Jump to content

Moto Zajednica

ko kaze da nemoze

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

exstra, mislim da niko nebi ni posumnjao da ti je to rasplinjac, svaka cast majstore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

bio danas da vidim za zakonske regulative i norme,posto se danas kod nas radili atesti,u sustini moze bez problema samo da stignu oridjinal bocice,ja cu atestirati plin naravno,,zamerku su mi samo na neoriginalnu bocu nasli ali opet ponavljam cekam oridjinales b ocu.. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

danas sam malo stego plin i mogu da vam kazem da ide malo losije nego na benzin, mozda 10% vozio sam je skroz polako i sa 6litra plina sam presao 130km.....

sutra vracam na staro,,,otpusticu je malo da vise trosi,nije bitan litar plina,hteo sam da probam i eto.....moze i manje moze i vise da trosi.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bgd

svaka cast i meni su govorili da ne moze u bubu pre par godina pa je ipak moglo.dali si mozda primetio razliku u radnoj temperaturi?na plin se motor greje nesto vise nego na benzin(tako kazu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

svaka cast i meni su govorili da ne moze u bubu pre par godina pa je ipak moglo.dali si mozda primetio razliku u radnoj temperaturi?na plin se motor greje nesto vise nego na benzin(tako kazu)

mozda mi skala za 1mm ode vise,,ali nemam nikakve promene,inace nije problem kod vazdusare srediti plin,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

svaka cast i meni su govorili da ne moze u bubu pre par godina pa je ipak moglo.dali si mozda primetio razliku u radnoj temperaturi?na plin se motor greje nesto vise nego na benzin(tako kazu)

mozda mi skala za 1mm ode vise,,ali nemam nikakve promene,inace nije problem kod vazdusare srediti plin,

 

cek, cek, oces da kazes da moze da se stavi plin i na motor na vazdusno ladjenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Care, jel ti stigla ona nova boca? Okaci slike!

Gde nabaviti te male boce i kolika je litraza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

svaka cast i meni su govorili da ne moze u bubu pre par godina pa je ipak moglo.dali si mozda primetio razliku u radnoj temperaturi?na plin se motor greje nesto vise nego na benzin(tako kazu)

mozda mi skala za 1mm ode vise,,ali nemam nikakve promene,inace nije problem kod vazdusare srediti plin,

 

cek, cek, oces da kazes da moze da se stavi plin i na motor na vazdusno ladjenje?

 

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moze i na vazdusno hladjenje moze da se bakarna cev obmota oko cilindara i napuni sistem vodom koja ce cirkulisati ili da se elektricno greje isparivac...nego nigde ne nadjoh kako si resio mesac na karburatorima?intresuje i mene ovo ja bih ugradio kod sebe....volim da se zajebavam,a imam skoro sve sto mi treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prpsto kao pasulj,,,nije bas lako za objasniti ali pomuci se malo,,,ili me zovni na tel ili pp pa cu ti objasniti,,,,ali nemas bas sve veruj mi...fale ti ventili za bocnu sigurnost,ili ti kako ga zovu nemci protiv bocnog napada,,,znam da je smesno ali jbg,,,,pa ti verovatno fale ventili za mesac tople i hladne vode,,pa ti verovatno fali multi ventil,pa verovatno ventil sa termostatom za isparivac jer je kod motora jako bitno da mu je ista temperatura u isparivacu, zbog ler gasa,jer ce ti gasiti motor kada ga nagnes u krivini,nisu isti auto i moto isparivaci,,,,pa ti fale razvodi za 4karburatora iste duzine sirine sa 1 stelovanjem ili 4 injektora,/nebrini i to imam viska/ ;D ;D ;D,,,uh pa mesac ler gasa zbog vakumskih karburatora,pa impulsator koji moras da imas zbog nedaj boze pada za sigurnost i naravno zbog blokade gasa jer na plin bi mogao ako nema elektro blokadu da ga zavrnes i u teoretskih 20.000rpm,,,,nije to bas tako prosto......ali moze i prst u oko,,al boli....najproblematicnija je boca,na njoj zbog veze sa isparivacem moras da imas dodatni multi ventil,sa tackom prekida creva sa jos jednim ventilom koji zatvara plin u slucaju pada ili odvaljivanja kofera od motora......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

uh...mislio sam da je prostije,nisam znao da ima toliko vise delova nego na automobilu....a kod mene uz sve to komplikuje i sto je vazdusara.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

prpsto kao pasulj,,,nije bas lako za objasniti ali pomuci se malo,,,ili me zovni na tel ili pp pa cu ti objasniti,,,,ali nemas bas sve veruj mi...fale ti ventili za bocnu sigurnost,ili ti kako ga zovu nemci protiv bocnog napada,,,znam da je smesno ali jbg,,,,pa ti verovatno fale ventili za mesac tople i hladne vode,,pa ti verovatno fali multi ventil,pa verovatno ventil sa termostatom za isparivac jer je kod motora jako bitno da mu je ista temperatura u isparivacu, zbog ler gasa,jer ce ti gasiti motor kada ga nagnes u krivini,nisu isti auto i moto isparivaci,,,,pa ti fale razvodi za 4karburatora iste duzine sirine sa 1 stelovanjem ili 4 injektora,/nebrini i to imam viska/ ;D ;D ;D,,,uh pa mesac ler gasa zbog vakumskih karburatora,pa impulsator koji moras da imas zbog nedaj boze pada za sigurnost i naravno zbog blokade gasa jer na plin bi mogao ako nema elektro blokadu da ga zavrnes i u teoretskih 20.000rpm,,,,nije to bas tako prosto......ali moze i prst u oko,,al boli....najproblematicnija je boca,na njoj zbog veze sa isparivacem moras da imas dodatni multi ventil,sa tackom prekida creva sa jos jednim ventilom koji zatvara plin u slucaju pada ili odvaljivanja kofera od motora......

 

zasto to,ja sam yugom isao na dva tocka u krivine i nikad se nije gasio ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja