Jump to content

Moto Zajednica

Saobracaj

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Nekada su bili bahati vozaci sa nekim besnim kolima,dzipovima. Danas su podivljali svi. Vidjam npr punta ili sl koji preticu celu kolonu na semaforu i staju prvi,ulaze u suprotan smer i ugrozavaju sebe i druge. Ja stanem na pesacki da propustim ljude, oni mi sviraju i preticu me dok stojim. Strasno sta se desava. Najgore mi je mislim od svega ,kad dam migavac da se prestrojim ,a on mi namerno ne da nego me zatvori. Metak u koleno odma. Zbog posla mnogo vremena provodim u kolima i svasta sam se nagledao. Naravno,dok oni tako divljaju nema policije nigde, al sam zato ja platio kaznu 2500din,jer sam vozio 41km/h :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pored svega što ste naveli, mene nerviraju još neke druge situacije, i mahom su vezane za kolegijalnost. Maltene mi se svakodnevno dešava da nailazim na raskrsnicu gde se priključujem udesno na put sa prvenstvom prolaza, a sa leve strane mi nailazi vozilo. Naravno, zustavljam se, čekam da prođe, a on u poslednjem momentu smota desno (dakle pored mene) bez ikakve signalizacije. Pa majku mu, ako vidiš da te čekam i znaš da se ne ukrštamo, daj žmigavac.

 

Istina, ovakva situacija ne ugrožava baš direktno (moju) bezbednost, ali ima mnogo sličnih situacija gde se pojedinci ponašaju kao da su jedini u saobraćaju, a to daje prilično ružnu sliku generalno o saobraćaju kod nas, a posle malo i o našem mentalitetu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Inače, vozim ja malopre od Niša do Novog sela, kad odjednom se pojavljuje jugo ispred mene, niotkuda, bez ikakve svetlosne signalizacije. Vozio sam neko vreme iza njega i blickao mu u nadi da će da shvati da nije uključio svetla, al jok. Prestrojim se ja levo, produžim dalje, kad u retrovizoru vidim da prednja svetla ima, i da mu rade. Lik ladno vozi bez problema totalno bez zadnjih svetla. I stop svetlo mu radi samo desno, a ne i levo. Ja razumem da se desi da sijalica pregori i da se to ne primeti, ali da čak tri sijalice pregore, a da se to ne primeti?

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Inače, vozim ja malopre od Niša do Novog sela, kad odjednom se pojavljuje jugo ispred mene, niotkuda, bez ikakve svetlosne signalizacije. Vozio sam neko vreme iza njega i blickao mu u nadi da će da shvati da nije uključio svetla, al jok. Prestrojim se ja levo, produžim dalje, kad u retrovizoru vidim da prednja svetla ima, i da mu rade. Lik ladno vozi bez problema totalno bez zadnjih svetla. I stop svetlo mu radi samo desno, a ne i levo. Ja razumem da se desi da sijalica pregori i da se to ne primeti, ali da čak tri sijalice pregore, a da se to ne primeti?

 

...

Kazna za neispravna zadnja poziciona svetla je ista kao za prolazak na crveno (min. 15000, 3 mes.dozvola i 6 poena), pa ako ga zapisu plavci, yugo nece moci da ga skri..

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ima tu i stvar percepcije.. nikad necu zaboraviti, prilazimo raskrnici a drugar ce "sto je ovde STOP znak kad ja imam prednost?!"

Sta reci :)

Imam i ja jednog takvog- ulazimo u kruzni, ja mu kazem da koci a on "ma ko ih jebe, prvenstvo desne strane"

Boze me sacuvaj

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nemačka
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800

Nazalost, ili na srecu, mi motoristi moramo da vozimo po principu "pametniji popusta". U pocetku je to meni tesko padalo, jer po prirodi nisam takva osoba, ali sam relativno brzo naucio da je to jedina opcija da, dok sedim na motociklu, ozbiljno povecam sansu da ostanem u jednom komadu. I sto je najbolje, ja se sada super osecam dok sviraju ili me psuju, ili dok gledam sve te pacenike, jer vredi izdici se iznad njih i uzivati u bezbednijoj voznji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Jos ja kontam da dodjem na masazu kod tebe sashac, kad ono covek lomata. neka, moze kicma da saceka

Ma doodji,neece nista da boliii... :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Posle ne prespavane noci i razmisljanja nisam mogao da zaspem stalno ponavljajuci jedno pitanje STA TI SVE OVO TREBA U ZIVOTU,mislim na motor stvarno to mi je velika ljubav na prvu voznju kao klinac ali nisam mogao da sebi ispunum tu ZELjU iz zdravstenih razloga sada kada to mogu imam VELIKI STRAH od saobracaja velika vecina vozi bez mozga zato sam RESIO da kupim motor koji bi vozio samo vikendom van grada na vece razdaljine!!!

E sada PITANjE koji motor da uzmem za tu svrhu enduro ili touring znaci treba mi za vece razdaljine i da moze da se popne na neko brdo da ide van asvalta budzet mi je 2500-2800 evra !?

Samo da napomenem da tek treba da dobijem A kategoriji to jest tek sam poceo sa auto skolom treba da idem na teoriske casove krajem meseca sto se tice iskustva motora vozio sam skutere i par puta mz i jawu ali po kraju gde nije bilo mnogo saobracaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Posle ne prespavane noci i razmisljanja nisam mogao da zaspem stalno ponavljajuci jedno pitanje STA TI SVE OVO TREBA U ZIVOTU,mislim na motor stvarno to mi je velika ljubav na prvu voznju kao klinac ali nisam mogao da sebi ispunum tu ZELjU iz zdravstenih razloga sada kada to mogu imam VELIKI STRAH od saobracaja velika vecina vozi bez mozga zato sam RESIO da kupim motor koji bi vozio samo vikendom van grada na vece razdaljine!!!

E sada PITANjE koji motor da uzmem za tu svrhu enduro ili touring znaci treba mi za vece razdaljine i da moze da se popne na neko brdo da ide van asvalta budzet mi je 2500-2800 evra !?

https://youtu.be/_gqqYPJSO_E?t=159

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A mozes i Transalpa pogledati.. Mislim da je on najuniverzalnija sprava,mada ima modela i modela..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Meni se sve javlja da motor treba voziti samo u 2 okruzenja:

1. Staza

2. Suma (enduro)

Ja sam prošle sezone izgubio živce, tako da je tačka 2 rešena, a tačka 1 uskoro.

Sve češće čujem sada već izreku - svi ćemo mi na kraju završiti u šumi. 

 

Ranije sam bio u fazonu - ok, opasno je na putu, ali volim motore i vožnju.

Sada je mržnja prema kretenima na četiri točka prevladala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja