Jump to content

Moto Zajednica

Прво фруштук ондак на пут!

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Прво фруштук ондак на пут!

Бијељина – Прњавор – Бања Лука – Добој –Тузла – Угљевик

Петак 05.06.2015. – Недеља 07.06.2015.

 

SAM_0124.jpg

 

Када Сунце гране онако на тенане, то се зове срећа. Палимо моторе, кациге на главу, прва друга трећа...

 

     Овај кратки  (али слатки) путопис почињем стиховима бенда “Shadow 07” из Прњавора. За оне који не знају Прњавор важи за један од регионалних мото центара. На њихов мото сусрет долазе мотоисти са свих страна свијета. Тако смо мој брат са друма Александар, (познатији као Throttle_addict) и ја, уз наравно, двије три кригле Нектар пива, одлучили да посјетимо Бору, Жуну, Аранђела, Гоча и остале чланове мото клуба „Прњавор 07“.  Ацо се раније чуо са Бором и на његов позив родила се идеја о овој краткој мото тури, али како ми волимо да возимо одмах смо се сложили да је појачамо посјетом главног града Републике Српске - Бања Луке.

               

    Пао је договор да кренемо у петак око 16 часова.

 

Кратко представљање учесника:

 

Throttle_addict

Александар Милосављевић, Шабац, 1990. годиште. Искусни чопериста (сада је прешао на ове турер моторе, издао нас чопераше), саобраћајац али прије свега људина!

 

SAM_0122.jpg

 

Draki

Дражен Драки Каришик, Бијељина, 1990. годиште. Од своје 17. године на чоперу и ту планирам и да останем. Другима остављам да упишу неки епитет о мени.

 

SAM_0121.jpg

               

Тачно у 16 часова Ацо се појавио испред мог дворишта. Довољан је био минут да га убиједим да на пут не крећемо прије него што клопамо нешто. Мезе и пиће су спремили моји родитељи и ми навалисмо на дегустацију месних производа.  Уз обавезно фотографисање прије поласка, кренусмо на пут.

 

SAM_0118.jpg

 

Прво стајање је било већ након 70 км,  у мјесту Баткуша у једном ресторанчићу гдје смо освјежили душу и тијело. Улазећи у башту ресторана угледали смо два хладна Лава и препоруку дана. То је била телећа чорба. Нисмо могли да одолимо.

 

SAM_0120.jpg

 

Након што смо се добро најели наставили смо добро познатим путем. Пут до Прњавора нас је водио кроз Шамац, Модричу, преко превоја Подновље и Дервенту. Овај пут познатији је као Корирод живота. Уживање је било возити крај ријека Саве и Босне.

 

У Прњавор стижемо у вечерњим сатима, тј. како тад председник овог клуба,  Боро рече - на вријеме! Дочекао нас је са одушевљењем. Одмах смо приступили дегустацији ловачког паприкаша који су  спремили за госте.

Гле чуда - трећи пут једемо! Паприкаш смо оцијенили са одличан 5! На жалост, немам фотографију да покажем како то изгледа. У непосредној близини кампа Боро нам је обезбиједио смјештај. Кажу да је тог викенда свака соба која је била најмјењена за издавање била резервисана. У нашем смјештају били су и мотористи из Словеније и Хрватске. Вече смо провели у кампу заједно са пријатељима из Српца, Добановаца, Бијељине, Тузле... Уз клопу и пиће преричавали смо догодоштине се друма.

 

SAM_0133.jpg

 

11313087_10153365505198493_4550318119017

 

Ујутру, након што смо доручковали и попили пиће у кафићу „Рома“ (мјесто гдје се окупљају локални мотористи), кренулли смо у обилазак престонице Републике Српске. Сјећам се да је било толико вруће да смо возили у мајицама кратих руква и раскопчаних прслука.  Мени је то био рећи пут да посјећујем Бања Луку и мислим да сам био одличан водич Аци који је први пут крочио на тло града који је преживио стравични земљотрес много година прије него што смо се ми родили. Обишили смо Господску улицу, Саборни храм Христа Спасистеља, Трг Крајине и много тога што се налази у ширем центру града. Обавезно стајање било је у ресторану „Обеликс“ гдје смо јели, како су нам рекли, најбољи бањалучки ћевап.

 

Нажалост фотографије које смо направили у Бањалуци нису издражале бробу са вирусом на мом телефону. 

 

Вратили смо се у Прњавор таман да испратимо дефиле моториста који су стигли на сигруно највећи мото скуп у Републици Српској. Дефиле је крај нас пролазио добрих 20 минута. Колона мотора разних кубикажа, величина и боја се протезала дуж свих прњаворских улица. Када смо испратили дефиле отишли смо у собу да одморимо од вожње, сунца и хране.

 

SAM_0125.jpg

 

Топло суботње вече било је резервисано за општу журку у кампу. Домаћини су се потрудили да ништа, ама баш ништа, не недостаје. Пића, хране, музике и провода је било у изобиљу. Дружењу моториста се придружио и тадашњи начелник општине Синиша Гатарић. Занимљив лик, нема шта. Пошто нас је, сутрадан, чекао паклени дан одлучили смо да мало раније (читај око 3 сата) одемо у смјештај и одморни кренемо на пут.

 

11426737_10153365773618493_7846086845068

 

Овај пут памтимо по томе што смо, за два и по дана, јели око 12 пута. Момчине праве. Кад већ пишем о храни, хтио бих да вам препоручим да ако се задестите на доручку у Прњавору обавезно пробате пироге са сланином. Укусно је баш!

 

SAM_0128.jpg

 

 

 

Повратак кући водио нас је кроз Добој, Тузлу и Угљевик. Између Тузле и Угљевика се налази брдски превој Бањ брдо који је, нажалост, оштећен на појединим дијеловима. Клизишта и одрони су честа појава на овом дијелу Мајевице.

Наше путовање завршено је на преслави код мојих тетке и тетка у Равном Пољу. Очигледно да смо имали добар осјећај за вријеме јер смо у двориште ушли баш када је врућа јагњетина сервирана на столу.

 

Живи били и дуго се возили! Видимо се на друму!

 
 
п.с. Овом путопису додаћу и видео снимак који је Ацо направио!
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Moto skup u Prnjavoru nepropuštam odavno,nego sad gledam snimak ja vas dočekao prvi hehe..

Само мени није још јасно зашто си се ухватио за главу  :jee:  јел од муке или среће  :cirka1:  :cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

 

Moto skup u Prnjavoru nepropuštam odavno,nego sad gledam snimak ja vas dočekao prvi hehe..

Само мени није још јасно зашто си се ухватио за главу  :jee:  јел од муке или среће  :cirka1:  :cirka1:

 

Covek zna koliko mozemo da pojedemo i popijemo, pa se uplasio za organizatore, da li su se dobro pripremili za nas :D P.S. Secam se kroz maglu da su bili dobri domacini, trebalo bi osveziti pamcenje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kakva nezahvalnost, predjem na "ove turer motore" da bi muku i patnju delio sa bratom, prijateljem, saborcem na putu a on mene naziva izdajnikom..... 
Gledam ga kako se muci sa ovom Yamahom (u daljem tekstu klavijaturom) dok ja uzivam na Hondi i onda kazem sebi, "Aco, to vise tako ne moze, brat Draki da se muci a ti da uzivas, i eto kupi i ja klavijaturu ali samo iz porodicnih razloga i brige za bratom Drakijem"!

P.S. Napomenuo bih da smo mi i u petak posle fenomenalnog paprikasa i prethodna dva obroka, jeli sirnicu i suvinu u smestaju :D Pouka, ne zovite nas u goste!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Kakva nezahvalnost, predjem na "ove turer motore" da bi muku i patnju delio sa bratom, prijateljem, saborcem na putu a on mene naziva izdajnikom..... 

Gledam ga kako se muci sa ovom Yamahom (u daljem tekstu klavijaturom) dok ja uzivam na Hondi i onda kazem sebi, "Aco, to vise tako ne moze, brat Draki da se muci a ti da uzivas, i eto kupi i ja klavijaturu ali samo iz porodicnih razloga i brige za bratom Drakijem"!

P.S. Napomenuo bih da smo mi i u petak posle fenomenalnog paprikasa i prethodna dva obroka, jeli sirnicu i suvinu u smestaju :D Pouka, ne zovite nas u goste!!!

 

Једино за чиме патим, у животу, је што оног дана није потонула скела! :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja