Jump to content

Moto Zajednica

MZ custom bobber -epizoda 2

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(09.02.2008) Oko sklapanja ostalih delova, sve je islo kao podmazano. Namontiran je zadnji tocak, zadnja balans stangla, nozica, prednji amortizeri, prednji tocak...Iako sam veoma zadovoljan kako je farba ispala, jedva cekam da dobijem ostale delove pa da bobber napokon dobije lik.

 

post-2435-12878995282588_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(18.02.2008) Ma nemam strpljenja da cekam dok majstor Joker uradi dekle, rezervoar i krila a cika Mile burence napred i kome ce biti kablovi i sedista. Za sedista mi bas i nije frka, taj deo se i ovako i onako montira na posletku. Resio sam da krenem da sklapam ono sto imam.Ali jbga...treba da postavim regler i kablove ne mogu, moram prvo da namestim zadnje krilo a ono je kod Jokera.Hocu da povezujem instalaciju ne mogu- Mile mi nije opsio burence, nego dobro uradio sam bar nesto, tek toliko da me mine zelja...Namesto sam rucice, kilometar sat drzac fara...

 

post-2435-12878995282898_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

27.02.2008) Dok cekam farbanje namestio sam sajle, masinu, razvezao instalaciju, zadnji far i zadnje zmigavce, sipao ulje u prednje amortizere...Dakle svakog dana po nesto malo-strpljenje mi neda da sedim u kuci i gledam TV... Lepi dani me mame da isteram masinu na mesto gde sam je rasklopio. Prvo cu da je namonitrami da je startujem a zatim moram ponovo da skinem motor i prednju viljusku kako bi je izneo iz radionice (koja se “by the way” nalazi u podrumu kuce).

 

post-2435-128789952832_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(03.03.2008)Bez obzira sto sam smatrao da bi bila “kicerica” da ofarbam zadnju gumu u hot-rod stilu predomislio sam se! Doduse probao sam prvo kredom i svidelo mi se. Kupio sprej i ofarbao, znam da ce vremenom da se bela farba skida, ali tu je sprej...Meni licno se svidelo kako je ispalo

 

post-2435-12878995283508_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(06.03.2008) Sinoc me je napokon zvao majstor Joker, veli: “’Ajd dolazi ovamo da vidimo sta cemo sa ovim tvojim plehovima?”. On i njegov radnik Lina junior su krenuli sa pripremom, pita me: “Sta ces i kako ces?”. Rekoh: “Sve u crno mat!” i gotova prica. Hteo sam da radim neke hot-rod plamenove u drugu nijansu mat crne ali sam odustao posto na motoru vec ionako postoje dve nijanse crne mat. Ram, bandasi i upravljac su u jednoj nijansi dok ce rezervoar, far, branici i poklopci biti u drugoj “sivljoj” nijansi.Na slici su rezervoar, zadnji branik i far(sa soljom od kafe) u “komori za susenje” odnosno na “vuruni”!

 

post-2435-12878995283813_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

07.03.2008) Nakon grubih radova nanet je i spric git na prednje i zadnje krilo, bocne poklopce i far. Prema recima majstor Jokera sledi fina obrada pa farbanje zavrsnom crnom mat!Spric git je nanet takodje i na rezervoar od Danuvie (kaciga je prosvercovana po principu kada sve farba ‘ajd i nju jer je bila drecavo crvena).Prema mom skromnom misljenju Joker je jedan od retkih farbara u Svilajncu koji ima volju da istera stvari (citaj ofarba) do kraja i da ispostuje musteriju ako je kapira. Koliko sam primetio za ovih nekoliko godina koliko ga poznajem, ukoliko musterija ne zna sta hoce Joker se i ne trudi da ga isprati.Zbog toga sam se i odlucio da mi on farba ove “otkrivene” delove jer ako hoce da se “zeza”(vecina kvazi-farbara i nece da farba manje delove od automobilskih vrata) zezace se ali kvalitetno i pedantno ili uopste i nece da radi.To cenim!!

 

post-2435-12878995284054_thumb.jpg

post-2435-12878995284352_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(14.03.2008) Majstor Mile tapetar (inace i sam je u mladosti vozio stari DKW koji je ko zna gde sada) je zavrsio sedista i prednju torbicu u kojoj ce biti smesteni kablovi, regulator zmigavaca i kontakt brava. Prva ideja je bila da sediste bude samo presvuceno ali sam kasnije dosao na ideju da bude “izbrazdano” stepovima. Kada sam ofarbao obod zadnje gume u belo palo mi je napamet da step na sedistima bude belim koncem-sto mi se na kraju i svidelo kako je ispalo!

 

post-2435-12878995284643_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(17.03.2008) Sedista su napokon zavrsena i namontirana. Nisam planirao da pravim tzv. Sissy bar, ali kada sam namontirao sediste zakljucio sam da fali sissy bar. Kako bi drugacije nego od lanca koji je zavaren na sipku koju sam ofarbao u crno a lanac u sivo.Beli step na sedistu se lepo uklopio sa belim obodom zadnje gume.

 

post-2435-12878995284945_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(25.03.2008) Napokon je i majstor Joker odradio svoj deo posla. Veoma kvalitetno i pedatno je ofarbao rezervoar, poklopce, branike, far i kacigu. Nakon par sitnijih poslova pocinjem sa finalnim sklapanjem MZ bobber-a.

 

post-2435-12878995285252_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

26.03.2008) Napokon su delovi ofarbani i sklapanje moze da pocne. Iako sam svestan da prednji trap mora da se rasturi i da se skine motor da bih masinu izneo iz podruma ipak sam u radionici sklopio citav motor kako bih video “skripi” li sta. Sve je za sad bilo u redu pa sam nakon prve fotke finalnog proizvoda krenuo sa skidanjem motora i rasklapanjem prednjeg trapa kako bi MZ bobber izasao na uska podrumska vrata i ugledao svetlost dana.

 

post-2435-12878995285546_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(29.03.2008) Napokon je MZ bobber ugledao svetlost dana. Prethodnog dana je poskidan prednji trap i masina i MZ je iznet napolje. Mogao sam da radim najsladji deo posla-finalno sklapanje.

 

post-2435-12878995285852_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

-(30.03.2008) Nakon zavrsenih poslova vreme je bilo da masina zgrmi. Na “prvu kurblu” MZ bobber se oglasio (i poprskao mi uljem iz auspuha auto!!).Dan ranije je do mene svratio Bokilic i pomogao mi da pravilno vezem zice u dinamo, jer sam u setomesecnom periodu izgubio papir na kome je sve bilo zapisano. Nakon prve voznje i malih dostelavanja karburatora od strane Bikilica MZ custom bobber je ZAVSREN.

VOALA...

 

 

post-2435-12878995286104_thumb.jpg

post-2435-12878995286389_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svaka ti cast, cestitam i na trudu koji si ulozio i na rezultatu. Samo, meni bi se vise svidelo da si stavio i prednji blatobran.

 

Ala ce Vuja da zapeni kad ovo vidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

odlicno svaka cast....

samo da dodam nesto, dali ce ti problem praviti produzene komande?posto sam cuo od par ljudi kada sam ih hteo stavljati kod sebe da mz posto ima nemirnu masinu i gornji mekan nosac da hoce sam da upadne u brzinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Svaka ti cast, cestitam i na trudu koji si ulozio i na rezultatu. Samo, meni bi se vise svidelo da si stavio i prednji blatobran.

 

Ala ce Vuja da zapeni kad ovo vidi...

 

Prednji blatobran postoji ofarban ali ga nisam namestio

 

odlicno svaka cast....

samo da dodam nesto, dali ce ti problem praviti produzene komande?posto sam cuo od par ljudi kada sam ih hteo stavljati kod sebe da mz posto ima nemirnu masinu i gornji mekan nosac da hoce sam da upadne u brzinu?

 

Nakon prve test voznje sve je bilo OK!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ovaj motor je produkt mog sestomesecnog umnog i fizickog rada a radjen je u znak secanja na mog pokojnog oca Nikolic Dusana (1940-1998) iz Svilajnca koji je takodje voleo motore.

 

 

 

Hvala auto-lakireru Zlatku Jokeru i njegovom radniku Lini junioru, hvala komsiji Belom i tapetaru Miletu iz Svilajncu.

Takodje se zahvaljujem TS Chopper-u koji mi je pomogao oko prvog paljenja jos prosle godine, hvala Bokilicu na finom stelovanju kao i MZ-u i Dukiju na moralnoj podrsci !

i VELIKO hvala ovom predivnom forumu na kome sam naucio mnogo stvari (kako o motorima tako i o zivotu)...

 

Ovo leto uzivam a za narednu zimu planiram preradu MZ ES 175 u military fazonu (tj. ako mi dozvoli zena)

 

Picasoo MZ

U Svilajncu 31.03.2008

 

post-2435-1287899528709_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Krenuo sam čitati jutros i staln osam stiskao Refresh čekajući da staviš nove slike i tekst.

Pila je mrak, svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovde je sve izuzetno, od motora kao finalnog proizvoda preko hronološki napisanog teksta do fotografija...

 

Da, da, tako se rade te stvari...  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Onako ja to, samo da MZ mrzcima bude jasno o čemu je reč...  ::) ;D

 

Baš je lepotan, za ponos!  :)

 

Sada kad je gotov treba da se zalije, da ga ne jede korozija...  ;)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

komcho danas zalivamo masinu,,vino i  radza cekaju... ;)

 

A prasence, jagnjence...?

a jok,,,,sad malo dijete,,,,zbog predstojece letnje sezone,,mada bi mogo neki rostilj da padne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

komcho danas zalivamo masinu,,vino i  radza cekaju... ;)

 

A prasence, jagnjence...?

a jok,,,,sad malo dijete,,,,zbog predstojece letnje sezone,,mada bi mogo neki rostilj da padne....

 

Tako brate, samo laka hrana, pečenje je opasno u proletnje vreme, a roštilj je ništa, kao da ne jedeš...

Živa istina...  ::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja