Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Probacu da nadjem lukas posto je kod mene potrosena bez da je navlazen

A semering ima i jeftinije https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/radial-shaft-seal-right/09a409400b/

Neko če za kratko vreme ponovo da rastura kvačilo koliko vidim....ali neka, ima i u tome nešto dobro. barem češ sa serviserom biti na ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

 

Da li je neko menjao lamelu na Adv 2007 i koju izabrati. Lukas je duplo jeftiniji od onog sto nudi BMW distribter

evo rešenja....

 

http://shop.siebenrock.com/Drive-train/Cluth-disc-oilresisstant/Clutch-disc-oil-resisitant-Touring-for-BMW-R-1200-R-RT-S-ST-R-1200-GS-GS-Adv-HP2-HP2-Megamoto-not-for-HP2-Sport::35956.html

 

ili Louis

 

https://www.louis.de/artikel/kupplungsscheibe-oelfest-fuer-diverse-bmw-modelle-fuer-bmw-r-1200-gs/60190300?filter_bike_id=1150&list=302430763&filter_article_number=60190306

 

obavezno menjaj oba semeringa. i stavlja se samo original.........GS može da stane samo aku se lamela zamasti (prokisne semering), a sa ovim lamelama i taj problem je rešen..... :)

 

 

Tako je uz napomenu da je keramička obloga dostra oštra, gruba,  pri zahvatanju i mnogi je ne vole, u načelu ide na takmičarska kvačila. Ako se otvori iberlauf na dnu kao što je kod ranijih modela, ulje u glavnom iscuri bez da namasti lamelu al može voda zato da uđe do kvačila kad se zagazi u reku, što ne smeta u krajnjoj liniji iako ni to nije dobro. A semerinzi propuste što se agregati previše pune uljem jer vlasnici ni dan danas ne znaju koji je tačan nivo i kako se meri, zadnji sa kojim sam se susreo imao je 0,8 litara viška ulja i jeste provlažio, da li je probio kasnije ne znam.

 

Druže, dozvoli da te ispravim.....ovo gore što sam naveo nisu keramički kuplunzi,več su iz sličnog materiala kao obični kuplunzi, samo što je otporan na ulje i ne gubi trenje....Takvu lamelu sa ja stavio sebi na GS-a, i lično na oko i na otip nisam primetio razliku u materialu. Ljudi iz Sibenroka tvrde, da pri normalnoj upotrebi njihova lamela če nadživeti motor, tako da me baš interesuje, ko če prvi odustati....lamela ili motor.

Inače koliko mi je poznato, jedini koji ima u ponudi keramičke lamele je Turatech, nešto slično ovom....

https://shop.touratech.de/sinter-kupplung-bmw-r1200gs-bis-2012-r1200gs-adventure-bis-2013-hp-2-r1200r-bis-2014-r1200rt-bis-2013-r1200st-r1200s-180-mm-ohne-distanzen-verwendbar.htm

 

Nažalost kod boxera ona narodna "sipaj ulje, od viška glava ne boli" ne valja, jer od viška ulja glava itekako može da zaboli.....

 

 

Svakako, izmislili ljudi, kakav ti je osećaj grubosti pri zahvatanju? Prebriso sam svoj post sa slikama, ovo što ja stavim jeste direktnija gurtna i trebalo mi je malo  da uđem u fazon i sviđa mi se sad , nema kašnjenja, kako prstima komandujem tako kvačilo reaguje, međutim, mnogima smeta i na automobilu, a košta smešno. Što se tiče trajnosti, to dobrim delom  zavisi od vozača, sa druge strane same ploče nisu večite i pitanje je da li će da izdrže koliko i obloge lamela jer nisu imune preterano na zagrevanje tako da trajnost lamele pada u drugi plan.

 

A što se tiče viška ulja, zateko momak u menjaču duplu količinu,  sipano dok je motor bio na ćopavoj, za svaki slučaj da ima, od viška, al gluposti, a sve ih je više, Bogami boli glava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

 

Probacu da nadjem lukas posto je kod mene potrosena bez da je navlazen

A semering ima i jeftinije https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/radial-shaft-seal-right/09a409400b/

 

Neko če za kratko vreme ponovo da rastura kvačilo koliko vidim....ali neka, ima i u tome nešto dobro. barem češ sa serviserom biti na ti.
Moze malo pojasnjenje posto su identicnih kka i dimenzija?

Nemam problem da platim koliko treba ali ne zelim da me deru za stvari koje drugi prave za bmw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

Probacu da nadjem lukas posto je kod mene potrosena bez da je navlazen

A semering ima i jeftinije https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/radial-shaft-seal-right/09a409400b/

Neko če za kratko vreme ponovo da rastura kvačilo koliko vidim....ali neka, ima i u tome nešto dobro. barem češ sa serviserom biti na ti.
Moze malo pojasnjenje posto su identicnih kka i dimenzija?

Nemam problem da platim koliko treba ali ne zelim da me deru za stvari koje drugi prave za bmw

 

Originalni semerinzi imaju sa unutrašnje strane urađene "kanale" (ne znam kako da jih drugačije nazovem),koji usmeravaju ulje dalje od semeringa, dok aftermarket obično to nemaju, pa procure za 5-10kkm.Ako se ne varam, imaju i "duple usne", tako da je dihtovanje zaista adekvatno, dok aftermarket naravno to nemaju.......klasika je veliki semering na kardanu (poznatom final drajvu) gde ljudi ture aftermarket umesto originala jer je 22 eura za original semering "dranje".Kad jim FD ponovo propiša za pola godine, onda je gs slab motor.....odluka je tvoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Cena nije problem samo ne zelim da me deru ako ne mora

Da li mozda mozes da mi proveris da li moze da se u SLO nabavi Lucas lamela i po kojoj ceni kao i semering? U Srbiji je nema a semering samo u BMWu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svajcarska
  • Motocikl: BMW R1200GS 2007

dobro vece, svima
nov sam clan foruma pa odmah direktno da vam se obratim, zovem se goran vozim bmwr1200gs,2006 god., vidim da u ovoj temi diskutujete i o abs modulatorima pa da se dovezem na temu, prosle godine u toku voznje upalila se abs lampa koja blinka i pored nje crveni trougao,naravno pumpa za pojacano kocenje u modulu vise nije radila, gasio motor palio i tako par puta i nista, lampica i dalje tu, imam sistem kocenja abs integrall 3, diagnoza u bmw garazi u svajcarskoj bila je da je modulator odradio svoje, ili nov ili revidiranje u nemackoj, oko 1200evra, posto svajcarci salju nemcima to da rade, nisam se pomirio sa time i nakon toga sam otisao kuci i zamenio komplet ulje u kocnicama u svim krugovima, ozracio sve to itd kao i do sada svih ovih godina jer motor servisiram sam, imam i knjigu i dvd sa popravkom oko gs-a, vec pet godina odkako ga imam, a i ranije sam servisirao sam druge motore,nakon toga lampice su nestale i sve je radilo bez greske, tacan kod diagnoze bio je da je povisen pritisak u prednjem krugu, tako su rekli u garazi, pre neki dan sam odradio servis i dosao na nesto cudno, naime kada sam skinuo rezervoar primetio sam ulje na modulu, gledao okolo naokolo i dosao do zakljucka odakle curi, prilozicu vam slike, da li je neko od vas imao problem sa ovim ventilima i ima li resenja oko toga, jer bmw ne moze da mi proda poseban ventil, koliko sam ja dosao do saznanja to su neki sigurnosni ventili za pritisak,nazalost jos nisam skinuo i probao da li feder ide napred nazad ali u sustini kad pustim prednju kocnicu izlazi ulje vani,jer ima rupica na ventilima, dok je na drugom ventilu sve ok kad stisnem zadnju kocnicu nema curenja, svremena na vreme mi se opet pali crveni trougao bez abs lampe ali pumpa i dalje radi normalno samo trougao zasvetli, ima li neko resenje oko ovih ventila



ovo je abs modul i ovih dva ventila 8fc8b4b40dedf02c488f70bb0d1be338.jpg2b59f574f9aab8b1e45a8545a852146a.jpg20d1cf941fc1642509036b624e59aca2.jpg

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svajcarska
  • Motocikl: BMW R1200GS 2007

zaboravio da napisem, nivo ulja je uvek bio kako treba, znaci nikad na max. i nikad na minimalno, sve sam to pratio, jedino mi ovaj ventil sumnjiv zasto baca ulje, a i diagnoza je potvrdila da je visok pritisak u prednjem krugu, znaci da tu ima nesto zajednicko

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise
On 7.5.2017 at 22:35, gogy86 said:

zaboravio da napisem, nivo ulja je uvek bio kako treba, znaci nikad na max. i nikad na minimalno, sve sam to pratio, jedino mi ovaj ventil sumnjiv zasto baca ulje, a i diagnoza je potvrdila da je visok pritisak u prednjem krugu, znaci da tu ima nesto zajednicko

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Ocigledno niko nije imao slican problem jer zna neko ko radi ABS pumpe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 9. maj 2017 at 7:03, lalajko said:

Sto se foruma tice, mozda Djunta moze da ti pomogne...

Ne, ABS moduli nisu servisibilni oficijelno, čak ni sami proizvođači ih ne uzimaju na remont, mada se rade pa ko kako uspe.

 

@Gogy86-Pogledaj šta su napisali na linku sa koga si pozajmio fotografije. BMW je servo ABS odbacio vrlo brzo naknon masovnije prodaje GS-a1.2 i tako je do danas, to praktično govori koliko je taj sistem problematičan i pre svega nebezbedan. Lično sam ostao potpuno bez kočnica i zaustavio se šaltanjem u niži prenos i na kraju gašenjem motora u prvoj brzini. Ima niz nebuloznih pisanja po netu, od blokiranja točka na mali pip pa do pulsirajućeg rada čak i sa ugašenim motorom sve dok se ne izvadi ključ iz brave. Povišen pritisak ukazuje na nepravilan rad rasteretnog voda i može doći do ispucavanja pune sile kočenja na točak, manji je problem kad se izgubi ubičejeno očekivana snaga, mada i to može da iznenadi kad se desi u drugom ili nekom sledećem uzastopnom stiskanju komande. Kod integralnog sistema gde oba točka koče stiskom samo jedne komande  vozač se opusti i ne koristi simultano obe komande, pa kad dođe stani pani zaklesnelo reaguje, po mome, treba uvek kočiti kao sa razdvojenim sistemom i tad motor na neki način sledi vozačevu volju mimo svog nekog automatizma.

 

Ovaj servo ABS je vrlo komplikovan i po načinu rada i po delovima, bez obzira na redovnu zamenu ulja je podložan kvarenju, zato čak i zvanični servisi uz svu opremu i podršku izbegavaju prostu zamenu ulja koja nije ni malo jednostavna kako se može naći na youtube i forumima, posledica ne mora da se javi odmah već nakon nekog vremena a razlog kvara je teško uzrokovati i povezati. Nedavno sam virtuelno do neke mere davao instrukcije korak po korak, čas je radio a čas ne, proradio je sistem ali je u jednom trenutku ispucao snagu, vlasnik je to protumačio odličnim kočenjem jer su stavljeni novi diskovi i pločice, od tada radi kako treba doduše, vlasnik je zaključio da je po sredi bio banalan električni kvar ali je sasvim sigurno prisutan i drugi. Ako američki Modulmaster ne raparira ovaj model, a smatraju se No 1 u svetu za to, nije uputno za ikoga i to treba tako prihvatiti.  To sve radi na isti kalup ali je toliko tanano da jednostavno nije moguće zasigurno zaključiti šta je bio kvar kad proradi, bar ja nisam došao do puzdane defektaže a i sve net priče se poklapaju, isti primenjeni postupci nekad daju rezultat, nekad ne, a nekad i kratkotrajno.  Moje mišljenje ja da i na naj manju pojavu hirovitosti ovaj sistem treba premostiti što uzrokuje i prestanak funkcije ABS-a, listom to rade ljudi čak i bez pojave kvara i voze se bez zebnje kakvo će kočenje biti svaki sledeći put.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svajcarska
  • Motocikl: BMW R1200GS 2007

hvala djunta, svaka cast na ovom postu, raspitao sam u nemackoj, postoji firma koja servisira abs module, daju dve godine garanciju nakon revidiranja, oko 900evra je cena, uglavno ovaj modul tailintegral koji bmw koristi do sada su revidirali par hiljade komada,sa 99,9% uspeha tako pise na sajtu, u pitanju je uglavnom necistoca i talog koji se stvara na dnu pumpe u samom kucistu, zbog neredovnog menjaja ulja u abs krugu, bmw preporucuje jednom godisnje zamenu u tom krugu, ne mora biti samo talog, javlja se i problem kondenzacije u delu gde je elektrika cak se javlja i rdja na pojedinim delovima unutrasnjosti, postoje razne kriterije ali mu revidiranje ne gine, firma www.rhelectronics.de odradjuje to, pitao sam i druge firme u vezi onog ventila na kojem curi ulje, taj ventil se ne prodaje posebno samo ceo modul, u rhelectronics nude i komplet revidirane module u zameni sa svojim modulom, cena je isto oko 900e, tako da nesto moram odraditi u krajnjem slucaju

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svajcarska
  • Motocikl: BMW R1200GS 2007

zaboravio sam da napisem, koga zanima neka ode na stranicu od rh, tamo ima slike rasturenog abs modula, da mozete baciti oko na unutrasnjost kako izgleda kada su kvarovi u pitanju

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
pre 49 minuta, gogy86 said:

zaboravio sam da napisem, koga zanima neka ode na stranicu od rh, tamo ima slike rasturenog abs modula, da mozete baciti oko na unutrasnjost kako izgleda kada su kvarovi u pitanju

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 11. maj 2017 at 9:03, gogy86 said:

hvala djunta, svaka cast na ovom postu, raspitao sam u nemackoj, postoji firma koja servisira abs module, daju dve godine garanciju nakon revidiranja, oko 900evra je cena, uglavno ovaj modul tailintegral koji bmw koristi do sada su revidirali par hiljade komada,sa 99,9% uspeha tako pise na sajtu, u pitanju je uglavnom necistoca i talog koji se stvara na dnu pumpe u samom kucistu, zbog neredovnog menjaja ulja u abs krugu, bmw preporucuje jednom godisnje zamenu u tom krugu, ne mora biti samo talog, javlja se i problem kondenzacije u delu gde je elektrika cak se javlja i rdja na pojedinim delovima unutrasnjosti, postoje razne kriterije ali mu revidiranje ne gine, firma www.rhelectronics.de odradjuje to, pitao sam i druge firme u vezi onog ventila na kojem curi ulje, taj ventil se ne prodaje posebno samo ceo modul, u rhelectronics nude i komplet revidirane module u zameni sa svojim modulom, cena je isto oko 900e, tako da nesto moram odraditi u krajnjem slucaju

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

:dobrodosli2:,Kočino ulje današnje generacije se menja na treću godinu bolje na dve a naravno da je godišnja zamena poželjna, međutim to je čisto zato jer samo ulje gubi vremenom svojstvo, kad se uzme neki dodatni faktor sigurnosti ne bi smelo da dođe do  poremećaja sistema jedno 5 godina, pa je BMW-ova preporuka praktično daleko ispod standarda što ukazuje na nepouzdanost, ustalom, zato je svega nakon nekoliko godina upotrebe izbačen iz ugradnje. Ne ulazim u procentualnu uspešnost reparacije ali je činjenica da su na novim motorima vrlo brzo otkazivali moduli. U relativno dobro zaptivenom sistemu se nečistoća javlja pretežno iznutra što znači da potiče od habanja, taloženje i neka filtracija sprečavaju da dođe do zapinjanja gde ne sme, izmenom ulja bi to trebalo da izađe napolje ali zbog komplikovanog postupka može da se javi problem neposredno po zameni ulja koja ni malo nije jednostavno kako se čini na youtube. Cena remonta je otprilike šestina vrednosti motora kod nas, napolju oko petine, pa je diskutabilno da li vredi obzirom na rizičnu pouzdanost u odnosu na apsolutno sigurno kočenje sa izbačenim modulom. Što se tiče efikasnosti, servo pojačivač samo smanjuje potreban pritisak prstiju pa se zato čini da koči bolje. Uzroci se mogu razvrstati na jedan deo vezanu za struju a drugi za hidro mehaniku. Elektroničari, čak i koji se usko bave ovom problematikom, ne garntuju pronalaženje kvara, bar kod nas, po mom viđenju, osim banalnosti gde spada i loš kontakt, teško da je tu uzrok, dok kod fizičkih delova je verovatnoća otkazivanja dalko veća. Sistem radi vrlo prosto ali je prekomplikovan, u suštini su ventili kritični, da li ih ovi što rade menjaju ili remontuju ne znam, možda sve samo dobro operu. Nisam imao prilke  ovaj tip da rasklopim pa ne mogu ništa da kažem, obično ne sugerišem drugima da sami rade oslanjajući se na youtube, naprotiv, no možda bi mogao da pokušaš ako već imaš dara kako si naveo, ne gine premošćavanje ili slanje na remont u krajnjoj liniji.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svajcarska
  • Motocikl: BMW R1200GS 2007

kakva je procedura premoscavanja, radi li to neko u srbiji, sta se gubi premoscavanjem, da li je to neko vec radio,
dodatno jos, evo video kako izgleda remont i unutrasnjost modula



Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
Pre 2 sati, gogy86 said:

kakva je procedura premoscavanja, radi li to neko u srbiji, sta se gubi premoscavanjem, da li je to neko vec radio,
dodatno jos, evo video kako izgleda remont i unutrasnjost modula
 

 

Bilo bi sjajno za znati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad ode servo, ode i ABS, to je gubitak. Premošćava se sama kočiona instalacija i izbacuje kompletan modul napolje, kod nekih modela mora da ostane u električnoj vezi čisto zbog centralnog kompjutera. Pri radu sa unutrašnjošću modula sve mora da bude sterilno čisto, klip je previše aljkav,  ne znam da li se neko specijalizovano profi bavi ovom problematikom u Srbiji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS
On 11/8/2016 at 22:10, M a R k o je napisao:

Video sam u subotu na Ostrvici na crnom adv bocne kofere domace radinosti,Alienmetalwork.

Neka me neko ispravi ako gresim ali ako je to to,mnogo dobro izgledaju.

Zanima me gde se mogu nabaviti?

Imaš dva kod Ognjena u Vagancu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Pozdrav svima.

     Vozim BMW R1200GS 2008. godiste. Imao sam udes. Dobro sam prosao, samo sa monjim ogrebotinama, ali ne i moj motor :) Polomio sam desno deklo i glavu sa unutrašnjim elementima. Trebaju mi ti polovni dijelovi. Naravno u dobrom stanju jer su novi u krv skupi. A osiguranje mi placa kao za polovne.

      Da li bi neko znao gdje da me uputi da kupim to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja