Jump to content

Moto Zajednica

Minhen 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Da bih na kraju stigao do tog čuvenog dvorca koji je sagradio isti taj Ludwig koga su roknuli. Dvorac izgleda jako raskošno, a ljudi tad gladovali i eto…

 

Cela ta scena deluje kao iz Diznijevih filmova. Šteta samo što vreme nije lepše. Sigurno dvorac deluje još lepše obasjan suncem :)

 

U dvorac nisam ulazio. Gledao sam ga sa bezbedne udaljenosti. Rekoh, možda je raskoš prelazna…

Sve kapitalne investicije neko mora da plati. Narod pre a graditelj posle. I svako placa cime ima. A kasnije se svi divimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

I na kraju se vratio u Minhen čime sam završio malu Bavarsku turu. Sve u svemu, vredi videti  :takoje: 

 

Moraću sledeći put kad budem išao u posetu sestri više vremena da odvojim na vožnje po Bavarskoj.

 

 

post-29801-0-81736000-1482676385.jpg

post-29801-0-50470300-1482676397.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Došlo je i vreme za povratak. Pošto preskačem Ženevu, cilj je opet se vratiti u Zagreb. Radovalo me je to što ću se opet voziti kroz Austriju. Priroda, dobri putevi, uživancija…

post-29801-0-23849500-1482739560.jpg

post-29801-0-82717400-1482739576.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Prvo ide mali deo kroz Bavarsku. Ovaj deo sam na putu ka Minhenu prošao po mraku. Sad mi je drago što sam imao prilike videti ovo i po danu. Imaš utisak kao da voziš motor prema jednom ogromnom zidu i pitaš se kako ga preskočiti. I odmah se setim jednog dobrog drugara koji vozi enduro i koji bi na ovo samo rekao: "Ja tu ne vidim problem. Samo pravo!" :)

post-29801-0-17723600-1482739789.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Da bi na kraju opet stigao do Drave i granice sa Slovenijom.

 

U Hrvatsku sam ušao na isti prelaz na kome sam i izašao. Kod Kumrovca. Dolazim na slovenački prelaz i policajac me pita kako mi je prošao put do Minhena. Pogledam, kad ono isti onaj lik koji je bio kad sam i ulazio u Sloveniju. Ladno me upamtio…

post-29801-0-31791800-1482740246.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Brdovita Macva
  • Motocikl: GS 500 E, Piaggio free jarac

Pa i kako te nece upamtiti kad imas ruzan motor... ;-) Lepa i lagana voznja, sa ogromnim uzivanjem koliko vidim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Pa i kako te nece upamtiti kad imas ruzan motor... ;-) Lepa i lagana voznja, sa ogromnim uzivanjem koliko vidim...

Krava debela... :D Honda Shadow mi je bila super ali je mala. Umesto da smršam malo, meni bilo lakše da kupim veći motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Brdovita Macva
  • Motocikl: GS 500 E, Piaggio free jarac

Hahaha uze mi rec iz usta,nisam hteo reci da se ne uvredis... Smrsato? Neee nikakoooo... Znas li ti koliko je para ulozeno u stomak, a sad da ga se odreknes... :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Vožnja Jadranskom magistralom. Uživancija na svoj način. Rešio sam da se vozim koliko mi se bude vozilo i onda da zabodem neki kamp na moru. Spustio sam se auto-putem do Senja da bih malo ubrzao taj deo puta. Zaželeo sam se mora nakon svih tih brda…

post-29801-0-86802600-1482826089.jpg

post-29801-0-19900000-1482826097.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

I negde na Makarskoj rivijeri mi je bilo dosta za taj dan. Iskreno, do Zadra sam baš uživao. Posle toga je saobraćaj postao baš gust i to je počelo malo da zamara.

 

Ugledao sam jedan simpatičan kamp i rešio da je to to. Naseljenog mesta nema u blizini tako da mi je mesto delovalo idealno za odmor i uživanciju. Podigao sam šator, presvukao se i pravac u more. A nakon toga punjene paprike i pivo. Uh, kako mi je samo dobro leglo… 

 

U kampu sam upoznao jednu legendu. Mlađi lik. Radi u Splitu kao nastavnik geografije, a za vreme školskog raspusta radi u kampu kao kelner. Toliko mu se sviđa Beograd da je medeni mesec proveo u Beogradu  :sampion:  Pili smo pivo i pričali o prirodnim lepotama ex-Yu republika...

post-29801-0-64979500-1482826371.jpg

post-29801-0-51016200-1482826382.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

I na kraju zadnji dan ove avanture...

 

Sledećeg dana sam rešio da obiđem Mostar i Sarajevo i na kraju završim put u milom mi Zemunu :)

 

 

 

 

post-29801-0-00663900-1482917674.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Gazda kampa se oduševio ne samo što dolazim iz Zemuna, već i što iz Zemuna dolazim preko Minhena. Toliko sam mu se izgleda dopao da sam dobio doručak gratis. Generalno su svi u tom kampu bili toliko super, da ću morati opet nekad da svratim tamo…

 

 

post-29801-0-95734300-1482917758.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Zatim pravac Mostar. Granica između Hrvatske i BiH je bila malo zamorna. Bilo je baš vruće, a strancima su izgleda izdavali zelene kartone direktno na prelazu pa je to malo trajalo.

 

Posle toga je usledila vožnja kanjonom Neretve. E to mi je žao što nisam uslikao. Ili je pogled bio fenomenalan, ali nije bilo hladovine, ili je bilo hladovine a nije bilo pogleda. A bilo mi nešto baš vruće da bih se zaustavljao na suncu. Ali nema veze. Razlog više da opet prođem tim putem.

 

Stigao sam u Mostar. Htedoh da vidim taj čuveni most. Međutim, bila je tolika gužva da se do mosta nije moglo doći. Popizdeo sam od gužve i nastavio ka Sarajevu.

 

 

 

 

post-29801-0-72034400-1482917999.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Gužva u Mostaru je u stvari moja poslednja fotografija. U Sarajevu je bila još veća gužva još od samog ulaska u grad. A pride su me i zaustavili policajci zbog prelaska preko pune linije i prekoračenja brzine i bla bla. Samo sam čekao da mi kažu koliko traže, pa da nastavim. Završilo se rečima: „Aj nećemo to da ti pišemo, nego nešto manje. Pisaćemo ti da nisi vezao pojas.“ Da li je još neko platio pojas na motoru?!?! :lud:

 

Malo kasnije sam naleteo na Djerica sa kojim sam popio kafu. Moram da kažem da mi je prijala ta kafa. Živ bio :)

 

I da se vratim na motor. Sa motorom sam i počeo pa bi bilo glupo da se ne vratim na njega i na kraju. U Sarajevu je motor počeo da biva sve glasniji. A usput je počeo i da puca iz auspuha kad god bih menjao brzine. Kako sam prilazio granici sa Srbijom, buka postajala stvarno jeziva. I tako sam otkrio još jedan nedostatak mog novog motora. Naime, ispalo je da je neko od prethodnih vlasnika, kad je stavio custom cevi, nije pritom vratio nosač auspuha. Jadan auspuh se držao samo na agregatu. I naravno jedan je pukao. Eto ti ga sad. To mi nikad ne bi palo na pamet da pogledam prilikom kupovine motora. 

 

Posle sam napravio nov nosač i sredio auspuh. U avgustu je naravno opet izgoreo stator alternatora pa sam kupio novi. Srećom staru, malu i besprekorno pouzdanu Hondu Shadow  :care:  još nisam prodao tako da sam imao šta da vozim dok sam čekao da stigne novi alternator. Usput sam opravio još par sitnica i sad željno iščekujem proleće u nadi da sam sa kvarovima završio...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Zbrzio si malo kraj ali svejedno sjajna tura i dobar putopis.

Imam dva pitanja:

1, U kom mjestu pored Makarske si kampovao?

2. Koliko ti je trošio motor na ovom putu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Zbrzio si malo kraj ali svejedno sjajna tura i dobar putopis.

Imam dva pitanja:

1, U kom mjestu pored Makarske si kampovao?

2. Koliko ti je trošio motor na ovom putu?

Sad sam pogledao na mapi, kamp je u stvari tačno između Splita i Makarske. Zove se Sirena.

A motor je trošio oko 5.5 litara u proseku :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja