Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za plitke cizme

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ostao sam dužan utiske. Odlične su!

 

Donji deo je čvršći i to se vrlo malo oseća pri hodanju, što je i jedina razlika u odnosu na klasičnu obuću. Lomio sam se između njih i nekih dubokih čizama, ali mislim da nisam pogrešio. Za većinu, posebno kraćih, vožnji ovo je pogodnija opcija.

 

  

I ja sam ih kupio zbog kracih voznji, ali su se pokazala kao bolja opcija za duze ture od dubokih cizmi, bar sto si tice voznje leti. Mozes potpuno normalno da funkcionises u njima, sto je vrlo bitno kad hoces da obilazis neka nova mesta, da se prosetas i slicno. Mene mnogo vise smara to sto moram da se izuvam i luftiram gde god da stanem, nego sto mi vredi to malo vise zastite sto dobijem sa dubokim cizmama. Da ne pominjem sto duboke cizme zauzimaju pola kofera kad ih skinem, a moram da ih skinem svaki put kad hocu negde peske.

 

Pretpostavljam da ces da menjas ulozak, jer onaj fabricki kartonski ne sluzi nicemu. Moj savet ti je da uzmes Scholl Gel Active anatomski, kosta malo vise ali vredi svaki dinar! Probao sam razne, ali svi vremenom krenu da se deformisu ili raspadaju, pogotovo oni od memorijske pene koje obicno uvaljuju po radnjama kad trazis udobniji ulozak.

 

Mozda deluje smesno kao na nekoj reklami, ali ja pre nisam mogao dugo da vozim motor na nekim odredjenim obrtajima zbog vibracija koje se prenose na fuzastere. Sto je bilo lose, jer se te vibracije pojavljuju na nekoj normalnoj putnoj brzini izmedju 100 i 140 km/h. Bukvalno krenu da mi trne stopala. Sa tim uloscima nemam vise tih problema, razlika je drasticna.  :D

 

I jedina mana koju sam primetio na ovim patikama posle jedne sezone koriscenja je ta da je ojacanje za menjac previsoko postavljeno (bar za broj 45). Tako da ukoliko zelis da im produzis vek trajanja, obmotaj necim onu gumu na polugi menjaca, cisto da ne bi drljala i cepala patiku. Ja sam za tu namenu koristio izolirku ili onu traku za rekete.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Ima li neko AlpineStars SMX-1 ili SMX-3,faster ...  ? kako su se pokazale ?

gdje kod nas i po kojoj se cijeni mogu naci ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

imam Faster 2, sam vrh sto se tice smekerske moto obuce. Problem je sto je to samo za smekerisanje a od zastite je tu slaba vajda dok vec smx3 je odlicna i sto se zastite tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Da ne otvaram novu temu, imam maxi skuter, malo mi je bezveze da nosim moto cizme... :stabre:

Svidjaju mi se ove Alpinestar Faster 2 patike, ne deluju lose ni sto se zastite tice pa me interesuje sta jos predlazete nesto slicno a da moze da se vidi i proba u srbiji? Ne bih da kupujem napamet... :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

imam Faster 2, sam vrh sto se tice smekerske moto obuce. Problem je sto je to samo za smekerisanje a od zastite je tu slaba vajda dok vec smx3 je odlicna i sto se zastite tice.

 

Znaci da gledam SMX-3

znas li mozda gdje ih ima,htio bih probati neke od tih cizmica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

U ovoj nasoj nesretnoj zemlji tesko da iko ima ista od alpinestarsa na stanju. Odes na http://www.auner.at/  i tamo sta ima po toj ceni ti bude tu kod nas tj bez provizije. Drugar se time bavi pa ako budes zainteresovan javi... Eventualno ako nosis br45 i put te nanese na sever mozes moje probati  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Pozdrav , da ne otvaram novu temu 

 

poznaje li neko cizme Falco Volt 2

 

kao na ovom linku

 

https://www.infinitymotorcycles.com/product/falco-volt-2-brown-motorcycle-boots/6081

Da citiram sam sebe ....

 

Bio danas u Infinity moto u Londonu , imaju samo broj manje no sto ja trebam , ali sam jih ipak probao i drzao u rukama , definitivno narucujem , mnogo fine cizme ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

I da ne zaboravim , u Yamaha Barel u Beogradu imaju stari Falco Volt , u crnoj boji , skoro je isti samo sto nema Vibram don , dobro snizen ...

 

Meni ne valja , opet nemaju moj broj , ali ako nekog interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Citajuci ovu temu, odlucio sam se za TCX Jupiter EVO Goretex. U principu sam ga i pronasao ali ne znam koji broj da narucujem. Odnosno, jesenas sam u Louis-u u Becu probao Probiker i trebao mi je broj veci. Obicno nosim nbroj 45 ali kad je rec o Probiker, pa i Alpine, trebao mi je broj veci. Daytona imak odgovara kao broj. E sad, ne znam koji broj da narucim TCX? Moze li mi neko pomoci? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Neznam kako je kod tebe, ali ja osim brojeva gledam i duzinu gazista izrazenu u centimetrima, to mi je uvek bilo merodavno i nisam pogresio... Ako si u mogucnosti na osnovu duzine gazista da odaberes ili bar olaksas izbor, ti si super prosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

U tome je problem. Ne znam kako da odredim duzinu stopala. Da li je 29 ili 29.4 cm.

 

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Znaci da crtam otisak koji dolazi u kontakt sa papirom a ne izbocnine (na primer kod pete)?

 

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Hvala puno svima na pomoci. Sad mi je jasno. Izgleda da mi treba 46. Zaboravio mi Bog meru!

 

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Obicno nosim nbroj 45 ali kad je rec o Probiker, pa i Alpine, trebao mi je broj veci. E sad, ne znam koji broj da narucim TCX? Moze li mi neko pomoci?

 

Ako nosiš 45 broj onda bi ti od tcx odgovarale čizme isto u broju 45.To je moje iskustvo sa ovim brendom.

Mada bih se manuo ovih patikica što gledaš...kupi čizme ko čovek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Razmisljao sam i o cizmama ali bih ipak zeleo nesto da mj sluzi za krace ture po gradu ili da odem do sela na nekih 30 km i tako. Za sada bi mi ovo bilo dovoljno.

 

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja