Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri kupovini prvog motora Honda hornet S 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Pozdrav bajkeri, eto mene sada sa novom problematilom i novim pitanjima.

 

Posto sam polozio za A kategoriju, sledeci logican korak jeste kupovina motorceta.

 

E sad , treba mi pomoc od iskusnijih u vezi toga u vidu saveta, sugestija, preporuka...

 

Meni se najvise svidja gore navedeni model hornet s 600, e sad gledao sam jedan model i izgleda sasvim koektno ,ostalo je jos eventualno probna voznja..

 

Ono sto mene zanima jeste kako primetiti da li je motor ili nesto rasklapano.

Ja sam gledao sa drugom spojeve na motoru (agregat,menjac) ,sve je savrseno cisto i suvo, i vidi se neki silikon( nisam siguran kako se to zove tacno, ne zamerite) koji je zelenkaste boje..

Mene zanima, kako znati da li je to fabricki tako ili je neko menjao.

Napomenuo bih da je na obe strane agregata iste boje tj. isti.

Meni kao laiku to deluje da je fabricki, jel ne znam dali bi tako savrseno bilo da je neko radio naknadno.

Ako moze neka info u vezi ovoga, bilo sta znacilo bi mi. Hvala.

P

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Nema druze motora koji nije otvaran :) Bar je morao da skine deklu kvacila da zameni lamele ako nista drugo :)

 

Druze ako si laik, bolje ti povedi nekog mehanicara ili nekoga ko se malo bolje razume u takav motocikl. Spasices sebe kasnijih troskova :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

E to druze, to je to-Dihtung, nikako da se setim kako se zove

A u cemu je razllika izmedju crvenog i zelenog ( sto je na ovoj hondi) i generalno. Znaci li to da gde god je crveni to je neko vec rasklapao ihahaaaa ili....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

ne znam dal ima i crveni nisam bas strucnjak,al se razlikuje silikonska masa od normalnog dihtunga.Na dodir se oseti sigurno.Ako je neko dihtovo to sa silikonom a nije hteo da ulozi u komplet dihtunga ja bi se zapitao kako je motor servisiran,odrzavan i koji je to strucnjak radio.Sto se mene licno tice kad bi video taj crveni silikon na motoru ne bi vise zagledao.Zna se kako se radi pravilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Za prvi motor Hornet 600 je preslab, brzo ćeš da se zasitiš

Mislis da je 100ks malo? Sta onda reci za bandita?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

Za prvi motor Hornet 600 je preslab, brzo ćeš da se zasitiš

Mislis da je 100ks malo? Sta onda reci za bandita?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Brate, Miloš A je klasičan trol i vječiti oponent svemu na forumu, bro ćeš skontati i sam..Trenutno loži i tebe (pogledaj šta on vozi)..A ti Miloše idi liječi frustracije i troluj prijatelje na kafama, ako imaš i jednog..Čovjek je fino pitao, i nema potrebe ako već ne želiš da mu pomogneš, da mu stvaraš konfuziju, jer on ne zna za tvoju dijagnozu..

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Nece ti biti slab,ne brini. Pogotovo ne za prvi motor.

Nisi ni ti neka glava koja hoce da divlja i da se hvali na drustvenim mrezama,cim uzimas touring za prvi motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Vidim ja da covek prica nebuloze, al reko odkud znam, mozda zna nesto... ako je 100ks malo onda nzm sta je mnogo... dobro je pa sad znam ko je Milos i koja je njegova namena( trolovanje).

Motor kupujem samo ds se vozim po otvorenim putevima, ne da divljam, ne da se slikam i kacim slike po drustvenim mrezama- samo da se vozim, samo vetar i otvoren put...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600

Nije malo 100ks, ja imam bandita sa 80ks i sasvim korektno ide pogotovo kad predje 6000obrtaja :D horneta sam vozio par puta ide jos bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

ca1cc4f7324bea6e9197784b5dfc7157.jpg

abb0645048fab463e58c6c17eeef074f.jpg

Vizuelno stanje motocikla je recimo 9.5/10, stvarno, sve je fabricki na njemu, osim ovoga na slikama(videti reservoar, i dekla)....

Da li je ovo zanemarljivo, hocu reci nije presudno kod kupovine motora( ovo

Se da srediti lako i estetske je prirode zR ne)...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ovaj pad koji je za posledicu ostavio ovakvo grebanje dekle svakako nije pad "u garaži sa ćopave" već upućuje ipak na nešto ozbiljnije. Pogledaj malo bolje da nije ram uvijen, ne kažem da jeste, ali može biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da...ostecenja su sa obe strane, a menjan je i korman. Originalni je niklovan. Nisam skroz siguran za migavce zbog godine proizvodnje, ali mislim da bi trebalo da su duzi (proveriti i farbanje maske). Kako bilo, a vec je receno, trebalo bi malo ozbiljnije pregledati spravu. Hornet je zahvalan po pitanju mehanike, ali resto mora da je ok.

Daleko je ovo od 9,5...ali za korektnu cenu moze da prodje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

I ja msm da su migavci fabricki duzi on ovih na ovom...

sto se tice onog na dekli def nije od copave, ocigledno je da je doslo do nekog trenja ( vidi se po tragu koji je ostao).

 

Koliko bi bila neka , da kazem realna cena za ovaj motor uz pretpostavku da je ostalo ok, u ovakom stanju kakvom jeste. Da napomenem da je motor reg do sep 2017.

Znacilo bi mi da imam neku neku orijentaciju sa cenom da znam sta je previse a sta u granicama dozvoljenog...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Evidentno je da je motor klizio, ali makar se nije trudio sakriti sve za prodaju. Kada sam kupovao motor svaki je bio bez pada, a kada se zagledas bolje, svaki sminkan i onda idu price takvog sam ga uzeo, ja to nisam ni vidio i slicno...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Statistika kaze da je sa 98% motora padano, sto mu dodje da su oni koni nisu imali tu (ne)zgodu retki ko jedorozi.

Pvo na dekli, bar meni kao nekom ko se nije nagledao motora koji su padali ,ne deluje kao ne znam ti koliko neko ozbiljno klizanje, kontam da to pri nekoj brzini malo ozbiljnijoj bude mnogo gore. Mada ovaj ima crash pad sa obe strane i sa ove gde je dekla ima malo tragova, ali nista ozbiljno...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Statistika kaze da je sa 98% motora padano, sto mu dodje da su oni koni nisu imali tu (ne)zgodu retki ko jedorozi.

Pvo na dekli, bar meni kao nekom ko se nije nagledao motora koji su padali ,ne deluje kao ne znam ti koliko neko ozbiljno klizanje, kontam da to pri nekoj ozbiljnijoj brzini bude mnogo gore.

Ovaj motor ima crash pad sa ove strane gde dekla na koome ima malo tragova, ali nista ozbiljno.

Sta je tu bilo i kako ko ce znati..hmm

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

pa brate da hoce da sakrije pad, kupio bi novu deklu i dovidjenja :) Treba dobro pregledati ram, viljusku, ostatak motora, polako ali sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

I koliko ga ceni ako nije tajna? Meni izgleda sasvim korektno. To sto je reg to ti je plus. Pogledaj potrosni materijal, gume, lanac i lancanike. Da li sve radi. Signalizacija. I kako motor radi. Nek ga upali hladnog da vidis kako pali kada je ladan. Ali bolje ti povedi nekog majstora ili ako imas nekog ko je iskusniji od tebe...

 

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Oko 2300e ga ceni, lanac je , msm zlatni did ( zute je boje to je ono sto sam video, zategnut je dobro, nije labav).

Nismo ga palili jer motor stoji u lokalu, za voznju tek treba da se dog, ako da vreme( al zHladnelo je bas dobro).

Ja sam isao sa poznanikom kome je decko koji prodaje motor komsija, zive jedan pored drugog, a on vozi motor vec 10god...

on se razume vise nego ja sigurno. Gume su dot 2012, sto znaci da treba da se menjaju pretpostavljam

Ostalo kaze da je ok, ali kao sto rekoh probna voznja tek treba da bude.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja