Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc pri izboru enduro motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Kolege bajkeri zdravo. Zelim da kupim enduro motor i nakon sagledavanja situacije i citanja milion tekstova izbor sam sveo na dva a to su honda transalp i yamaha xtz 660 tenere. Cenovno do 2000 evra. Zeleo bih da cujem vase misljenje i razloge zasto da odaberem neki od ovih. Motor cu koristiti za neke vikend ture do 200 km a bice malo i off-a. Takodje po nekada neki udaljeni moto skup. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Ali Transalp ima dva klipa. Za malo dalje prilično smireno. Mislim da je skuplji malo.

KLE je extra za to do 200 km.

Kle sam takodje uzimao u razmatranje, registracija vise nego povoljna al dosta ljudi kaze da ima ocajne kocnice

 

Sent from mTalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ako ces malo off-a onda Transalp jer ces vise biti na drumu a tu su 2 cilindra bolja. Za oko 2000 eura mozes da kupis model izmedju 1997-1999 koji ima 2 diska napred. Teneru 660 sam samo probao i moje misljenje je da je Transalp mnooooogo udobniji i bolji pogotovo za dvoje. To je samo moje misljenje ne.zelim nikakvu polemiku sa kolegama. Kle 500 sam vozio skoro 6 godina,tacno je da je slabija kocnica ali opet po mom misljenju to i nije toliko bitno jer uvek postoji bolja kocnica,elem samo voznju prilagodi motoru i sve ce biti ok. Opet Transalp po meni mnooooogo udobniji i bolji od Klea jedino sto mu je nesto skuplja registracija. Moj savet Honda Transalp '97-'99. i samo lagano... srecna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mislio sam da mog transalpa nikako ne prodajem,ali ipak ga oglasio. Da ne pricam puno ovde...poslao sam ti pp. Razlog prodaje nije odlazak u Svedsku :) Odustajem od putovanja,godine,reuma itd.itd. pa prelazim na cafe racer. U cenu cemo se uklopiti :) pozdrav i srecna kupovina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: BMW F650 '06,Aprilia Pegaso 650 '96,

Do skora vozio sam Pegasa 650 iz '96. Bio sam prezadovoljan.Nije bilo kvarova ama bas nikakvih. Agilan i dobar cak i u offroadu.

Potrosnja jeste bila blesava i velika, nisam mogao da je spustim ispod 8-9 L , mada kazem, ostra voznja i offroad.

 

Sada planiram kupovinu a zbog budzeta, opet sam ogranicen na starije masine... izbor se sveo na Super Tenere 750 ili Transalp.


Zamolio bih vas da iznesete svoje misljenje, sta odabrati od ova dva modelai, ustvari ... da li imate jos neki predlog modela ???

 

Afrika je vrh stvar, ali je jos uvek van budzeta. . .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

 

KLE je extra za to do 200 km.

A za nešto više od toga?  :)

 

Može, ali uz obaveznu prepravku sedišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Može, ali uz obaveznu prepravku sedišta.

To i ja mislim. Ja se razmišljam ovih dana za KLE. Prvo sam hteo neki naked, ali sam skontao da zapravo želim da vozim neke relativno duže ture, pa bi KLE možda bio bolji izbor. Inače se tek obučavam za A2, pa imam ograničenje na 35kW...

 

 

Nego, da ne upadam čoveku u topic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ne da je možda bolji izbor, nego je svakako mnogo bolji izbor za duže ture. Ja volim KLE-a, meni je legao, vozio sam ga dve sezone, mada sam brzo uvideo da nije za teži off, tj. nije za mene jer nemam snagu da ga držim tamo gde se nagne, neko ko to može i ume bolje, ovaj motorčić može da savlada i dosta zanimljive prepreke. E sada, ja nisam prelazio u jednoj turi više od 200-250km i to van autoputa jer volim da krivudam, čak ga nisam forsirao nikad do krajnjih brzina. Zahvalan motor, dosta zahvalan...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

KLE je u svakom slucaju bolji izbor za put od nejkeda.

Sediste je tvrdo i kocnice nisu neke, ali se i na jedno i na drugo vozac brzo navikne. Takodje i jedno i drugo moze da se poboljsa dodatnim preradama.

Neko je spomenuo da nije za autoput i ja se ne bih slozio sa tim. KLE ima veoma veseo motor koji voli da se zavrti i bez problema je pratio tempo Afrike po autoputu, 140km/h, samnom za sedlom a mene ima podosta, tako da ne vidim tu nikakvu prednost ostalih motora spomenutih u temi (Tenere 660 i TransAlp).

 

Ja sam se navikao i na kocnice i na sediste, ali ono na sta nisam mogao da se naviknem je savijenost kolena pa imaj to u vidu ako si visi. Naravno i to moze naknadnim preradama da se resi ali ja nisam imao elana za to.

 

Propo price sa pocetka teme: Ako ti je primaran kvalitet voznje van asfalta uzmi Teneru, a ako ipak preferiras asfalt uzmi TransAlp. Ako pak nemas dovoljno novca za TransAlp slobodno uzmi u razmatranje KLE. U principu TA je u skoro svemu malo bolji od KLEa ali i vise kosta.

I za kraj nemoj da ti prilikom kupuvine bude primaran odabrani model, tj. ako nemas dobar primerak TransAlpa slobodno razmotri i KLE ili sacekaj da se pojavi neki bolji primerak. Motor koji je u startu los je sa finansijske strane rupa bez dna i veoma lako moze da ti zgadi celu pricu oko motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja