Jump to content

Moto Zajednica

ko kaze da nemoze

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

E jesi car, i sam sam razmisljao o ugradnji plina u motor, malo sam se i raspitivao, pojavili su se novi isparivaci dosta manjih gabarita od dosadasnjih, tako da moze da se lepo sakrije da se ne vidi. Kako si resio karburator, ubusio si dizne ili si pravio mikser ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kako si resio vezu isparivac i karbove?tj kako si uradio mesace?koliko vidom ovo je klasican tng uredjaj kao od automobila jel da?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Nevidim da si pravio krugove sa bakarnom cevi kod boce . To ti je bitno kod svakog kraja bakarne cevi da bi cev bila meksa ( zna da pusta na holenderu ako je veza mnogo kruta ) i da ima mesta za istezanje (lomljenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E bokilic svaka ti cast, odusevio si me nema sta, nego ajde zavrsavaj onaj patent oko izduva sto si mi pricao na pp i okaci nam slike nemoj da ti ja kvarim premijere i da pokrenem temu pre tebe  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

evo svezih utisaka,motor mi i dalje ide 195kmh,u sitnijim obrtajima se oseti neprimetna razlika,,to jest jedva primetna ,,mozda 10% losije vuce ali zato od 5000 do 8000rpm,vuce bolje nego na benzin i to bar 20%,potrosnja oko 6litra kombinovane voznje,sto mi dodje kao na benzin,nekih 18litara na 300km,,inace u slucaju udesa kod original boce postoji ventil koji odmah gasi plin u samoj boci,to jest cim bi polozili motor na bok prekida se dotok plina,,ja sam juce stavio mali kofer frknuo bocu unutra i to je to,inace uredjaj je manje vise klasican ali je predvidjen za motor,jer recim auto ima 70ks,ima i motor,ali je motor mnogo laksi tako da je i uredjaj nesto drugaciji,za auto ide veca smesa itd,inace da napomenem jos jednom,postoje i originalne boce,narucioo sam 3 pa cete videti kako one izgledaju,pakuju se unutar rama od motora,ima ih i po modelu motora,a ako nedaj boze se smandrljas i otkines bocu ventil to primeti i gasi samu bocu,ako bi se desilo da se zapali nesto na motoru postoje 2 sigurnosna ventila koji gase plin u boci i isparivacu,inace bocu mozete i u vatru staviti nece bas tako lako explodirati,meni je jedini problem oko ove male boce dok mi nestigne originalna jer je 6 litra pa moram da je punim svakih 100km...ali i to ce se resiti za par dana,jbg svaki pocetak je tezak,,,,,ali polako ucicemo do kraja u stos,inace nisam nista busio niti pravio mala je prepravka da se u karburatore uvede plin,cena ugradnje sa obicnom bocom mi je oko 200 do 220 e,

moze se po zelji staviti i injektor ,to jest dizna koja uspricava plin kao ajnspric......... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Koliko sam video na SATu, zapalili su auto sa i bez plina, nista se posebno nije desilo. I ja sam se plasio plina, a sad ga se u kolima ne bih odrekao ni za zivu glavu /osim, mozda, za dobruuuuu platu i neki bolji auto ;) /, tako da, mislim da bezbednosti u slucaju pada, tj zbog pozara, nije mnogo realno, ako je ceo uredjaj opremljen svim bezbednosnim ventilima.

 

Ono sto ja vidim kao realnu opasnost u slucaju sudara je smestaj boce. Ako se ona otkine i poleti.... to je problem. Tolike sile deluju u sudarima i pri malim brzinama, da mi toga, najcesce, nismo ni svesni. Neka istrazivanja su pokazala da u kolima, pri sudaru relativno malom brzinom, ogromna opasnost preti od zadnje police, pogotovu ako su na njoj neki kabasti /naravno i teski/ zvucnici. Ako puknu one smesne plasticne sarke/nosaci, polica krece pravo u potiljak onih na zadnjem sedistu, dok su oni na prednjem koliko toliko zasticeni naslonom za glavu.

 

Znaci, boca bi, po meni, idealno bezbedno, morala da bude smestene negde unutar rama /e, a kako izvesti?/ tako da ram glumi neku vrstu kaveza iz kog boca pod dejstvom sile ne moze da se oslobodi i da poleti kao djule. Po meni, ako je korektno izvedena instalacija, to je najveca opasnost /Boklicu, ne sumnjam u tebe ;) /

nije opasno ako boca izleti,automatski se gasi istek plina iz nje.....naravno nikad se nezna sta moze da se desi ali ona je od 3mm lima dok je rezervoar na motoru od 1mm lima,skoro u 70%padova iscuri benzin po asfaltu,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

E bokilic svaka ti cast, odusevio si me nema sta, nego ajde zavrsavaj onaj patent oko izduva sto si mi pricao na pp i okaci nam slike nemoj da ti ja kvarim premijere i da pokrenem temu pre tebe  :P

i to cemo za neki dan,trenutno sam pretrpan maxi skuterima i ugradnjom plina u njih...i nekim sasavim motorima kojima sve fali a vlasnici vicu sam ga malko popravi,,kolko da ide....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: kragujevac

Ima jedan lik u kg-u koji je ugradio plin u skuter  od 120 ccm3. ali je koristio uredjaj od neke pumpe za vodu ,rasprsivac je veoma malih dimenzija tako da se dobro upakovao i radi ekstra. Dali ovo pocinje era motocikala na plin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ima jedan lik u kg-u koji je ugradio plin u skuter  od 120 ccm3. ali je koristio uredjaj od neke pumpe za vodu ,rasprsivac je veoma malih dimenzija tako da se dobro upakovao i radi ekstra. Dali ovo pocinje era motocikala na plin?

ja koristim rasprskivace za snagu od 12 do 70kw,,ima i manjih gabaritno ali su skuplji,a ima i potpuno digitalizovanih koji imaju kompjuter u sebi,i iz njega izlaze po zelji..1 2 4 ili 6 izlaza i stavljaju se zajedno sa injektorima,kad sam ga prvi put video mislio sam da je nesto sasvim drugo... :)

inace rade kao multi point i dizu snagu motora do 20tak%,ali kostaju oko 400e.... :-[ :-[ :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

inace postoje razne boce za motorcikle,postoje cak i mesaci ulja za dvotaktne motorcikle,i kad smo vec kod toga i dizel vozila mogu raditi na plin,stim sto koriste nekih 30%nafte,zbog podmazivanja bos pumpe....

 

post-2236-12878999833543_thumb.jpg

post-2236-12878999833932_thumb.jpg

post-2236-12878999834088_thumb.jpg

post-2236-12878999834209_thumb.jpg

post-2236-12878999834304_thumb.jpg

post-2236-12878999834425_thumb.jpg

post-2236-12878999834568_thumb.jpg

post-2236-12878999834703_thumb.jpg

post-2236-12878999834844_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

borise. sta drugo da ti kazem nego svaka cast! evo sad sedim ovde na kompu,  u kaliforniji, i kazem ti, svaka ti cast! samo pametno, i polako, i da se obogatis ovako, znaci, napraci neki biznis od ovoga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Sjajna stvar. Sto se bezbednosti tice, ne brinem ja da se zapali, nego sto je bre teska ta boca, pa ako te neko zvekne, pa se otkaci ta budza... pa zavrsi na ledjima vozacha... e to ne' da valja....

Ja sam prodao mazdu sa plinom nekom liku, lik ispravi krivinu, zvekne u drvo sa njom i boca, koja je stajala iza zadnjeg sedista, se otkaci i lansira maltene kroz soferku..... e sad, da joj se nasao na putu..... bio bi mrtav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

udjes u kupatilo da se okupas,okliznes se na mokre plocice i polomis vrat,,padnes sa motora prospe se benzin zapali se motor,,,rizik postoji uvek naravno..... ;) ;) ;)

a pako dodje do toga da te neko zvekne,,nije problem,boca nemora uvek da stoji u koferu,za moju yamahu ide originalna boca izmedju sedista i zadnjeg tocka,i nevidi se da ima bocu sa plinom,u skutere ide ispod sedista tako da je bukvalno bezbednija nego rezervoar.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Bokilic ti si lood 100% ali u pozitivnom smislu naravno :D.. Svaka cast, mislim da ce nas jedino to spasti od ovog svakodnevnog poskupljenja goriva. ;D. Jedva cekam da vidim kako cuci ta original boca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Bokilic ti si lood 100% ali u pozitivnom smislu naravno :D.. Svaka cast, mislim da ce nas jedino to spasti od ovog svakodnevnog poskupljenja goriva. ;D. Jedva cekam da vidim kako cuci ta original boca...

i ja cekam original italijansku bocu,,al zato moz da vidis oridjinale serbijan tngtnitro power  bocuuuuuu ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja