Jump to content

Moto Zajednica

decak poginuo pri padu sa motora

Recommended Posts

  • TVRD RAD, 181 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Čudno je sve, nema kacige, oni od 15-16god u 6izjutra na skuteru, nigde ne piše kako i zašto su pali, rupa ili nešto treće.
Svakako ne menja moj prvi post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

bez kaciga, straašno...Pad pri bezazlenoj brzini bez kacige može biti koban, nažalost..

I pad pri bezazlenoj brzini sa kacigom moze biti koban, nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tragedija. Podaci o pogibijama u saobraćaju ove godine su poražavajući. Strašno je što non stop viđam da se skuteri voze bez kacige i u papučama, mahom deca i devojčice, nije mi jasno šta ti roditelji misle, ne verujem da svi voze krišom. U garaži pored moje, momčić već, godinama vozi skuter mahom sa kacigom na laktu, sad i bez nje, talenat za fudbal, pričo i njemu i roditeljima, ma jok. Pre neki dan ja sedam na motor po vrućini, pored kacige, rukavice, čizme, kolenice i gladijator sa žutim prslukom, tako uvek, gleda me sa nipodaštavanjem a otac onako začuđujuće, pa se pitam dal sam ja budaletina, znojav a nisam ni seo na motor. Grešna mi duša, dođe mi da kažem ako bre, izginimo svi pa ćemo onda možda da shvatimo gde smo, prekasno kao i uvek i  gotovo u svemu. Užas. Ne smem da pomislim na mlađu ćerku koja reflektuje i traži da joj kupim skuter, da ne sedne tako sa nekim koji hoće da je zadivi. Besprizorno, ovo je tema koja će mi poslužiti za ozbiljan razgovor sa svojm ćerom. Saučešće porodici i prijateljima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

   Ni sam ne znam kako da postupim sa svojom decom, da li da ih učim kako da voze ili da ih sprečim u tome. Za sada sam rasprodao sve motore i svaka rečenica kada se spomene motor, sadrži da je to opasno, da ljudi ginu tuđom,  a i minimalnom svojom greškom, kako je tata pao i par meseci se teško kretao, a moglo je i mnogo gore, da niko nema milosti prema nama dok smo na motoru, a ni mi sami... Znam sigurno da dvotočkaša neću deliti za rođendan. Nikada neću detetu kupiti, niti pripomoći finansijski u tome. Ako baš budu nepromišljeni i zaljubljeni u mašine, neka se dovijaju kako da do njih dođu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Eee tugo Bozija! Strasno! Kod mene gde zivim, skoro je asfaltiran kompletno put! Svi voze kao manijaci! A u selu ove godine nikad vise motora, djilkos do djilkosa! Covek koji ima troje male dece, vozi ZX9-R, samo u sortcu, papucama, bez majice i obavezno naocarima za sunce! Drugi vozi sincica od dve godine napred a zena pozadi,FZR! A covek profesionalni vozac autobusa???? Klinac do mene, prosle godine me moli da ga vozim, posto se nikad nije vozio na vecem motoru a ove godine vozi lom od GSX-R-a i to 1100! Kacigu nema ali ima maskirne pantalone! Moja zena ne sme sincica da proseta, kao metak prodje...auspuh ne znam dal ima! Mali se stresao par puta, jedva samo ga smirili!?? Kaze on meni...Meni moj tata ne moze nista, ne mozes ni ti! Lepo pozovem policiju, oni ladno kazu, PA SEZONA JE????? Pozovem upravu za bezbednost u saobracaju, Ljermontova, kazu da moram licno da dodjem, da pisem zahtev, da oni salju nacelniku u mojoj opstini! opet zovem policiju u mojoj opstini, objasnim lepo ko sam, da i ja vozim, da su u pitanju njihovi zivoti a i nasi koji zivimo tu!! Kaze mi pandur, mi sad imamo utakmicu koju moramo da obezbedjujemo i nemamo ljude za to i spusti mi slusalicu???? I meni moze da se desi svasta, da me neko omaze na raskrsnici, skuca na semaforu, ali ovo, ovo sto vidjam svaki dan je STRASNOOOOOOO!!! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

 Sto rece kolega Djunta, nisam ni seo na motor a vec preznojen od opreme! Prodjem, smeju mi se, gledaju me kao sa Marsa da sam pao! Sta se desava to, dal smo stvarno toliko nepismena i neobrazovana nacija, nemam pojma????? Mozda sam ja lud, mozda preterujem, ne znam stvarno? Mozda to treba tako da se vozi, bez dozvole, registracije, kacige........Nek mi neko kaze, mozda stvarno gresim! Doslo mi da prodam motor, ljubav od kad znam za sebe...Poceli da me mesaju, kazu......al si proleteo??? Tuga, cemer i jad!  :neznam:  :neznam:  :neznam:  :neznam:  :zbunjen:  :zbunjen:  :zbunjen:  :lud:  :lud:  :lud:

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

I onda kad mu se ne daj boze nesto desi,tuga zalost pisu se srceparajuca pisma i trazi se milion izgovora a niko nece da kaze da je to jedan bilmez koji je divljao sa motorom i ugrozavao i sebe i druge

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne znam,bocco,ni sta da kazem ni sta da mislim,zao mi je svakog nastradalog coveka,ali smo svi svedoci da se mnogo vozi kako ne treba.Koliko si samo video "mangupa"da voze bez ikakve opreme,krse sve moguce propise,prolaze na crveno,"za dlaku promase"decu na pesackom ili trotoaru,divljaju na ulici koja stvarno nije za to i ugrozavaju poprilican broj ljudi i pored vise upozorenja da se tuda prvacici idu u skolu.I posle takvog treba zaliti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Makar kacigu da nose. . .

Mnogo života bi bilo sacuvano. .

Ovde komsija koji i nije neki vozac a motor vozi samo kad uzme na krug dva od nekog nece kacigu,kaze gusi ga. . A to je kaze jedan krug,taj njegov krug sto je pre neki dan napravio bez kacige sa nekim raspadnutim krsem od 636 bez auspluha je digao pola pazove na noge.

kroz moju ulicu druga treca blokada. .sreca bez kacige pa znaju da nisam ja

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ovde me jos nesto kopka,posto sam i ja otac devojcice od 15 godina,"vracali se iz provoda u 6 ujutro skuterom bez kaciga"(ako je to tacno),pa sta je sa tim roditeljima?Znas da ti dete nema kacigu,pustas ga ostane celu noc negde,verovatno ce i malo popiti.Kako se ponasaju roditelji dece od 15 godina,da li ja negde gresim sa mojim detetom sto ne dozvoljavam neke stvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Dobro sam procitao sta si napisao,zbog toga sam i napisao ovo,a to da tata ne moze nista,kad bi meni dete reklo tako,pa iste sekunde bih polio benzinom i zapalio motor,pa da vidis kako tata ne moze nista.Zato se i pitam da li ispravno radim sto ne dozvoljavam da se  ostaje do kasno,sto hocu da znam gde ide, sa kim ide,kada se vraca itd.Da li preterujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Pa razmisljao sam ja! Rekao bih samo...Idi sine, kupi mi dva kamena za brusilicu! Pa na pola! Mom ocu i majci da je neko rekao za mene nesto....onaj tvoj ono, ovo...Auuu brateeeeee!? Pa ja ne bi pisao ovo sad! Imao respekt prema starijima, prema kraju u kome zivim.....Ma idi bre! Ne preterujes druze uopste, ni malo! Vreme ne da nije kao pre 20 godina, nego nije ni kao pre 5! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Da odagnamo misteriju, decak nije vozio svoj motor nego je uzeo od druga. Otac mu je instruktor u auto skoli i nije mu niti kupio motor niti ga ucio da vozi bez kacige, naprotiv. Na zalost spletom nesrecnih okolnosti 5 minuta provoda je platio zivotom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Caparin svakako da treba pricati deci ali setimo se i sami nasih 15 godina kada svi saveti roditelja padaju u vodu ako pred drustvom ispadnes sonja. Ne kazem da se ovde to desilo ali nekada iz saveta deca dodju do zakljucka da znaju sve o temi a pojma nemaju.

 

Nikada nije bilo lako odgajati decu verovatno ali mislim da je sada tesko i deci i roditeljima. Sad kada za 2 minuta putem interneta celo drustvo zna sya si uradio ili sta nisi uradio i kada klinci znaju da ce postati predmet sprdnje cim neko nesto objavi na fejsbuku mislim da je i njima tesko koliko i nama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja