice). Samo nadji ko to tamo kod tebe radi. Moje iskustvo je ok nisu kao fabricke ali daleko od toga da su lose, a cena je svakako niza.

 

Ja mislim da ovo nikako ne treba raditi, čisto iz sopstvene bezbednosti, jer kočnice na motoru nisu stvar na kojoj treba štedeti pare

 

Ja bih se slozio sa doktorom.

Sta ti treba da se odlepi plocica. Motor ima 2 tocka. bolje je ne voziti ga 10 dana i ustedeti na gorivu. Bezbednost pre svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

imam dosta lose iskustvo povodom ove rasprave a zakljucak  je UVEK KUPITI NOVE PLOCICE. Nikada ne lepiti, vrsiti reparaciju itd. Par puta sam na autu radio reparaciju cisto da probam.Materijali koji stavlja "mala privreda" su toliko losi da, plocica istina nece da se istrosi "kao duze traje" ali zato se prosto upali i skameni da kocenje postane lose, a da ne govorim o tome da moze da deformise disk pa posle skuplja dara nego mera. Motor i auto mozes voziti sa neispravnim motorom tipa trosi ulje, trokira... ali upravljacki kocioni sistem--- sa tim se ne sme igrati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

    Ima li neka firma da prodaje kocione plocice marke Brembo u Srbiji ili ako nema koje su slicne po kvalitetu.

 

 

pozzz

 

Ovo je jako dobro pitanje, koje i mene zanima. Ko prodaje i koje su alternative u vidu visokokvalitetnih plocica drugih proizvodjaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

    Ima li neka firma da prodaje kocione plocice marke Brembo u Srbiji ili ako nema koje su slicne po kvalitetu.

 

 

pozzz

 

Ovo je jako dobro pitanje, koje i mene zanima. Ko prodaje i koje su alternative u vidu visokokvalitetnih plocica drugih proizvodjaca?

Nissin i Carbone Lorraine. Javi ako treba. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja na KTM-u imam Brembo kocioni sistem i znam da te Brembo plocice mogu naruciti kao fabricke u KTM-u, ali to je samo za KTM  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Carbone Lorraine NIKAKO

Kao da koci autobus, a siguran sa da su kupljene original.

Nissin otkida kako koči ali škripiiii.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda CBR600F4

  Ma kakvo lepljenje plocica pa ne kupujem ih svake godine.Zato sam i pitao za kvalitetnije plocice posto moj motor i onako slabije koci XJ 600 Diversion.Drugar je kupio te Carbone Lorraine i piste za 10.Zato sam pitao za neke kvalitetnije.Danas sam zvao KDM u BG-u imaju za moj motor prednje ali nemaju uopste u katalogu zadnje,marke su Nissin ali koliko vidim i one skripe.

 

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Jedna mala ispravka. Kada kazem da nije lose lepiti plocice mislim da ako covek ne moze da nadje original ili uopste tu vrstu plocica. Ja uvek lepim na skuteru i potpuno sam zadovoljan. Na kawi nisam i necu! Ali ponekad nije jednostavno doci do plocica pogotovu ako ne zivis u Bg. A sto se tice lepljenja sve zavisi ko ih radi od kog materijala i kako. Mekse plocice bolje koce ali se brze trose i obrnuto. Ja plocice za skuter lepim i kocenje mi je potpuno identicno kao na original Piaggio samo sto sve zavrsim za 1h a ako ih kupujem u Bg onda mi treba 3 dana i 1000 din vise.

No bilo kako bilo nikad to ne bih radio na motoru od 100ks

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako se kupuju pločice za normalnu vožnju, kupite organske i neće škripati. Ako kupite sinter pločice one će u normalnoj vožnji škripati ali na pisti kada se dobro zagreju neće. Koione pločice su projektovane za odredjenu namenu, i nisu najskuplje uvek najbolje za vaš način vožnje. Pošto kod nas kupci imaju teoriju "ako ne znaš šta je najbolje, ti uzmi najskuplje" onda prodavci nabijaju cene pojednim proizvodima, uz podršku reklame, i prodaju ljudima sinter pločice koje proškripe kao autobus, pošto nikad u životu nisu dostigle radnu temparaturu, kada zapravo počnu i da koče.

Naruči SAITO organik iz Loisa i neće škripati nikada, dobro će kočiti a neće habati disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Momci 90`godina sam bio prinudjen da na mom fj-tu lepim plocice jer ih tada nije bilo u svakoj trafici kao danas(figurativno) i moje iskustvo je NIKADA ne lepiti plocice iako vas ubedjuju da oni rade profesionalno za trkace sa najboljim ferodama na svetu itd...,jedno lepljenje me je kostalo lepog pada (dekla paljenja,trkac jedan pickap,retrovizor,migavac i naravno farbanje motora) to nebih preporucio ni najvecem neprijatelju, plocica se bukvalno skamenila tako da sam se prekocio i jebiga ,nije bitno od oginala sta ces uzeti i tu je staro pravilo koliko para toliko muzike naravno za oredjenu namenu  i kad cvile one koce kako treba.To sto su u srbiji sve stvari maksimalno precenjene to je druga stvar ,proveris na netu koliko to preko kosta za tvoj model pa se po tome vodis kada ih nabavljas kod nas i naravno molis boga da nisu turci i kinezi poceli da ih prave jer ces za cenu orginala imati jednu lepu i vernu kopiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Danas nemogu da citiram nikoga neznam zasto al nema veze ,i taj problem nisam u bgd-u je resiv svaka ozbiljnija radnja salje sitijem i ostalim prevozima rebe i poste za dan, platis ih na kucnom pragu i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Najbolje bi bilo kupovati plocice koje su bile fabricki ugradjivane, one predstavljaju najbolji moguci kompromis izmedju trajnosti, efikasnosti i upotrebljivosti. Tu postoje dva problema:

1. Takve plocice se kupuju kod ovlascenog distributera ili zastupnika za tu marku motorcikla kao bilo koji drugi originalni rezervni dio.

2. Niko to nece da plati, pogotovu oni ljudi koji imaju starije motorcikle jer su takvi dijelovi za nijansu ipak skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Ako se slazes glava je vrednija od tih 10-20-ak evra razlike izmedju orginala od ovlascenog uvoznika ili alternativa po ostalim radnjama ,jer sve je to jeftinije od havarije .Na motociklu se netreba stedeti on je liksuz u danasnje vreme sam po sebi ,ali ako se to voli onda treba stedeti na drugim stvarima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja se licno naravno slazem i uvijek kupujem samo originalne dijelove, ali to nije cest slucaj na ovim prostorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Mnogi nemaju priliku cak ni da svate a ne da dozive da popravnog nema i mislim kao jedan do retkih koji je bio izuven u to verme iz dainese patika da su samo nove gume i orginalne pliocice jedino sto u datom trenutku zaustavlja motor,a price ne ce mene ja sporo vozim itd nepiju vodu kada je kocenje u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Carbone Lorraine NIKAKO

Kao da koci autobus, a siguran sa da su kupljene original.

Imao sam pomenute plocice na Pegasu 650 i bio sam prezadovoljan,ali

skoro sam stavio na gpz i nisam bas zadovoljan.Rec je o tipu S4.

Doduse su mi rekli da slabije koce od A3+ i da su mekse ali

nisam bas ovo ocekivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja