Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa amortizerom Honda NX

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Kolege, danas sam imao mali peh sa amortizerom po drugi put. Amortizer je loš i ne stabilizuje točak kako treba već duži vremenski period, od trenutka kada mi je pukla donja čašica koja drži oprugu. Tokom tog perioda sam pokušavao da pronađem neki polovan, ali nisam uspeo. Napravio sam drugu čašicu kod metalostrugara i iako je i dalje bio nestabilan, mogao je da se vozi normalno. Danas prilikom vožnje i prelaska preko kanala, izvukao se ceo donji navoj amortizera iz držača i motor me umalo nije katapultirao. Molim kolege ako imaju ili znaju da neko ima ovakav amortizer da mi jave, nigde ne mogu da ga nađem. Ili ako neko ima drugo rešenje neka predloži. Amortizer je definitivno na ivici stradanja. Ovo je starija slika, ako trebaju dimenzije skinuću ga i izmeriti. Hvala unapred!

post-40248-0-93410700-1478962576.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Baš niko ništa da predloži?  :'(  :'(  :'(

 

Nema tu puno mudrolije, taj je odradi osvoje, drugi amortizer i rjesena stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Kao što kažu kolege, drugi amortizer i riješena stvar. Imaš na netu par zamjenskih koji se često koriste, Wilbers je jedan od njih ako se dobro sjecam, onako malo povoljniji cijenom.

Ja sam bio u sličnoj situaciji prije godinu dana, doduše nijesam imao kvar na amortizeru kao ti, ali sam doradio svoj remontom originalnog amortizera kojem je ugradjena Ohlinsova opruga.

Preporucio bih ti firmu K-Shock iz Atine, koja se bavi remontovanjem suspenzija. Mislim da su ubjedljivo najbolji na Balkanu, a mozda i šire. Remontuju Ohlins,Showa,Hyperpro,WP.....u poslu su vec 40 godina, što u motokrosu, što u remontu suspenzija, podešavanju, a imaju i proizvodnju svojih suspenzija za skutere, gdje su jako povoljni sa cijenom.

Ako nadjes jeftin način da im pošalješ svoj amortizer, cijena koštanja remonta će ti biti u visini pola cijene novog amortizera, a imat ćeš ugradjenu Hyperpro progresivnu oprugu, ili drugu koju već izabereš, i amortizer dobar kao bilo koji zamjenski,vrhunskog kvaliteta tipa Ohlins.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Hvala svima, rešio sam problem u domaćoj radinosti, potrajaće do kraja sezone.

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja