BJBikers Forum: pitanje u vezi teretane, dodaci, hemija. AJMO BILDERI! :) - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 4 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ova tema je zaključana

pitanje u vezi teretane, dodaci, hemija. AJMO BILDERI! :) Oceni temu: -----

#21 User is offline   Raša 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 2576
  • Učlanio se: 22-August 06
  • LokacijaNBG

Napisao 16 May 2008 - 03:05 AM

auuu! aki podseti me da te vise nikad ne zezam za hondu. ;D

jesi se raspitivao o tribulusu. aki ce to bolje objasniti ali on utice na prirodno povecanje lucenja testosterona.
0

#22 User is offline   sstruja 

• Ne silazi
  • PipPipPipPip
  • View gallery
  • Grupa: BJB Novinari
  • Broj Postova: 5341
  • Učlanio se: 01-February 07
  • LokacijaStaro Selo
  • Motor:Yamaha XT600

Napisao 16 May 2008 - 08:29 AM

Vidim da ti je Aki (rekao bih DOOOBRO upcen u temu) dao sve dobre savete al opet moram i ja da dam svoje misljenje i savet jer su i meni ljudi davali savete kada sam pocinjao!

Vidim da imas skoro 18 godina, muskarci se razvijaju, rastu do 25 godine tako da bi neko preterano razvijanje misicne mase moglo da prouzrokuje probleme u pravilnom razvoju!

Vecina mladih ljudi koji krecu teretanu imaju VELIKE ambicije! misle da ce za jednu zimu iliti mesec dva nabaciti misicne mase, bicepsa, pektoralisa i ostalih muzevnih misica. Dobar deo njih je u fazonu da donji deo tela uopste nece da radi (noge) jer mu ne treba masa tu vec samo u gornjem delu tela - sto je MNOGO pogresno jer telo tezi da zadrzi simetriju razvoja i sporije ce napredovati ako rade samo odredjenu grupu misica...
Elem - u 3-4 meseca se NE MOZE napredovati! Toliko je MINIMALNO potrebno da covek samo nauci da pravilno drzi tegove, da pravilno radi vezbe, da moze da se koncentrise i da "pogodi" zeljenji misic tom vezbom. (Desavalo se da ljudi rade bench-press i da dobiju upalu trbusnih misica...), zatim pravilne hvatove da bi se izbegle moguce povrede... i to sve ako ima ISKUSNOG trenera koji je raspolozen da te stalno nadgleda i ako si ti raspolozen da a slusas...
Takodje je potrebno dosta vremena da se telo privikne na takav tretman, da se ubrza metabolizam, da ojacaju ligametni, zglobovi... da izdrze takav trening. Kada budes "kenjao" po 2-3 puta na dan, spreman si za pravi trening!

Sto se tice hemije:
trening u teretani je jedva 50% fizickog razvoja, ostatak je u PRAVILNOJ ishrani!
Ti trenutno, s'obzirom na visinu i fizicku spremu, tj. tvoje telo ne moze da asimilira vise od 20ak grama proteina po obroku - na svaka 3-4 sata, sto ce reci jedan podobar komad mesa sa po litre jogurta i slicno (imas tabele sa nutritivnim vrednostima namirnica) a pricamo o proteinima zivotinjskog porekla koji su po strukturi manje slozeni od istih biljnog porekla te ih organizam lakse asimilira...
Treningom se samo "zapali" organizam da krene da vise iskoriscava hranu koju unosis u organizam i pravi rast nastaje tek posle treninga, odmaranjem i PRAVILNOM ishranom.
E, sada, proteini, amino-kiseline (koje cine proteine) dolaze u stadijumu treninga kada se metabolizam TOLIKO ubrzao da za obrok telo moze da moze da iskoristi i do 60 pa mozda i vise grama proteina na svaka 2-3 sata... (a to ti je jedno 7-8 godina PRAVOG treninga) i kada ti toliku kolicinu hrane FIZICKI ne mozes da uneses u svoje telo a da ne uneses i povisene procente ostalih sastojaka (ugljenih hidrata, masti....) i tada se koriste kao DODATAK ishrani...

O ostaloj hemiji koju spominjes ja NIKADA nisam razmisljao a imao sam i profesionalnih tendencija dok se nisam povredio i propustio juniorsko takmicenje u power-liftingu... sledece godine sam vec bio senior i TOTALNO van konkurencije...
Aktivno sam trenirao jedno 5-6 godina i NIKADA se u zivotu nisam osecao bolje! Zimi sam sam znojav izlazio iz teretane i na biciklu po minusu do kuce da JEDEM, osim kada sam radio trening za noge, tada sam jedva i hodao a kamoli da vozim biciklu uzbrdo...!
NIJEDNOM se nisam razboleo, niti zakasaljao a kamoli da odem ko lekara... zdravstvena knjizica mi je isticala i po godinu-dve a da ja to ne primetim... jeo sam kao 4voroclana porodica i nisam se gojio ni gram (mislim na stomak koji sada imam i ostalu nekvalitetnu masu) a iz zajebancije sam dizao automobile, nosio po dvojicu drugara kao da su devojcice, radio zgibove jednom rukom, ruske skelekove, nosio tesne majcice... uzivao u svom telu i svojoj snazi koliko god sam mogao...

A sve to bez ikakve hemije osim OLIGOVITA i kompleksa B vitamina koje ti jedino preporucujem sto se hemije tice... Oligovit bi trebalo svi da piju a vitamina B mozes da pijes maltene koliko hoces, najgore sto ce ti se desiti da ti oboji mokracu jer se visak vitamina B tako izbacuje iz organizma, ne izaziva hipervitaminozu a dosta ubrzava razmenu materija u organizmu, ....
Drugo sto ti preporucujem je da nadjes DOBRU teretanu, gde ces dobiti trenera koje ce nadgledati tvoje vezbanje, ispravljati te gde gresis, napraviti program za vezbanje koji odgovara TVOJOJ fizickoj konstituciji, utreniranosti, kondiciji, horoskopu... Ne libi se da pitaj starije, "razbacane" kolege iz teretane, ali nikako za vreme treninga, jos manje u toku serije, najbolje posle treninga, jer je koncentracija jako bitna!
Ako krenes sa drustvom u teretanu, lako se covek opusti i zaboravi zasto je tu... trening u pocetku ne bi trebalo da traje vise od pola sata do 45min al i to je mnogo. Dodjes, istegnes se, malo upijes atmosferu, odradis trening, malo se odmoris, upijes jos malo atmosfere i kuci... O pauzama izmedu serija i ostalim detaljima ce te vec neko uputiti al ni meni nece biti tesko da te uputim kada krenes u teretanu.

Na kraju, ovo sto sam napisao ne mora da bude 100% tacno! Svaki sporista ima svoje metode treninga i svoju filozofiju. Mene je trenirao Milos Nikolic, tadasnji vicesampion Jugoslavije u body-buildingu i meni je njegov sistem treniranja prijao. Pored treninga, uputio me je u pravilnu ishranu, ljudsku anatomiju i svih ostalih sitnica koje ces lakse usvojiti i primeniti ako znas kako i zasto nesto radi...

Nadam se da ces jos jednom razmisliti o koriscenju "hemije" i poslusati starije i iskusnije...

#23 User is offline   Ćili 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1803
  • Učlanio se: 22-August 06
  • LokacijaBeograd - Mirijevo
  • Motor:Kawasaki ZZR600

Napisao 16 May 2008 - 08:46 AM

Zeljko, nemoj da se ljutis, mlad si decko, ovo ti govorim iz najbolje namere. Koliko vidim, vec si trenirao, razvijen si, teretana, kik boks, sportski si tip, trte mrte.... Uzmi neku knjigu, procitaj. Potrebnije ti je, veruj mi. Sto se trujes tim glupostima. Jos ti samo fali zdravlje da sjebes.

0

#24 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2266
  • Učlanio se: 10-October 07
  • LokacijaSrbija/Novi Sad

Napisao 16 May 2008 - 11:08 AM

strujo, odlican ti je tekst,.... ja nisam pocetnik u teretani. znaci idem u teretanu oko 2 godine. znam sve to oko ishrane, i treninga. sve mi je jasno. ali eto, zato kazem, hteo bih da uzmem neku hemudzu da predjem malo svoje granice.mislim zasto se onda proizvodi sva ta hemija, ako je toliko stetna, mislim, koliko ljudi je popilo neznam ni sam koliko hemije, pa im nije nista. ja ne razmisljam o posledicama jer ovo sto planiram nije veliko 100 kom. naposima. to je nista. ovi sto piju, oni popiju po 500 kom. jos plus desetak jedinica testosterona.... neznam ni sam vise nista.
0

#25 User is offline   Milosmtt 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1649
  • Učlanio se: 08-May 08
  • Motor:Bandit 1250, Bev 250

Napisao 16 May 2008 - 11:13 AM

sve ja to znam. ali ovo je samo 100 kom.

THE BEST DIANABOL IN THE WORLD IS NAPOSIM !
NAPOSIM IS STILL ONE OF THE MOST EFFECTIVE STRENGHT AND SIZE BUILDING ORAL STEROID.

tako tamo pise. a ovi sporedni efekti se javljaju kod pajsera koji jedu na kile takvih steroida....i nezanam ni ja koliko se puta pucaju u bulju dnevno,..... ja to ne!

E ako je 100kom. ti onda uzmi i gutaj ta sranja.
Svi ti kazu da ne valja a ti i dalje 100kom pa 100kom.
0

#26 User is offline   Abdullah100k 

• IRON WILL
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1816
  • Učlanio se: 20-February 08
  • LokacijaBeograd
  • Motor:Voleo bih da imam motor

Napisao 16 May 2008 - 11:56 AM

Iako su ti ljudi vec dali dosta dobrih saveta, nisam mogao da iskuliram kad sam video temu. Imas 18 god. ne treba ti da se rokas steroidima. Koliko izbacujes iz bencha, potisak? Sigurno si pun snage i nisi stigao do nekog maksimuma da bi poceo da uzimas hemiju. E sad, sto ja tebe smaram? Zato sto ako si vec resio da se uradis, onda to oradi kako treba da bi dobio maksimalan efekat. Za sad ti je dovoljno da uzimas, whey, malo kreje, dekstrozu, eventualno neke aminokiseline i da dobro jedes i dovoljno spavas. Zajebi zurke svako drugo vece ako hoces da napredujes. TEk onda kad se zakucas sa nekom kilazom, onda vidi za testosteron, vinstrol, itd...

P.S. MOJNE samo metan, bezi od toga sto dalje, nemoj da te naloze lokalni pajseri!!!
0

#27 User is offline   Shesti 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1007
  • Učlanio se: 31-March 07
  • LokacijaAuckland, New Zealand
  • Motor:nema

Napisao 16 May 2008 - 12:25 PM

:D :D : D :D

E, upravo tako :D . Zeljko, niko ti dosad nije rekao da to uzmes, svi ti govore da ne uzimas, ali ti i dalje zelis da uzmes...zasto onda uopste trazis savet? Radi brate sta hoces, i nemoj traziti savet...posle lepo znas da si sam kriv za sve sto ti se dogodi. Ako trazis odobravanje, ovde ga ocigledno neces dobiti.

Moje misljenje je isto da ne uzimas to.

To ti govorim kao neko ko je uzimao, aktivno se takmicio, prodavao i svercovao te stvari dosta godina, video i ispratio mnogo ljudi koji su uzimali, napisao mnogo kura (od pocetnih do ekstra naprednih programa), procitao mnogo knjiga i raznih strucnih tekstova, polozio 7 hemija, 2 mikrobiologije i jos dosta stvari vezanih za to na jednom od fakseva i verovatno zaboravio o svemu tome toliko koliko 99% ljudi koji se aktivno takmice ovde nece nikada znati o tim stvarima (znaci mozes zamisliti koliko onda znam o tome, realno, jer se vec dugo ne bavim tim).

Naposim (ili Bionabol, kako su ga radili bugari, jako slican ruskom Metandrostenolon-u - razlika samo u jednoj grupi) je jedan od najstarijih i najjacih oralnih androgenih steroida. Tehnologija mu je vrlo stara (datira iz 1956-te), pa mozes zamisliti koliko je "savremen". Kombinacija toga i Deke je verovatno odgovorna za Svarcijeve misice i vecine vezbaca koji su se takmicili 60-tih i 70-tih. Znaci mozes zamilsliti koliko je stetan. Prilicno stara, prljava tehnologija. Visoko je androgen, a samim tim i visoki su stetni efekti. Ima mnogo anabolika sa dosta manje stetnim dejstvom, a priblizno istim anabolnim delovanjem, koje je samo malo teze nabaviti i treba vise platiti.

Ljudi kod nas generalno NE ZNAJU da uzimaju anabolike. Svi uzimaju glupu piramidu, znam klince koji su lagano u prvoj kuri uzimali 30-45mg Bionabola u piku!!!?!

Ja sam uvek ljudima kojima sam prodavao savetovao da ne uzimaju, a ako su se bas odlucili i pored svega sto bih im ispricao (stvarno me mrzi da ti toliko pisem sada o tome), onda sam im davao vrlo male doze za pocetak i pratio svaki drugi-treci dan sta rade, pa makar telefonom da se cujemo, govorili su mi kakve simptome imaju, kako ide trening, sta su i kako vezbali, sta su i koliko jeli, i zavisno od toga modifikovao dozu/trening/ishranu svakome pojedinacno, slao na preglede krvi i mokrace...

Znaci, NE POSTOJI UNIVERZALNA KURA, i anabolici (bilo koji, ne samo steroidni) deluju na svakoga razlicito. Nema svako isti broj i strukturu receptora (btw., oni se izgradjuju vezbanjem), ne zna svako isto da vezba i da se hrani, nema svako isto vremena da se odmori, nemaju svi isti metabolizam, nisu svi u istim godinama...

Moj dobar drugar je recimo sa 7.5mg metana u piku dnevno (znaci najveca doza koju je uzeo - 3x1/2 tablete dnevno) kao iskusan vezbac, uz moje pracenje, dobio u jednoj cini mi se sedmonedeljnoj ili osmonedeljnoj kuri preko 10kg cistih misica (znaci procenat sala mu nije skocio maltene ni 1%), i posle toga je vrlo malo izgubio...maltene je sve zadrzao...posle ide borba da se povrati sopstveni hormonski sistem...i vezbao aktivno preko godinu ipo dana posle toga do sledece kure...gde doza maltene nije povecana skoro nista, a opet je dobio 7-8 kila...

Da ne pominjem da ljudi ovde ne znaju ni da vezbaju...ja ne vezbam od '98-me, i u stanju sam samo ishranom i vezbanjem sa smesnim tezinama (za nekoga) da dobijem 10-tak kila za jedno 6 nedelja (vezbnuo sam tako pre jedno 3 godine, cisto da vidim kako bi islo)...Znaci, ko zna da vezba i jede, to zaista (do neke takmicarske granice, znaci ko ima takmicarske tendencije ili se profesionalno bavi sportom, pa ne moze vise da podnese intenzitet treninga i obnovi se na vreme) NIJE POTREBNO.

Prvi put kada sam dosao u jednu veoma poznatu i cenjenu teretanu u Beogradu, tada, gledali su me podsmesljivo i smejali se sto dizem prazne sipke (posle duge pauze od '98-me)...za dve-tri nedelje sam vec dobio 5-6 kila,  i kontinualno dobijao i menjao se...vec posle tog vremena, kada su videli da su instruktori poceli da me respektuju, razgovaraju samnom kao sa sebi ravnim (jer su oni prvi videli da sam neko ko zna sta radi) i pitaju me za iskustva sa odredjenim preparatima i oko vezbanja, pocelo je "Bato, a kako ovo, bato, a kako ono..."...

Znaci, nadji nekoga ko stvarno ZNA DA VEZBA I DA SE HRANI, i ko ima volje da sedne sa tobom dosta vremena i objasni ti mnoge stvari, pomogne ti u vezbanju, programu i ishrani. I dan danas imam drugare koji su profi treneri koji me zovu kad ne znaju sta da rade. Ponavljam, ljudi ovde ne znaju da vezbaju. Ja sam "iskusnim" vezbacima obarao kilaze na 30% od onoga sa cime su do tada radili samo promenom nacina vezbanja (izvodjenja vezbe, pokreta), a imali su bolje rezultate, i maltene urlali od bola koliko su osecali misic koji rade. Ali opet, nije ni resenje u potpunoj izolaciji za svakoga...to za ljude koji stvarno dugo vezbaju...svakome se moze pokazati nesto malo sto mu je dovoljno da predje sa platoa dalje...

Za kraj: da li si svestan sta je taj Dianabol, koji mu je mehanizam delovanja, koje su stetne posledice, na sta treba obratiti paznju tokom uzimanja, koliko da uzimas, sta posle kure... Ako ne znas odgovore na ova pitanja, nemoj ni da uzimas...to sto ti je neki mentol sa 50g sive mase u teretani rekao da to nije nista, ne znaci da nije. Kad god ti neko kaze da nesto treba tako i tako da se radi/uzima/vezba, ili bilo sta u zivotu (ne mora biti povezano sa vezbanjem i teretanom), uvek pitaj ZASTO je to tako...ako ne zna da ti objasni zasto ti daje takav savet, lepo, smisleno, naucno, i to potkrepi cinjenicama - naravno podrazumeva se da imas dovoljno obrazovanja iz oblasti o kojima ti prica da ga lepo razumes - onda ne treba da ga poslusas.

Istina, ni ja ti ovde nisam dao objasnjenja, ali ovo je zaista ukratko, i mnogo je to za pisati, a ti u moj kredibilitet mozes da verujes ili ne...da me poznajes, verovao bi. Savet je zaista dobronameran, i ja nisam neko ko je u fazonu "rekla-kazala"...znaci ovo sto sam ti rekao mogu da potkrepim mehanizmima delovanja od opste price, nacina vezbanja do najsitnijih crevaca, znaci do nivoa delovanja u celiji.

Pozdrav.
0

#28 User is offline   Skols 

• Rider on the storm
  • View gallery
  • Grupa: Urednici Foruma
  • Broj Postova: 2865
  • Učlanio se: 09-May 08
  • LokacijaNova Pazova - Novi Sad
  • Motor:Burgman 400 K5

Napisao 16 May 2008 - 13:13 PM

ma batali  te hemikalije i sl. gluposti...udri po pravilnoj ishrani,treniraj + teretana i to je to.

#29 User is offline   FreeSpirit 

• U prolazu
  • Broj Postova: 4
  • Učlanio se: 28-January 08
  • LokacijaBeograd

Napisao 16 May 2008 - 13:35 PM

Moj savet:

Prava kombinacija = trening + hrana + adekvatan odmor

Za masu, jedi mnooogo, treniraj malo (visok intenzitet, kratko trajanje - sat vremena), spavaj dosta (u komadu min 8h)
Definicija se radi u kuhinji.

Od suplemenata: Whey + dextroza + ako bas hoces kreatin.

Trening je uzasno prost, radis samo velike grupe misica tzv. compound vezbe (benc, cucanj, zgibovi,...) bez glupih vezbica koje izoluju male grupe misica. Broj serija max 4, broj ponavljanja 10-6.

Anabolicki steroidi su zlo, ali ako si bas odlucio, evo ti info o mnogima:

PROFILI PREPARATA

ANADROL (oksimetolon) - Oralni steroid, derivat dihidrotestosterona. Najjaci oralni steroid na trzistu, izuzetno anabolican i jak androgen, zbog cega je vrlo uspjesan u gradnji misicne mase. Uzrokuje velik broj nuspojava zbog cega ga cak i dobar dio bb natjecatelja izbjegava. Vrlo je toksican za jetru jer se radi o C-17 alfa alkilnom steroidu, uzrokuje veliko zadrzavanje vode te visoki krvni tlak a zbog velike kolicine DHT-a uzrokuje akne i gubitak kose. Jedini je steroid koji je nakon duzeg uzimanja povezan sa rakom jetre. Nakon prestanka ciklusa sa Anadrolom dolazi do naglog pada snage i mase.

ANAVAR (oxandrolon) - Vrlo blag steroid s malom kolicinom androgena zbog cega je siguran i za zene. Ne uzrokuje nuspojave a prvenstveno se koristi za dobivanje snage, dok su dobici na masi prilicno mali s tim da je dobivena masa u ovom slucaju cista, bez nakupljene vode. Ne uzrokuje ginekomastiju i visoki tlak. Kombinira se sa dianabolom ili testosteronom.

CLENBUTEROL - beta agonist koji se inace koristi za lijecenje astme, koristan u smanjenju masnog tkiva, povecanje snage ali za neke i u dobivanju misicne mase. Ovo zapravo nije AAS, nuspojave su nesanica, drhtanje ruku i glavobolja a uzima se ili u kratkim ciklusima ili u razdjeljenim ciklusima 2 dana on ďż˝ 2 dana off.

CLOMID - anti estrogen i gonadotrofni stimulans, djeluje tako sto blokira estrogene receptore. Koristi se za vracanje normalne proizvodnje testosterona nakon ciklusa.

DECA DURABOLIN - injektivni steroid, vrlo popularan. Umjereno androgen, visoko anabolican, vrlo dobar za masu i snagu. Minimalno toksican, rijetko aromatizira a dobar je u dosta kombinacija sa drugim AAS, prvenstveno sa testosteronom i dianabolom. Znacajno poboljsava zadrzavanje dusika i sintezu proteina i omogucava brzi prelazak proteina u misicna vlakna cesto rezultira povecanjem misicne mase i ujedno topljenja masnih naslaga kao i sprijecavanje talozenja novih.Ubrzava oporavak,tako da se bez problema moze intenzivnije trenirati bez opasnosti od pretreniranosti.. Negativna strana je jaka supresija vlastite proizvodnje testosterona zbog cega se preporuca uzimanje zajedno sa nekim od testosterona s tim da testa obavezno mora biti vise (npr. tjedno 300mg dece/400mg testa).

DIANABOL - Najpopularniji oralni steroid, derivat testosterona, jako anabolican i androgen. Daje odlicne rezultate u snazi i masi a zbog 17-alfa alikilaze prilicno je tezak za jetru. Lako aromatizira i uzrokuje zadrzavanje vode, u tijelu se pretvara u DHT sto uzrokuje akne i ubrzani gubitak kose. Odlican u kombinaciji sa primobolanom. Djeluje vrlo brzo,vec nakon nekoliko dana uzimanja i u prosjeku izgraduje 1-2 kg misicne mase tjedno.

NOLVADEX - anti-estrogen, koristi se za sprijecavanje nuspojava aromatizacije (ginekomastija, zadrzavanje vodeďż˝). Prosjecna potrebna kolicina je 10-20 mg dnevno.

PARABOLAN (Trenbolon) - antiaromatizirajuci injektivni steroid, gradi vrlo kvalitetnu misicnu masu, bez prenapuhanosti koja se dobiva od testosterona ili dianabola. Kombinira se s deca durabolinom za definiciju ili testosteronima za masu. Prilicno je toksican, uzrokuje dosta agresivno ponasanje i slabije spavanje. Iako ne uzrokuje zadrzavanje vode dovodi do hipertenzije. Popularan medju sportasima koji traze snagu i eksplozivnost bez velike mase. Ne preporuca se pocetnicima, zenama i rekreativcima.

PROVIRON - Proviron ili masterolon je sinteticki androgeni steroid bez anabolickog efekta, vrlo popularan antiestrogen kod bodybuildera. Uspjesno sprijecava nezeljenu konverziju testosterona u estrogen. Uzima se u ciklusima kao prevencija, kada se zeli sprijeciti pojava ginekomastije. Osim sto snizava nivo estrogena, daje jaci i cvrsci izgled misicima. Proviron pomaze i reguliranje seksualne disfunkcije koja moze nastati duzim uzimanjem steroida. Ponekad se kombinira i sa HCG-om.Bez problema se moze uzimati duze vrijeme, a eventualni negativni efekti nisu poznati.

PRIMOBOLAN - blago anabolicki i androgeni injektivni steroid, koristi se za stjercanje misicne definicije, ali takodjer u kombinaciji sa visoko androgenim steroidima (testosteroni, dianabol) se cesto koristi i za stjecanje mase. Iznimno rijetko aromatizira ili uzrokuje nakupljanje vode. Rezultat koristenja primobolana je solidna misicna masa koja se lako zadrzava i nakon ciklusa. Pri manjim dozama (do 200mg tjedno) ne uzrokuje supresiju vlastite proizvodnje testosterona. Primobolan cesto koriste i zene jer ne uzrokuje virilizaciju. Pocetnicka doza je obicno 200 mg tjedno, iskusniji uzimaju 400-1000mg tjedno. Definitivno jedan od najsigurnijih steroida.

SUSTANON 250 - Sustanon 250 je uljno-bazirani injekcioni steroid koji sadrzi 4 razliÄ?ita testosterona: 30 mg testosteron propionata, 60 mg testosteron phenylpropionata, 60 mg testosteron isocaproata, 100 mg testosteron decanoata. Kao i ostali testosteroni, Sustanon je jedan od androgenih steroida sa izrazitim anaboliÄ?kim efektima. Obicno se koristi povecavanje mase i snage. Za razliku od drugih testosterona kao sto su Cypionat i Enanthat, uporaba Sustanona dovodi do manje retencije vode i estrogenih nezeljenih popratnih efekata. Smanjena retencija vode takodje cini Sustanon pozeljnim steroidom za one koje zanima definicija ili izgradnja solidne podloge za kvalitetnu masu. Sustanon je prilicno siguran steroid, ali u vecim dozama (750mg i vise tjedno), moze stvoriti nezeljene efekte zbog povecanih endrogenih nivoa.

TESTOSTERON CIPIONAT - injektivni testosteron na uljnoj bazi, slican enantatu. Vrlo anabolican i androgen preparat, lako aromatizira, uzrokuje veliko nakupljanje vode. Izaziva veliku supresiju proizvodnje testosterona a vrlo je malo hepatotoksican. Uzrokuje izuzetno velika povecanja mase i snage. Zbog jake supresije a u cilju ocuvanja stecenog sa enantatom na kraju ciklusa obavezan je pravilan PCT koja ukljucuje clomid i hcg. Najbolji je u kombinaciji sa deca-durabolinom, uzima se jednom tjedno po 200-800mg.

TESTOSTERON ENANTAT - Injektivni steroid na bazi ulja, slican ostalim testosteronima osim sto se u tijelu oslobadja kroz duze vrijeme. Vrlo anabolican, jak androgen, lako aromatizira. Uzrokuje jaku supresiju. Za brzo dobivanje mase koristi se sa dianabolom i/ili deca durabolinom. Uzima se jednom tjedno u dozama od 250-1000mg.

TESTOSTERON SUSPENZIJA - Injektivni steroid na bazi vode, u organizmu se zadrzava prilicno kratko pa su potrebne ceste aplikacije. Uzrokuje velike napretke u masi i snazi, uz takodjer ogromnu mogucnost aromatizacije. Zbog brzog djelovanja popularan je medju powerlifterima a nekad ga body builderi uzimaju ujutro pred natjecanje vjerujuci kako djeluje na cvrstocu misica. Suspenzija se uz Anadrol smatra steroidom ciji negativni ucinci najvise premasuju pozitivne strane. Uzima se u kolicini od 100mg svaki drugi ili treci dan.

TESTOSTERON PROPIONAT - Injektivni steroid na bazi ulja, djeluje brze od cipionata i enantata pa ga se treba uzimati svaka dva do tri dana. Kao i kod ostalih testosterona stvara aromatizaciju, ali ipak manje nego kod ostalih. Zbog toga je ovo jedini testosteron kojega zene ponekad koriste, ali takodjer i zbog kraceg djeklovanja, pa se u slucaju virilizacije brzo moze prekinuti ciklus.

Ovaj info imas na forum.teretana.net, tako nesto, proguglaj. Imas i info o ciklusima pa prostudiraj.
U svakom slucaju, nikada nikome ne bih preporucio upotrebu istih, a inace to mi je i struka.

Pozdrav i srecno!
0

#30 User is offline   Scarface 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1228
  • Učlanio se: 26-April 07
  • LokacijaBeograd

Napisao 16 May 2008 - 16:34 PM

Matori  ako ocesh steroide, bolje se bodi, jer su tablete mnogo losije za zdravlje.

naravno moras dase konsultujes  sa doktorom oko doze.
0

#31 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 16 May 2008 - 17:11 PM

SHESTI! hvala na iscrpnom odgovoru, aj mi molim te odgovori na ova pitanja   

koji mu je mehanizam delovanja, koje su stetne posledice, na sta treba obratiti paznju tokom uzimanja, koliko da uzimas?

0

#32 User is offline   Electrokid 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 794
  • Učlanio se: 19-January 07
  • LokacijaBeograd

Napisao 16 May 2008 - 18:20 PM

Ja sam pre koristio AMINOANABOLIK 500,bem ti kad se setim tableta ko palac a treba 6 komada da progutam.Bio
sam non stop nervozan pravio sranja.......... itd:-\ :-\ :-\.Ako
hoces da sprzis mozak,da postanes impotentan i izdrkan non stop unistis sebi
zdravlje,onda samo napred.Ne postoje nikakve
zastite od te hemije.
A suvise si mlad da gutas to djubre.Drugar iz srednje je gutao ta sranja bio je kao od stene
odvaljen a sad nosi cvike,probleme sa jetrom ima i jos mnooogo toga.A sto je najcrnje od svega toga
kad prestanes sa teretanom misici nestanu,a organizam sjeban.Sve u svemu lose iskustvo sam imao sa tom hemijom.
Planiram da ponovo krenem al na suvo,samo pravilna ishrana i to je to.
POZZ
0

#33 User is offline   Vladanaselje 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 729
  • Učlanio se: 29-April 08
  • LokacijaNovi Sad|Novo Naselje
  • Motor:Kymco Agility 50

Napisao 16 May 2008 - 18:39 PM

ako si na masi,samo krkaj!i to bas puno...znaci teretana,jelo.odmor,jelo i tako stalno...jedi sto cesce i hrani se kako treba....ako oces mogu ti ja smuckam nesto...cisto orijentaciono,jer ne znam koliko imas vremena dnevno....
0

#34 User is offline   dejang 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 749
  • Učlanio se: 23-January 06
  • LokacijaBeograd

Napisao 16 May 2008 - 19:02 PM

Svojevremeno sam pratio neki forum posvecen profi bodibildingu... majko moja sta ti ljudi rade i kako se odnose prema svojim organizmima... meni od same price nije bilo dobro.  :-X

Uglavnom, koliko se secam NJIHOVIH osnovnih saveta: ne upustaj se u avanturu ukoliko nisi 120% siguran kako koja stvar deluje, kako se koristi i kakve su joj posledice. Znaci NIKAKVE varijante "reko mi ovaj", "cuo sam ono" i sl... E da, i oni su svi bili u fazonu da se steroidi ne koriste sem ukoliko se profesionalno ne bavis bodibildingom!

Radi kako hoces, ali dobro razmisli jer ce posle biti kasno!

Zasto se za pocetak ne koncentrises na pravilnu ishranu, izucis malo kako je najpravilnije i koju hranu unositi u organizam pre, tokom i posle vezbanja (sejkovi i slicna cuda) i kako pravilno vezbati?
0

#35 User is online   nesic1 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1821
  • Učlanio se: 04-April 07
  • LokacijaJagodina
  • Motor:Kivi 150, Badza 600

Napisao 16 May 2008 - 19:35 PM

Ako bas oces da se kokas hemijom uzmi injekcije, jer su tablete stetne (strada ti jetra, zbog toga sto tablete imaju neko sranje, zaboravio sam kako se zove, da se sto vise zadrze u jetri), to ako si bas resio.    Ali mani se corava posla jos si mlad i nerazvijen, AAS se ne preporucuje pre 26te godine zivota jer telo je u fazi razvoja... A ako ti se bas pije nesto, pored PRAVILNE ISHRANE, ODMORA, uzmi neke vitamine i minerale, na prvom mestu, pa dodaj glutamin, BCAA, creatin, dekstrozu, protein... Sta si sve uzimao od suplementacije, da li si nekad imao 'osecaj' u misicima kao kad svrsavas (izvinjavam se na izrazu, ko je doziveo zna o cemu pricam)... Bodybuilding je skup sport, a i ako ides u teretanu vec 2 godine i nisi zadovoljan svojim izgledom, tu nesto nije u redu... Pozz
0

#36 User is offline   yubilly 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1149
  • Učlanio se: 11-January 08
  • LokacijaBijeljina-Ugljevik; RS; BiH
  • Motor:Honda CB500

Napisao 16 May 2008 - 19:45 PM

Mashala sta sve procita! Necu vise ni andol da pijem!
0

#37 User is offline   Space Director 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 580
  • Učlanio se: 09-March 08
  • LokacijaPG, MNE

Napisao 16 May 2008 - 20:11 PM

Kloni se svih varijanti metana/naposima/danabola/bianabola i sl.
Kloni se svega toga ako savrseno dobro ne znas sto radis.
Inace, ovo sto si postavio je Rumunski Naposim, koji je nekada bio dobar, a ovo sto ti imas je "prihvatljivi" fake sa oko 3mg supstance, a trebalo bi da je fake. Sto i nije neki problem. Problem je sta su ostala 2mg, ako nisu farmaceutski dodaci za pravljenje tableta?

Dakle, ne znas sta uzimas, a to ne znaju ni dileri koji ti to prodaju.

Probam da uneses dnevno 3gr proteina po jednom kg tjelesne tezine, i nekih 300grama ugljenih hidrata, te 5-6gr ribljeg ulja u poslednjem obroku, pa ces da vidis napredak i bez steroida. Jos uvijek si mlad i tvoj hormalni sistem se jos nije formiran, a ti sa 18 godina imas vec dovoljno "prirodnih steroida" u sebi za napredak, tako da ti sinteticki hormoni nisu potrebni.

Poz.

Inace, moj cucanj/deadlift/bencpress su oko 570kg :)
0

#38 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 16 May 2008 - 21:37 PM

DIREKTORE!

reci mi samo. KAKAV JE OVAJ NAPOSIM!

Posted Image Posted Image
0

#39 User is offline   sstruja 

• Ne silazi
  • PipPipPipPip
  • View gallery
  • Grupa: BJB Novinari
  • Broj Postova: 5341
  • Učlanio se: 01-February 07
  • LokacijaStaro Selo
  • Motor:Yamaha XT600

Napisao 16 May 2008 - 21:40 PM

Inace, moj cucanj/deadlift/bencpress su oko 570kg :)

Na koju visinu i telesnu masu? Inace, total za respekt! Svojevremno sam sebi zacrtao da prebacim 6glava u totalu... al nikad nisam uspeo...

#40 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 16 May 2008 - 22:16 PM

ko je vec pio naposim, neka  mi kaze. da li da pijem u piramidi, ili 3 kom dnevno.
0

• 4 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users