Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Bilo je krajnje vreme da se na tržištu pojavi i ADV scooter  :jee3: . Honda je ovaj koncept već prikazala na nekim sajmovima, a sad se očekuje i predstavljanje serijskog modela, verovatno  na EICMA sajmu u Milanu. Uglavnom, najava kroz video teaser-e je već krenula, za sada ova dva a 15.09. i treći. 

 

Evo prvo slike ranije prikazanog koncepta.

 

article-honda-city-adventure-2016-564a2a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Svakako privlaci paznju izgledom, mozda nekom ruzan ali meni se svidja. Rekao bi da je Integrin agregat, 750cc sa DCT menjacem i zivo me zanima koja ce cifra biti za njega....s'obzirom da je Honda, garant ce biti papreno skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

8 do 10 K evara u najboljem slučaju...  :jok:

 

Pa Integra košta 9290€ a ovo će verovatno da bude skuplje, možda i preko 10K

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Moje misljenje je da ce da prsnu. Maxi skuter za off road. Ne postoji all in one vozilo. Tako ni ovo nece biti. Mali tockovi..centrar teze iza dupeta..itd..

 

Da su izbacili neki NC 750 Adv-X..pa onda da pricamo..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prsnuti neće to je sigurno. Nema potrebe da se "ljuti" enduraši utrkuju u sprdnjama na račun ovog koncepta motora. On ima svoju jasno definisanu primenu u naslovu promo videa: Every road is my road  :neznam:  Dakle ovo nije vrsta motora sa kojim ćete se takmičiti na Red Bull enduro takmičenjima ili ići kod Kepe na enduro vikend. U videu je tačno prikazano gde se ovo čudo vozi - tamo gde ima bilo kakvog puta. Gde ga nema - nije ni predviđen da se vozi. Kao i gomila putnih kvazi endura na kraju krajeva... Ima formu skutera jer to ima svojih prednosti u odnosu na motor i kao takvog dobrostojeća "jappi" mlađarija će ga kupovati da se mota po gradskim jezgrima a vikendom će izigravati pustolove po okolnim izletištima a u sebi će umisliti da voze Long way down  :care:

 

... a onda će posle par sezona da kupe Afriku, Crossrunerr-a ili Crossturerr-a  :moto3:  (i jednako da se vozikaju po gore pomenutim izletištima :P )

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moje misljenje je da ce da prsnu. Maxi skuter za off road. Ne postoji all in one vozilo. Tako ni ovo nece biti. Mali tockovi..centrar teze iza dupeta..itd..

 

Da su izbacili neki NC 750 Adv-X..pa onda da pricamo..

Ja mislim da ce imati odlicnu prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Prsnuti neće to je sigurno. Nema potrebe da se "ljuti" enduraši utrkuju u sprdnjama na račun ovog koncepta motora. On ima svoju jasno definisanu primenu u naslovu promo videa: Every road is my road :neznam: Dakle ovo nije vrsta motora sa kojim ćete se takmičiti na Red Bull enduro takmičenjima ili ići kod Kepe na enduro vikend. U videu je tačno prikazano gde se ovo čudo vozi - tamo gde ima bilo kakvog puta. Gde ga nema - nije ni predviđen da se vozi. Kao i gomila putnih kvazi endura na kraju krajeva... Ima formu skutera jer to ima svojih prednosti u odnosu na motor i kao takvog dobrostojeća "jappi" mlađarija će ga kupovati da se mota po gradskim jezgrima a vikendom će izigravati pustolove po okolnim izletištima a u sebi će umisliti da voze Long way down :care:

 

... a onda će posle par sezona da kupe Afriku, Crossrunerr-a ili Crossturerr-a :moto3: (i jednako da se vozikaju po gore pomenutim izletištima :P )

Bez zajabancije mislim da ce ovo da bude interesantno kupcima. Kad sam kupio beverly po carsiji da ga koristim, prvo vece sam raspizdio u pleksi postarski i polomio njega i nos, jer sam krenuo precicom izmedju zgrada gde sam pre toga milion puta prosao sa obicnim motorom.

Tad mi pade na pamet da naprave enduro skuter sa malo duzim hodom vesanja, da mozes opustenon da ga vozis a da ne mislim na trotoare i ostale pizdarije na putu.

Evo ga, to je to. Odlicna igracka i revolucija kod skutera.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mnogi vec duuuugo hoce da doakaju (da se tako izrazim) T-Maxu, praveci nesto sto je manje ili vise blizu. Po radnoj zapremini, ali i administrativno, je vec u drugoj (visoj) klasi, za koju su i izdaci veci...pa kad se vec placa to bi onda trebalo da ima i svoje zasto. Znaci samo ako performansama zaseni vec postojece standarde mozda ima neku sansu. Honda je dovoljno jaka da izmisli novu kategoriju dvotockasa, pa racuna da ce ovaj pomalo pionirski pokusaj da ima i pozitivnog odjeka. Ako i ne bude tako, nije vazno, propasti nece. Progutace trziste one ostale (oko milion), vec oprobane...i idemo dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pratim ovo "mutant čudo" već neko vreme. Pošto ga Japanci prave, cenim da će biti malen za mene (191 cm, 95 kg) kao i Integra i NC serija. Nađoh ovu špijunsku fotku iz saobraćaja i ne mogu da dočekam da ga vidim uživo  :Mina: Još ako ovaj nesrećni zadnji deo bude mogao da se zamaskira nekim vannabee ADV koferima - eto radosti... Sjajno mi je što ima mogućnost (bar delimično) ispružanja nogu, što je odlika komfora kod MAXI-ja

 

 
 
FF638D12-BE1B-B946-B6C9-9975F739D494_thu
 
Instrument tabla u vidu pozamašnog displeja mi je pun pogodak. Ima silne neke modove, navigaciju a ispod nje je displej sa pokazivačima pravca, stepenom prenosa, upozorenja za ulje, kočnice i još ponešto...
 
48701117-639F-B94E-A514-CCDD642635EA_thu
 
Nekako mi je u isto vreme i užasan i jako zanimljiv. Performanse i ekonomičnost ugrađenog agregata su svakako veliki plus ovog koncepta. Ako ne bude malen, možda bi to bio motor o kom bi razmišljao ako ikad budem u prilici da ga pazarim, bilo novog ili par godina starog. Ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Uf,uf i opet UF!

 

Taman sam rekao NC750X je ono sto mi treba(autoput,makadam i blato po nasipu do Save na pecanje,grad,pijaca....),jako mala potrosnja,DCT za izbegavanje maltretiranja po gradu....

jos da se napuca dodatno kao sto je Satelis uradio i to je to.

Ovo cudo malo izaziva dilemu.

Provozao sam Integru sa DCT,cini mi se da je polozaj sedenja isti a sa 750 CCM ne znam koliko bi se opusteno osecao u tom polozaju pri recimo 140 ili vise na sat.Cenim da je stvar navike kao i na svim maxi skuterima,u pocetku fali gvozdje medju kolenima,posle se naviknes.

Po sadasnjem kursu Jena ispod 10000 jura nece biti  a to ce igrati presudnu ulogu medju nama smrtnicima tako da ce ga verovatno kupovati  za voznju od kafica do kafica uz povremene izlete do Kosutnjaka(kod nas).

U svakom slucaju Honda ostaje neprikosnovena,NC koncept koji pokriva 3 grupe vozaca ili 3 kategorije sa jednim agregatom a sada dodali i malo vise nastorojeno vesanje i gume za offroad.

Da su to uradili sa NC750X uz nepromenjenu cenu,dileme ne bi bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Uf,uf i opet UF!

 

...

 

Ovo cudo malo izaziva dilemu.

Provozao sam Integru sa DCT,cini mi se da je polozaj sedenja isti a sa 750 CCM ne znam koliko bi se opusteno osecao u tom polozaju pri recimo 140 ili vise na sat.Cenim da je stvar navike kao i na svim maxi skuterima,u pocetku fali gvozdje medju kolenima,posle se naviknes.

 

 

Mislim da grešiš za položaj sedenja (ako si mislio na uporedbu Integre i ADV-a. Na ADV-u mi korman deluje mnogo višlje postavljen a i sedište deluje da je pod drugim uglom i malo povućenije  u odnosu na Integru. A za cenu se slažem da nece biti diskontna  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja