Jump to content

Moto Zajednica

Saobracaj

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Postovani forumasi upravo sam se vratio sa posla iznerviran i to poprilicno i medju prvim stvarima koje uradih je ovo pisanje.

Moram da vas pitam kako se licno vi nosete sa saobracajem po gradu ?

Prosto mi ne ide u glavu kako ljudi voze bez mozga danas videh tri sudara prvi je bio post-41027-0-87922500-1484836469.jpg jutros devojka se sminka opusteno i zabola auto odpozadi,drugi preticao baja preko pune linije i zabo kombi iz sporedne ulice treci nisam video samo sa prosao pored njih !

Prosto se pitam gde je tu uzivanje u voznji motora ako treba da imam sestoro ociju i da budem vidovit,moram da pitam vas koji ste dugo godina bajkeri KAKO vozite po gradu pa to je postalo UMETNOST voziti po gradu.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Druze, shvatices da motociklisti ne uzivaju u gradu, vec u voznji van grada, po lepim predelima. Gradska voznja, osim sto je opasnija od vangradske, mene licno samo umara. Kreni, stani, prva, druga, koci, ler, prva, druga, koci semafor. Umara i mozak a i telo, ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo. A o vozacima ne vredi diskutovati, kretena ima i za volanom i na motociklu :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kupljene su manji problem.. Veci su problem ovi sto ploze i zaborave sve u fazonu ,ma to nikad necu koristiti... I onda kad ne radi semafor prodju kroz stop ili trougao i ubiju 3 u raskrsnici i cude se... Pa kako? Pa tako sto si neuk,tako sto si gluperda ,eto kako... O pijanima za volanom necu u opste govoriti. Od ovakvih tema,secernu bolest da dobijes..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prvo sam nervirao, psovao ih, gestikulirao... Dvoje koji su me zamalo osakatili za ceo zivot sam hteo da prebijem na mrtvo ime.

 

Kako su prolazile sezone shvatio sam da to nije dobro. Vozio sam se i pre defazivno, sada isto tako plus sto smatram i verujem da svi ostali oko mene imaju nameru da me ubiju. Vozim lagano, ne mislim ni na sta sem na voznju i saobracaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Moraš se pomiriti sa činjenicom da je otprilike četvrtina vozača u potpunosti fizički nesposobna za vožnju, ili su ćoravi ili su gluvi, ili su usporenih refleksa, ili su matori pa su sve to zajedno.

Uz to četvrtina ih je psihički nesposobna da upravlja bilo kakvim vozilom, a kamoli automobilom, ženske provalite sa dječijim kolicima a muške sa građevinskim kolicima. Ko to ne zna parkirat, auto mu je misaona imenica.

Desetina pije, stalno. Ujutro iz kreveta mogu da naduvaju dovoljno za kaznu. Na njih treba dodat i one vikendaše i vjerske fanatike, koji za svaku slavu moraju malo da se urede.

Petina je nekulturna, kućno vaspitanje prikazano u ponašanju na ulici, u saobraćaju, bahatost, k..cobolja, nemar, bezobrazluk koga smo svjedoci redovno i svuda.

Sve ove grupe se malo i preklapaju, ali im je svima jedno zajedničko, svi izlaze iz auto škole nedovoljno obučeni. Svi su samo osposobljeni da upravljaju vozilom i učestvuju u saobraćaju, a većina te najčešće napamet usvojene sposobnosti gubi iz gore navedenih razloga.

 

Realno, tek svaki peti vozač upravlja vozilom potpuno trezveno i sigurno, pri tom pridržavajući se propisa vožnje.

 

Sistem tu neće rješiti ništa, u interesu je da svaka budala ima vozačku i auto, da plaća porez i troši gorivo.

 

Pa ti sjedi na motor i uživaj u vožnji...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Evo situacija od jutros, ulica se ukrsta sa mojom i ja imam prednost (pruzanje puta s prvenstvom prolaza-vidi sliku), lik ide niz ulicu lagano i svira mi da stanem, propustam ga, ali sam stekao osecaj po brzini njegovog kretanja da je video znak i da ce me pustiti. Tu sam se zajebao, nije doslo do udesa, ali je doslo do toga da mi je preprecio put spreman da me bije. Uspeo sam civilizovano da ga odvedem da vidi znak i da mu objasnim zasto sam smeo da pomislim da prodjem pre njega. Nismo se potukli. Cilj price je da kada se nadjete u situaciji kao ja, bolje sacekajte 2 sekunde, nego da se bijete bez potrebe.

 

 

 

 

 

 

post-24364-0-97494900-1484845543.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo sada sam se malo primirio a verujte mi nisam tip koji se lako iznervira i bas neko mora da se dobro da potrudi da me inervira,ali nekultura,bahatost,mangupiranje i bezobrazluk to me izvede iz takta a posedno sto znam da svi ti iste vozaci kada odu preko kako su onda odjednom kulturni fini pazljivi i strogo voze po propisima niti su gluvi niti coravi niti stari svi su supermeni mislis ovi Srbi su vozaci nema im ravnih E TO JE ONO STO ME IZLUDjUJE kada moze tamo sto ne moze kuci ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Problem je sto fizickom nasilju uvek pribegavaju upravo osobe koje su u prekrsaju , jer eto, oni smatraju da su u pravu. Propisi,pravila... "Ma koja je to budala tako smislila,pa zar nije logicno da ja......" onda se zapitas,dal je problem u tebi,dali mozda ja treba da batalim voznju? Ne znam,pre neko jutro pricam sa kolegom upravo o tome kako smo nepismeni i bahati. Kaze njemu taksista svira sto koci na zuto,onda smo konstatovali da obojica imamo iskustvo da dobijamo sviranje kada stajemo pred zebru da propustimo pesake, o kruznom toku,bolje da ne pricam,niko ziv ne provaljuje da kruzni tokovi imaju trake i to neki cak i po 3 komada,da da...

Inace i kolega i ja vozimo zbog posla kojim se bavimo profesionalno teretna vozila (ne kamione). Zaista se trudimo da postujemo sve,zbog bezbednosti drugih i nas samih..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kad pomenu zebre, u Beogradu se zebra mnogo manje postuje nego u Kragujevcu i pesaci bi trebalo da budu mnogo oprezniji. Ono sto mi smeta za Kg je sto su ljudi spremni da taljigaju 30 na sat 5 kilometra jer pricaju telefonom. Danas je lik po ovom kijametu bukvalno napravio kolonu iza sebe, jer je morao da razgovara. Uzbrdica, sneg na putu, niti da ga pratis, niti da ga pretices. Vozili smo van grada. Ljudi mu sviraju, i ja naravno, on blazeno-teleceg pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pre neki dan silazim sa kruznog toka kod Arene, imam trougao,sa leve strane mi dolaze 2 trake,u desnoj 2 autobusa i par auta,ja naravno cekam da prodju,da se ukljucim. Gospodin iza mene pocinje da svira (u tom trenutku prolazi prvi autobus) ja cekam da prodje i drugi,medjutim on krece mene da obilazi izlece do pola autobusu u traku ,autobus koci i bezi levo sece drugi auto ,ja gledam i ne verujem , ovaj majmun gas i ode.. Prodje autobus,ukljucim se na auto put,stizem lika posto je usao u preticajnu traku na auto putu i poceo da vozi svojih 60kmh ( OPSTI TREND DANASNJIH VOZACA,SINDROM "ENGLISHMAN IN SRB ),svi ga obilaze desnom trakom,ja takodje,gledam ga,a on vozi dete koje stoji ispred suvozacevog sedista i crta po soferci prsticem...

Ako neko uspe da mi objasni mozak ovog coveka i ubedi me da je on za voznju ,ja cu moju baciti.. Po meni on nije za zivot,magarac,dete mu u kolima ... E zivote kome sve ne darujes potomke..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Ne znam ko je gori, pjesaci koji ispadaju kako god stignu ili nesposobni bezglavi vozaci. Od guranja iz trake, vozaca koji razgovaraju na mobitel, ispadanja iz kojekakvih ulicica, do naslanjanja na tocak dok idu u rikverc, ima tu svega. Najbolji savjet mi je dao jedan stari bajker kad sam prvi put sjeo na motor, kaze, mali vozi u gradu kao da svako ziv hoce da te pregazi, i zaista je tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni se sve javlja da motor treba voziti samo u 2 okruzenja:

1. Staza

2. Suma (enduro)

Sve ostalo je cista lutrija.

Osim ako ne vozite enduro po Bosni ko BusMan pa prodjete kroz minsko polje,onda je i to po malo lutrija al svakako bezbednije nego voznja po gradu gde sto je veci dzip to je manja zena koja njime upravlja .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni se sve javlja da motor treba voziti samo u 2 okruzenja:

1. Staza

2. Suma (enduro)

Sve ostalo je cista lutrija.

Osim ako ne vozite enduro po Bosni ko BusMan pa prodjete kroz minsko polje,onda je i to po malo lutrija al svakako bezbednije nego voznja po gradu gde sto je veci dzip to je manja zena koja njime upravlja .

Potpuno se slazem sa tobom u gradu si siguran samo ako vozis TENK pa svi ostali beze sto si manji vise idu na tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

Nazalost iz godine u godinu sve vise nesreca 

http://www.abs.gov.rs/trendovi-pokazatelja

Ja prosto ne znam sta se ovo desava dal su ljudi uopste svesni sta rade kako je moguce da neko sedne za volan a da ne razmislja o tome kako vozi crveno ma zurim zuto nisam video stop kao da ne postoji budala izmislila znak stop mobilni naravno na uvo ko ce da koristi bluetooth slusacice to je za budale e to je nasa realnost u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svi smo svedoci da je saobracaj danas katastrofa,nije se ovako nervozno i besno vozilo 80-ih,cak ni 90-ih.Sta se to sa nama desilo?

Znas sta se desilo?

Desio se sunovrat osnovnog obrazovanja i porodice ,kucnog vaspitanja. Sve se to odrazilo losim obrazovanjem i navikama. Na saobracaj se samo prenelo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Treba se pridruziti enduristima sto pre :popovanje:

Podrzavam.. Al kako cu na posao??? Moram po betonu,nema sume,sve posekose...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 mobilni naravno na uvo ko ce da koristi bluetooth slusacice to je za budale e to je nasa realnost u saobracaju.

Ne pomaže, ako nije koncentrisan na vožnju ili nije kapacitet da bude koncentrisan i na vožnju i na razgovor, ne pomažu ni slušalice.

Pomažu samo da ne znaš koji mu je k...c što vozi 25 na sat.

 

Danas sam se bavio nasilničkom vožnjom, pretekao sam 8 automobila, 2 kamiona, autobus i šleper, od toga 5 komada u jednom zaletu. Na čelu retard koji ne drži ruku na uvu ali vozi 35km/h.

 

Ja kad iz nekog razloga moram da vozim sporo, prvo olakšam obilaženje svima iza mene, a kada skupim više od 5 nesposobnih za preticanje, stanem sa strane da ih propustim. Jes da ne zaslužuju da voze ispred mene, ali neki četvrti, peti u koloni ili dalji bi imao volju da me pretekne ali u poziciji je da mora obići i onu trojicu iza mene a to je već malo previše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Vise ne postoji kolegijalnost,niko ne obraca paznju da ometa ostale ucesnike u saobracaju,kao da su sami na ulici.Ne zelim da budem takav,vozicu kao sto sam uvek vozio,da se sklonim,da ubrzam prilikom ukljucivanja da ovaj sto me sustize ne mora da koci zbog mene...a ostali nek rade sta im volja,vec sam malo i oguglao pa se slabo i nerviram zbog saobracaja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja sam nekad besneo,psovao nervirao se...Onda sam ukapirao da nema vajde,vec odmah zaboravim,i nastavim svoje putovanje.Danas,cim mi neko napravi sranje,ja ga izlomatam ko vola.Miilina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja