Jump to content

Moto Zajednica

Stravična nesreća u Beogradu

Recommended Posts

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Tramvaj udario u skuter, žena preminula, muškarca izvlače ???

Pa kako ovo više sprečiti ???

 

http://www.kurir.rs/crna-hronika/foto-stravicna-nesreca-u-beogradu-tramvaj-udario-u-skuter-zena-preminula-muskarca-izvlace-clanak-2458145

post-21377-0-61815900-1474639817.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Nazalost, kada budemo poceli da postujemo pravo prvenstva prolaza. Ne mozemo racunati da tramvaj od par desetina tona moze da se zaustavi tako brzo, zbog toga i uvek ima prednost u raskrsnici.
Razgovarao sam skoro sa covekom koji se bavi istrazivanjem bezbednosti motociklista u saobracaju i rece mi da su upravo tramvaji kao u Cara Dusana npr. razlog sto se ne usvaja zakon da mozemo voziti zutom trakom.

Izvinjavam se ako je krivica vozaca tramvaja, ali ako se dobro secam, na toj raskrsnici oni imaju prednost.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Sad ponovo otvorim Kurir kad ono piše:

 

 U stravičnoj saobraćajnoj nesreći u Bulevaru Vojvode Mišića teško su povređene dve osobe???

 

Dobro je ako je tako,ali onda molim da se ovaj post  odmah prebaci u MOTORISTI na DRUMU.

Stvarno mi nije bila namera da je stavim u ovau rubliku ali prva vest je bila: da je žena smrtno stradala.

                                     Dobro je ako nije tako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Dok jos nije stigla hitna pomoc zena je bila prekrivena, a ovaj mucenik je kukao ispod tramvaja. Kad su stigli sa troja kola, video sam da su radili reanimaciju te zene, e sad sta se dalje desavalo, ne znam, iskreno se nadam da ce preziveti.

post-7828-0-82997300-1474644344.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja se vraćao s posla danas, policajac je sav saobraćaj iz pravca Novog Beograda skretao nazad levo ispod mosta. Od tog tramvaja nisam video šta se desilo ali sam video vatrogasna kola, ambulantu, policiju, zaista je delovalo vrlo ozbiljno.

Užasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Nema tu prednosti, hocu reci ima semafor, nazalost vozac skutera je (najverovatnije) prosao na crveno i to sa drndavom 50-ticom...samo mi nije jasno zasto???? Nikad nisam video da taj semafor ne radi... Ja sam prosao tuda u oko 16:15 - 16:20 nicega nije bio...ustvari bilo je vode... Uzas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Cesto prolazim tuda i mogu vam reci da sam bio svedok par puta, pocne da trepce zeleno svetlo na semaforu, pali se zuto pa nakon toga crveno, ja stajem na zaustavnu liniju i lik iza mene me obilazi sa kolima i prolazi jos mi i svira sto sam ukocio i stao...

Sta dalje reci, zna se ko ima prednost, signalizacija je na mestu, krivina je pregledna, ne znam sta se ovde desilo ali se nadam najboljem za ove ljude sta god da su uradili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Tako je, postoji semafor koji zatvara prolaz vozilima kada tramvaj pridje raskrsnici. Postoji i taster za pesake na semaforu posto tu ima i pesacki prelaz.... E sad ko zna sta se ovde desilo, mozemo samo da nagadjamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ispravite me ako grešim, ali sam skoro siguran da na toj raskrsnici nema semafora, vec znak za ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza. Iz razloga što tramvaji tu i nisu tako česti. Na žalost, ovo pokazuje koliko smo krhki u saobraćaju :(

 

P.S. Vidi se na snimku da ima semafora, ali mogao bih da se zakunem da ga ranije nije bilo. Nisam tuda dugo prolazio.

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Nažalost :  Devojka (23) koja je teško povređena na skuteru koji je danas popodne podleteo pod tramvaj  kod Topčiderske pozornice u Bulevaru vojvode Mišića preminula je oko 16.30 časova u Urgentnom centru. :'( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Strasno, a tragedija je jos veca ako mi je to stvarno bila cerka. Tuga. 

 

Mozda otkazala kocnica, mozda zaglavio gas, uspanici se covek...i napravi gresku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvi su pritrcali neki vojnici, njih cetvorica, valjda su prvi naisli kolima, probali su pomoci coveku koji je jaukao ali nisu imali cime ukloniti neke oplate ispod tramvaja, srecom tockovi su bili jedno dva metra od njega tako da ga nisu zakacili, sreca da je vozac tramvaja isao polako cim je uspeo da zaustavi vozilo malo dalje od mesta udara, da je isao brze covek ne bi imao ikakve sanse. Nazalost devojka je vec u 15 i 20 bila prekrivena jer nije davala znake zivota. Hitna pomoc je stigla oko 15 i 30, verovatno su dali neku inekciju za smirenje ili omamljivanje onom nesrecnom coveku jer su se cekali vatrogasci bez kojih nista nije moglo da se uradi. Pokusali su reanimaciju devojke ali se videlo da su male sanse. Sobzirom na guzvu u to vreme i tih troje kola hitne i dvoje vatrogasaca su stigli u roku od petnaestak minuta na lice mesta.NIkom nije jasno kako nije video tramvaj i kako je doslo do ovakve nesrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Zeznuto je mesto,ne ocekujes tramvaj iako su sine tu.Ali da se razumemo,kad je zeleno za prolaz,tramvaj stoji.Neka je bog u pomoci ovom coveku.Daleko bilo svakome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja