Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina ATV iz strane zemlje

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: MotoMania hanglong 125cc 2008

Caoo svima, ja sam Uros i zeleo bih u narednom periodu da kupim ATV. Pa me zanima da li i oni imaju neko ogranicenje kao kola (da ne mogu da se ocarine ispod 2000/01 godista) ? Hvala unapred svima, svaka informacija znaci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je nesto sto bi i mene zanimalo, pa je bas super sto je tema vec otvorena.

U principu nema ogranicenja sto se uvoza tice, problemi nastaju pri registraciji, pa je to nesto sro treba malo razjasniti.

Vidjao sam ih sa moto tablicama, auto tablicama (napred i nazad), neki pa nemogu da se registruju...itd.

Roba iz amerike bi imala najvise problema, a tamo su mozda najpovoljniji. To se tamo ne registruje, nesto kao Cross motori, cak se negde tretira kao radna masina za koju se placa samo osiguranja. Sta ih briga kad imaju stotine hektara u privatnom vlasnistvu, pa mu i netreba registracija kad iz svoga ne izlazi. Nas Z(l)obs je toliko zamrsen i nejasan po ovom pitanju, da sam ne uspevam sebi da razjasnim dosta stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Koliko ima onda Can-am recimo, nov iz radnje. Jel ih fabricki ustroje da bi mogli ovde da ih prodaju. Svi ovi maxi kvadovi sto se prodaju kod nas imaju daleko vise od 15 kw zar ne??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ako je vezano za B kategoriju, što bi registracija bila nemoguća? Kako bi registracija (saobraćajna dozvola) imala bilo kakve veze sa vozačkom dozvolom?

 

Samo pitam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Mogu se normalno registrovati ako zadovoljavaju EU propise samo postoji vise klasa. Bice ti potreban COC sertifikat kao i za sva ostala vozila pri uvozu u Srbiju. Problem je sto ih je dosta radjeno samo za teren i nisu predvidjeni za registraciju takodje su problem i oni za Americko i Kanadsko trziste. Najpametnije je da pre uvoza (pre kupovine) proveris da li ces moci da ga registrujes. Slobodno mi posalji mejl na : darko.stevanovic@dekra.com i ja cu ti proveriti da ne uvozis dzabe vozilo ako se ne moze registrovati.

Pozdrav

Darko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

II. ПОДЕЛА ВОЗИЛА 

 

Врста L6 — лаки четвороцикл, јесте моторно возило са четири точка: чија маса празног возила није већа од 350 kg, што не укључује масу батерија, ако је реч о електричним возилима; чија највећа конструктивна брзина не прелази 45 km/h; који имају мотор чија радна запремина за моторе са унутрашњим сагоревањем (СУС мотори) са погоном на бензин не прелази 50 cm3 и чија највећа нето снага не прелази 4 kW за СУС моторе са другом врстом погонског горива или чија највећа стална номинална снага не прелази 4 kW за електромоторе.

 

Врста L7 — тешки четвороцикл, јесте моторно возило са четири точка: који не одговара условима из врсте L6; чија маса празног возила није већа од 400 kg, односно 550 kg за возила за превоз терета, што не укључује масу батерија ако је реч о електричним возилима; чија највећа стална номинална снага мотора не прелази 15 kW.

 

Ako nadjes sa manje ili od 15kw kolegi Protulsr posalji podatke da znas dali ces i tog moci da registrujes,sve drugo je kockanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

do 15kw je gornja granica,preko toga po zobsu nemoze da se registruje,nevezano za kategotiju

 

e to onda pocinju muljanja,jer svaki Atv koji je preko 250ccm i nije kineske proizvodnje ima preko tih 15kw. Onda ih carine na tih 10,11,12kw i onda nadjes po oglasima registrovane ali sa malo kw. Takodje muljanje nastaje i sto ih registruju na B kategoriju,A kategoriju i kao radne masine kao traktore,neznam kako je to sve moguce,ali definitivno jeste,jer sam ih vidjao sa svakakvim tablicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: MotoMania hanglong 125cc 2008

Ja sam video u Vrnjackoj Banji registrovan atv, lik lagano vozio kroz grad I pored pandura, a po mom misljenju onako iz vidjena, cetvorotockas mu nije ispod 750cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima vec slicna tema na forumu. Problem kod nas je sto to ni oni koji treba da znaju ne znaju kako treba. Ranije su bili registrovani kako je ko uspeo da napravi ulaz. Kasnije znam da su vecini skinute tablice. Onima kojima nisu ce biti kad ih nahvata neko ko hoce da se bavi time. Donosenjem novog zakona uvoznici su se setili pa sad dobijaju deklaracije sa manjom snagom i tako registruju.

Druga stvar je sto od kako je skocio dolar, dovoz is USA nema nikakvu matematiku :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja