Jump to content

Moto Zajednica

Dilema kozna ili tekstil jakna

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Trenutno imam ixs all season jakna sa postava. Jakna je velicina L i imam jedan problem, sa postavom ili kad imam obuceno neki bluzon onda pashe kako treba. Ali na leto kad skinem postava i po kratke rukave onda jakna ne lezi lepo protektori se pomeraju. E sad bio u Grcku i probao razno razne brendove i zakljucak je da velicina M(pricam za all season jakne) rukave su mi malo kratke i steze me kod laktova. Neka varijanta touring jakna velicina M je kao ok ali kad sednem na motor kod grudi je labava. Isto probao i neku koznu jaknu velicina M, e to lezi bash ko da je za mene.

Do sad sam imao sam tekstil i dilema mi je sta sad da uzmem, koi su vasa iskustva. Pricamo za upotreba preko cele godine osim recimo bez decembar,januar i februar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Trenutno imam ixs all season jakna sa postava. Jakna je velicina L i imam jedan problem, sa postavom ili kad imam obuceno neki bluzon onda pashe kako treba. Ali na leto kad skinem postava i po kratke rukave onda jakna ne lezi lepo protektori se pomeraju. E sad bio u Grcku i probao razno razne brendove i zakljucak je da velicina M(pricam za all season jakne) rukave su mi malo kratke i steze me kod laktova. Neka varijanta touring jakna velicina M je kao ok ali kad sednem na motor kod grudi je labava. Isto probao i neku koznu jaknu velicina M, e to lezi bash ko da je za mene.

Do sad sam imao sam tekstil i dilema mi je sta sad da uzmem, koi su vasa iskustva. Pricamo za upotreba preko cele godine osim recimo bez decembar,januar i februar.

Batice,koji ti je ovo jezik?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Da vise ne offujemo, koza i tekstil (bilo koji) se sto se tice bezbednosti i tog koliko ce te sacuvati nemogu porediti, koza je neuporedivo bolja. Sto se velicine tice, koza i ako je malo ali samo malo tesnija nije problem posto se za razliku od tekstila omeksa, razradi i legne prema telu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Najbitno mi je da je udobno, i kako je na leto i ostatak sezone. Jer sa kozom nemam iskustva. Dal kad je hladnije je ok ako se pod nju oblece nesto sa dugacki rukavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ nikola_bb

Pa tako kaži...nisam video tvoje predstavljanje. U tom slučaju si odličan.

U vezi tvoje dileme mogu da ti kažem da ćeš je rešiti tek upotrebom. Znači kada prvi put pokisnes, kada prvi put voziš po niskim temperaturama ili po visokim...itd... Nekom odgovara jedno a nekom drugo. I tekstil i koža imaju svoje mane i prednosti. Moj savet ti je da probaš što više jakni možeš i kupi onu u kojoj se osećaš najprijatnije. Za početak ti je to najbitnije. Posle ćeš već videti šta bi i da li bi menjao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ali je iz Srbija i ucila je skolo u Srbija. Ja sam od Makedonija ;)

Ne brini ti nista, super se ti snalazis sa srpskim za jednog Makedonca.  :takoje:

 

Koza je bolja, ali kvalitetan kozni komplet kosta podosta, nekoliko puta vise od dobrog tekstilnog.

Neki proizvodjaci tekstilne opreme, kao npr. Revit, prave i specijalne velicine za ljude sa stomakom i kratkim rukama/nogama kao i za mrsave sa dugim rukama/nogama pa verujem da bi ti neki od ovih modela vise odgovarao od klasicnih velicina. Pritom te novije jakne imaju gomilu zatezaca i lepo prilagode jaknu telu.

 

Aktivni ves bi trebalo da se nosi i leti i zimi, po mogucnosti sa dugim rukavima i nogavicama, i njegova uloga je da te drzi suvog(izbacuje znoj, vlagu...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

U svetu je normalno da se nosi full kozni kombinezon, tj odelo. Ovde kod nas jos nisam video da neko nosi. Svi se uglavnom voze u nekoj tekstilnoj varijanti ili kevlar pantalone + kozna jakna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Termo aktivni donji ves (zimski) i na to koza. Nista al nista vise.

Izvinjavaj na neznanju...sta ti je termoaktivni donji ves??

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

Termo aktivni donji ves (zimski) i na to koza. Nista al nista vise.

Izvinjavaj na neznanju...sta ti je termoaktivni donji ves??

 

Послато са LG-E460

Evo odslusaj ovo.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/108434-epizoda-br-3-aktivna-odeća/#entry1830198

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Danas setao malce niz Skopje i najvise mi ovo zapao u oko: www.a-pro.com/collezione.aspx?L=4&Cat=Textile%20jacket&SottoCat=Textile%20Jackets%20Touring&Mod=TURATEK&Col=BLACK&Art=TURATEBLAC lezi mi odlicno. Ima neko iskustva sa a-pro?

 

Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Devojka ima A Pro i vrlo je zadovljna. Jako se dobro pokazala po kiši(barem ta koju ona ima). Inače ju je nosila i po hladnom vremenu(sa zimskim uloškom) i letos po Grčkoj i Italiji na velikim vrućinama i i kaže da je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016

Ženama nije verovati!

Pa njima sve odgovara, jbg, sede nazad, zaklonjene od svega, mi smo ti što smo na braniku otadžbine!

Aj dobro sad, nije baš na braniku, al teže nam je!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Ako imas parica ja ti preporucujem Revit Ignition 2 jaknu. Kombinacija koza/tekstil spolja, troslojna, drugi sloj za vodonepropustivost (koliko ovo funkcionise to jos nisam isprobao), treci sloj stavljas kada je hladno. Ja je imam i nemam zamerki do sada, udobna je, odradio sam 1200km u jednom danu pre par nedelja i nisam imao nikakvih problema. I pristojno izgleda, mozes je nositi i po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja