Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI - Fi problem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Na instrument tabli se u polju gre prikazuje temperaturu naizmenicno pojavljuje temperatura i Fi a ona mala crvena lampica konstantno svetli. Motor inace radi normalno nema neuobicajenih pojava ali bih da proverim o cemu je rec. U service manualu pise da moze da bude svasta nesto razni senzori, los pritisak ulja itd.

Da li neko ima ideju ko bi mogao da mi ocita gresku tj. prikljuci bajk na komp (SDS) ili u dealer modu ili kako uopste da sredim taj problem?

Nije bitan grad samo da je u Srbiji  ;)

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: cogito ergo Taurunum
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F Slingshot

Ako si egyibicionista  ;D ;D

 

Open your rear seat and you'll see a black cap covering a connector/harness on the left side of the seat. If you take the cap off, you'll see it appears to be a normal harness. With your key in the ignition and bike turned to "on" (but not running), take a paperclip and short the two connectors out (by touching the two contacts together). This is known as a "ghetto dealer mode switch". It should display the error code on your display instead of just FI now. You might want to consider buying JeffW's Dealer Mode switch...He's an upstanding guy (ask anybody on gixxer.com) and sells great products.

 

 

GSXR Fuel Injection (FI) Code List:

 

C14 - THROTTLE POSITION SENSOR

C15 - ENGINE COOLANT TEMPERATURE SENSOR

C21 - INTAKE AIR TEMPERATURE SENSOR

C22 - ATMOSPHERIC PRESSURE SENSOR

C23 - TIPOVER SENSOR

C24 - IGNITION SIGNAL #1

C25 - IGNITION SIGNAL #2

C26 - IGNITION SIGNAL #3

C27 - IGNITION SIGNAL #4

C28 - SECONDARY THROTTLE VALVE ACTUATOR

C29 - SECONDARY THROTTLE POSITION SENSOR

C30 - SECONDARY THROTTLE CONTROL UNIT

C31 - GEAR POSITION SENSOR

C32 - INJECTOR SIGNAL #1

C33 - INJECTOR SIGNAL #2

C34 - INJECTOR SIGNAL #3

C35 - INJECTOR SIGNAL #4

C41 - FUEL PUMP CONTROL SYSTEM

C42 - IGNITION SWITCH SIGNAL

C46 - EXHAUST CONTROL VALVE ACTUATOR (1000 ONLY)

 

preuzeto sa http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=15091

 

Na svoju odgovornos'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako si egyibicionista  ;D ;D

 

Open your rear seat and you'll see a black cap covering a connector/harness on the left side of the seat. If you take the cap off, you'll see it appears to be a normal harness. With your key in the ignition and bike turned to "on" (but not running), take a paperclip and short the two connectors out (by touching the two contacts together). This is known as a "ghetto dealer mode switch". It should display the error code on your display instead of just FI now. You might want to consider buying JeffW's Dealer Mode switch...He's an upstanding guy (ask anybody on gixxer.com) and sells great products.

 

 

GSXR Fuel Injection (FI) Code List:

 

C14 - THROTTLE POSITION SENSOR

C15 - ENGINE COOLANT TEMPERATURE SENSOR

C21 - INTAKE AIR TEMPERATURE SENSOR

C22 - ATMOSPHERIC PRESSURE SENSOR

C23 - TIPOVER SENSOR

C24 - IGNITION SIGNAL #1

C25 - IGNITION SIGNAL #2

C26 - IGNITION SIGNAL #3

C27 - IGNITION SIGNAL #4

C28 - SECONDARY THROTTLE VALVE ACTUATOR

C29 - SECONDARY THROTTLE POSITION SENSOR

C30 - SECONDARY THROTTLE CONTROL UNIT

C31 - GEAR POSITION SENSOR

C32 - INJECTOR SIGNAL #1

C33 - INJECTOR SIGNAL #2

C34 - INJECTOR SIGNAL #3

C35 - INJECTOR SIGNAL #4

C41 - FUEL PUMP CONTROL SYSTEM

C42 - IGNITION SWITCH SIGNAL

C46 - EXHAUST CONTROL VALVE ACTUATOR (1000 ONLY)

 

preuzeto sa http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=15091

 

Na svoju odgovornos'

Nema opasnosti. Skini kontakat i nabodi kratkospojnik u konektor koji se nalazi ispod zadnjeg sica i ima neki kondom na sebi  (to treba da izigrava dealer mode switch) a zatim daj kontakat. Na displeju će ti ispisati neku od grešaka, ali ne mora da ti ukaže direktno na problem, ali kucni na forum pa ćemo lagano da se izborimo. Ako ti motor normalno radi nije nikakav veći problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jel neko rekao Suzuki?  ;D :D

 

Ovako, vrisnuo je jedan od senzora, pa komp radi sa default podacima, ali ipak treba da otklonis kvar.

 

Uradi to sto je Revolution rekao, ako ne mozes da se snadjes pogledaj temu na drugoj stranici "GSR problem sa TPS" tamo sam ilustrovao kako se prebacuje u dijagnosticki mod. Kad ocitas kod greske, javi pa da pomagamo!

 

P.S. Koji je Suzuki u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Jel neko rekao Suzuki?  ;D :D

 

Ovako, vrisnuo je jedan od senzora, pa komp radi sa default podacima, ali ipak treba da otklonis kvar.

 

Uradi to sto je Revolution rekao, ako ne mozes da se snadjes pogledaj temu na drugoj stranici "GSR problem sa TPS" tamo sam ilustrovao kako se prebacuje u dijagnosticki mod. Kad ocitas kod greske, javi pa da pomagamo!

 

P.S. Koji je Suzuki u pitanju?

 

Isti kao tvoj k7 samo 600  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Evo ovako, u dealer modu pokazuje C46 - Exhaust control valve acutator (EXCVA). To je ova djunta na slici  ;D Ove sajle su malo klimave e sad ne znam dal je to ok ili ne. Kad dam kontakt ovaj EXCVA ide u jednu pa u drugu strano a tako je oduvek i bilo tako da je to valjda normalno. U service manualu ima citava folozofija kako proveriti sta ne valja na ovom EXCVA ali ja bas i nisam siguran dal je pametno da petljam sam. Ima li neko neku ideju ili da ga teram kod Joce ?

 

post-524-12879000807847_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Moze da mu detektuje par stvari.

 

Aj pod jedan najprostije. Treba da ga zakrece za 30 stepeni. Proveri da li to cini.

 

 

Moze se, takodje desiti da se jedna od sajlica olabavila pa mu merni opseg napona izlazi od fabricki predvidjenog, i konstatuje gresku. Ovo se vrlo lako moze desiti, a resis jednostavnim podesavanjem sajle.

 

Nemam vremena sad, ali dobijes uputstvo sutra. Mani se Joce kad verovatno nije nista strasno.  ;)

 

A, da, posle svake "intervencije" vrlo je bitno skinuti mu klemu sa akumulatora da bi izbrisao greske iz memorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Moze da mu detektuje par stvari.

 

Aj pod jedan najprostije. Treba da ga zakrece za 30 stepeni. Proveri da li to cini.

 

 

Moze se, takodje desiti da se jedna od sajlica olabavila pa mu merni opseg napona izlazi od fabricki predvidjenog, i konstatuje gresku. Ovo se vrlo lako moze desiti, a resis jednostavnim podesavanjem sajle.

 

Nemam vremena sad, ali dobijes uputstvo sutra. Mani se Joce kad verovatno nije nista strasno.  ;)

 

A, da, posle svake "intervencije" vrlo je bitno skinuti mu klemu sa akumulatora da bi izbrisao greske iz memorije.

Amin

Jedino smo počeli previše da se slažemo pa da zli jezici ne krenu ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Moze da mu detektuje par stvari.

 

Aj pod jedan najprostije. Treba da ga zakrece za 30 stepeni. Proveri da li to cini.

 

 

Moze se, takodje desiti da se jedna od sajlica olabavila pa mu merni opseg napona izlazi od fabricki predvidjenog, i konstatuje gresku. Ovo se vrlo lako moze desiti, a resis jednostavnim podesavanjem sajle.

 

Nemam vremena sad, ali dobijes uputstvo sutra. Mani se Joce kad verovatno nije nista strasno.  ;)

 

A, da, posle svake "intervencije" vrlo je bitno skinuti mu klemu sa akumulatora da bi izbrisao greske iz memorije.

Amin

Jedino smo počeli previše da se slažemo pa da zli jezici ne krenu ;D ;D

 

Nece valjda, majke im...  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja držim servis, ali ovakvi problemi se lepše rešavaju kod kuće. Možeš vlasnika ili da odereš ili da mu ne naplatiš takvu intervenciju, a ni jedno ni drugo nije dobro za reputaciju. Svaki put podržavam momke koji neke kvarove žele sami da otklone a i nešto da nauče. Cenim i one koji neće da prljaju ruke (Od njih živim). ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Momci hvala na savetima. Ovo kako ste predlagali za dealer mode funkiconise (zamisli  ;D) Znaci samo se spoje ona dva konektora bilo kojim provodnikom, ubaci u kontakt, startuje motor i na displeju izbaci kod. Lm, posto imam service manual video sam sta i kako sve treba da se radi da bi se otkrilo sta ne valja tj. kako da se nasteluje ovaj EXCVA ventil ali s ozirom da je bio lep dan sutradan  (subota  ;)) resio sam da ipak odem do servisa da bih se vozio tj. da ne propadne vikend  ;D Na kraju je sve sredjeno i u nedelju sam napravio 500 km (Cacak, Zlatibor, Potpecka pecina, ponovo Cacak i BG)  :D

Malo mi je krivo sto nisam pokusao sam da resim ovaj slucaj ali sta je tu je.

Jos jednom hvala puno  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Za vlasnike Suzukija jedna ideja ako nekome znači..

 

Dok sam vozio R1 2004  mogao sam u dijagnostiku kada sam hteo kombinacijom tastera a na K6 sam stavio jedan mali prekidač kome prilazim ispod sedišta suvozača i idem u Dealer mode.

Do sada mi nije trebao taj prekidač osim da proverim TPS ali ko zna ako zatreba pri ruci je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

U dealer modu mi izbacuje ``00 gornja crta ne stoji na sredini ovako ~00.Po manualu kaze da je ispravno samo ako stoji na sredini - 00,a da nije ispravno crta dole ili gore.Da napomenem da je otkacen servo motor i da je izbacivao c46 gresku za exaust ventil koja je iskljucena na ecu konektoru po upustvima yoshimure i slicnim sa neta.e sad zbog cega izbacuje ovo 00 sa gornjom crtom koja nije corect po manualu i kako se to moze resiti.Nadam se da sam objasnio kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Da ne bih otvarao novu temu...sinoc samo sto sam sipao gorivo i krenuo da vozim, nakon par minuta pojavila se FI/F1 greska koja se naizmenicno menja sa temperaturom i gore svetli crvena lampica, motor normalno ide i sve se odvija normalno,sad ne znam sta je, a danas sam ga celog "razgolitio" skinuvsi bocne plastike, rep i dignuvsi rezervoar, zapazio sam samo krcanje neko pre nego sto pumpa za gorivo odradi svoje na startu, ali nista drugo, pritom, istrazivao sam za ovaj Dealer Mode...i da se ubijem ne mogu da nadjem taj konektor...GSX-R K4 600 je u pitanju...svaki odgovor znaci, ne bih jos kod majstora, bar da vidim koja greska u pitanju i ako mogu sam da je otklonim...pa ako ne daj Boze mora..onda kod majstora...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Snasao sam se, jedva sam iskopao skriveni konektor -.- nabacio sam kod C28...sad istrazujuci sta je isti dobio sam odgovor da je to neki STVA ..e sad sta mu to dodje ne znam...izgleda da ne stize lepo napon neki ne znam,ako je neko imao iskustva ili zna sta da radim neka podeli...ne znam da li smem uopste voziti motor dok ima ovu gresku iako sve radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To bi trebalo da je vezano za gornje leptire u usisu. Tvoj motor nema ventil u izduvu, nego duple leptire u usisu koje kontrolise racunar. Tu trazi kvar.

ne znam detalje, treba naci manual, ali znam da pri paljenju, tacnije cim okrenes kljuc oni moraju malo da se mrdnu.

Znam i da su neki to iskljucivali da bi im motor trosio pola litre manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

IStrazio sam malo po YT-u netu, to su ti leptiri, i valjda napon koji je izmedju njih i ECU-a se ne ocitava lepo, a ima veze sa mrdanjem, sad cu i to isproveravati...pronasao sam i rec je o ovome...

http://www.suzukigsxr.org/dtc_c28_p1655_secondary_throttle_valve_actuator_stva_malfunction-197.html

AKo neko moze da pojasni kako sad ovo odraditi bio bih jako zahvalan..oduzicu se :)
@pronto hvala i tebi na odgovoru, sve znaci...

Bitno mi je da znam da li motor moze raditi normalno i bez toga ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Otvorio sam filter vazduha itd..i kada sam dao kontakt i stavio "on" na prekidacu..kada treba da se otvore leptirici...cuje se taj zvuk novi koji se cuje pre pumpe za gorivo i mrdnu se tik milimetar leptirici i ne otvore se..izgleda da je otisao taj "motor"sto ih okrece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Otisao ili mu nesto smeta da se pokrene. Jesi li ikada servisirao usis. Malo spreja po osovini leptira za pocetak.

Moras da nadjes servisnu knjigu. To sto leptiri nisu otvoreni nemora da bude kvar. Suzuki ima program da drzi visok ler prvih 10ak sekundi...dok mu radna temperatura ne predje odredjenu gtanicu (mislim 21'C)...i tada su leptiri zatvoreni. Problem moze da bude i senzor za temperaturu, koji neizbacuje gresku, ali mu je pomeren radni dijapazon. U knjizi sve pise. Vrednosti struje i otpora u raznim situacijama.

Dobar unimer pod ruku i redom po kontaktima.

PRVO NADJI MANUAL! Neke probe se rade pod naponom, druge ne. Da ne bi izazvao jos neku stetu konsultuj literaturu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSX-R K7 600

Nesto mu smeta...nisam..kog spreja? WD-40? Pokusacu..mada sam se iznervirao jer nemam alata..toliko da cu ga staviti na prodaju sa preniskom cenom...i to je to... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja