Jump to content

Moto Zajednica

da li je izvodljivo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Kakve su sanse da se namontira na FZR 600 guma zadnja sirine 165 70 18 ako ima tako nesto ili 170 a de se pritom nemenja viljuska vec da sve ostane isto samo guma sira da se namontira ?Inace trenutna sirina gume na motoru mi je 130 70 18

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Pa to je bas preuska guma za 600cc,velika je razlika u sirini gume al sve zavisi koliko je siroka felna,ako je tvoja felna taman za 130 nema sanse da ce lepo sesti 165

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Pa to je bas preuska guma za 600cc,velika je razlika u sirini gume al sve zavisi koliko je siroka felna,ako je tvoja felna taman za 130 nema sanse da ce lepo sesti 165

A kako da znam koje gume najsire mozed da nosi moja felna...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Verovatno je slicno kao kod automobila,za broj ili cak dva moze ali preko toga ne,tako da bi tvoja 99% mogla da nosi gumu 140,za vecu su vec manje sanse,ali pored toga da li ta felna moze da nosi takvu gumu,moras da razmislis malo i o tome da li viljuska moze da primi toliko vecu gumu,recimo da moze da se napasuje guma 150 na tvoju felnu a onda shvatis da kad montiras tocak imas po 1-2mm do viljuske sa obe strane tocka!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Verovatno je slicno kao kod automobila,za broj ili cak dva moze ali preko toga ne,tako da bi tvoja 99% mogla da nosi gumu 140,za vecu su vec manje sanse,ali pored toga da li ta felna moze da nosi takvu gumu,moras da razmislis malo i o tome da li viljuska moze da primi toliko vecu gumu,recimo da moze da se napasuje guma 150 na tvoju felnu a onda shvatis da kad montiras tocak imas po 1-2mm do viljuske sa obe strane tocka!

Pozdrav 8)

Merio sa malo pre trebalo bi da moze 160 da stane i da ima po nekih 5mm sa obe strane ....jel to dovoljno...?

Inace pise mi na felni sledece  18xMT 4.00DOT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  malo ti je po 5 mm . stavljanjem sire gume postizes bolje prijanjanje na suvom , bolje proklizavanje na mokrom i vecu potrosnju goriva sa gubitkom jacine motora .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

fzr 600 fabricki nosi 140, maxsimalno moze 160 bez prepravke,problem je sto je mnogo uska felna pa zato nemoze sire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

fzr 600 fabricki nosi 140, maxsimalno moze 160 bez prepravke,problem je sto je mnogo uska felna pa zato nemoze sire

Znaci moze 160 bez prepravke....to mi je bilo bitno sefe....

Dosta mi je 160 zamisli 130 je trenutno na motoru 160 ce mi izgledati kao bombona....

Hvala sefe puno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

Znaci moze 160 bez prepravke....to mi je bilo bitno sefe....

Dosta mi je 160 zamisli 130 je trenutno na motoru 160 ce mi izgledati kao bombona....

 

Sto bi bokilic rekao "moze i prst u oko, ali boli".  Mozda ces uspeti da nakarabudzis, ali ne da nece biti lepo nego ni bezbedno. 160 guma je predvidjena da 4.5coli felnu, na uzoj ima da se "podavije" sto ce drasticno uticati na (ne)stabilnost bajka. Pisao sam o ovome jedno 1000puta.

 

Taj motor je projektovan za tu dimenziju guma i nikakvim karabudzenjem neces dobiti na stabilnosti, a ako ti je do estetike, onda nadji i siru felnu i viljusku od novijeg FZR-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

 

Znaci moze 160 bez prepravke....to mi je bilo bitno sefe....

Dosta mi je 160 zamisli 130 je trenutno na motoru 160 ce mi izgledati kao bombona....

 

Sto bi bokilic rekao "moze i prst u oko, ali boli".  Mozda ces uspeti da nakarabudzis, ali ne da nece biti lepo nego ni bezbedno. 160 guma je predvidjena da 4.5coli felnu, na uzoj ima da se "podavije" sto ce drasticno uticati na (ne)stabilnost bajka. Pisao sam o ovome jedno 1000puta.

 

Taj motor je projektovan za tu dimenziju guma i nikakvim karabudzenjem neces dobiti na stabilnosti, a ako ti je do estetike, onda nadji i siru felnu i viljusku od novijeg FZR-a.

Apsolutno tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

 

Znaci moze 160 bez prepravke....to mi je bilo bitno sefe....

Dosta mi je 160 zamisli 130 je trenutno na motoru 160 ce mi izgledati kao bombona....

 

Sto bi bokilic rekao "moze i prst u oko, ali boli".  Mozda ces uspeti da nakarabudzis, ali ne da nece biti lepo nego ni bezbedno. 160 guma je predvidjena da 4.5coli felnu, na uzoj ima da se "podavije" sto ce drasticno uticati na (ne)stabilnost bajka. Pisao sam o ovome jedno 1000puta.

 

Taj motor je projektovan za tu dimenziju guma i nikakvim karabudzenjem neces dobiti na stabilnosti, a ako ti je do estetike, onda nadji i siru felnu i viljusku od novijeg FZR-a.

Hvala ti puno na ovako potpunom odgovoru...

Reci mi jos samo jel moze od FZR 600 ili mora od FZR 1000 i znas li koji je nacin prepravke da li nije nesto preterano...

A inace ne radim ovo zbog estetike to mi je na kraj pameti vec zbog stabilnosti i neke sigurnosti...

Reci mi koja felna ide da li ide i dalje 18 samo sira ili trebam traziti 17 samo siru...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

mozes da usmes viljusku od fzr 1000 ona ima siru felnu, ja sam vozio od mog dobrog druga fzr 600 93 godiste sa stavljenom gumom 160 i nema nikakve razlike izmedju 140 i 160,mozda i ima malo ali to je toliko mala razlika da nemozes da primetis, jedino sta mozes da primetis je to da na masnom asvaltu mnogo manje slajfuje motor,i da znas da 130 ne ide na fzr 600, i ta guma sto je imas nije standard nego uza, a da zamenis viljusku i felnu neznam dal tad treba da izbacis i lanac jer je sira felna i ako stavis gumu 180, izmeri koliko ima sad od ivice gume do lanca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

mozes da usmes viljusku od fzr 1000 ona ima siru felnu, ja sam vozio od mog dobrog druga fzr 600 93 godiste sa stavljenom gumom 160 i nema nikakve razlike izmedju 140 i 160,mozda i ima malo ali to je toliko mala razlika da nemozes da primetis, jedino sta mozes da primetis je to da na masnom asvaltu mnogo manje slajfuje motor,i da znas da 130 ne ide na fzr 600, i ta guma sto je imas nije standard nego uza, a da zamenis viljusku i felnu neznam dal tad treba da izbacis i lanac jer je sira felna i ako stavis gumu 180, izmeri koliko ima sad od ivice gume do lanca

Cekaj nisam te bas razumeo...znaci mogu na postojecu felnu da stavim 160 gumu ili ne...

Nisam 180 ni hteo da stavim...vec samo 160 jer mi je ova od 130 preuska.....i nedopada mi se bas stabilnost motora .....a to mi je najbitnije ...estetika manje vise

Ja bi da izbegnem te prerade tipa menjanje viljuske menjanje felne itd...i zbog novca i zbog uopste tih preradi silni...znaci stavio bi gumu 160 ako moze na ovu postojecu felnu ako ne onda cu dobro da razmislim sta i kako..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

160 mozes slobodno da stavis i da nebrines

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ja opet kazem, stavio bih 140 jer je to guma fabricki predvidjena za model< '93 (provereno- 140/80-18). Jedino je problem naci je jer one (koliko se secam) imaju napred 17 a nazad 18 coli.  To ti je po mom misljenju najispravnije resenje.

 

Viljuska i felna od FZR >'94 (4.5coli sirine 17obim, 160guma ide na nju)  mislim da pasuju "na sraf" (citao sam negde bas o preradi FZRa), kako ce se ponasati- ne znam.

 

 

Samo nemoj biti u zabludi. DOBRE gume fabrickih dimenzija su ti bolja opcija od eksperimentisanja. Promena dimenzije gume i felne povlaci promenu geometrije motocikla (pogotovu sto stavljas felnu drugog obima), raspodele tezine, rada ogibljenja (koje, opet, nije bas najnovije)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

160 mozes slobodno da stavis i da nebrines

Hvala sefe puno....ovi dana kupujem gumu i postavljam javicu sta i kako..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Ja opet kazem, stavio bih 140 jer je to guma fabricki predvidjena za model< '93 (provereno- 140/80-18). Jedino je problem naci je jer one (koliko se secam) imaju napred 17 a nazad 18 coli.  To ti je po mom misljenju najispravnije resenje.

 

Viljuska i felna od FZR >'94 (4.5coli sirine 17obim, 160guma ide na nju)  mislim da pasuju "na sraf" (citao sam negde bas o preradi FZRa), kako ce se ponasati- ne znam.

 

 

Samo nemoj biti u zabludi. DOBRE gume fabrickih dimenzija su ti bolja opcija od eksperimentisanja. Promena dimenzije gume i felne povlaci promenu geometrije motocikla (pogotovu sto stavljas felnu drugog obima), raspodele tezine, rada ogibljenja (koje, opet, nije bas najnovije)...

Druze hvala i tebi puno ako nebudem uspeo i ne bude bilo kako treba onda cu ici na ovu tvoju varijantu sto si mi rekao....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Najbolje ako uzimas novu gumu idi kod vulkanizera (koji prodaje gume) i zamoli da proba da je stavi da vidite kako stoji (mesto do viljuske i lanca ,sirina felne).Po meni to ti je najbolje resenje ako ti nepasuje stavi odma uzu a malo siru od tvoje i zavrsi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja