Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko prvog Endura

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 560 postova

Za pocetnika je najsigurnija varijanta neka 4t 125-ica.

Pa nakon par meseci voznje, neki motor poput klx250 koji moze posluziti za po gradu, terenu, pa i kracim putovanjima.

E onda, kada se savlada tehnika i dobije na iskustvu( u zavisnosti od sposobnosti, potreba i zelja), predje se na neki motor vece kubikaze.

Istina je da ceo taj proces zahteva dosta vremena i para, ali je najsigurniji.

E sad, ako je covek svestan svojih mogucnosti, rizika, ima samokontrolu i postuje masinu, moze preskociti par koraka.

U svakom slucaju, ni jedan od motora koji se pominju u diskusiji nisu bas primereni za pocetnika.Cak sta vise, misljenja sam da je drz mnogo primereniji, ako nista drugo-laganiji je i okretniji.

Xr400 je takodje odlican "allround" motoric.Veoma lagan i okretan, ali za razliku od drz-a, bez el.starta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Ja sam preskočio sve te skutere i motoriće manje kubikaže i kupio KLE-a kao moj prvi motor sa 25 godina, a sa 40 godina mislim da je tek data dovoljno ozbiljan i odgovoran da krene odmah sa većim motorom. Kle sa dva cilindra i 6 brzina je poprilično miran do 6000 obrtaja i odličan za blaži offroad, a opet dovoljno jak i brz da te na asfaltu ne pretiču kamion, jer ako te oni pretiču onda nije dobro!  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM

Pozdrav svima. Nov sam ovde i planiram ove godine da se ponovim nekim motorom. Posto me vise privlace enduro-cross motori a ne trkalice razmisljam u tom pravcu da kupim neki KTM ( lc4 620 on mi je zapao za oko, Honda cbf450, Suzuki RMX 450) Posto me najvise privlace zvukovi na tim motorima jer su to ipak masine i jaci su zanima me da li postoji mogucnost da se odradi neki auspuh na sprint apollo 250 i da li je to pametno raditi da dobijem neki jak zvuk ( budi ljude iz sna ).. tipa ovako 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja