Jump to content

Moto Zajednica

yamaha tzr 125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

radi se o motoru iz naslova iz '94 godine,kurblas...otiso sam sinoc s njim jedno 10km od kuce,znaci sve normalno kao i uvek do sad,uvek mi pali lepo,sve je kako treba...bio je napolju sinoc celu noc do ujutru u 6 ,pokrio sam ga nekim najlonom,nebitno...uglavnom jedva mi upalio,ali bukvalnoo,nije hteo ni na gurku,ma nista,posle nekog vremena upali tako ii krenem ja,vuce on lepo sve to stoji,i vozim ja 5-om oko 110 (nisam trebao tako hladnog odma po gasu,znam,al jbg sad) ii prebacim ga ja u 6-u i samo se obrtaji vratise na 0 ,motor se ugasi,ja u neverici,nzm o cemu se radi,nikad mi se nije ugasio u voznji,dodje otac kolima napakujemo mi motor i doteramo kuci,ja racunao jutro pa nece da upali,sta znam,kad on evo i sad nece da upali...PA ETO AKO JE NEKO BIO U SLICNOJ SITUACIJI MOLIO BI DA ME POSAVETUJE I DA MI KAZE DA ZNAM O CEMU SE BAREM RADI...kompresija je mnogo slabaa...aa i masina dimi daleko bilo,mozda to znaci KRAJ !!! hvala svima unapred,svaka pomoc je dobrodosla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa sam si sebi odgovorio, nadam se da si naucio lekciju, da hladan motor NE GANJAS,
strpi se da postigne radnu tepmeraturu pa onda udri po gasu, jer ionako ide ko prebijen kurac dok nije zagrejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

sjebana masina hahah klip i karike,mada i stublina okrzana uuh ...svecica se sjebala skroz bila,haos jebem ti zivot...sta mi je sad ciniti pitam se :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Hoce kod tih cvaja da otpadne parce karike i napravi rusvaj!

 

Na mom tdr 125 ccm  se odvalilo parce karike i pokidalo klip, sreca nije ostetilo cilindar!

 

Imam jedan nov klip  za TZR 125!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

ma snaso sam se za delove tu u blizini brzo,al hvala na ponudi u svakom slucaju :) masina je svakako i bila u zavrsnoj fazi,nije hteo po zimi da upali,vrlo slabo,dimi ko blesav i ostaloo...al vuko je lepo,nmg se gresim...ee sad,kad stavim novi taj novi klip, koliko dugo traje ta razrada za 2T motore ,ko da tera 1000km laganica jaooo,to kod 2T masine tesko da moze...valjala bi mi neka preporuka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ako je ostecen cilindar kako kazes tesko da ces dobiti nesto zamenom klipa.Cvaja dimi puno kada mu strada semering radilice pa onda vuce ulje iz menjaca.Tako da ti je moja preporuka da ti lepo otvoris komplet agregat pregledas sve redom zamenis pod obavezno semeringe radilice a dobro bi bilo zameniti i bocne lezajeve,cilindar hilznovati ili samo razbusiti ako je vec neko ranije ubacio hilznu.Sve ovo naravno ako je radilica dobra ako nije onda remont i nje.Posebnu paznju obratiti na podesavanje karburatora,jer je on u 80% slucajeva krivac za zaribavanje cvaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja