Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri kupovini prvog motora Honda hornet S 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Slazem se sa Niletom u podpunosti. Bandit je idealan za pocetnika. Masina je poznata po izdrzljivosti a ovaj sa oglasa koji je Nille postavio je u sasvim korektnom stanju :)

Izgleda mi kao da je motor sedi I vozi :)

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Druze, ako si svestan mogucnosti motora, mozes ti komotno i sa 900cm3 poceti. Polako ali sigurno. Motor se vozi glavom, pa tek onda svim ostalim delovima tela. Razlika izmedju ta dva motora, gledajuci iz tvoje perspektive, je samo jacina potezanja.

 

Ja bih isao na Horneta, zbog snage, iskreno. Tih 20ak konja ce ti dobro doci ako nekog povezes ili natovaris kofere na njega. 

 

Na kraju krajeva, uzeces motor koji ti pruza najvise za najmanje ulozenog i naravno onaj koji ti se svidja. I bandit i hornet su extra motori, koji god uzmes neces se zeznuti.

 

A kako gledas na to da kupis horneta za 2200e sa gumama iz 2012godine i odradnom deklom i potencijalnim padom  i lancem i lancanicima za koje kaze "da nisu labavi tj da su zategnuti" vs 2200e bandit potencijalno bez havarije, sa yoshimurom, novim gumama, i to pilot road 3 koje su 30.000din set, i set lanca i lancanika NOVI + nosac i kofer??

 

Budimo realni, ne gledajuci koji su motori u pitanju, ova opcija 2 je realno pa makar duplo bolja. On covek nije video ni transalpovih iz auto skole 53ks, kamo li banditovih 80 ili hornetovih 100, koji niposto nece ni koristiti kako bi trebalo, po tome sto on prica kako ce voziti, da bi mu trebalo vise snage vise konja ili ne znam sta.

 

Ja sam sa banditom, moja tezina 90kg + 70kg devojka + full natovaren motor vozio svugde i svasta obisao i potezao i sa 60kmh i sa 130, realno kad je suvozac pozadi nijednom normalnom coveku ne pada na pamet da vozi motor maksimalnom snagom a jos i sa teretom... A ako bi rekao da bandit nema snage dovoljno mislim da bi to vec bila glupost.. Sustina mog posta je bila da hocu da kazem da je dovoljno, i da niposto ne treba da mu 20ks bude glavni razlog uzimanja horneta.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ja ne razumem sto se ti meni obracas? Ja govorim o modelima motora, Hornet vs Bandit, ne pricam o bas tom i tom motoru iz oglasa. Bas polazim od toga da je rekao da ne divlja i da vozi "normalno", i bas zato sam rekao da je Hornet bolji zbog snage a i generalno Honda ima bolji agregat u svakom smislu.

 

Ja sam s'razlogom napisao "JA bih uzeo", jer je to moje misljenje i rekao sam zasto je to tako. Ti se sad raspravljas oko MOG misljenja u tudjem topicu iako sam na kraju rekao:

 

"Na kraju krajeva, uzeces motor koji ti pruza najvise za najmanje ulozenog i naravno onaj koji ti se svidja. I bandit i hornet su extra motori, koji god uzmes neces se zeznuti."

 

Tvoj komentar je bukvalno u fazonu "ma ne slusaj nikog vec sta ti ja kazem". Ja nigde ne govorim da treba da uzme ovaj ili onaj, uzece covek ono sto mu cenovno odgovara i ono sto nudi najvise za taj novac. Nigde ne pise da ce morati da bira bas izmedju ta dva motora iz gore pomenutih oglasa. Ne vidim svrhu tvog komentara uopste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Uopste mi nije bila namera nikakva rasprava vec kao sto si rekao da kupi najbolje za novac koji ima, a po trenutno izlozenom ima best buy za novac kojim raspolaze, nebitno koji je motor u pitanju, ali ne moze 20ks da bude ni u ludilu prednost za kupovinu drugog modela ako na ovom sa manje ks ima ulozenih para i sredjeno sve u fullu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Necemo se raspravljati, nema potrebe za tim. Svaki komentar je dobronameran i znaci puno, ma kakv god da je osim pojedinih( da je 100ks malo) al i to smo prevazisli.

Ovaj motor u Bg sto si mi poslao, izzleda odlicno i verujem da bi cena moga jos dole makar 150e.

Sve deluje odlicno i na slikama i u opisu, bas ono sto svakom kupcu treba.

Jedino me buni sto je motor ceo ofarban, ukljucujuci i ram, al Boze moj, mozda mu se nije svidela nijansa plave.

 

Jel nekom poznat ovaj motor mozda, zna li ga neko odranije,bilo sta o njemu?

Ima li neko u komsiluku sa foruma ko bi bio rad da baci pogled na isti da potvrdi samo da li je sve ovo sto pise tacno, da ne dolazim bzv...

Naravno oduzicu , sto kaze nas narod "nece biti bez nista"..

 

Nile ne primaj sve ka srcu, zasto bi se odjavio?

Misljenja su razlicita,iskustva su razlicita, ukusi su razliciti, ali cilj svih nas ovde je isti, zar ne?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Kako zakljuci da je motor farban? To je fabricka suzuki boja u svetlo plavoj nijansi, a ima isti i u tamno plavoj..

 

Tragovi pada ili klizanja generalno na nakedu, koji god da je bez crash barova ostaju na deklama, a deklu je nemoguce vratiti u fabricko stanje da se ne primecuje havarija, moguce je kupiti drugu ali je opet tesko naci da bas nije zakacena ni malo, a skupe su bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Jedino me buni sto je motor ceo ofarban, ukljucujuci i ram, al Boze moj, mozda mu se nije svidela nijansa plave.

Nije to naknadno farbano, tako fabricki izgleda motor. Ne brini o tome

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Pa nijansa rezervoara odstupa od nijanse rama i od oklopa... znam da ima tamnija i svetilja al ovo mi dodje ko kombinacija.

Mozda se meni samo cini, nzm.

Ako vi kazete da nije farban onda super,ja nisam siguran samo mi tako delovalo

A retrovizori, jel to fabricki ili ne... iste su nijense ko motor

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U svakom slucaju ti si na konju jer imas keš. Polako druze, imas puno vremena do aprila a motorima će cena ići dole bar još 200 300 e.

Moj ti je savet da daš oglas kupujem Horneta S i vidis mozda ce neko ponuditi motor koji nije oglašavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Danas cu da zovem ovog iz Ca da vidim sta on kaze za cenu, da znam da li njega otpisujem odmah ili ne. Kontam da ce vecina ovih ljudi kad vidi kes u ruci korigovarti cenu, narocito za ove koji su duugo dugo na oglasima ( a valjaju),a mozda i gresim.

Ja kad prodajem znam kako je kad dodje kupac i daje 10% manje od onoga sto trazim, al daje, tu odmah kes na ruke. Pa sad

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

ad3192b0c040dba6cbe10d4b86842387.jpg

Zaboravio sam da stavim sliku, ovaj lanac je na hornetu, ako nekom znaci da prodiskutujemo. Za mene je samo lanac u dobrom stanju i zlatne boje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Druže,meni se čini da se tebi hornet više sviđa. Oba modela su dobra. Motor se kupuje srcem. Ne gledaj snagu i druge gluposti. Kupi ono što ćeš voljeti samo gledaj da ubodeš što bolji primjerak. Ja kupih skuter od 39ks i presrećan sam. Nisam gledao ni snagu ni komentare "velikih bajkera" da skuter nije motor,da je ovo ono,vagina itd(nek probaju pa nek vide kolika cojones trebaju da jurcaš skuterom). Kupio sam ono što sam osjetio da želim.I tebi savjetujem da povedeš majstora i kupiš ono što ti srce kaže.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Pa nije sad ds mi se vise svidja, isti su mi,stvarno nemam favorita. E sad hornet mi tu u gradu, na Ca tablicama... ne moram da idem undrugi grad, da misllim kako bih ga dovezao i tako , to bi bilo super, ali vodecemo. Tek je decembar...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Samo da se nadovezem na igogitar-a,pre par meseci uzmem neki skuter od 50cc,i priznajem malo potcenjivacki sednem za njega.Al brate posle 10 min sam promenio misljenje,ono je vrh zabavno:)Ide 60 kako oces :).  A na pauzi stanem pogledam ga i kad sam video kolicni je to prednji tocak,a putevi rupa rupu sustize,reko aj se ti decko malo smiri i itekako trebaju muda da se jurca skuterom.Izvinite za mali off,ali mislim da svako iole normalan ima da se zadovolji Hornetima i Banditima i da se navoza ovako i onako,tako da uzmes onaj kojem te srce vuce i bices zadovoljan sigurno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Sad sam provalio ci je motor. Pokusacu da ti pomognem. Znam motor jer sam ga probao i video, pitaj vlasnika ko mu je pomogao oko kupovine. Motor jeste imao pad i to se vidi i decko to ne krije, tako ga je i on kupio. Nije preprodavac i ne znam zasto ga prodaje. Motor je tehnicki u odlicnom stanju koliko sam ja mogao da primetim i lepo se vozi, nije kriv. Kao bicikla u voznji, dobro koci. Oko cene necu da se mesam to je na vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Inace je Ivan prvi vlasnik u srbiji, diskovi, lanac i lancanici su dobri koliko se secam. On to nije mnogo vozio tako da nije potrosio. Motor radi kao i svaka honda bez cudnih zvukova, glupo je komentarisati. Dva morora su bila na prodaju, da mi se nije svideo ovaj koji sam uzeo ja bih kupio ovog horneta tad kad je Ivan. Imao sam prednost da biram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

@zolaman, jel ima nešto novo, jesi odlučio koji ćeš motor? Niletova preporuka je bila dobra da sam i ja poželeo da kupim tog bandita, samo da imam malo više iskustva u vožnji. Cena tek malo viša od ovog mog od 250 cc, koji sam platio 2100 e, al smatram da se još nisam dovoljno ispraksirao na njemu, da bih mogao da pređem na nešto jače. Mali off, kad znaš da si spreman za nešto jače? Možda je zbog manje snage bandit i bolje rešenje za tebe, jer ipak ti je to prvi motor. Neko je rekao na forumu da je agregat horneta derivat agresivnog CBR600 RR, i da pri višim obrtajima ume da bude nervozan i da ga nije lako ukrotiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja