Jump to content

Moto Zajednica

India,Nepal...Mart 2017

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

                  Plan bi otprilike bio .....let do New Delhija,Indija kostanje oko 450E povratna ....kupovina polovnog motorcikla Royal Enfild 350 clasic ,,cena je negde oko 1200 do 1500 E mozda i manje naravno zavisi od stanja motora....odavde bi se ponela retro oprema , bisage,kaciga,jakna i sve ostale potrebstine kao i alat.

  Napraviti turu .....Taj Mahal,Varanasi....vecinom severni deo zatim preci u Nepal,Kathmandu....odvozati neke od cuvenih ruta u tom delu sveta i doci do pod noge Monteveresta....potom nazad u Indiju  i prodaja motora ...u tom slucaju bi se izgubilo mozda 200 do 300E

na prodaji ili postoji opcija da se sredi papirologija kao recimo karnet od auto moto saveza Srbiije i ako bi se odradile vize za Pakistan,Avganistan i Iran moglo bi se vratiti nazad kuci motorima oko 8000km a Enfildi se mogu uvesti kod nas i registrovati....pa cak i prodati i vratiti svoj ulozeni novac a mozda cak i zaraditi neka stotka..... ;)

   Krenulo bi se pocetkom Marta jer tada su temperature pogodne za voznju u obe zemlje a trajalo bi par meseci.

 

 

Pozdrav         kawazoki

   

  • Podržavam 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Zeljan Rakela iz Splita, Labas iz Varazdina i par iz Austrije su isli za Nepal (Katmandu) 2007 godine, preko Bugarske, Turske, Irana, Pakistana, Indie i na kraju Nepal. Ukupno oko 11250km za 13 dana!

 

Preko Pakistana je bilo bas rizicno, drzali su ih 8h na nazovi vojnom punktu da ne znaju zasto, nabujale reke, nisu im dali u nekim rupama od hotela da spavaju vec napolju, svega je bilo. Tako da su u povratku organizovali transport motora avionom Katmandu - Istanbul (oko 3500e)

 

Evo linka filmova, inace ima 6 epizoda od po 25 minuta.

Pravo uzivanje za gledanje.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Gledao kompletan snimak pre par meseci,Pakistan je najviše zajeban zbog silnih ratova,verujem da je sad daleko zajebanije nego kad su oni bili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Pogledajte na fb profil Dragana Sibalica iz Kraljeva, mislim da je odvozao Indiju, pa presao u Nepal, planira da se popne na Himalaje. Do sad je presao oko 6700 kilometara, ali ne motorom vec biciklom i istovremeno pise putopis na svom fb. Mislim da bi ti znacilo da pogledas njegova iskustva Zoki, u vezi Indije i Nepala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

  Odgledao video...zanimljivo svakako ..a video sam i Sibalicev izvestaj sa puta...a pratim i citam o tim delovima sveta vec po odavno i znam dosta toga ...kako i gde i sta raditi,kuda ici i ostalo....zanimljivo bi bilo da se to prodje u retro stilu kao 60tih godina na Enfildu...cisto radi promene.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Snezana Radojicic isto vozi svoju zivotnu turu biciklom, trenutno je u Japanu, prosla je pre par godina ove zemlje kao i Indonezuju, Filipine itd. izdala je knjgu pod nazivom "Nomad"!

Skoro je bila ovde i drzala je tribine po regionu o njenim putovanjima, ubrzo se vratila gde je stala sa putem, sada samo sa pravim putnim biciklom, inace kada je krenula na put vozila je bicikl od 50e i sa vrlo skromnom opremom a stigla je VEOMA DALEKO!

 

Zoki, jel ideal USAMLJENOG JAHACA i dalje prisutan ili ides sa nekim? Pitam, jer u prvom postu pisao si u mnozini kao da sa nekim planiras put?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

   Imam prijatelja bikera koji bi voleo da ode na ovakvo putovanje...ustvari kao i vecina drugih.....naravno posao i porodica to dosta ogranicavaju ali misli da moze da se odvoji od svega toga par mesecii ili malo manje.

   Ako je neko zainteresovan ? ...mozda se i sastavi ekipa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Imam prijatelja bikera koji bi voleo da ode na ovakvo putovanje...ustvari kao i vecina drugih.....naravno posao i porodica to dosta ogranicavaju ali misli da moze da se odvoji od svega toga par mesecii ili malo manje.

Ako je neko zainteresovan ? ...mozda se i sastavi ekipa.

Jooj, sto mi to radiš :D

 

Znam da ne mogu, nema teoretske šanse, ali nocas neću moci zaspati razmišljajući :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ja bi isao, planirao sam Indiju, al za sad ne mogu zbog obaveza - evo, vec godinu dana ni u Cacku nisan bio. Imam prijatelja u Bangloru ( valjda se tako zove ), ako hoces da vas povezem - verovatno moze da ti pomogne u nekoj logistici - kupovina ili iznajmljivanje motora i slicno. Covek je indijac, dobro govori engleski jezik, vozi motor ( doduse Jezdi - indijska verzija Jawe ) . . . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja