Jump to content

Moto Zajednica

Možda promene pravilnik

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Axa promenice ga ali da traju cetiri godine,ko ce cekati opet sedam da nam "uzmu meru".

Mogli bi da iskoriste priliku i prestanu nas sramotiti sa oznakama recimo YĐ,ne idu bas zajedno.

A sta ce velike prevoznicke firme sto imaju ugovorene ture po inostranstvu,sa potvrdom dok se ceka saobracajna ne mogu preci granicu!

 

Rekoh ja Srbiju kao Berlin 45te pa sve ispocetka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ne znam za vas ali ja tesko da cu da docekam da menjam tablice, motor menjam bar 2 puta godisnje, auto sam samo jedan vozio 5 godina, inace menjam cesto... A tablice, godisnje kupujem po par puta heheeh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Moji 2009. kupe nova kola i naravno uzmu tablice i saobracajnu, vec 2011. opet sve iznova (ajde nema veze eu kurac-palac nije bitno, standardi) sad im propale i izbledele, pa opet mi da isturimo po 4000. Posle Tita pa na ovamo, samo sede i smisljaju sta vise da naplate. Ne bi me cudilo da su i neke od gresaka unetih u saobracajnu bile namerne, da bi se placalo u kasu. Nije problem, ko ima za kola ima i da plati, ali mi nije jasno za sta se vise ovaj narod smatra. Samo prepisiju recepte jedni od drugih, nije da samo kudim trenutne- kudim sve da ne bude da je politika. Neko rece pa idi glasaj, a ja uvek pitam isto "ZA KOGA!!!".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja sam skoro dao 60€ da mojoj baki (od koje nisam mogao da kupim/prepišem nekretninu) promjene ime u katastru iz Kristina u Krstina jer su nesposobnjakovići, praveći digitalnu bazu podataka, iz knjige gdje je rukom upisano pravilno i ispravno prepisali pogrešno...

 

Onda je čitav slučaj završio na sudu za 60€(plus još ukupno oko 50€ ostalih troškova koji su tom prilikom nastali poput toga da sam morao da odem u rodno mjesto svoje bake i izvadim rodni list, pa gorivo do tamo, pa taksa ova taksa ona).

 

Zašto sve to? Jer sam savjetovan od tetka koji je notar i jer sam slučaj već na prvom saslušanju i donošenju odluke dobio, sudske troškove nisam platio a 110€ mi je refundirano.
Da bude načisto, nije mi stalo, ali ne dozvoljavam da me neko je*e za moje pare.

 

Kada vidim da me neko da izvinete kara a pritom mi se još smije u facu onda postanem životinja... inat je zajebana rabota!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Uz svo poštovanje, ali ovo nije ništa novo. Kad su uvodili nove tablice, rekli su da će njihova važnost biti 7 godina. Mislim da je u pitanju neki 3M zaštitni premaz ili folija i rok trajanja je 7 godina.
Naravno, trebalo bi menjati tablice izdate pre 7 godina, a ne one od npr. prošle godine.

 

E sad, ko onda nije pratio, njemu jeste novost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Naravno da se znalo za će važiti sedam godina., kao što je praksa u svim savremenim državama, pretpostavljam u cilju povećanja bezbednosti u saobraćaju.,ja samo nisam verovo da će neštl tako progresivno i svima na korist i zaživeti u praksi. Na svu sreću, bri!uo sam bez razloga!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@Lug u potpunosti se slazem!

 

Ja sam na mojim tablicama za 7 godina dobio 1 crnu tackicu na prednjoj. Zaista mi je laknulo kada sam cuo da cu morati da ih promenim i s ushicenjem cu dati 4000 din, jer je bezbednost uvek na prvom mestu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4791 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mogla je i ta odluka da se promeni kao sto menjaju pravilnik jednom mesecno,videvsi u praksi da su stoicki iznele sve ove godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A sta je sa onim tablicama (mrki,krki,xxx) sto platili po cca.80 000,hoce li i njima biti cena 4000 samo za zamenu ili ce opet ako hoce da biraju moraju dati nenormalne cifre?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

"aktuelna Vlada želi da pronađe najpovoljnije rešenje za građane Srbije

 

Sta god da je u pitanju (naravno da su izbori), hvala im, a nadam se da ce produziti rok vazenja i saobracajnoj dozvoli. Da ih makar izbori nateraju da nas malo pogledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

danas su objavili da produzuju vazenje tablica jos 2 godine.Dve godine  od kad svakom pojedinacno istekne saobracajna -7g li nekako drugacije.Tu mi nije jasno ,posto meni istice saobracajna 2018 ja moram da uzmem novu saobracajnu koja vazi 7 godina,a sta je sa tablcom,da li dobijam novu opet na 7 g, ili ostaje stara pa opet novu 2019

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Само ће вероватно они који морају да их мењају остати без истих на месец , два... због гужве око замена таблица.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Kanda nije stvar u samim tablicama, pre će biti da je u pitanju garancija na ispravnost čipa u saobraćajnoj. I onda da ti nebi menjali saobraćajnu o državnom trošku, onda su "predvideli" rok trajanja tablica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja