Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da, oni se hvale da je cistoca olova oko 99% i da su listici vrlo tanki pa se ostvaruje velika povrsina kontakta sa elektrolitom. Svi parametri rada su mnogo veci nego kod standardnih akumulatora - maksimalna struja, broj uzastopnih paljenja, praznjenja itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Da, oni se hvale da je cistoca olova oko 99% i da su listici vrlo tanki pa se ostvaruje velika povrsina kontakta sa elektrolitom. Svi parametri rada su mnogo veci nego kod standardnih akumulatora - maksimalna struja, broj uzastopnih paljenja, praznjenja itd...

Druže, dozvoli da te dopunim jednom bitnom razlikom koju svi više-manje zaboravljamo, a jako je bitna.....a to je da je ODYSSEY akumulator koji trpi izuzetno duboko pražnjenje bez posledica.Eto moj lični primer.....kad sam se vratio sa godišnjeg, zaboravim ugasiti GPS tracking u motoru . Naravno neke tri sedmice ne stignem da ga upalim i posle toga kad bi hteo na turu, akumulator pokazuje ispod 6V....Normalan akumulator bi mogao da bacim u kantu, a ovaj sam samo dopunio i teraj dalje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Slažem se da je ODYSSEY najbolji ali trenutno nisam bio spreman za akciju montaže iako je veoma malo zahtevna. Ukoliko ovaj moj novi, falsh, kineski ili bilo kakav YUASA crkne posle par godina znam šta mi je sledeće kupovati.  

Hvala svima na dobrim savetima i prijatnom ćaskanju.

 

Idemo dalje sa temama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Pitanje

Gledam da kupim motor , vodeno hladeni GS , polovan

Voleo bi da ima navigaciju ili bar pripremu za navigaciju i alarm

 

Ako nadem motor bez toga da mi se svida , jel moguca naknadna ugradnja na BMW servisu ?

 

Ili je jednostavnije da jednostavno ne kupim motor bez toga ?

 

Alarm bi jos proslo da nema ( mozda gresim ?) , ali navigaciju bi definivno voleo da ima .... i da moze da se kontrolise sa onim tockicem na levoj strani .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Sve se moze naknado ugraditi samo je pitanje cijene. Original bmw navigator 5 kosta oko 650€ bez nosaca. To je ustvari garminova navigacija. Prednost ove navigacije-uredjaja je to sto sa njim mozes upravljati preko tockica na volanu i mozes viditi podatke-statistiku o motoru(potrosnja goriva, predeni km, temp motora i vanjska itd). Sama navigacija radi isto kao i svaka druga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Ja sam sam ugradio Garmin Nuvi 350LM , nikakav problem, potreban je nosac navigacije koji se jednostavno montira, nesto ovako:

 

http://www.nippynormans.com/gps-accessories/gps-mount-over-instruments-r1200gs-all-years

 

za napajanje postoji vec predvidjena uticnica , koja se nalazi iznad prednjeg tocka , desna strana, ispod plastika. Ta uticnica se napaja kad ukljucis motor i gasi kad ugasis posle ~20sec (zaboravio sam tacno koliko) , tako da je idealna za navigacuju.

 

Vidi kako je kod mene:

 

image4

image5

 

 

 

Ako je tockic vazan, onda kupi sa vec ugradjenom pripremom za GPS, takodje onda mora i BMW Navigator V, to je nesto skuplja kombinacija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Hvala na info , drustvo 

 

Znaci gledam orginal priprema za GPS , ako moze vec sa navigacion jos bolje .... inace i ne gledam ....

 

cini mi se glupavo imati taj tockic ako nemozes da ga koristis za ono sto je namenjen ....

Promenio član Velimlje2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Ako imas tockic, onda imas i "pripremu za gps", dakle nosac i kuciste, sve je spremno. Idealno bi bilo uzeti i BMW Navigator uz motor ako je vlasnik imao, inace je ~500eur + u zavisnosti gde kupujes. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ako imas tockic, onda imas i "pripremu za gps", dakle nosac i kuciste, sve je spremno. Idealno bi bilo uzeti i BMW Navigator uz motor ako je vlasnik imao, inace je ~500eur + u zavisnosti gde kupujes. 

 

E vidis , to nisam znao ... gledam motore vec mesec , dva , neki to opisu detaljno u oglasu , a neki ne ....

Hvala ti za taj info ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Moze se naci navigacija iz "druge ruke" koje bi trebale biti povoljnije. Inace u original nosac ide i stariji model navigacije, navigator 4.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

 

Ako imas tockic, onda imas i "pripremu za gps", dakle nosac i kuciste, sve je spremno. Idealno bi bilo uzeti i BMW Navigator uz motor ako je vlasnik imao, inace je ~500eur + u zavisnosti gde kupujes. 

 

E vidis , to nisam znao ... gledam motore vec mesec , dva , neki to opisu detaljno u oglasu , a neki ne ....

Hvala ti za taj info ....

 

 

Evo i od mene nesto, mozda bude od pomoci... Za novi GS (K50), GSA (K51) postoje tri paketa opreme + dodatna oprema koja ne spada ni u jedan paket. Paket koji tebi treba da bude zanimljiv je "Premium" jer izmedju ostalog sadrzi i pripremu za navigaciju. Ovo sam spomenuo jer ces cesto u oglasima naleteti na GS-a u cijem opisu pise da ima Premium paket a prodavac recimo nije naveo sta on obuhvata. Priprema obuhvata pomenuti tockic (sjajna stvar) koji omogucava zumiranje i surfovanje kroz meni navigacije a da ne pomeras ruke sa upravljaca. Kao sto vec rece kolega @Vinergy pored tockica tu je i metalni nosac kao i kuciste same navigacije koje poseduje bravicu za zakljucavanje uredjaja dok je na njemu. Kada uredjaj nije u kucistu postoji zastitna plocica koja pokriva kontakt i koja se takodje zakljucava. Kucista za navigator V (koga ja imam) i navigator IV se razlikuju ali uredjaji pasuju na oba. Uredjaje mozes koristiti i u autu ali da napomenem da Navigator V nema zvucnik tako da za auto treba posebno kuciste koje omogucava i zvucne poruke. Pored klasicne navigacije, Navigator V je povezan i sa motornim racunarom pa na displeju pruza i razne dodatne informacije. Same uredjaje (Navigator V, IV) proizvodi Garmin specijalno za BMW Motorrad i ukoliko je uredjaj kupljen regularno uz njega ide i besplatni dozivotni abdejt mapa. Jednostavno odes na Garminov zvanicni sajt, ukucas broj tvog uredjaja i besplatno skidas najnovije verzije mapa.

 

Da ugradjujes pripremu naknadno je naravno moguce ali... sama priprema je oko 240 evra + bravica na kucistu koju treba kodirati prema tvom kljucu + ruke u servisu + uredjaj Navigator V oko 750 evra (u Delti)... izadje poprilicno.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Geneva
  • Motocikl: R1200GSA

Postoji, ali je to komplikovanije ako hoces da instaliras originalno resenje, mislim da mora da se softwerski ukljuci , tockic je takodje u funkciji etc, mozda neko od kolega ima vise informacija.

 

Ja sam dodatno ugradio maglenke potpuno nezavisno, to je jednostavno, struju sam skinuo sa zadnjeg svetla. Prednost nezavisnog sistema je sto imam upaljene maglenke u kombinaciji sa daytime running light, dok originalni sistem to ne dozvoljava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Postoji, ali je to komplikovanije ako hoces da instaliras originalno resenje, mislim da mora da se softwerski ukljuci , tockic je takodje u funkciji etc, mozda neko od kolega ima vise informacija.

 

Ja sam dodatno ugradio maglenke potpuno nezavisno, to je jednostavno, struju sam skinuo sa zadnjeg svetla. Prednost nezavisnog sistema je sto imam upaljene maglenke u kombinaciji sa daytime running light, dok originalni sistem to ne dozvoljava.

 

I ja sam prvo mislio da ne može tokom dana. Ipak, moguća je ova kombinacija kada se isključi automatska kontrola svetla na levom prekidaču do točkiće i onda se uključe maglenke sa njihovog prekidača. Kada padne mrak, maglenke se same uključuju i kada je automatski režim aktivn.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Tako i piše u uputama "Precondition: The auxiliary headlights are only active, if the lowbeam headlight is active; if the daytime riding light is switched on, the auxiliary headlights cannot be switched on"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Evo na šta sam mislio. Možda nisam dobro razumeo problem.

Ja uglavnom ovako vozim po danu.

 

YEUUXX.jpg

 

Da, sada sam ukapirao, u ovom režimu što sam opisao su uključena i oborena svetla a ne samo maglenke i dnevna..

Promenio član Furious Panda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Postoji, ali je to komplikovanije ako hoces da instaliras originalno resenje, mislim da mora da se softwerski ukljuci , tockic je takodje u funkciji etc, mozda neko od kolega ima vise informacija.

 

Ja sam dodatno ugradio maglenke potpuno nezavisno, to je jednostavno, struju sam skinuo sa zadnjeg svetla. Prednost nezavisnog sistema je sto imam upaljene maglenke u kombinaciji sa daytime running light, dok originalni sistem to ne dozvoljava.

Moja greska,nisam napomenuo da je u pitanju 2008 godiste,bez tockica

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Potreban manual za 1200 GS ADV, 2013 god, ako može pomoć.

 

2010-2013

 

 

 Mislim da je kolega Nesa hteo da kaze servis manual , kao npr Haynes ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja