BJBikers Forum: pitanje u vezi teretane, dodaci, hemija. AJMO BILDERI! :) - BJBikers Forum

Jump to content

Sign In »
Novi Član? Registruj Se! Pomoć
  • 4 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Poslednja »
  • Ova tema je zaključana

pitanje u vezi teretane, dodaci, hemija. AJMO BILDERI! :) Oceni temu: -----

#1 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Grupa: Members
  • Broj Postova: 2266
  • Učlanio se: 10-October 07
  • LokacijaSrbija/Novi Sad

Napisao 15 May 2008 - 23:30 PM

ovako, posto treniram vec duze vreme u teretani, oko 2 godine, sa pauzama od mesec dana, povremene... a pre teretane sam dugo treniro veslanje, i kik boks. tako da me je to sve smorilo. i nasao sam se u teretani. jednom sam popio pola kile kreatina ABB. i bilo je malo napredka, u snazi, kilazi.e, da. ja imam oko 85kg, visok sam 192, 90to sam godiste, 29 jula punim 18. hteo bih da uzmem nesto malo jace. necu odma na testosteron i te zajebancije,znaci necu da se pucam u bulju.  znaci neke tablete dolaze u obzir. sta vi mislite koji se bavite time, ili koji ste uzimali nesto. jer video sam tu da ima nekih bildera, i tako koji su se bavili i jos se bave teretanom. da li uzeti, naposim, metan, ili nesto na fazon testosterona, ili bas testosteron?
0

#2 User is offline   shejtan 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 3180
  • Učlanio se: 25-September 07
  • LokacijaNBGD

Napisao 15 May 2008 - 23:32 PM

Bato 15 jaja pred trening i rokaj :D A tu hemiju batali jer traje kratko, a posledice ostaju dugo >:(
0

#3 User is offline   Milosmtt 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1647
  • Učlanio se: 08-May 08
  • Motor:Bandit 1250, Bev 250

Napisao 15 May 2008 - 23:37 PM

Zavisi sta hoces od sebe, masu ili definiciju i trenutno stanje.
0

#4 User is offline   yubilly 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1149
  • Učlanio se: 11-January 08
  • LokacijaBijeljina-Ugljevik; RS; BiH
  • Motor:Honda CB500

Napisao 15 May 2008 - 23:42 PM

Ha ha ha! Odma da razjasnimo da se smijem sam sebi! Prosle godine jedan drugar me navrati da krenemo u teretanu ali da ne idemo na suvo nego da tresemo hemiju. Posto ne znam da kazem "NE" pretpostavljam da znate da sam pristao. Kupimo mi prvo sorceve, majice, rukavice...bla bla bla, a onda se raspitamo kod ovdasnjih bildera sta bi to bilo za nas dobro. Ovaj odma kupi metan u kombinaciji sa testosteronom i 2,5 kg proteina, ja sam uzeo metan i preostalih 2,5 kg proteina.... Epilog: Izdrzali po 5 dana i kad su nas posle prvog dana stegle upale misica (koje nisu prestajale) jednostavno otkujemo. Osim sto smo potrosili po 200 eura i izgubili tih 5 dana nista posebno nam se nije desilo  ;D
0

#5 User is offline   Vladanaselje 

• Zainteresovan
  • PipPip
  • Broj Postova: 729
  • Učlanio se: 29-April 08
  • LokacijaNovi Sad|Novo Naselje
  • Motor:Kymco Agility 50

Napisao 15 May 2008 - 23:43 PM

mislim da bi bilo najbolje da posetis forum sajta  www.xsport.rs i da tamo pitas nas.....mislim da ces tamo dobiti najpouzdanije informacije....
0

#6 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 15 May 2008 - 23:45 PM

sto se tice ishrane, nemam nikakvih problema, jedem svasta! meso u svakom obroku, pirinac.... jaja, dnevno oko 10 komada. za dorucak i veceru. znaci dnevno oko 10jaja. a kad sam gladan onda pojedem odjednom 10.

trenutno stanje moje. pa nemam pojma. nisam debeo. nemam sala nigde. a nisam ni izdefinisan. vide mi se vene na rukama i to. ali nemam sala. hteo bih masu. MASA JE MAMA!  :D  (ko je gledao film 7 i po. zna o cemu pricam)... znaci masa me zanima.
0

#7 User is offline   Boki-KG 

• Banned
  • PipPipPip
  • Grupa: Banned
  • Broj Postova: 2029
  • Učlanio se: 29-November 06
  • Lokacijakg
  • Motor:zx7r

Napisao 15 May 2008 - 23:51 PM

Bato 15 jaja pred trening i rokaj :D A tu hemiju batali jer traje kratko, a posledice ostaju dugo >:(

Ako se ciklus dobro isplanira ne ostaju nikakve posledice.

Hemija se uzima onog trenutka kada vishe prirodno ne mozhesh tj. skoro neprimetno napredujesh.
Da bi doshao do ove faze potrebno je otprilike 5-6 godina aktivnog treniranja sa ishranom svedenom na perfekciju.
Ako 'pre vremena' krenesh sa hemijom mozhesh imati samo nus pojave a ako ne isplanirash ciklus i ne uzimash zashtitu mozhesh imati takve posledice da ce ti biti zhao shto si zhiv. Ovo nije igra i mozhe da te koshta zdravlja.

Ako si bash reshio a ti kad neshto reshish samo nas obaveshtavash na forumu, bar idi i pitaj nekog ko je imao nekoliko ciklusa i pochinji piramidalno sa shto manjim dozama - moj savet. Zashtita je OBAVEZNA kolicka god je doza bez zashtite se ne planira ciklus!
Posavetuj se sa nekim pre nego shto krenesh u ispunjavanje snova.

0

#8 User is offline   Boki-KG 

• Banned
  • PipPipPip
  • Lokacijakg

Napisao 15 May 2008 - 23:53 PM

Imaj u vidu da jedan mesec dobro isplaniranog ciklusa uz korishcenje dodataka ishrani i anabolika uz pravilnu ishranu ne mozhe da te koshta manje od 500e i to je donja granica.
0

#9 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 15 May 2008 - 23:58 PM

link=topic=19021.msg248166#msg248166 date=1210891887]

Ako se ciklus dobro isplanira ne ostaju nikakve posledice.

Hemija se uzima onog trenutka kada vishe prirodno ne mozhesh tj. skoro neprimetno napredujesh.
Da bi doshao do ove faze potrebno je otprilike 5-6 godina aktivnog treniranja sa ishranom svedenom na perfekciju.
Ako 'pre vremena' krenesh sa hemijom mozhesh imati samo nus pojave a ako ne isplanirash ciklus i ne uzimash zashtitu mozhesh imati takve posledice da ce ti biti zhao shto si zhiv. Ovo nije igra i mozhe da te koshta zdravlja.

Ako si bash reshio a ti kad neshto reshish samo nas obaveshtavash na forumu, bar idi i pitaj nekog ko je imao nekoliko ciklusa i pochinji piramidalno sa shto manjim dozama - moj savet. Zashtita je OBAVEZNA kolicka god je doza bez zashtite se ne planira ciklus!
Posavetuj se sa nekim pre nego shto krenesh u ispunjavanje snova.

jel smeta sto pitam? ako smeta onda slobodno lock teme.

ja ne planiram da idem na takmicenja, nego ovo bi samo za svoju dusu. onako. razumes.
0

#10 User is offline   Boki-KG 

• Banned
  • PipPipPip
  • Lokacijakg

Napisao 16 May 2008 - 00:03 AM

Za svoju dushu se uhvati tegova i dobre ishrane a ostavi se anabolika.
0

#11 User is offline   Raša 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 2576
  • Učlanio se: 22-August 06
  • LokacijaNBG

Napisao 16 May 2008 - 00:08 AM

pravilan trening i pravilna ishrana uz dodatke ce te dovesti gde zelis. za tesku hemiju moras da budes iskusan vezbac i da budes naucno potkovan i dobro poznajes svoje telo.
i prase se ne tovi pred bozic, tj ne nabacuje se masa u maju.
moj iskren savet je da preskocis hemiju, kao sto boki rece to moze da bude prilicno stetno.
0

#12 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 16 May 2008 - 00:12 AM

treniram dosta. mislim nisam ja neki sad bilder mada faka. mislim, kako sam izgledao kad sam krenuo u teretanu, a kakav sam sad. pa to je ne uporedivo. a ovo za naposim, nije to sad zbog leta, kao plaza, bazen, misici, ovo, ono... znaci resio sam da uzmem hemiju, i uzecu je. e sad sta je najbolje? da li mozda uzeti sva tri? naposim, metan, testosteron, i jos mozda neki protein... ili samo naposim?
0

#13 User is offline   benjamin 

• Drug član
  • PipPipPip
  • Broj Postova: 1199
  • Učlanio se: 07-April 08

Napisao 16 May 2008 - 00:33 AM

treniram dosta. mislim nisam ja neki sad bilder mada faka. mislim, kako sam izgledao kad sam krenuo u teretanu, a kakav sam sad. pa to je ne uporedivo. a ovo za naposim, nije to sad zbog leta, kao plaza, bazen, misici, ovo, ono... znaci resio sam da uzmem hemiju, i uzecu je. e sad sta je najbolje? da li mozda uzeti sva tri? naposim, metan, testosteron, i jos mozda neki protein... ili samo naposim?

pošto si iz novog sada, javi se momcima u www.pansport.co.yu ... izvinjavam se na reklami uredništvu, ali bolje to nego da kolega (i ostali) naparve grešku zbog koje bi se jako kajali.

vidi se sa njima, i oni će ti objasniti sve

još jednom, ukratko ako te mrzi sam da izvučeš:

PRAVILAN, REDOVAN I VODJEN TRENING (na pouzdanim i preciznim spravama ala techno gym), PRAVILNA ISHRANA !!!!!!!! dosta sna ... samo to ti treba, hemija tu može samo da ti pomogne malo, ali na ovome se sve zasniva ...

... i da, pravilna teretana + sve ostalo kooooooooooošta ... još kada dodaš hemiju na to ...  ::)
0

#14 User is offline   Aki 

• Super heavyweight
  • PipPipPip
  • View gallery
  • Broj Postova: 1933
  • Učlanio se: 18-March 06
  • LokacijaNis
  • Motor:HONDA CBF 500

Napisao 16 May 2008 - 00:43 AM

Za pocetak ti je najbolje da uzimas 100% wey protein moja preporuka CF californija fitness + kreatin, najbolje da umesto kreatin-monohidrata uzmes neke novije kreatine koji nemaju faze punjenja jer oni ne mogu da ti naprave smetnje u stomaku, obavezno dex-energy dextrozu na svakom treningu po 0,7l. Za prve 3-4 nedelje ce ti biti sasvim dovoljno a onda narednih  6-7 nedelja mozes da dodas l-karnitin i mozes da koristis neku prirodnu alternativu za anabolicke steroide koje su uglavnom biljnog porekla. U zavisnosti od napredovanja mase i povecanja tezine koju ces da izbacujes preporucujem ti da uzimas i neku zastitu za zglobove i ligamente posto misici napreduju 4-5 puta brze od tetiva i ligamenata najbolje Joint fuell ali je dosta skup. Pocinju vruci dani i stize leto pa se u tom periodu bas i ne rade uspesno programi za masu, najbolji period je oktobar - novembar pa do aprila, ali ako bas hoces leti da pravis masu teretana mora obavezno da je klimatizovana i serije ne bi trebalo da prelaze br 4 , a broj ponavljaja 5-9.
Za metan i ostale steroide necu ti nista reci jer ih ne preporucujem, oni se uzimaju sa zastitama za jetru i ostale organe, sistematski pregledi se rade na 15 dana sa svim analizama krvi i pratnju posebnog lekarskog tima koji zna da ti odabere adekvatnu zastitu . Samovoljna upotreba steroida moze da dovede do mnogih oboljenja jer nepovoljno deluje na skoro sve organe a cesto i sa trajnim posledicama.
Ako imas trenera koji moze da ti obezbedi kvalitetne steroide i zastite i lekarske preglede a ti si spreman da se profesionalno bavis body-buildingom i odvajas dobru svotu novca onda moze, u svakom drugom slucaju si u riziku.
Ja se bavim body-buildingom 10-ak godina, drzim BBK  Apolon u Nisu 4 godine i ovo su ti moji saveti, ako te jos sta zanima pitaj.
0

#15 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 16 May 2008 - 00:59 AM

ne zelim da se bavim profi ovim. znaci hocu da uzmem 100 komada naposima. ovakvog.

Posted Image Posted Image

kazem, pre jedno godinu dana sam popio pola kile ABBovog kreatina, sa kombinacijom dekstroze, i dobio sam na masi, ali sam zato i popuco kod pazuka, pa prema vratu, ima dosta strija, na butinama.... ne bitno. za ovaj naposim. da li je to original? da li je dobro da ga pijem 3 komada dnevno, u toku obroka po jednu? jer ipak ovo mi je prvi put, pa neznam da li treba da radim piramidu?

0

#16 User is offline   Aki 

• Super heavyweight
  • PipPipPip
  • View gallery
  • LokacijaNis

Napisao 16 May 2008 - 01:12 AM

Moja ti je preporuka da ne koristis te tabletice gde kutija kosta 3-4 eura jer ces samo da izazoves pogresne efekte a moze i ozbiljno zdravlje da ugrozis, a sad ti kako hoces tvoja stvar. ;)

Za strije uvek kada uzimas neke suplemente i kada misici brze rastu obavezno koristi neke kreme antistrija ili ulja pre treninga i pre spavanja neko mleko za telo najbolje sto vise masno i neces imati problema.
0

#17 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 16 May 2008 - 01:15 AM

pa dobro, evo ja mislis da od 100 komada mi nemoze nista biti. a ovi sto se spremaju za takmicenja zgutaju ih preko 500 komada, i opet nista. ma necu ni da mislim o tome. nego te pitam za ovaj naposim. kakav je. i ako mozes odgovori mi na pitanje, pliz.
0

#18 User is offline   Aki 

• Super heavyweight
  • PipPipPip
  • View gallery
  • LokacijaNis

Napisao 16 May 2008 - 01:26 AM

evo ti nesto pa procitaj
http://www.steroidan...ts/naposim.html
0

#19 User is offline   Aki 

• Super heavyweight
  • PipPipPip
  • View gallery
  • LokacijaNis

Napisao 16 May 2008 - 01:32 AM

A evo i crne strane cuvenih anabolickih steroida:SPOREDNI EFEKTI

Spoljasnje promene

Promene na kozi

Koza je najveci organ ljudskog tela i najosetljivija oblast sto se tice sporednih efekata, narocito kod zena. Najcesci sporedni efekat je povecanje pora na kozi, cime ona postaje hrapavija. Ovo je posebno izrazeno kod zena kada koriste androgene steroide zato sto one na pocetku imaju neznu i osetljivu kozu. Ovaj proces se zove virilizacija i jednom kad se dogodi posledice su nepovratne. Jos jedan veliki problem su akne. Tamo gde su vec prisutne stanje se moze pogorsati, a tamo gde ih nema lako se mogu pojaviti. Ovaj kao i svi ostali sporedni efekti se razlikuju u zavisnosti od imuniteta osobe, kao i tipa i kolicine upotrebljenih steroida. Zene su vise sklone aknama. Oziljci se takodje pojavljuju, ne direktno zbog uzimanja steroida, vec zbog naglog rasta misica. Jedini nacin da se sprece je da se misici razvijaju polako sto u svakom slucaju nikome nije cilj. Preporucujem upotrebu masti, gelova ili losiona koji pomazu da se koza zategne dok ste u periodu najbrzeg dobijanja misica. Ovo ne moze da spreci problem, ali u svakom slucaju moze da pomogne.

Celavost

Steroidi ne uzrokuju celavost, ipak mogu da ubrzaju ovaj proces kod onih ljudi koji su predodredjeni da ocelave. Steroidi se pretvaraju u DHT i to je ono sto uzrokuje brzi gubitak kose. Steroidi koji su proizvodi DHT takodje mogu da podpomognu celavost. Posto je gubitak kose nepovratan proces, u 99% slucajeva kosa ne izraste ponovo.

UNUTRASNJE PROMENE

Psihicke

Koriscenjem velikih doza anabolickih i androgenih (posebno androgenih) steroida, posle odredjenog vremena i kod muskaraca i zena moze se pojaviti izuzetno agresivno ponasanje ili napadi besa. Neki bilderi smatraju ovu pojavu kao prednost zato sto se time povecava sposobnost da duze i jace treniraju, ali ipak je dokazano da donosi vise stete nego koristi. U vecini slucajeva ovaj “bes” uzrokuje gubitak prijatelja, destruktivnost i nemogucnost kontrole svog ponasanja. Najbolji nacin da se ovo spreci je kontrolisan unos steroida u organizam. Takodje, vazno je da budete svesni ovog sporednog efekta kako bi ga se lakse resili.

Drugi sporedni efekat koji deluje na psihu je depresija. Cesto se desava da kada bilderi koriste steroide i dozive naglo povecanje misicne mase, ocekuju da zadrze istu snagu i izgled i po prestanku koriscenja. Medjutim, kada se vrate u realnost zapazaju da je njihova snaga opala i vratila se na prirodan nivo. Bez steroida dolazi do depresije. Visok nivo estrogena moze takodje dovesti do ovakvog osecanja.

Femiziranost

Femiziranost se pojavljuje samo kod muskaraca. Previsoki nivoi testosterona cesto mogu da se pretvore u zenski hormon estrogen i dovedu do pojave zenskih karakteristika, kao sto je formiranje i uvecanje grudi (gynecomastia), tendencija ka stvaranju masnih naslaga i izuzetno mekanih misica. Ovo se najcesce desava kada se prekine ciklus koriscenja steroida i kada je nivo androgena kod muskaraca nizak, tj. prevladao ga nivo estrogena. Estradiol – estrogen koji ima efekat u smanjenju prirodne proizvodnje testosterona, samim tim i na broj spermatozoida. Uzimajuci za vreme koriscenja steroida i anti-estrogene (nolvadex, proviron, fludestrin, teslac… je dobar nacin da se pobedi sporedan efekat feminiziranosti. Uglavnom, ovi simptomi nestanu vremenom, medjutim predstavljaju najvecu moru i strah za sve bildere koji zele da se takmice.

Suprotno predhodno pomenutom kod zena dolazi do pojave muskih karakteristika, kao sto je povecana maljavost na licu i telu, mutiranje i produbljivanje glasa, povecan klitoris, problemi u menstrualnom ciklusu, pojava akni, celavost, depresija, povecana agresija i promene u boji koze. Do ovih procesa dolazi zbog koriscenja testosterona ili steroida u velikim dozama i na duzi period. Zapamtite: Ovi simptomi se razlikuju od osobe do osobe.

Srcani problemi

Rizik da neko dobije srcano obolenje se povecava sa upotrebom steroida. Oni dovode do povecanja holesterola sto izaziva istanjivanje zidova arterija i predstavlja trenutnu opasnost po zivot. Svim bilderima se preporucuje da pre upotrebe steroida konsultuju lekara i provere da vec nemaju povecan nivo holesterola. Prema ovom se moze zakljiciti da su stariji korisnici steroida izlozeni vecem riziku, ali to ne znaci da i mladi nisu izlozeni opasnosti. Dodatni faktori koji mogu da izazovu srcane probleme su stres, visok krvni pritisak i naglo povecanje telesne tezine. Jedina dobra stvar kod ovih sporednih efekata je da oni nisu trajni. Posle prestanka koriscenja steroida nivo holesterola se vraca u normalu.

Ginekomastia

Kao sto smo vec objasnili ginekomastia je nagli porast grudi kod muskaraca. Do ovoga dolazi zbog poremecaja u hormonskoj ravnotezi koju moze izazvati upotreba steroida. Ovako stanje se moze pojaviti i prirodno bez njihove upotrebe. Ovo je sigurno najnezeljniji sporedni efekat iz jednostavnog razloga sto izgleda uzasno, posebno ako zelite da se takmicite. Ako se otkrije na vreme ginekomastia kao i femiziranost moze se spreciti upotrebom anti – estogena kao sto su NOLVADEX i PROVIRON .

Prekid rasta

Kada bilderi koji nisu dostigli potencijalnu visinu koriste steroide, postoji velika mogucnost da je nikad i ne dostignu. Osim OXANDRONA, svi steroidi potpomazu cvrstinu zglobova i njihovu kompaktnost zbog cega kosti prestaju da rastu. Tinejdzerima se ne preporucuje upotreba bilo kog tipa steroida.

Glavobolje

Steroidi i druge supstance koje koriste bilderi mogu da poremete hormonsku ravnotezu, sto utice na sistem zlezda sa unutrasnjim lucenjem (endokrini sistem). To je objasnjenje problema koji imaju mnogi bilderi. Glavobolje su i simptom visokog krvnog pritiska, sto je jos jedan sporedan efekat vezan za koriscenje steroida. Jedini nacin borbe protiv ovih nezeljenih efekata je uzimanje lekova kao sto su TYLENOL, ADVIL ili ASPIRIN.

Problemi sa bubrezima

Neki steroidi mogu da izazovu nezeljene efekte u radu bubrega. Ova pojava se javlja, kao i ostali sporedni efekti koje smo opisali pri koriscenju steroida duzi vremenski period i u vecim kolicinama. Glavna uloga bubrega je da preradjuje toksicne materije i izbacuje ih iz organizma. U periodu kada se uzima bilo koji tip preparata, bubrezi su podlozniji ostecenjima. Visok krvni pritisak moze takodje da dovede do nepravilnog rada bubrega. Znaci da nesto nije u redu su bolovi u donjem predelu ledja, temperatura, bolovi u trbusnom delu kao i povecanje velicine bubrega.

Problemi sa jetrom

Koriscenjem steroida u obliku tableta ili kapsula moze doci do ostecenja jetre. Stanje jetre koje se naziva PELIOSIS HEPATIS je retko, ali u svakom slucaju predstavlja pretnju po zivot, zato sto se najcesce otkriva kada jetra vec otkaze. Ova bolest prestaje da se razvija sa prestankom upotrebe steroida. Za dalju zastitu preporucuje se uzimanje velike kolicine ekstrakta SILYMARIN-a, obicno 500 mg dnevno je dovoljno da poboljsa rad jetre.

Imunitet

Neki steroidi, kao sto je TESTOSTERON, mogu da poboljsaju imunitet, pomazuci mu da se lakse oporavi od virusa. Organizam tada postaje zavisan od steroida i mora sam da se obnovi kada se prekine sa upotrebom steroida. Osoba koja dodje u ovakvo stanje mora da se oslobodi zavisnosti pazljivo da nebi doslo do premora. Ovo ce dozvoliti imunitetu da ponovo bude nezavistan i efektivan. Cesto bilderi po prestanku upotrebe steroida dozvole umoru da ih savlada, sto vodi do opasnosti od dobijanja virusnih obolenja.

Impotencija

U prvom periodu koriscenja steroida korisnikova seksualna moc se uvecava. Nazalost, ovo je samo privremeno posto se telo navikava na steroide. Posle duzeg koriscenja steroida dolazi do slabljenja seksualne zelje i teze se postize erekcija. Na srecu, ovo je samo privremeno i moze se spreciti upotrebom supstanci kao sto su GONAKOR I HCG. Takodje po prestanku koriscenja steroida, prirodni nivo testosterona ce biti poremecen. Koriscenje TRIBESTAN-a je odlican nacin da se normalizuje nivo testosterona.

i) Visok krvni pritisak

Jedini nacin da kontrolisete krvni pritisak je da redovno posecujete lekara, sem ako nemate uslove da ga sami kontrolisete. Ne postoje simptomi koji ce Vas upozoriti da imate visok pritisak, sve dok ne bude previsok. Ti simptomi su glavobolja, problemi sa vidom, otezano disanje. Stres, preterivanje u radu, dobijanje na tezini, takodje mogu dovesti do visokog pritiska.

m) Bolovi u stomaku

Steroidi koji se koriste oralno kod nekih osoba mogu dovesti do bolova i smetnji u stomaku. Takvi su ANAPOLON, STENOX, PRIMABOLAN, WINSTROL I DIANABOL. Simptomi se mogu pojaviti u obliku diareje, mucnine ili obicnog nelagodnog osecaja. U nekim slucajevima ovo se moze izbeci uzimanjem steroida za vreme jela.

n) Zadrzavanje vode i soli

Vecina steroida prouzrokuje zadrzavanje i skladistenje vode i soli u misicima, sto se ogleda u povecanju misicnog tkiva. Ali zbog toga ovo i nije tako los efekat. Problem je zadrzavanje vode u kozi i krvi. Tada koza postaje hrapava, a srce pocinje da oseca posledice. Koriscenjem odredjenih lekova suvisna voda i soli mogu se izbaciti iz tela.

Sta vodi do sporednih efekata?

Najcesci faktor koji vodi do sporednih efekata je nepravilna upotreba. Uticaj steroida na ljudsko telo se razlikuju od osobe do osobe. Najcesce su negativni efekti izrazeniji kod bildera koji steroide koriste u velikim kolicinama i duze vreme. Vazno je biti svestan svih opasnosti koje njihova upotreba nosi. Jos jedna opasnost po vase zdravlje je koriscenje “laznjaka”. Takve supstance cesto i ne sadrze anabolicke i androgene komponente, a u vecini slucajeva nisu ni sterilni. Ovo moze da dovede do dobijanja opasnih bolesti, kao sto je SIDA. Kada koristite igle, nikad ih ne delite sa drugom osobom. Steroidi su ilegalne supstance i mogu biti veoma stetni po ljudsko telo, ali mogu biti i od velike pomoci ako se koriste na pravi nacin.

0

#20 User is offline   zeljko_srb 

• Drug član
  • PipPipPip

Napisao 16 May 2008 - 01:38 AM

sve ja to znam. ali ovo je samo 100 kom.

THE BEST DIANABOL IN THE WORLD IS NAPOSIM !
NAPOSIM IS STILL ONE OF THE MOST EFFECTIVE STRENGHT AND SIZE BUILDING ORAL STEROID.

tako tamo pise. a ovi sporedni efekti se javljaju kod pajsera koji jedu na kile takvih steroida....i nezanam ni ja koliko se puta pucaju u bulju dnevno,..... ja to ne!

0

• 4 strana +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Poslednja »

1 korisnik(a) čita ovu temu
0 members, 1 guests, 0 anonymous users