Jump to content

Moto Zajednica

Probao bih enduro..sta i kako?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Modeli DR-a do 96. godine se nisu najbolje pokazali zbog problema sa glavom...i to je ozbiljan razlog za izbegavanje. Retki su oni koji nisu imali taj problem, a ne znas kako je motor bio odrzavan. Zbog toga i nisu na ceni.

Za razliku od njih, model od 96. nadalje se bas proslavio i bio bi prvi izbor, samo sto ih nema u ponudi.

 

Funduro i Pegaso i nisu neki motori za OFF...ja bi tu izabrao XTZ 660.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Usudio bih se da kazem da ljudi malo preteruju. Prilikom kupovine mog bajka ovde sam procitao iste komentare i smorim se zesce al opet ajd rizikovacu, kupim bajk 1996god pa sta bude. Krenem da pratim specijalizovane forume, upoznam mnogo ljudi koji ih voze, neki voze modele koji su 90,91vo, i zaprepastim se njihovim iskustvima. Evo letos mi svrate dva prijtelja svabe iz Frankfurta na DRovima, jedan 91vo god, krenuli ljudi na CG more pa u krug nazad jadranskom magistralom a ja im u cudu kazem braco pa zar vi ne citate forume, kako ste se usudili na toliki put sa tim matorim mazgama. Oni meni u cudu, brale nemamo mi vremena za forume mi se stalno nesto vozamo i uzivamo, na leto obavezno neka veca tura po Evropi, sabijemo oko 3 hiljade km u nedelju dana bez ikakvih problema, clanovi nemackog kluba DRova pa su u stalnom kontaktu i na skupovima, kazu nije to nista ima masina i od po 160.000 koje nisu otvarane. Ukratko motori ko motori, po meni nista losiji od drugih ako se odrzavaju savesno tako da onaj pametan komentar od ranije uzmi bilo koji samo da je u sto boljem stanju a ulaganja ce biti u svaki koji kupis.

 

Послато са щыйюяыйь

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Evo i ja danas izgurah bez puta u šumi više od 3 sata natezanja. Motor '93, 125ccm, 4t. Sve ono što ne treba da bude za teži off, neki kažu i nemoguće, ali eto malo padanja, malo guranja, prođoh, sam bez podrške. Teško je, ali može, nije sve u mašini... 

 

14917266_10205957637459586_8455213720048

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Dominator 650 nx extra masina lepo ide na offu tu se oseca kao kod kuce prolazi svuda naravno najextremnije puteve teze jer ima oko 180kg.

 

Tapatalkkal küldve az én 5015D eszközömről

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Dominator 650 nx extra masina lepo ide na offu tu se oseca kao kod kuce prolazi svuda naravno najextremnije puteve teze jer ima oko 180kg.

 

Tapatalkkal küldve az én 5015D eszközömről

Imam nx ali kratko, ne mogu garancije da dajem ali dobro je odrzavan i sto je bitno nije menjao vlasnike. Proverenim clanovima ili ljudima za koje provereni clanivi garantuju dajem na probu koliko hoce dana jer ne zelim nikoga da prevarim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Motor nema papire, moze li se nekako registrovati

zbog agencije za bezbednost i slicnih organizacija znam ljude koji su uredne svajcarce uredno odjavljene i naravno kod nas odmah ocarinjene ali agencija -ABS- ne da saglasnost jer je na motoru zamenjen rezervoar i umesto fabrickog ima Acerbis sto je svajcarac uredno zaveo u saobracajnoj e ali to u srbiji ne moze da prodje,tako da covek ne moze nista sa tim motorom i ako je platio carinu i pdv,U svici moze a ovde ne,mi imamo ""strozije zakone i kriterijume":(((

 

zato dobro vodite racuna kada uvozite,kupujete,nabavljate i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja