Jump to content

Moto Zajednica

Dainese D-Explorer

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Sta mi mozete reci o ovoj jakni, da li vredi tih 700e? Posto planiram da je kupim, malo je vise novaca ali pogledao sam par jakni u ovoj touring varijanti i ova mi je zapala za oko, inace sam i krupan, pa i nema neki izbor jakni :) Razmisljam i o donjem delu, ali za sada samo kaciga rukavice i jakna je plan, pa motor, pa onda donji deo i cipele..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

95% kupujem yamahu tracer 900, isprobao sam dosta motora, i posto sam visok i debeo, ovaj mi je najvise odgovara, a i zapao mi je za oko, Ne mogu sada da kupim motor, prvo jos nisam dobio garazu, i nemam gde da ga ostavim, a i cekam da se pojavi nesto polovno na oglasima, u Svedskoj, Nemackoj, Poljskoj, na tim relacijama se krecem u zadnje vreme, a posto je vreme lose, odlucio sam prvo da izaberem opremu, tj da se odlucim za koju cu, pa da ovih dana kada sam slobodan odem i isprobam sve sto zapisem od opreme. Ne planiram odmah da je uzimam, ovde sam postavio pitanje da vidim kakva je, dal vredi toliko, dal ima neka slicna za manje para ako je moguce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

U petak se ovde ocekuju popusti,(citaj black fridey) zagrejan sam jako za ovu jaknu, jel vredi toliko para? Ne bih da dajem ovoliko ako ima nesto jeftinije, slicnog kvaliteta da valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Naravno da ima, kad je rasprodaja ali uvek bude

u neodgovarajucim brojevima...

Ja ne bih dao tolike pare za jaknu.

Ako zivis gore gledaj i stadler, rukku, mozda dane...

Ja bi ti preporučio kao najbolji odnos cena/kvalitet revit.

Moje licno misljenje da je za motor dobra oprema potpuno

neophodna... Dok je za neke druge sportove vise stvar prestiža.

Licno imam Stadler komplet goretex koji sam bezobrazno malo platio... I nikad ne bi dao koliko se trazi za njega u radnjama.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Ne mislim put oko sveta ali evropu da, narednih 3 4 godine. Sad cu da prelistam ove navedene marke, al bitno mi je da ima i broj za mene. :) A treba mi all season jakna, da mogu da je nosim uvek, prolece leto jesen, zimi ne planiram da vozim, ovde je zima od kraja oktobra do kraja februara, mozda cak i marta.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Za Svedsku ti je to dobra jakna. Licno ti predlazen da pogledas i Alpinestars DUrban, model za 2016 (negde ga prodaju i kao Durban II ili Durban new). Iz iste klase, ali po meni bolja (naročito za putovanja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Evo, zato sam se javio u ovoj temi, a ne da me ispitujete hocu li kupiti ili necu, ovde smo da se informisemo, da vidimo cene modele malo upordejivanja, svidja mi se i ova alpinestars durban, ima u istoj radnji pa cu taman obe pogledati, jedino sto se termalni deo ne odvaja od goratexa.. al za 300evra manje, ne zalim se.. :) Evo sinoc mi javi sestra da su kola u kvaru, otisao reduktor na bmw x3, mislim da ce uticati malo na kupovinu, tj malo ce da odlozi, mislio sam sutra ako naletim na snizenje ovih jakni da uzmem, ali moram 500e sada skloniti za kola, ne moze bolje vreme da bude, bas sjajna vest u pola 12 nocu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

To sto je termalna postava (tj. samo flis u slucaju durbana) integrisana sa goretex slojem nije problem. Comfort zona odela, samo sa prvim slojem ispod, je 5-20C. Iznad postava i ne treba. Ovo za comfort zonu je iz licnog iskustva. Plus imas dzep za camel bag na ledjima, sto je za putovanja sjajna stvar, kao i mreza za ventilaciju spreda.

 

Najveca mana su rukavi koji se skidaju, da ne tupim sada zasto, prilicno je jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Ne mislim put oko sveta ali evropu da, narednih 3 4 godine. Sad cu da prelistam ove navedene marke, al bitno mi je da ima i broj za mene. :) A treba mi all season jakna, da mogu da je nosim uvek, prolece leto jesen, zimi ne planiram da vozim, ovde je zima od kraja oktobra do kraja februara, mozda cak i marta.. :)

Kad krenes na putovanja po evropi, oprema je najjeftinija stavka tako da se ne bih dvoumio...a sto se tice je li alpinestar, dainese, rukka, to je po meni stvar ukusa...svr su brutalne..ja nosim alpinestars bogotu, nije goretrx nego drystar, komplet sam na nekom motocard snizenju uzeo za 400 eur sto smatram jeftinim i zao mi sto nisam uzeo neku iz goretex ranga jer mi se desi da se malo uparim ponekad na voznju kad stavim ovaj drystar sloj...ali zavrsava mi posao, cim krenem malo dalje i kad potrosim ovaj komplet, mijenjacu vjerovatno

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja