Jump to content

Moto Zajednica

gsxr 1100

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Na prodaju moja uljara koju vozi vec 4 godine....motor je trenutno u bas odlicnom stanju...jer skoro mi je mojom greskom jedan ventil stigao klip i unistio glavu,ja kupim jos jedan komplet agregat u odlicnom stanju i od oba sa najboljim delovima sklopim jedan perfektan.....inace sve je perfektno,lanac,kocnice,uradjena elektroliza i rezervoar uznutra ofarban epoxy farbom,zamenjeno svo ulje i filteri.......gume nisu bas nesto narocito......1200evra ...0643719786

post-6255-0-86776500-1471693925.jpg

post-6255-0-46217500-1471693983.jpg

post-6255-0-60592400-1471694040.jpg

post-6255-0-55411300-1471694082.jpg

post-6255-0-30472800-1471694113.jpg

post-6255-0-81878300-1471694139.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nije ove godine jer slabo i vozim....to je i glavni razlog prodaje....presao sam u endurase..inace se vodi na mene i registrovao sam ga 3 godine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Godiste, tacna kubikaza?

Do 1100ccm, ili ima i onih 27ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@SHOKL

 

Ako ti sta znaci kubikaza tog modela je 1074ccm. ;)

Naravno da znaci, jer, ako je tako, kao sto kazes, uklapa se u registracionu klasu do 1100ccm.

Nisam tacno obavesten, ali znam da su nesto brljali sa tim kubikazama u tom periodu (do polovine devedesetih), jer se jedan drugar patio sa nekih 27ccm viska na Suzukiju. Iz tog razloga i pitanje.

PS. @Branko, tek sada videh Mohikancev potpis ispod fotke.

Promenio član SHOKLA
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

motor je trenutno u bas odlicnom stanju...jer skoro mi je mojom greskom jedan ventil stigao klip i unistio glavu,ja kupim jos jedan komplet agregat u odlicnom stanju i od oba sa najboljim delovima sklopim jedan perfektan....

Ovo samo kod nas ima, 2 stara polovna ishabana agregata i od ta dva napraviš jedan koji je perfektan :)

 

(-) x (-) = (+)

 

Edit: nemam nista protiv samo zvuci cudno. A inače ti želim uspesnu prodaju. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

@SHOKL

 

Ako ti sta znaci kubikaza tog modela je 1074ccm. ;)

Naravno da znaci, jer, ako je tako, kao sto kazes, uklapa se u registracionu klasu do 1100ccm.

Nisam tacno obavesten, ali znam da su nesto brljali sa tim kubikazama u tom periodu (do polovine devedesetih), jer se jedan drugar patio sa nekih 27ccm viska na Suzukiju. Iz tog razloga i pitanje.

PS. @Branko, tek sada videh Mohikancev potpis ispod fotke.

 

 

E izvini ja gledao ovdje: http://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_gsxr1100%2093.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

motor je trenutno u bas odlicnom stanju...jer skoro mi je mojom greskom jedan ventil stigao klip i unistio glavu,ja kupim jos jedan komplet agregat u odlicnom stanju i od oba sa najboljim delovima sklopim jedan perfektan....

Ovo samo kod nas ima, 2 stara polovna ishabana agregata i od ta dva napraviš jedan koji je perfektan :)

 

(-) x (-) = (+)

 

Edit: nemam nista protiv samo zvuci cudno. A inače ti želim uspesnu prodaju. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

 

 

Posto vidim da nemas pojma a da probam da ti objasnim.....mada slabo znas i da citas koliko vidim,jer napisao sam da sam kupio odlican agregat...

 

Moj agregat nije bio ishaban cak sta vise je bio odlican ali je od silnog pucanja jedan klip stigao ventil....dalje se zna...ja kupim drugi ODLICAN agregat sa izlupanog gsxr....i da bi imao legalan motor,pasklopim oba i u moj blok spakujem jedan sa najboljim probranim delovima......

 

inace oba agregata su bila odlicna...ovaj sto sam kupio je bio odlican i skinuo sam ga sa izlupanog motora koje je pukao ram,mogao sam ja odma njega da stavim u moj motor ali sam hteo da imam legalan broj motora.....inace iz mog agregata imam odlicnu radilicu 3 klipnjace  i 3 klipa,korpu,lamele,3 cilindra......... sve u odlicno stanju....daleko od toga da je bilo sta ishabano

 

Inace i sad ne verujem da ti je jasno jer si izgleda blago ogranicen...

 

A kako stvari stoje motor najverovatnije i necu prodavati,jer ovo su smesne pare a nigde mi nije zapelo....a samo ko je imao dobrog gsxr 1100 zna kakav je ovo motor....ja sam imao i vozio svasta,pa dobro znam kako ovaj motor zna da potegne i koliko predje i sta sve izdrzi.......

 

E da ovaj model je 1127 kubika...tj. poslednji model uljare...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odlično ja tebe čitam, od odličnog i drugog koji je skoro odličan (samo sto nije radio) sklopio si perfektnog.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pa da je radio ne bi nista ni sklapao....sta tu nije jasno.....

 

Agregat je stao ne usled pohabanosti,nego usled nepavilnog rukovanja tj pucanja...i stradalo je samo sta je stradalo,delovi koji su preziveli nisu pohabani ,a prezivela je vecina,stradala je glava ,hilzna,klip,klipnjaca samo na jednom cilindru....jel ti sad malo jasnije...ili treba da ti nacrtam...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni je sve jasno, nisi meni lično morao pojašnjavati.

 

Nego sta cemo sa ovim budalama sto stave nov deo kad nesto crkne? Sto koriste nove delove kad nesto reviziraju?

 

I ovo gore nije pitanje na koje tražim odgovor. Ja neću kupiti taj motor pa samim tim ispada da ti mračim oglas ali ne odoleh da primetim - po meni - nepravilnost.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nemas ti druze pojma sto se tice mehanike...tako da ti nije pametno da zabijas nos o cemu ne znas...

 

Sta jel sam trebao da kupim novu glavu...jel znas koliko ona nova kosta..tacno 1550 evra,klipnjaca je 100 evra,cilindri 825,pa plus jos jedan klip....i to da spakujem u motor koji vredi 1200 evra...nisi ni svestan koliko su novi delovi za viseklipce skupi....ni jedan bitniji deo nije ispod 1000 evra,a kad se radi generalna ide sve novo,posto na japancima nema obrade...pa ti racunaj radilica jedno 1500,glava isto oko 1500,cilindri i klipovi slicno pa onda klipnjace,pa lezajevi radilice,pa dihtunzi.....

 

I u inostranstvu,niko ne radi generalne na viseklipcima kako ti mislis,vec i oni ili ubacuju drugi agregat ili rade sa polovnim delovima,eventualno ubacuju samo nove lezajevi i karike...

 

Kod jednoklipaca je sasvim druga stvar,kod njih ima manje delova pa moye i novo,ja bas sad radim mog tt600,nov prox klip 140 evra,klipnjaca prox 130,dihtuzi,lezajevi......izacice blizu 400 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sta me briga sta si ti trebao da uradiš i koliko koji deo košta. Ali dva polovna nikako ne mogu da daju jedan perfektan, skoncentriši se na taj detalj.

 

Ako već niko ne radi sa tim novim delovima, već svi krpe sa polovnjacima (pretpostavljam po mogućstvu da bude stranac) pa cemu onda se to i dalje prodaje a i ko to onda kupuje?

 

Nego jos jednom, uzdravlju tebi da ide prodaja i srecno dalje.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Mozda i u fabrici tako ubacuju polovno,ispadne jeftinije a isto kao novo.Srecna prodaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Hehehe...aj da odgovorim obojici....kupljen je polovan agregat iz izlupanog domaceg gsxr i taj agregat je polovan ali perfektan i on je prepakovan u moje blokove da bi mi ostao legalan motor sa original brojem motora ujedno prekontrolisano sve,lezajevi radilice,lamele,menjac,lanac bregaste,ventili.....sve bilo ok.....od kako je sklopljen nije dolivano ulje a na staklencetu stoji kako stoji....nas narod u svemu uvek vidi samo prevaru...al nema veze ja motor ostavljam sebi,jer za ove pare nema da se kupi nista da ide ,traje i izgleda ovako...pa nek stoji ne trazi leba...

 

Slazem se da je najbolji nov motor,ali i polovan moze biti jako dobar...

 

Vlado ako mislis da samo novo valja sto ne rasprodas te tvoje praistoriske polovne motore i ne kupis jedan nov...jer kako kazes samo novo valja...ili koliko sutra rasturi sva tri motora i naruci sve novo za agregate jer da vozis na polovnim delovima ne ide brate.....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Ovo samo kod nas ima, 2 stara polovna ishabana agregata i od ta dva napraviš jedan koji je perfektan :)

 

(-) x (-) = (+)

 

I kod nas i u Roterdam-u minus puta minus daje plus.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Sto ne skrpi dobre gume sa ta dva?

Ceka da nadje treci sa prolupalim agregatom a dobrim gumama.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Vlado jel vec sutra kreces sa rasturanjem tvojih polovnih ishabanih agregata...

 

 

Za vasu informaciju ja nikada nisam izbacivao da prodajem na forumu ako nisam siguran da je to sto prodajem u dobrom stanju i potpuno ispravno...ove godine sam prodao 3 motora,zx6r,klr 650 i kx 125 i ni jedan nisam izbacio na forum...da li vam to nesto govori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

E evo i ovako za sve koji sumnjau u stanje agregata a samo su hrabri preko tipki na tastaturi...nek doteraju svoj motor i zavrnemo oba u blokadu i kome motor prvi pukne daje pobedniku 500 evra...unapred znam da niko nece prihvatiti jer kao sto rekoh znaju samo da prosipaju pamet po forumu i jaki su samo a recima..

 

 

Eto ja stvarno vise ne znam kako da vam izadjem u susret i da vam objasnim koliko nemate pojma.....vise se necu upustatu u polemiku osim ako ne prihvatite konkretan gore pomenut predlog.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A što ga mračite?

 

Krajnje je lepo objasnio šta je radio sa agregatom. Da vidim ko će od vas da reparira agregat motora starog više od 20 godina novim delovima? I posle da ga proda za ovu cifru...

 

Sve je na tacni, ništa nije sakriveno. I pritom je motor krajnje adekvatan ceni.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja