Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100RT VS. HONDA VARADERO karb. VS. APRILIA Caponord ETV1000 VS. YAMAHA TDM900

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

   Пошто сам у потрази мотора који ми већином треба за путовања,а и за кратке свакодневне дистанце по Новом Саду. Ценовни ранг ми је око 3000 евра. Немећу се ова четири мотора као ужи избор...узимајући пре свега моју конституцију(читај дебео сам ),затим карактеристике мотора па и на крају естетски моменат...

По мом укусу је најлепши Caponord,затим Varadero,TDM900,па тек на крау RT1100. Узимајући у обзир техничке карактеристике оног што сам читао,чуо из искуства људи који су возили више сезона све ове примерке,прво место заузима BMW,пa Varadero,TDM900,Caponord. Опет по искуствима њуди који су поседовали ове примерке више сезона и возили их пар десетина хиљада километара долазимо и до момента скупоће одржавања и саме једноставности одржавања.Ту сваки има своје предности и мане...мене лично највише привлачи да одаберем Varadero...мислим да највише одговара мојој конституцији,а оно што ме одвраћа од њега су карбуратори(повећана потрошња) и ланац као константна обавеза око чишћења и одржавања... код Caponorda стандардни проблеми италијана са струјом... и колико чујем и поред директног убризгавања проблем повећане потрошње и на крају опет ланац... код RT1100 поред тога што могу себи пруштити примерак који је 20ак год стар,постоји проблем мењача код тих генерација... као и велики трошак уколико нешто треба заменити,а требаће с обзиром на године експлоатације и на крају TDM900 који нема све ове проблеме,међутим возећи пола сезоне 850ку тачније 5000км плашим се неудобности на дужим релацијама и слабе заштите од ветра која се не може баш решити повишеним визиром...Толико сам се намучио на 850 где су ми трнули прсти на рукама,тртица после 100км отпада... тако да имам баш страх од тих мучних момената. И на крају опет ланац. Зашто сам толико огорчен на ланац...зато што сам после 850ке имао прилике да возим следећих 5000км HONDA DEAUVILLE која има кардански пренос и ту сам се препородио...нема прљања задњег точка,чишћења,прања,ма милина!  Тако да питам ја Вас(наравно одговоре очекујем прво од власника горе поменутих модела) шта урадити,који одабрати...а можда и нешто прето узети у обзир!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

meni se tdm 900 cini manjim od 850tke.

a ta 850ka ti je bila minimum sto se tice velicine koliko se secam sa pocetka sezone na fruskoj.

 

iskreno ne bi menjao dovilku..jedino ako je snaga problem.

 

kolega sto je prodavao ST na forumu. za oko 2500 ili manje..mislim da je to pravi izbor.

osnovno odrzavanje je isto manje vise na svim motorima. ulja, filteri, gume, baterija itd...nema razlike da li je kinez ili japanac. ST je jedan od najizdrzljivijih i najkvalitetnije narpavljenih motora na trzistu koji se voze i voze. moj ima 25 godina i proguta put od 1000km u danu bez problema.

jedino potrosnja moze da te zajebe..ako se cepa malo jace ode na preko 8l...meni u pitomoj voznji trosi 6.nekad malo ipod nekad malo iznad.

jbga ako vozis 120 u drugoj onda ide potrosnja blizu dvocirene vrednosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Varadero je odličan mada prilično veliki i težak. Opet, ta težina mu daje stabilnost pa je uživanje voziti ga na autoputu. Troši oko 6.2-6.3l ali je veliki rezervoar (25l) pa ne mora često na pumpu.

Lanac jeste smor ali ugradnjom podmazivača se rešava stvar.

Meni jedino smeta što je 15 godina star. :D  Trebalo je da kupim nov, pa makar i na kredit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

A sto ne stavis podmazivac i zaboravis na lanac? Ja bih uzeo Varadera (moja davnasnja zelja) ali takodje je potrosnja veliki problem. Ali bato kad sednes na Varu, pa jos i provozas. Ladja na dva tocka

Вара је вара! И стварно посебан осећај кад се вози!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

meni se tdm 900 cini manjim od 850tke.

a ta 850ka ti je bila minimum sto se tice velicine koliko se secam sa pocetka sezone na fruskoj.

 

iskreno ne bi menjao dovilku..jedino ako je snaga problem.

 

kolega sto je prodavao ST na forumu. za oko 2500 ili manje..mislim da je to pravi izbor.

osnovno odrzavanje je isto manje vise na svim motorima. ulja, filteri, gume, baterija itd...nema razlike da li je kinez ili japanac. ST je jedan od najizdrzljivijih i najkvalitetnije narpavljenih motora na trzistu koji se voze i voze. moj ima 25 godina i proguta put od 1000km u danu bez problema.

jedino potrosnja moze da te zajebe..ako se cepa malo jace ode na preko 8l...meni u pitomoj voznji trosi 6.nekad malo ipod nekad malo iznad.

jbga ako vozis 120 u drugoj onda ide potrosnja blizu dvocirene vrednosti...

Довилка нажалост слупана...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Bigi,

 

kada sam kupovao motor pocetkom godine imao sam apsolutno istu dilemu. Doduse prvi pik mi je bio GS ali sam iz pojedinih razloga odustao.

 

Pisem ti na pp, kasnije cu i ovde javno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Varadero nema ogroman problem sa potrosnjom ako je ustelovan i ako ga ne gazis ko sivonja, tipa da navlacis svaku brzinu do 5000. TDM 900 za do 3000, hm, ne znam u kakvom stanju... a Caponord je kao i Fiat medju automobilima... ko je imao zna koja su to plakanja... vozis, ide on, sve je ok, ali sve vreme suza suzu stize sto nisi kupio nesto drugo...

Bmw je klasa za sebe, ako je dobar i ako volis, uzimaj... mada je RT posebna sprava i zahteva probu da bi doneo konacnu odluku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 735 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Tdm 900, potrosnja ce ti biti neverovatno niska, po krivinama odličan. Kočnice odlicne e sad los je spram ekipe u zaštiti od vetra.

 

Sent from my 6036Y using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ma prodacu ga. Polako. Necu vise nista da komenterisem u ovoj temi da ne ode u pogresnom smeru. Treba coveku da olaksamo posao oko izbora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Pre nego sam uzeo stroma, jurio sam capa, cene su bile mnogo vise, pa sam prelomio drugacije. Kada se motor vidi uzivo, izgleda mnogo zajebano. Iako sam se nagledao motora, I dalje mi uliva strahopostovanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ma Varadero je zakon,pogotovo ako ga imas za prodaju

 

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zasto si izbacio iz igre malog Stroma? Velikog stroma kao i varadera ti nebi preporucio zbog potrosnje,pogotovo Varu sa karbovima.Iz iskustva.

 

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ma Varadero je zakon,pogotovo ako ga imas za prodaju

 

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока

Covece, pa ti nisi procitao update mog oglasa. Mnogo propustas...

 

Boco, to sto sam vozio su fiati, a ti si kanda imao vise srece nego pameti... ovo nije uvreda, posto mislim da se tu ni ajnstajn ne bi mogao usreciti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ma Varadero je zakon,pogotovo ako ga imas za prodaju

 

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока

Samo subler ne pominji i sve ce biti ok ;)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Zasto si izbacio iz igre malog Stroma? Velikog stroma kao i varadera ti nebi preporucio zbog potrosnje,pogotovo Varu sa karbovima.Iz iskustva.

 

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока

Mislim da se mali strom nece videti ispod Bigi-ja.Kad sam seo na stroma kao da sam seo na biciklu(da se ne uvrede vlasnici ovog odlicnog motora)nekako mi  dovilka ima neku sirinu oko rezervoara,verovatno zbog oklopa,pa mi strom deluje preusko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

 a Caponord je kao i Fiat medju automobilima... ko je imao zna koja su to plakanja... vozis, ide on, sve je ok, ali sve vreme suza suzu stize sto nisi kupio nesto drugo...

 

 

Ma zasto svi spominju Italijanska vozila i motore kao da ne valjaju, ja sam imao vise Nemackih vozila i nijedna me nisu sluzila kao Fiat. Izuzetni automobili ma sta ljudi pricali.

Da ne ide u off

Meni se licno svidja BMW, robustan ogroman, nije najlepsi ali je najmocniji, mislim da bi ti stajao ekstra  :) , jedino sto je Nemacko to, ko zna kako je sklepano :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bigi,

 

kada sam kupovao motor pocetkom godine imao sam apsolutno istu dilemu. Doduse prvi pik mi je bio GS ali sam iz pojedinih razloga odustao.

 

Pisem ti na pp, kasnije cu i ovde javno.

 

Delom sam i ja doprineo tome.

 

   Пошто сам у потрази мотора који ми већином треба за путовања,а и за кратке свакодневне дистанце по Новом Саду. Ценовни ранг ми је око 3000 евра. Немећу се ова четири мотора као ужи избор...узимајући пре свега моју конституцију(читај дебео сам ),затим карактеристике мотора па и на крају естетски моменат...

По мом укусу је најлепши Caponord,затим Varadero,TDM900,па тек на крау RT1100. Узимајући у обзир техничке карактеристике оног што сам читао,чуо из искуства људи који су возили више сезона све ове примерке,прво место заузима BMW,пa Varadero,TDM900,Caponord. Опет по искуствима њуди који су поседовали ове примерке више сезона и возили их пар десетина хиљада километара долазимо и до момента скупоће одржавања и саме једноставности одржавања.Ту сваки има своје предности и мане...мене лично највише привлачи да одаберем Varadero...мислим да највише одговара мојој конституцији,а оно што ме одвраћа од њега су карбуратори(повећана потрошња) и ланац као константна обавеза око чишћења и одржавања... код Caponorda стандардни проблеми италијана са струјом... и колико чујем и поред директног убризгавања проблем повећане потрошње и на крају опет ланац... код RT1100 поред тога што могу себи пруштити примерак који је 20ак год стар,постоји проблем мењача код тих генерација... као и велики трошак уколико нешто треба заменити,а требаће с обзиром на године експлоатације и на крају TDM900 који нема све ове проблеме,међутим возећи пола сезоне 850ку тачније 5000км плашим се неудобности на дужим релацијама и слабе заштите од ветра која се не може баш решити повишеним визиром...Толико сам се намучио на 850 где су ми трнули прсти на рукама,тртица после 100км отпада... тако да имам баш страх од тих мучних момената. И на крају опет ланац. Зашто сам толико огорчен на ланац...зато што сам после 850ке имао прилике да возим следећих 5000км HONDA DEAUVILLE која има кардански пренос и ту сам се препородио...нема прљања задњег точка,чишћења,прања,ма милина!  Тако да питам ја Вас(наравно одговоре очекујем прво од власника горе поменутих модела) шта урадити,који одабрати...а можда и нешто прето узети у обзир!

 

Svaki motor je i dobar i lep na svoj način, svi imaju mane i vrline. Ne mogu da komentarišem motore koje ne poznajem dovoljno, vlasnici su merodavni, ali o BMW-u smem da iznesem neko mišljenje. Sa RT-om se vozi krajnje udobno i nezamarajuće dugim dnevnim kilometražama, jako je visoka putna brzina uz veliku bezbednost zbog dobrih kočnica i ležanja, a jednako dobro ide i po lokalnim neravnim drumovima. Iako težak u mestu, vrlo lako se vozi i po gradu i čak je okretniji od mnogih drugih motora iako ne deluje tako, sedište je relativno nisko i odgovara nižim, a i punijim vozačima, mesta ima za krupnog suvozača plus prtljag, u vožnji gotovo da ne oseća opterećenje. Dobro podešen motor troši ispod 5 litara pri umereno visokoj putnoj brzoni, po gradu, što je relativan pojam, ispod ili oko 6, u tvom ravnom okruženju teško da će stići šest. Manje je ugledan u odnosu na GS, ali po pravilu su boljeg stanja što je direktna posledica odnosa, RT traži da bude uvek čist i uglađen, dok se na GS-u ne primećuje zapuštenost pa otuda i nošalantniji odnos vlasnika. Kod BMW-a je intrvalni servis na 10.000km, ventili i ulja, ostalo održavanje je razvučeno kako za šta,  nije skupo ili skuplje od ostalih motora, popravke možda jesu. Održavanje lanca jeste i zezanje i skupo ako bi se pridržavalo uputstava, podmazivač duplra vek i eliminiše delom muke, naj bolje je kontrolisani sistem al on košta i opet lanac traje ko sa kapalicom, to nemoj da ti prestavlja prepreku prepreku pri izboru. BMWmrsci su se sami sebi popeli na glavu sa kardanom, tačno je da ima brojnih slika koje se i ponavljaju, naspram broja motora u eksploataciji i mahom pod visokim opterećenjem je to zanemarljivo, a sem toga kod serija 11.xx kvar vratila gotovo da ne postoji, kod RT-a naročito. Ume veliki ležaj točka da ode pre vremena, nekom se zalomi fabrički loše spakovan, a i loše ulje  i neredovna zamena je od uticaja, normalno bi trebao da traje 200K, a na kraju krajeva košta manje nego set za lanac. Pivot ležajevi kućišta diferencijala su drugi kvar, nište preterano skupo,mahom zbog ne adekvatne podešenosti, BMW navod nije  dovoljno dobar, il jasan, uglavnom to vlasnicu zeznu  moment ključem, kupe ga i skunu manual i odma se smatraju majstorima. BMW jeste u suštini jednostavan, ali isuviše savršen u tome, moje poređene je kao krug, ništa jednostavnije, al čik ga nacrtaj  rukom. Većina kvarova potiče od nesolidnog održavanja, BMW retko da će da ostavi kakav god da je stanja, ide i tad zavidno pa vlasnici ništa ne primećuju al ništa nije nesalomivo. Inače je postala moda da svi misle da sve znaju i da sve mogu, a nije tako. Ovo je prisutno kod svih marki al kod BMW-a nekako izraženije, nije samo moja konstatacija, ljudi će pre da se odreknu leba nego čačkanja na svom BMW-u, a mnogi ne znaju kako se ispravno meri nivo ulja čak i kad im se nacrta,  a da ne pričamo o nečem drugom. Spomenuo si menjač, od tri tipa, na RT-u se može naći M94 i M97 od 04/96, tačan datum se iščitava iz broja agregata. M97 uglavnom ne pravi probleme, u prvim godinama možda druga brzina, dok M94 jeste hirovitiji, ali ni to nije drama a ni opasno po život, mnogi vlasnici ni ne primete problem dok ga neko drugi ne uoči pa im ukaže. Pri šaltanju dođe do zaključavanja ne na prvi ključ već na drugi, krakotrajni preskok koji zaista mnogi ne osete jer motor normalno povuče u  brzini u koju se prebacuje. Uz drugojačiju tehniku šaltanja i drugojačije mazivo, problem se proredi i jako dugo može da traje, nekad nije tako i mora se zameniti ili reparirati što tek može povećati problem, al se lako pri kupovini isprovocira menjač i ustanovi stanje, ako je dobar i uz pomenute izmene, traje neograničeno. U načelu za bilo koji BMW Bokser, nije bitna ni godina ni kilometraža već ruke u kojima je bio i oprema, originalna je relativno skupa a malo šta drugo mu leži, opšte stanje se može uvek vratiti u novo ili do željenog, uz menje ili više zezanja.

 

(

Tema očišćena od offa.

 

Al lal vera dobri i prepošteni, već duže vreme su sve teme prepune mlaćenja prazne slame, iako sam protivnik bilo kakvog ograničenja i slobode, uveo sam ignor listu obaveštenja jer jednostavno previše vremena sam trošio na listanje niza ispraznih postova, a i ne mili mi se ni da se uključim kad se ode u off bez obzira koliko je pokretaču teme značajno. Nemojmo dalje. )

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Хвала свима на исцрпним одговорима.посебно ђунти... Сви сте из свог угла и искуства дали своје гледиште за одређене моделе... За сада Вара још увек држи прво место,али мислим да ће ипак пресудити стање мотора(гуме,ланац,регистрација,опрема на мотору) тачније онај на ком не буде улагања...у тренутку кад легну паре од одштете... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja