Jump to content

Moto Zajednica

Davanje krvi, subota 28. januar

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

post-2-0-92505900-1485432654.jpg

 

U Subotu 28 Januara daćemo krv 19 put.

 

Davanje krvi obavićemo u prostorijama Instituta za transfuziju krvi u ulici Svetog Save br. 39 sa početkom u 11 časova.

 

Zima je, vasezonski period a ovo je prilika da se tokom davanja vidimo i ispričamo I kada vreme nije lepo.

 

1. Vuja

2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Kolege, ako bi bar neko ko odlazi na akciju bio voljan da da krv namenski za devojku koja je obolela od leukemije, pisao sam u temi ispod (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116925-potrebna-krv-0-grupe/), njena porodica bi bila veoma zahvalna. Potrebna je krv 0+ grupe za Sanju Milojevic iz Kacareva, daje se bas u Institutu za transfuziju krvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Neso, hvala ti, nazalost, jedina prihvatljiva je 0+ i eventualno 0-, mada ako se javi par sa 0+, onda je bolje negativnu ostaviti hitnim slucajevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nažalost, od pre neku godinu ne smem da dajem krv ali znam da će biti puno plemenitih davalaca! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Ukoliko je bilo zainteresovanih da daju namenski krv za Sanju, upravo sam primio informaciju da su joj ipak potrebni trombociti i da je situacija sa donorima sto se toga tice neuporedivo losija nego za krv, pa bih vas zamolio da bacite pogled na temu http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116925-potrebna-krv-0-grupe/ jer postaje tesko pronaci donore, a terapija joj je neophodna da bi prezivela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čak i površan pogled na ovu temu jasno stavlja do znanja da ovaj put akcija ne ide kako treba. Tačno je da smo zimi malo inertni ali ako me sećanje dobro služi imali smo nekada i vise od 40 jedinica date krvi dok u taj broj treba dodati i one koji su došli ali nisu mogli da daju krv pa im je vreme prošlo samo u druženju.

 

I za akciju i za Sanju je najbolje da se potrudimo da ova akcija bude što masovnija ako je to ikako moguće jer je od veće količine davalaca veća i mogućnost da se neko potrefi za Sanju.

 

Sargeras, dođi u Subotu u 11h i daj krv. Do tada nađi tačno šta treba za Sanju pa ćemo videti na licu mesta da li imamo nekoga ko odgovara uslovima.

 

Pomoći ćemo, naravno, samo ako smo u prilici jer od nas par ako bude neko vraćen onda će rezultati biti krajnje mršavi što nikako ne bi bilo dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Vujo, rado bih, ali po svemu sudeci cu morati da radim tada. Ako budem uspeo da se izvucem sa dezurstva, doci cu, iako necu moci da dam krv jer vise ne smem zbog terapije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

@Vuja ja bih dosao, ali ne znam koja sam krvna grupa, jel se moze uraditi na licu mesta ili treba da uradim ranije???

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Za obolele od leukemije su potrebni trombociti, vrlo rado bih dao ali nisam nulta grupa.

 

Pokušaću da dođem na davanje, ne znam kakav sam sa smenama. Ipak cu se staviti na spisak.

 

1. Vuja

2. Pablo

3. NeshaXX

4. Tatkonadzeja

5. Dexterr

6. Milanče019

 

 

 

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

@Vuja ja bih dosao, ali ne znam koja sam krvna grupa, jel se moze uraditi na licu mesta ili treba da uradim ranije???

 

 

Ništa ne moraš da uradiš ranije jer oni krvnu grupu utvrđuju prilikom svakog davanja. Zapravo ovde nema nekih priprema, ne bi trebalo neumereno piti alkohol i poželjno je da je organizam odmoran, naspavan.

 

Ima naravno dosta drugih stvari koje su važne za zdravstveno stanje a koje su navedene u Upitniku o davaocu. Davanju krvi predhodi i lekarski pregled jer na Institutu vode računa da ne ugroze zdravlje davaoca bez obzira koliko je krv potrebna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dođi kad možeš. Mi smo tu od 11 pa što pre dođeš videćeš nas vise. Nećemo moći da uđemo svi odjednom nego polako, jedan po jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Plemenita akcija, drugari. :takoje:

Rado bih se pridružio, i inače sam redovan davalac (uvek 4 a nekad i 5 puta u toku godine). Nažalost, neću moći jer sam zadnji put davao krv 29.decembra a minimalni period između dva davanja krvi je 84 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja radim sutra ali dolazim sigurno u datom periodu, pokusacu da dodjem na pocetak davanja, da bi se videli...nego jer to prva desno posle Hrama iz pravca autokomande, pa prva levo....nije jednosmerna? ili da se parkiram ...gde? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja radim sutra ali dolazim sigurno u datom periodu, pokusacu da dodjem na pocetak davanja, da bi se videli...nego jer to prva desno posle Hrama iz pravca autokomande, pa prva levo....nije jednosmerna? ili da se parkiram ...gde? 

 

 

Jeste jednosmerna kad naiđeš iz pravca Hrama. Obično je gužva za parkiranje u tom kraju, ali može da se nađe mesto.

 

Evo lokacije na Google maps:

http://www.google.rs/maps/place/Blood+Transfusion+Institute+of+Serbia/@44.7995588,20.4662981,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x475a700b0cb40f8f:0x568db4296ec7135c!8m2!3d44.7995588!4d20.4684868?hl=en

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Dragi dobri i humani ljudi, i pored najbolje želje da budem još jedan na ovom plemenitom spisku, nema šanse. Razlog jednostavan: U Zavodu kažu da sam od pre godinu dana preterao sa životnim godinicama pa su me otpisali sa spiska višestrukih davalaca krvi. Želim vam svu sreću u životu a onima kojima je krv namenjena što pre da ozdrave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja