Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor, ATX

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Vranje

Pozdrav ljudi. Ja sam novi na forumu i imam jednu dilemu...

 

Planiram da kupim motor sa manuelnim menjacem, da naucim s brzinama. Najvise mi se svidja nesto na foru kroserice od 50 kubika. Raspitivao sam se za yamahu i yamasaki i za sve ostale. I na kraju sam dooso do toga da mi je ATX tomos za pocetak najbolji. Jer je jeftino i to sve...

 

Pa me zanima da mi kazete njegove prednosti, mane, i njegovu max brzinu

 

Unalred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Za prvi motor i upoznavanje sa manuelnim menjačem, pravi izbor. Generalka jeftina, pouzdan, mala potrošnja, lagan... Ono što sam ja vozio guralo je do 70km/h i to uz neke dorade, ovako mislim da mu je maksimum nekih 60km/h. Pošto si moj zemljak iz Vranja, za naše terene, ovo je pravi izbor za početnika. 

 

Dakle jedina ''mana'' je mala krajnja brzina, ali zato ''za u brdo'' trpi mnogo.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Moguće je, najveći ''problem'' kod njega jeste upravo ta brzina. Iskreno, da se ja pitam, kada je u pitanju početnik, nikako brže od 50km/h.  :moto2:

Tako da ti je ovo i više nego dovoljno za početak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Pošto voliš ovakav tip motora, drži se što više off-a i treniraj vožnju po težim terenima, polako i lagano, to nije mogao da ti da ni automatik, ni skuter. Videćeš da je zanimljivije od odvrtanja gasa do kraja po asfaltu.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Ti si druze jedan od retkih pametnih i odgovornih pocetnika koji su se ovde javljali za pomoc. Pa zar neces minimum nekog r keca ili tako nesto??? Salim se i svaka cast na razmisljanju. Atx je odlican izbor za to sto ti treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Vranje

I jos nesto, znate li mozda gde ima pijaca polovnih motora u juznoj Srbiji. Jer na internetu je nesigurna kupovina, ne mogu da vidim kakav je motor, da li ce prodavac sve ispostovati i tako to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Nema takve pijace ovde kod nas... A i to što ima da se proda na takvim mestima nije ono što ti tražiš. Mislim da je najbolje da se prvo raspitaš po okruženju, jer znam da u tom kraju ima dosta tih motorčića. Obrati se ljudima koji voze dugo motore, kao na primer Poljaničkim Vukovima, oni su sa krosevima ceo život, mislim da će te uputiti kod nekog ko ima, prodaje ili zna nekog takvog.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja