Jump to content

Moto Zajednica

2007 Opel Astra 1.3 CDTI StationWagon

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Znate kako......ovaj.....'oću bre da probam nešto drugo i daleko od toga da nisam zadovoljan iako pljujem na tvrdo trimovane Opele,ovaj me je kupio pošto je mek i gickav nalik francuskim automobilima.-WOLOAHL3572052193-Auto je kupljen sredinom Januara,......registracija,veliki servis,pretres,felne,otišao na letovanje u GR i vratio se .....Tako da je cena 4550e.Nikola 0601423246

post-1847-0-89399500-1472947969.jpgpost-1847-0-20964100-1472948000.jpgpost-1847-0-75718700-1472948038.jpgpost-1847-0-11823900-1472948078.jpgpost-1847-0-22677000-1472948104.jpgpost-1847-0-36147200-1472948133.jpgpost-1847-0-98056800-1472948175.jpgpost-1847-0-15853700-1472948217.jpgpost-1847-0-18065700-1472948244.jpgpost-1847-0-68086400-1472948272.jpgpost-1847-0-87941600-1472948296.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

I ne hvali se brojem sasije,ni' bas,znas

Na nekim sajtovima ukucaš br.šas.i dobiješ kompl. spec.modela.....mrzi me da pišem,a nema šta da krijem..... ima 2 kompl.patosnica i 2 kompl.točkova....80.000 Km je garancija na INA delove za vel.servis,rekao bi da je levo pr.krilo farbano i zadnja desna guma se čuje kao da je otišao ležaj točka,ali vulk.kaže da je nekada bila napred i pošto je kočeno uz podršku ABS-a kramponi su se neravnomerno istrošili,a možda je pakovan od 2-3 auta....i ako je spakovan-ko da ga je Lego pakovao,ništa se ne provaljuje,prav je kano hitac.Dodaću da ima i meni izuzetno fascinantnu,svrsrishodnu,učinkovitu stvar a to je automatsko zatamnjenje retrovizora u kabini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

 

I ne hvali se brojem sasije,ni' bas,znas

Štooooooo?!

 

Po broju sasije dobijes kljuc direktno iz opela

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 

 

I ne hvali se brojem sasije,ni' bas,znas

Štooooooo?!

 

Po broju sasije dobijes kljuc direktno iz opela

 

Koja sam ja banana.......Nije moguće da stvari funkcionišu na tako ''ladnovodo''u tim nemačakama....dok u Srbiji moraš da obiješ...Sada mi je jasno zašto nas zovu ''das primitive balkanischen'' :)Možda mogu da dobiju ključ na taj način,ali mislim da nije to baš tako.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Srecna prodaja kolega. Opeli su izuzetno dugotrajne masine poznati po svojoj ekonomicnosti. A ovaj konkretan primer ima i jako prakticnu strane zbog tipa karoserije.

 

Tih 3,5litara potrosnje me ne cudi nimalo, verujem da se ti rezultati lako postižu ako neko vozi a da ne juri.

 

Jos jednom srecna prodaja kolega.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I da dodam da ne pričam na pamet jer sam negde u dalekoj prošlosti vozio nekoliko meseci corsu sa istim agregatom.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Bez uvrede, ali tih 3.5l/100km su prica za malu decu. Devedesetih godina je VW, cini mi se, imao neki pokusaj da postigne 4l/100km, pocevsi od serijskog automobila. I pored najekonomicnijeg motora tad i drasticnog smanjenja tezine nisu uspeli da se spuste ispod cifre od 4.5l. I sad trenutno pored napredne tehnologije mislim da je apsolutno nemoguce postici tu potrosnju, jer smo kao kupci navikli da automobil bude udoban, da lepo izgleda, klima, ozvucenje i slicno sto opet povecava tezinu. 

Da ne bude da samo offujemo oglas, srecna prodaja  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Sve su to price za malu decu. 1.3cdti motor kada je u vecoj/tezoj sasiji ne trosi nista manje od 1.9 u istoj toj sasiji. Mozda i trosi manje na nekom neznom gasu i to na otvorenom putu ali u gradu ce isto popapati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Srecna prodaja kolega. Opeli su izuzetno dugotrajne masine poznati po svojoj ekonomicnosti.

 

Sto se tice Opela i dizela uvek zatraze pomoc.

 

1.7 Isuzu

1.3 cdti Opel + Fiat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

....da mi je neko rekao-kazao bi mu ''ala lažeeeeš''....

Ova astra nema BC(bord kompjuter)ali sam juče do Vrbasa vozio zafiru 1.9CDTI 2008god.i šta se deševa.U V-oj na 2000obr.pokazuje da troši npr.5.4L međutim potapanjem pedale gasa i rastom obrtaja na 2200/min potrošnja se smanjuje na 5.1L,pri tome vlasnik se kune da je BC precizan i da vodi pisanu evidenciju,te se one podudaraju,pa za nekih (zadnjih ne restetovanih)25.000Km ta zafira troši 6.9L...pominje mi da ima BC1 i BC2 što je po meni manje bitno i to je komoditet tog paketa opreme.....Ono što je poenta,a voleo bi da čujem iskustva drugih,je da,manju potrošnju ne ostvarujemo ''gušenjem'' i ranijom promenom brzine već penjanjem u malo više obrtaje....ili je to od motora do motora....kako je koji namešten.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kod svakog motora (sus) vazi jedno pravilo :potrosnja ce biti naj manja kada se vozi u opsegu obrtaja koji pruza povoljni obrtni momenat. Dobiju se najbolje vozne osobine agregata sa najmanjom potrosnjom.

Primer: moj auto ima povoljan obrtni momenat na opsegu obrtaja od 2500-3500 o/min. Moj motocikl ima povoljan obrtni momenat u opsegu od 4000-5500 o/min. I dok god ga vozite u tom opsegu imacete vise snage i manju potrosnju.. Te "krive" opsezi na grafikonima se mogu pomerati i biti razlicite na istim agregatima, uglavnom ih u fabrikama setuju na optimum. Neki vozaci te opsege obrtaja lako primete, neki malo teze ali ih svaki agregat ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Opelov 1.9 CDTI ili MultiJet kako se on u Fiatu naziva nije proizvod ni Fiata ni Opela ma šta vam ko rekao.
Taj motor je (kompletan) razvio i testirao Bosch i kao takav, gotov, prodao spomenutim automobilskim industrijama na dalju proizvodnju i eksploataciju...

 

1.3 motori nemaju nikakve veze sa 1.9, konstrukcijom ili porijeklom...

----------------------------------------------------------------------

Sada, u vezi sa potrošnjom.
Sa tri drugara sam sa Astrom 1.3CDTI krenuo iz Dervente u Republici Srpskoj na more u Zelenike kod Herceg Novog (tačno 430km) sa punim rezervoarom. 
Po dolasku sipali 17,5 litara dizela.
Vozali se malo dole (70km) i povratak kroz Srbiju preko Žabljaka, Prijepolja, Užica a potom Zvornika u Republici Srpskoj, Bijeljine, i na kraju Derventa što pravi sa vozanjem dole tačno 720km.

Po povratku kući smo sipali 31 litar goriva. 

Da napomenem, auto ima 6 brzina, klimu, karavan i NEMA board computer... Sistem računanja je sipaj pun, sledeći put sipaj pun tj. dok ne klikne.


Sve zajedno je lako izračunati...

430+650+70=1150KM
17,5+31=48,5litara
------------------------
4,2lit/100km

 

 

Opet ispod crte, 4 osobe, klima 100% vremena upaljena i sa 4 kofera u gepeku (karavan).

Vožnja umjerena (otprilike uvijek +10 od ograničenja) sa povremenim odmorima i bez divljanja... 

 

P.S. Cvijanoviću ne želim da ti pokvarim oglas već da zaradim radler 'ladan da platiš kada se dovožem na Tour de Serbia...  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja